Pravno-poslovna skola Beograd

Slucajno nadjoh ovu temu, kasno je za one koji su upisali vec ovu skolu, ali za sledecu godinu da napisem jedan malo detaljniji post o skoli iz prve ruke, haha. Ja kada sam upisivala nisam znala nista, niti ikoga ko je upisuje, ali da ponovo biram srednju mislim da bih je ponovo upisala, posebno naglasavam da to mislim, ne da sam sigurna, hahah.
Dakle, sto se tice same skole generalan utisak je da je ok. Lokacija skole se meni izuzetno dopada, ne zato sto je u centru koliko sam ja volela taj put do skole i ulicu u kojoj se nalazi, ima nesto lepo u njoj. Sada zvucim kao neki ludak, ali meni je to stvarno ostalo u lepom secanju. Sto se tice ucenja, zavisi za koji se smer opredelite, mada se necete svakako pretgnuti od ucenja kao recimo da upisete gimnaziju. Ja sam bila poslovni administrator i mislim da je to jedan od laksih smerova. Tacnije, mislim da su laksi svi ovi smerovi gde ima samo jedno odeljenje, odnosno, osiguranje, bankari i mi. Pravni tehnicari imaju vise i gradiva i predmeta. Da li je dobro uciti manje ili vise, to je subjektivno. Ono sto mogu da kazem iz licnog iskustva je da ne bi bilo na odmet da smo ucili malo vise, hahah, nisam nikakav streber sa 6,00 prosekom, ali smatram da sam uskracena malo po pitanju znanja iz nekih predmeta. Naravno, daleko od toga da sam otisla odatle i da nista zivo ne znam, mislim da bih mozda cak bila sposobna da pocnem da radim u ovoj struci, kazem mozda jer nisam probala. To je sto se tice kolicine gradiva i ucenja. Profesori su posebna prica.. Ima ih raznih stvarno, ali neko ko ume da bude frustrirajuc je naravno, niko drugi do SLOBODAN RAKIC (ekonomika i obuka). Prvo pravilo vezano za njega, NISTA MU NE VERUJTE, N I S T A. Covek koji je studirao 10-15 godina ekonomiju, doktorira jos toliko, bio padobranac, upisao fiziku, pa odustao i dosao na ekonomiju, pa danas je zavrsio Drapsin, sutra nije zavrsio skolu u Beogradu,pa radio u Svedskoj, pa radio u Norveskoj i ne znam ni ja sve gde, ko ga sve ceka i zove da radi kod njih, ali on nece, vamo tamo, sve se to svede da ne mozes da mu uhvatis ni pocetak ni kraj. Veliki lazni moralista, ali ako se budete susreli sa njim videcete i sami da posle nekog vremena sve te njegove prazne price padaju u vodu i da se covek toliko spetlja u svojim lazim da ne zna ni sam. Anyway, trazi da znas sve zivo, ali stvarno i hoce da pusti (iako ce da prica svakakve stvari o obaranju i da zaplasava decu) i kad znas uvek ce ti dati 5, nece da kinji i sl.
Ostali su manje-vise ne tako upecatljivi, ako nekoga interesuje mogu napisati post o profesorima, ali generalno ja nesto nisam volela Stupara (srpski) koji isto mnogo moralise, toliko da to izgleda vestacki, zna da kinji i ubedjen je da je prepametan. Filip Modric (statistika) covek od jedno 55-60 godina, najvise lici na nekog pedofila, ispoveda se sa kim je u vezim, koga je smuvao, ko mu se svidja pokazuje slike, itd. To su oni koje bih izdvojila kao nekog ko mi je bio i ostao odbojan, a ukoliko zelite nesto detaljnije, kao sto rekoh, mogu drugi put napisati. Drustvo je diskutabilno, ima vise devojaka to je jasno, sto naravno zna da se zakomplikuje kad krenu da se svadjaju i sl. Nalozenih ima, mada u mojoj generaciji i nije bio puno, ali ovi mladji.. Boze, Boze. Svakako, mozete sigurno naci neku ekipicu koja ce vam odgovarati, necete ostati odbaceni. :D Eto to je otprilike nesto sto bih izdvojila, slobodno pitajte sta god vas interesuje,
 
Trenutno sam 4. godina ove srednje i mogu vam reći sledeće:

1.
- Škola kao škola je OK, prosečnog izgleda, na više mesta je raspad ali ništa strašno. Lokacija škole (uži centar grada) je super, ipak, ko živi u predgrađu ili u udaljenim naseljima ima dosta da putuje. S obzirom da je škola u samom centru, nema mesta za salu za fizičko, tako da svi učenici idu na Taš gde rade fizičko. Ukoliko idete prepodne, posle časova idete na fizičko, a ako idete poslepodne, idete na fizičko pre časova. Termini za fizičko su od 12:00h do 15:00h, a za svako odeljenje se određuje tačno kad treba da dođe, a fizičko se radi odvojeno (posebno dečaci, posebno devojke). Za fizičko je predviđeno 1 čas nedeljno. Kao određen "plus" lokaciji jeste solidan broj pekara i prodavnica oko škole, te ne morate mnogo da pešačite, sve je pored škole ili preko ulice.

2.
- Profesori su uglavnom OK i nisu mnogo zahtevni, ali ima veliki broj psihičkih bolesnika, paćenika, kompleksaša i slično. Naravno, možete dobiti SUPER profesore, a možda dobijete sve same bolesnike, al uglavnom je neka kombinacija ovo dvoje.
Navešću karakteristike nekih profesora koji su mi predavali:
Lidija Zečević, Informatika - smarač teški, morate da učite iz knjige, podvlačite na času šta je bitno, ono što podvučete će biti na kontrolnom, morate da učite to napamet, nemoguće je prepisati, uglavnom užas. U drugom polugodištu radite u Word-u, nameštanje stranica, pravilno oblikovanje i slično i to ocenjuje. Zeznuta je za ocenjivanje, ali možete da izvučete 4 ili 5 uz ne toliko preterano cimanje.

Jasna Janković, Srpski jezik i književnost - trenutni predsednik Unije prosvetnih sindikata Srbije, zahteva poštovanje, disciplinu, tišinu, rad na času i da čitate zadate lektire. Lektire kod nje su najbitniji faktor za ocenu, ko ne bude čitao kod nje lektire, imaće 1 zagarantovano. Pismenim zadacima ne daje uopšte neku težinu, tako da možete imati zaključeno 5 iako ste na pismenom imali npr 3. Nije teško imati odličnu ocenu kod nje, ali koga jednostavno totalno mrzi da čita lektire, ajoj njemu.

Željko Macura, Latinski jezik - trenutno jedan od pomoćnika direktora, najgotivniji profesor u školi, realan je, zanimljiv, zabavan, popustljiv, voli da priča tračeve i da pomaže. Svi ćete imati 5 kod njega.

Radmilo Milošević, Matematika - ološ od čoveka, sve najgore, glumi da je u gotivnim odnosima sa svim učenicima a itekako zna da ima svoje miljenike/miljenice a za to vreme oštećuje druge učenike. Zagriženi komunista, voli Tita i SFRJ više nego samog sebe, priča jedno a radi totalno dijametralno suprotno, nije ni čudno što pola nastavnog osoblja ga otvoreno ili skriveno prezire. Ukoliko mu se uvlačite, imaćete 4 ili 5, u suprotnom, pomirite se sa 1,2 i 3. Nadam se da vam neće predavati.

Lidija Cakić, Matematika - trenutno jedan od pomoćnika direktora, sa sigurnošću ima psihičkih problema, mrzi sve i svakoga, nadam se da nikome ko ovo čita ona neće predavati, prezahtevna je, daje teške zadatke, pakleno ima da se borite za 2 i 3, zaboravite na 4 i 5.

Svetlana Bojić, Istorija - jedna od normalnih profesora, ne traži mnogo da se uči, pita jasna pitanja, odlično predaje, zahteva tišinu na času, bez muke ćete imati 4 ili 5.

Biljana Dičovski, Osnovi ekonomije - takođe jedna od normalnih profesora, na prvi pogled mnogo ispredaje, ali veoma lako pita, traži tišinu dok predaje, lagano 4 ili 5.

Divna Jovčić, Osnovi prava, Poslovi pravnog prometa - nije stroga, ne umiruje galamu na času, ispredaje po času velike 3-4 lekcije, morate da imate knjigu jer iz nje učite i odgovarate. Savet vam je da već sredinom septembra se javljate i da odgovarate kod nje, svako odgovaranje upisuje u svoju svesku, morate svaki čas da odgovarate po 2-3 lekcije ako hoćete da imate 5 kod nje, uglavnom se većina bori za 2 i 3 kao zaključenu ocenu.

Maja, Psihologija - smarač, kada predaje priča ceo čas bez prestanka, morate da učite iz knjige, savet vam je da svaki dan čitate lekcije koje je ispredavala pa kad vas prozove onda vas sve pita, mada se retko može dogoditi da vas pita da joj odgovarate ono što znate najbolje, uglavnom, bubanje.

Dušica, Geografija - kao profesor je OK, odlično predaje, zahteva pažnju, tišinu i disciplinu na času, ima solidne kriterijume za ocenjivanje, moraćete da učite baš, ali nije teško imati 5, mada može biti veoma zeznuta.

Profesor likovnog - zaboravio sam mu ime i prezime, zahteva tišinu i disciplinu na času, daje kontrolne zadatke koji su isti već 4-5 godina unazad, slobodno nabavite od prošlih generacija slike od testova pa prepišite, imaćete 5 bez bilo kakvog truda.

3.
- Što se tiče društva, uglavnom će se svako uklopiti, nema velikog broja ološa i klošara, al opet zavisi u kakvo odeljenje ćete upasti. Možete biti u super odeljenju, možete biti sa kretenima i debilima koji vas svaki dan teraju na samoubistvo.
U solidnom broju ima sponzoruša i prostitutki, ali sve u umerenim granicama.

Nadam se da sam vam pomogao.
 
Zdravo. Ja sam 5,00 djak. Zelim da upisem skolu u kojoj cu steci puno znanja za fakultet. Ne zelim da upisem gimnaziju, ali mi se svidela Pravna smer poslovni administrator. Za sada mislim da bih nastavljala Psihologiji ili Pravo. Htela bih da pitam kakva je skola? Kakvo znanje pruza? I da li bih posle mogla nastaviti psihologiju. Kakvi su profesori? Kao sto sam vec rekla dopada mi se smer poslovni administrator.
 
Zdravo. Ja sam 5,00 djak. Zelim da upisem skolu u kojoj cu steci puno znanja za fakultet. Ne zelim da upisem gimnaziju, ali mi se svidela Pravna smer poslovni administrator. Za sada mislim da bih nastavljala Psihologiji ili Pravo. Htela bih da pitam kakva je skola? Kakvo znanje pruza? I da li bih posle mogla nastaviti psihologiju. Kakvi su profesori? Kao sto sam vec rekla dopada mi se smer poslovni administrator.

Ma možeš ali imas puno jezike da ucis.Moja frendica ide u ekonomsku školu u Kruševcu, isti smer i imaju: engleski, II strani ,latinski i poslovni engleski.
Ali, u suštini dobar je smer, i msm da ce ti pružiti dovoljno znanja.
Gimnazija se ne isplati jer ces potrošiti silno vreme na učenje onog sto ti možda neće trebati, em ne dobijes zvanje.
 
Pre svega, ja sam u ove godine upisala Ppš i učenica sam prvog razreda smer pravnog tehničara.Htela sam da kažem neke opšte utiske i sigurno će pomoći onima koji tek upišu.Ja sam bila 5.00 u Osnovnoj, isla sam i na takmicenja i imala preko 90 poena.Ovo ne govorim da bih sebe predstavljala, nego da vam ukažem da nisu svi loši djaci i da uvek ima predrasuda.Prvog septembra mi je bilo zaista super, već sam našla par osoba koje su mi baš legle.Što se tiče društva, naravno imate onih fufica što jure ove iz 3.godine uvaljuju se kao budale, beže sa časove, puše, piju i sl.Ali, generalno gledano, toga ima svuda.I iskreno, ja sam u korektnim odnosima sa takvima, ali nisu moje društvo jer nemamo ništa zajedničko.Sigurno ćete naći nekoga za druženje, eto to mogu da vam garantujem.A sad tema o učenju, profesorima i sl.Sve zavisi, ja ću vam navesti neke primere.Generalno moje učenje se ne razlikuje mnogo u odnosu na Osnovnu, jer je bitna redovnost i jedno dobro potkovano znanje za peticu.Trenutno imam sve petice, bez neke znatne muke, mora da se uči za odlične ocene i to je fakat.Ali ni blizu kao u gimnaziji!
Lidija Cakić-matematika, žena je budala i to iskreno.Inače ne verujem u glasine, ali susrela sam se sa jednim idiotom od žene.Pola odeljenja je dobilo kečeve pa mora da ponavlja kontrolni.Nema pojma da predaje, vređa učenike, ima psiholoških problema, najpre mislim na bipolarni poremećaj i ponašanje joj je čudno i stvarno mislim da je opasna za okolinu.
Biljana K. Tasić -srpski jezik, u početku će vam biti čudna, forsira neke stvari koje se ne primenjuju u generaciji, ustajanje kad god nešto kažeš, ne smete da koristite žargone i sl.Traži od vas da filozofirate i da se unesete u temu, meni je to odgovaralo jer srpski obožavam i pišem poeziju i prozu.Malčice je iritantna, ali mislim da je ok u opštem pogledu.
Milica Ilić-istorija, ja imam 5, ali mnogo traži, zaista.Jeste da učite iz sveske, ali otpadne vam ruka od pisanja.Ima neurotično ponašanje, treba učiti za svaki čas, jer ako ne znate deli minuse i kečeve.
Dušica- geos, uglađena žena, ali i namćor.Kartu mnogo forsira i deli ocene po raspoloženju
Divna-osnovi prava, od drugog časa se javljajte da odgovarate, najbolje je deo po deo gradiva i sve beleži pa formira ocenu.Mora da se uči i strožija je.
Drzavno uredjenje je lako i tu je opušteno.
Pisk mi predaje zamena, jedna mlada devojka, žena kako god, ekstra je i bilo bi super da je stalno zaposlena.A generalno je bitno da usavršite veštinu.
Toliko.
 
Hello,
Ja sam sada zavrsila I razred (smer-pravni tehnicar) i zelim da podelim neko svoje misljenje.
Utisak o skoli: Skola se nalazi u samom centru grada , sto znaci onima koji su blizu centra blago vama :)hehe, dok npr.kao ja koja zivim dalje od skole treba vise vremena (tipa treba mi 1h i 30min da stignem) i onda je problem zbog putovanja, ali sam se vremenom navikla tako da onima koji zive dalje od skole, a zele da upisu ovu skolu moj vam je savet da cuvate zivce zbog saobracaja :p. Skola nema salu za fizicko tako da idete na Tas (ako idete popodne onda imate predcas u 12h, a kad idete prepodne onda idete posle skole). Ja sam imala utorkom fizicko ne znam da li je i ranije tako bilo i da li ce tako ostati. Sto se tice drustva, generalno u mom odeljenju okej je, naravno ima onih koji puse, vole da popiju, nema drogirasa(za sad), ali sve u svemu svi se druzimo. Trebalo mi je malo vremena da se ukolim.
E sad idu profesori. Ima onih koji su slogi dogi,namcori i normalni (mali ih je broj).
Lidija Cakic-profesorka matematike i informatike. Pa ovako ona nije toliko zla zena, mada ima trenutke gde govori nesto ne povezano i ponekad je zla( inace da znate voli da plasi malu decu). Tesko ko da nju razume sta predaje na casu, inace ja mislim da je najbolja definicija za nju da je onazena koja jezaostala u vremenu i po ponasanju i po govoru,tj. komunikaciji sa decom, a i po predavanju. Sto se tice iformatike za 4/5 trazi brzinu,spretnost,tacan odgovor i da se slusa na casu, ali kada daje zadatke prica usmeno i brzo da je retko ko moze uhvatiti za glavu i za rep sta je ona rekla, ne voli da daje 1, verotno ce dati vetar u ledja tako da 2,3 je sigurica. (Meni je razredna...)
Irena-profesorka srpskog jezika i knjizevnosti. Jedna od normalnih profesora u skoli, zahteva tisinu na casu i jako joj je bitna lektira, sto znaci morate da citate lektiru i da budete aktivni na casu kada odgovarate to joj je jako bitno i pored toga kontrolni na pismenom daje manje znacaja(npr. ako imate 3 iz pismenog, mozete imati 5).
Dusica-profesorka geografije. Isto jedna od normalnih osoba, mada ponekad ali samo ponekad daje ocene po raspolozenju. Sto se tice kontrolnog trazi vise gradiva, morate da znate kartu.
Branka-profesorka drzavnog uredjena. Imam kod nje 5, treba samo da pisete ono sto predaje na casu i da cutite( ako imate svesku i knjigu,pisete sve sto predaje,radite domaci uvek ce vam izaci u susret i dati 5). Zenaje car! Ponekad voli da drzi cas o ponasanju i da prepricava neke dogadjaje, sto znaci da cas prodje kao i da ga niste ni imali.
Gordana-profesorka osnova prava. Okej je, spada u grupu dosadnih ljudi jer predaje kao da je ne zanima njen predmet. Moj vam je savet da se javite da odgovarate ili neki referat da uradite da bi ste imali dovoljno ocena( mi smo poslednji dan morali da odgovaramo za 3 i 4 ocenu). Ako slusate,redovno ucite i znate primere za tu lekciju lagano 4/5.
Aleksandar-profesor fizike. Gotivan lik, ako redovno ucite i znate zadatke( jos bolje sto zadatke ne morate da radite taj cas vec sledeci i radite na papiru 2 zadatka iz sveske) lagano 4/5.
Vesna-profesorka engleskog. Joj ona je kul lik ovako kada razgovarate sa njom, ali moze biti zeznutno kada ocenjuje. Vodite strogo racuna oko citanja i prevoda. Kontrolni lagano 3 mozete imati( oni koji ne znaju dobro engleski kao ja..hehe) oni koji znaju 4/5.
Milica-profesorka istorije. Stroga je, pita sve iz sveske ali vam zato ruka boli od pisanja jos pogotovo kada pocne da prica 200 na sat. Kada se odgovara ona vas zakaze i kada odgovarate vodite racuna o datumu i godinu i morate da kazete tacno nazive nekog imena vladara,grada,bitke itd. inace ce da vam kaze da izmisljate.
Slavica-profesorka pisk-a. Okej zen, lagano 5, jedino sto strogo vodi racuna a to je da morate da kucate sa svim prstima i pravilno naravno i brzo.
Nevena-profesorka veronauke. Onaj ko voli veronauku nece mu biti dosadno jer prica o praznicima i o nekim desavanjima.
Svetlana-profesorka hemije. Zajebano ocenju kontrolni najvise ima 1,2 i 3, ali onaj koji zna najbolje hemiju lagano ce imati 4/5. Ja imam 4 jer mi lakse usmeno odgovaranje, to je dosta lakse jer pita laksa pitanja sve iz sveske osnovno i lagano 5, ali kontrolni tesko....
Ljubisa-profesor fizickog. Samo morate da imate redovno opremu i da ne kasnite stalno na cas,lagano 5.
Tamara-profesorka muzickog. Trazi tisinu, daje referate za kompozitore, lagano 5.
Nadam se da sam nekom ko zeli da upise ovu skolu pomogla.
 
Hello,
Ja sam sada zavrsila I razred (smer-pravni tehnicar) i zelim da podelim neko svoje misljenje.
Utisak o skoli: Skola se nalazi u samom centru grada , sto znaci onima koji su blizu centra blago vama :)hehe, dok npr.kao ja koja zivim dalje od skole treba vise vremena (tipa treba mi 1h i 30min da stignem) i onda je problem zbog putovanja, ali sam se vremenom navikla tako da onima koji zive dalje od skole, a zele da upisu ovu skolu moj vam je savet da cuvate zivce zbog saobracaja :p. Skola nema salu za fizicko tako da idete na Tas (ako idete popodne onda imate predcas u 12h, a kad idete prepodne onda idete posle skole). Ja sam imala utorkom fizicko ne znam da li je i ranije tako bilo i da li ce tako ostati. Sto se tice drustva, generalno u mom odeljenju okej je, naravno ima onih koji puse, vole da popiju, nema drogirasa(za sad), ali sve u svemu svi se druzimo. Trebalo mi je malo vremena da se ukolim.
E sad idu profesori. Ima onih koji su slogi dogi,namcori i normalni (mali ih je broj).
Lidija Cakic-profesorka matematike i informatike. Pa ovako ona nije toliko zla zena, mada ima trenutke gde govori nesto ne povezano i ponekad je zla( inace da znate voli da plasi malu decu). Tesko ko da nju razume sta predaje na casu, inace ja mislim da je najbolja definicija za nju da je onazena koja jezaostala u vremenu i po ponasanju i po govoru,tj. komunikaciji sa decom, a i po predavanju. Sto se tice iformatike za 4/5 trazi brzinu,spretnost,tacan odgovor i da se slusa na casu, ali kada daje zadatke prica usmeno i brzo da je retko ko moze uhvatiti za glavu i za rep sta je ona rekla, ne voli da daje 1, verotno ce dati vetar u ledja tako da 2,3 je sigurica. (Meni je razredna...)
Irena-profesorka srpskog jezika i knjizevnosti. Jedna od normalnih profesora u skoli, zahteva tisinu na casu i jako joj je bitna lektira, sto znaci morate da citate lektiru i da budete aktivni na casu kada odgovarate to joj je jako bitno i pored toga kontrolni na pismenom daje manje znacaja(npr. ako imate 3 iz pismenog, mozete imati 5).
Dusica-profesorka geografije. Isto jedna od normalnih osoba, mada ponekad ali samo ponekad daje ocene po raspolozenju. Sto se tice kontrolnog trazi vise gradiva, morate da znate kartu.
Branka-profesorka drzavnog uredjena. Imam kod nje 5, treba samo da pisete ono sto predaje na casu i da cutite( ako imate svesku i knjigu,pisete sve sto predaje,radite domaci uvek ce vam izaci u susret i dati 5). Zenaje car! Ponekad voli da drzi cas o ponasanju i da prepricava neke dogadjaje, sto znaci da cas prodje kao i da ga niste ni imali.
Gordana-profesorka osnova prava. Okej je, spada u grupu dosadnih ljudi jer predaje kao da je ne zanima njen predmet. Moj vam je savet da se javite da odgovarate ili neki referat da uradite da bi ste imali dovoljno ocena( mi smo poslednji dan morali da odgovaramo za 3 i 4 ocenu). Ako slusate,redovno ucite i znate primere za tu lekciju lagano 4/5.
Aleksandar-profesor fizike. Gotivan lik, ako redovno ucite i znate zadatke( jos bolje sto zadatke ne morate da radite taj cas vec sledeci i radite na papiru 2 zadatka iz sveske) lagano 4/5.
Vesna-profesorka engleskog. Joj ona je kul lik ovako kada razgovarate sa njom, ali moze biti zeznutno kada ocenjuje. Vodite strogo racuna oko citanja i prevoda. Kontrolni lagano 3 mozete imati( oni koji ne znaju dobro engleski kao ja..hehe) oni koji znaju 4/5.
Milica-profesorka istorije. Stroga je, pita sve iz sveske ali vam zato ruka boli od pisanja jos pogotovo kada pocne da prica 200 na sat. Kada se odgovara ona vas zakaze i kada odgovarate vodite racuna o datumu i godinu i morate da kazete tacno nazive nekog imena vladara,grada,bitke itd. inace ce da vam kaze da izmisljate.
Slavica-profesorka pisk-a. Okej zen, lagano 5, jedino sto strogo vodi racuna a to je da morate da kucate sa svim prstima i pravilno naravno i brzo.
Nevena-profesorka veronauke. Onaj ko voli veronauku nece mu biti dosadno jer prica o praznicima i o nekim desavanjima.
Svetlana-profesorka hemije. Zajebano ocenju kontrolni najvise ima 1,2 i 3, ali onaj koji zna najbolje hemiju lagano ce imati 4/5. Ja imam 4 jer mi lakse usmeno odgovaranje, to je dosta lakse jer pita laksa pitanja sve iz sveske osnovno i lagano 5, ali kontrolni tesko....
Ljubisa-profesor fizickog. Samo morate da imate redovno opremu i da ne kasnite stalno na cas,lagano 5.
Tamara-profesorka muzickog. Trazi tisinu, daje referate za kompozitore, lagano 5.
Nadam se da sam nekom ko zeli da upise ovu skolu pomogla.
Ja sam, sad, pocetkom jula upisala pravnu, smer pravni tehnicar. Svi spominju tu srpkinju, pa jel' mogu da dobijem spisak lektira za prvu godinu?
 
cao! upisala sam ove godine pravnu (pravni tehnicar smer) moram priznati nije mi prva zelja i bas sam bila tuzna kad sam videla da sam upala u nju.da li neko moze da mi isprica malo vise o ovoj skoli? (kakvi su profesori,predmeti,ljudi generalno..)
mnogo bi mi znacilo D:
znam da ljudi ne koriste vise forume pa ako neko naidje na ovo pls help,give me your ig username or something
 

Back
Top