albumin
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: albumin

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Podrazumevano albumin

Da li se albumin moze preneti bolesniku putem transfuzije krvi? U pitanju je moja baka koja ima istu krvnu grupu ko i ja i ja bih dala krv ukoliko je to moguce. Albumin lek kosta nesto manje od 4000din a mora da se kupuje svakog dana sto je finansijski neizdrzivo. Zato mi je pala na pamet ova ideja koja je verujem sasvim laicka i molim upucene da mi se ne smeju ukoliko sam lupila. Unapred sam vam zahvalna na odgovorima.
    ...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: albumin

Nazalost , iz tvoje krvi se ne moze izvuci toliko albumina koliko je potrebno tvojoj baki ali krv svakako mozes dati.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Da li se albumin moze preneti bolesniku putem transfuzije krvi? U pitanju je moja baka koja ima istu krvnu grupu ko i ja i ja bih dala krv ukoliko je to moguce. Albumin lek kosta nesto manje od 4000din a mora da se kupuje svakog dana sto je finansijski neizdrzivo. Zato mi je pala na pamet ova ideja koja je verujem sasvim laicka i molim upucene da mi se ne smeju ukoliko sam lupila. Unapred sam vam zahvalna na odgovorima.
    Јеко, албумини су протеини у крви. Они се из крви филтрирају посебним методама па кад су неком у мањку, као твојој баки, а вероватно да постоји индикација, дају се као посебна терапија.
    Крв као крв не може никад да их надомести.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Јеко, албумини су протеини у крви. Они се из крви филтрирају посебним методама па кад су неком у мањку, као твојој баки, а вероватно да постоји индикација, дају се као посебна терапија.
    Крв као крв не може никад да их надомести.
    Znam za lek izdvojeni albumin koji kupujemo svaki dan. Ali dnevna doza kosta 3730din i to je nenormalno skupo. Dakle, nista od transfuzije. Sofija, puno hvala. Nisam se setila da te cimnem na pp, al ok, mozda ce nekom posluziti tema za ne daj Boze.
    ...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •