Jerusalim........

Wade 94

Primećen član
Poruka
837
Posti ove godine idem u Kairo i Sarm el Seik,odlucio sam se da odem na fakultativni izlet do Mrtvog mora i Jerusalima...Jel moze neko da mi kaze nesto o Jerusalimu...?Jel neko bio na mrtvom moru???kako je?????neki koristan savet....puno znam o gradu,ali uglavnom samo znamenitosti.....hvala puno svakom ko se potrudi da mi napise poneki savet......
 
Ne znam kako je sada, ali kada sam ja bio u Jordanu, moglo se preći u Izrael preko mosta samo na 24 sata, jer onaj ko ima neki arapski pečat u pasošu nije mogao da dobije izraelsku vizu.
 
a jel neko bio na mrtvom moru??

Bio sam na mrtvom moru, i zaista je vrhunska atrakcija, to plutanje u vodi bez mogućnosti da potoneš.
VREDI videti....ali ne preporučujem onima koji imaju osetljivu kožu, moja devojka je završila u bolnici.
A opet...ako odeš tamo, a ne kupaš se, onda to nije nikakav doživljaj.
 
joj pa sta cu ja u dubaiju????nisam nikad tamo ni bio.....ja sam na letovanju u egiptu....kairo,pa idem u sarm el seik,pa odatle na izlet u jerusalim i mrtvo more.....znaci mogu???????????//////
 
ma naravno da mozes, bice sve ok, samo sam ti to rekla u slucaju da si isao u Dubaji, da znas da te ne bi pustili u zemlju, uzivaj, lepo se provedi i obavezno prikaci ovde neku fotku iz Jerusalima, pozdrav!
 
jeeeeeeeeeee.....super....malo mi je to cudno,mislim otvaraju svakom putniku pasos,svaku stranicu,traze pecat da je nekad bio u dubaiju.....ali ok,u svakom slucaju puno hvala.....a nadam se da cu jednog dana otici u dubai........
 
....malo mi je to cudno,mislim otvaraju svakom putniku pasos,svaku stranicu,traze pecat da je nekad bio u dubaiju.....

Ne samo da zagledaju svaku stranicu pasoša, nego pre ulaska u avion izraelske kompanije imaš razgovor sa njihovim psihologom, da utvrdi da li si potencijalna opasnost po let. Zato je prijava na let kompanije El-AL najkasnije 3 sata pre polaska aviona. Ipak, nude ti mogućnost da taj razgovor sa njihovim obaveštajcem obaviš ranije, u kancelariji njihove kompanije u gradu, ili čak da dođu kod tebe kući ili u hotel da obave razgovor - procenu.
 
Koliko znam veće je cimanje u drugom smeru tačnije ako posle Izraela želiš u neku drugu muslimansku zemlju. Znam da je prvo pitanje na granici u Jordanu " Da li ste bili u okupiranoj palestinskoj zemlji (Izrael)?" Isto je i u Libanu, Siriji... Ovo čisto ako si planirao da u skorijoj budućnosti posetiš neku od tih zemalja.
 
Nisam, i najstrašnije mi je žao zbog toga.

Ali... baš zbog tih navedenih problema sam mislio da obiđem arapske zemlje, onda zamenim pasoš, i da idem u Izrael.

E....onda....se život iskomplikovao, kako to obično bude....i nisam to uradio.

Nisam odustao !
 

Back
Top