alien-u, Keeper-u, absonic-u i ostalim ljubiteljima stripa

gdzd968

Primećen član
Poruka
942
Pozdrav,
Pratio sam vase diskusije na ovom forumu. S obzirom da sam ja za neku konkretniju akciju, a ne za dopisivanje, evo predloga:
Dugo godina sam skupljao stripove, tako da imam veliku kolekciju.
Ako je neko zainteresovan da se to skenira i postavi na net ili za pocetak neke saradnje u vezi sa stripom (crtanje, objavljivanje, pokretanje fanzina i sl.) neka se javi.
Mislim da ipak ima dosta ljudi zainteresovanih za ovu tematiku, ali prevashodno u "papirnatom" obliku.
Pozdrav i javite se.
 
Gledao sam po netu i shvatio da ima samo jedan sajt za download stripova i to samo za Alana Forda.
Ja sam za to da se nekoliko nas udruzi i da postavimo stripove na net. Da uradimo neki sajt na foru www.zmcomics.com . Da trazimo strip autore koji su voljni da crtaju i objavljuju stripove na nasem sajtu.
Ja sam to vec pokusao,ali svi bi to da crtaju za novac...Ja sam za to da prvo uradimo sajt,nadjemo neke autore koji rade za dz. pa posle da vidimo
 
absonic:
Gledao sam po netu i shvatio da ima samo jedan sajt za download stripova i to samo za Alana Forda.
Ja sam za to da se nekoliko nas udruzi i da postavimo stripove na net. Da uradimo neki sajt na foru www.zmcomics.com . Da trazimo strip autore koji su voljni da crtaju i objavljuju stripove na nasem sajtu.
Ja sam to vec pokusao,ali svi bi to da crtaju za novac...Ja sam za to da prvo uradimo sajt,nadjemo neke autore koji rade za dz. pa posle da vidimo

Drago mi je da si tako brzo odgovorio na moju poruku. Mene ta ideja oko sajta vec duze vremena okupira, ali problem mi je bio pronaci jos nekoga ko je za to zainteresovan. Do sada sam nasao jednog prijatelja koji bi besplatno uradio sajt i postavio ga na svoj prostor na serveru. Ukoliko bi se okupila grupa zainteresovanih za ovu stvar, mislim da ne bi bio problem pronaci i nekoga ko bi (makar radi vlastite promocije) uradio bar jednu tablu stripa besplatno. Uostalom i ja sam nekada crtao stripove, a neki su mi bili i objavljeni u skolskim i jednim lokalnim novinama. Naravno da je sada tesko vreme za strip i da vise nije popularan kao sedamdesetih i osamdesetih, ali bas zato je i potrebno uciniti nesto na njegovoj popularizaciji. Sa druge strane postoji i nekoliko sajtova poznatih crtaca stripa kao onaj Baneta Kerca, pa bi raznim banerima i hiperlinkovima mogli popularisati ovu stvar. Elem, da te vise ne gnjavim, a imao bih mnogo toga da pisem predlazem da mi se javi svako ko je za ovo zainteresovan na moj e-mail.
dgvozdich@yahoo.com
Pozdrav, Dragan
 
alien:
Vrlo rado bih podržao akciju (pri tome ne mislim samo na moralnu podršku 8) ). Imam table stripa koje mogu da skeniram i priložim za sajt, pa ako već postoji inicijativa, hajde da uradimo nešto.
Ja sam vec razgovarao s covekom koji je ovo predlozio
preko maila i predlozio da se nadjemo na nekom chatu ali kako ima sporu vezu to je otpalo.Tako da jedino mozemo da kontaktiramo meilom ili da ga zovemo telefonom(ostavio mi je broj pa ako si zainteresovan javi se na sanhacio@yahoo.com)
 
gdzd968:
Pozdrav,
Pratio sam vase diskusije na ovom forumu. S obzirom da sam ja za neku konkretniju akciju, a ne za dopisivanje, evo predloga:
Dugo godina sam skupljao stripove, tako da imam veliku kolekciju.
Ako je neko zainteresovan da se to skenira i postavi na net ili za pocetak neke saradnje u vezi sa stripom (crtanje, objavljivanje, pokretanje fanzina i sl.) neka se javi.
Mislim da ipak ima dosta ljudi zainteresovanih za ovu tematiku, ali prevashodno u "papirnatom" obliku.
Pozdrav i javite se.

ja bih mogao da postavim to na net
btw, imam boga oca nekih stripova na kompu
da se nesto uraditi

ajde prvo da se dogovorimo koje cemo stripove da stavimo
 
infidel:
gdzd968:
Pozdrav,
Pratio sam vase diskusije na ovom forumu. S obzirom da sam ja za neku konkretniju akciju, a ne za dopisivanje, evo predloga:
Dugo godina sam skupljao stripove, tako da imam veliku kolekciju.
Ako je neko zainteresovan da se to skenira i postavi na net ili za pocetak neke saradnje u vezi sa stripom (crtanje, objavljivanje, pokretanje fanzina i sl.) neka se javi.
Mislim da ipak ima dosta ljudi zainteresovanih za ovu tematiku, ali prevashodno u "papirnatom" obliku.
Pozdrav i javite se.

ja bih mogao da postavim to na net
btw, imam boga oca nekih stripova na kompu
da se nesto uraditi

ajde prvo da se dogovorimo koje cemo stripove da stavimo

Znas sta, ajde da se svi dogovorimo i uredimo sajt tako sto cemo raspodeliti rubrike na endera aliena tebe mene keepera i ostale.
a stripove, pretpostavljam da cemo staviti u .zip
 
absonic:
infidel:
gdzd968:
Pozdrav,
Pratio sam vase diskusije na ovom forumu. S obzirom da sam ja za neku konkretniju akciju, a ne za dopisivanje, evo predloga:
Dugo godina sam skupljao stripove, tako da imam veliku kolekciju.
Ako je neko zainteresovan da se to skenira i postavi na net ili za pocetak neke saradnje u vezi sa stripom (crtanje, objavljivanje, pokretanje fanzina i sl.) neka se javi.
Mislim da ipak ima dosta ljudi zainteresovanih za ovu tematiku, ali prevashodno u "papirnatom" obliku.
Pozdrav i javite se.

ja bih mogao da postavim to na net
btw, imam boga oca nekih stripova na kompu
da se nesto uraditi

ajde prvo da se dogovorimo koje cemo stripove da stavimo

Znas sta, ajde da se svi dogovorimo i uredimo sajt tako sto cemo raspodeliti rubrike na endera aliena tebe mene keepera i ostale.
a stripove, pretpostavljam da cemo staviti u .zip

ili mozda .rar
mada malo ljudi ima winrar kod kuce
ipak .zip
 
Hm... Što se tiče postavljanja stripova ne net, mislim da je to loša ideja. Kod pirata jedan CD sa skeniranim stripovima može da se kupi za 80 dinara. Izračunaj koliko bi te to koštalo kad bi skidao sa neta. A da ne pominjem da svi koji sakupljaju skenirane stripove i bave se tim stvarima ionako imaju ljude koji to mogu da im narežu za džabe. Možda bi sa neta skidali stripove jedino oni koji imaju dobru vezu (kablovski net i slično) ali takvih je malo.
 

Back
Top