Pravno-poslovna skola Beograd

Nije teška ako te to zanima.
Najviše prakse imaš u smeru pravni tehničar. Od 1. godine, a onda u smeru poslovni administrator koji je po mom mišljenju najbolji smer...
U prvoj godini imaš osnove ekonomije, ekonomiku preduzeća, knjigovodstvo, pravo, kancelarijsko poslovanje i to će ti ostati do kraja školovanja i svi ti predmeti
osim osnova ekonomije se polaže na maturi. Pored toga ćeš imati i informatiku i istoriju prve dve godine, a ekonomsku geografiju samo u prvoj.
U drugoj godini dobijaš obuku u birou što možeš da tretiraš kao praksu jer ćete tu osnivati virtuelno preduzeće i poslovati. :D
Bankarski službenik ti ne preporučujem jer po završetku srednje škole možeš samo ekonomiju da studiraš, a poslovni administrator te može poslati na dosta
fakulteta, a najčešće su to pravni i ekonomski.
 
Ahahah najjaca skola :) Svaki profesor budala za sebe....Jedino je ona Cakicka neko strasilo i to je to :)

Upravo tako, uglavnom sve profesorke nose neke jeftine pudere koji slabo pokrivaju, sve im se crvenilo na nosu i bore provide, i sve neke proste boje karmina obicna roze i crvena, nijedna da koristi Max Factor, zaista vecina njih izgleda potpuno neugledno. Najbolje bi bilo da se uopste ni nesminkaju. A sto se tice garderobe slicno je, iz daleka izgledaju prosecno, a kad se pribliziz vidis da je odeca stara i ofucana.
 
Upravo tako, uglavnom sve profesorke nose neke jeftine pudere koji slabo pokrivaju, sve im se crvenilo na nosu i bore provide, i sve neke proste boje karmina obicna roze i crvena, nijedna da koristi Max Factor, zaista vecina njih izgleda potpuno neugledno. Najbolje bi bilo da se uopste ni nesminkaju. A sto se tice garderobe slicno je, iz daleka izgledaju prosecno, a kad se pribliziz vidis da je odeca stara i ofucana.

Zar se ovde komentariše škola ili šminka i oblačenje profesora? :neutral:
 
Odlična škola. Nije teška. Većina profesora tolerantna i korektna. Najbolji smer - Poslovni administrator.
Ako se odlučiš za to... Vidimo se u januaru. Ista smena. Možeš da me pitaš šta god te zanima preko PP-a, kako o školi tako i o profesorima koji ti budu predavali ako se prebaciš. Pozz :D
 
Eeee da te pitam ..<3,kakav je to smer bankarski sluzbenik msm koji onada posle fakultet mozes,i sta se tu radii...i koji se predmeti uce u smeru administrator......POZZhttp://fk.ikimg.com/images/smilies/th_bye.gif

Koliko ja znam smer bankarski sluzbenik ima samo u Prvoj ekonomskoj. Nije los smer al' ti posle njega ne treba fakultet uopste,lako mozes da se zaposlis kao sluzbenik u banci...Mada samo najbolji tu upadaju.
 
Ne lupaj molim te. Ja ,iako idem u ekonomsku,mene ekonomija i biznis slabo zanimaju ali najvise poslova se nudi iz ove sfere. Raspitaj se malo. A takodje se raspitaj koliko je zdravstvenih radnika na birou za nezaposlene.

A kad sam ja rekla da na birou nema puno medicinara? Ima,i previse...ali ekonomista i pravnika ima jos vise,sto je i logicno jer ih mnogo vise upisuje i zavrsava te fakultete + privatni..
samo sto pri zaposljavanju imaju prednost oni sa faxom,u danasnje vreme sa srednjom ekonomskom mozes da radis samo kao tetkica,izuzev ako imas debelu vezu...pre ce primiiti onoga sa faxom,a ima ih mnoooogo
 
A kad sam ja rekla da na birou nema puno medicinara? Ima,i previse...ali ekonomista i pravnika ima jos vise,sto je i logicno jer ih mnogo vise upisuje i zavrsava te fakultete + privatni..
samo sto pri zaposljavanju imaju prednost oni sa faxom,u danasnje vreme sa srednjom ekonomskom mozes da radis samo kao tetkica,izuzev ako imas debelu vezu...pre ce primiiti onoga sa faxom,a ima ih mnoooogo

Prvo ja sam sagledao ovo sa predpostavkom da zavrsis fakultet. Drugo,ne moram da radim kao tektica,mogu da radim kao fizikalac,opet ce mi plata biti veca nego tvoja sa srednjom medicinskom....Posle ekonomskog fakulteta,90% diplomaca se zaposli u toku prve godine posle diplomiranja.
Ne zanosi se glupostima,oje zanianje je bolje od tvog. Mogu ja da budem auto limar i da imam vece prihode od tebe,doktora specijaliste. I zdravstvo spada pod privredu,u kvartalni sektor,kao obrazovanje itd. Sve ide od ekonomije.
Danas je najbolje biti zaposlen u tercijalnom sektoru - sabracaj,turizam,bankarstvo,ugostiteljstvo,trgovina,zanatstvo,jer tu tehnologija ne moze da potisne radnu snagu.
 
Poslednja izmena:
Ma da,nista bez ekonomista :lol: htedoh da kazem da sa srednjom nisi niko i nista,a za tvoju informaciju - idem u gimnaziju,a ne srednju med. ;)

Jos gore :lol: Sa gimnazijom si niko i nista,a sa srednjom strucnom barem imam neko zvanje ;)
U Srbiji i sa fakultetom si niko i nista,nema leba ovde u svakom slucaju

A za ovaj smer bankarski sluzbenik sam u pravu ,raspitaj se ako te zanima ;) Jedan od malobrojnih smerova posle kojih sledi neko pristojno zaposlenje...
 
Jos gore :lol: Sa gimnazijom si niko i nista,a sa srednjom strucnom barem imam neko zvanje ;)
U Srbiji i sa fakultetom si niko i nista,nema leba ovde u svakom slucaju ;)

Gimnazija pruza opste obrazovanje buducim akademskim gradjanima,dok te srednja strucna obucava da radis kao tehnicar,a ne akademac...u vecini drzava fakultet se moze upisati samo nakon gimnazije...
No,svako ima svoje misljenje... ;)
 
Gimnazija pruza opste obrazovanje buducim akademskim gradjanima,dok te srednja strucna obucava da radis kao tehnicar,a ne akademac...u vecini drzava fakultet se moze upisati samo nakon gimnazije...
No,svako ima svoje misljenje... ;)

Taman sam se ponadao da razmisljas logicki :) .
Prvo,zar ja necu imati prednost na ekonomskom fakultetu od gimnazijalca,ucio sam uze ekonomske predmete 4 godine,dok se gimnazijalac bavio erozijom tla u Zapadnoj Srbiji ili hibernacijom medveda u Severnoj Americi. Drugo,vecina gimnazija su krs za mnoge strucne skole. Ja slobodno mogu da kazem,da mozda 3 gimnazije u Beogradu mogu da se mere sa mojom srednjom po obimu znanja,ostale su daleko ispod...U nekoj nordijskoj zemlji ( nisam siguran tacno u kojoj) a i u Svajcarskoj valjda ,postoje ginazije i ekonomske strucne skole...
A mogu da ti nabrojim milion ljudi iz moje skole,koji su takozvani akademski gradjani...Al to je nebitno.
U Srbiji ima oko 5% akademskih gradjana. A koliko je samo zavrsilo gimnazije,pa gde onda nestadose toliki gimnazijalci ;) ?
 
Ne zasmejavaj me... :)
pogledaj samo koje srednje skole su zavrsili nasi poznati naucnici...vecinom gimnazije...bas se pitam zasto na Harvard i Kembridz ode toliko nasih iz Matematicke gimnazije,a niko iz ekonomskih :lol:

Samo,molim te napisi mi u koju to gimnaziju ides ;) .
Matematicka je druga prica,to je specijalizovana skola isto kao ekonomska. Sistem je slican,oni uce algebru,geomertiju matematicku analizu,ne bave se nekim stvarima koje njima ne trebaju biologijom,geografijom,istorijom,drugim stranim jezikom itd,slicno kao mi.
Imas milion ljudi iz mog reona koji su isli u moju skolu,evo Dinkic je medju njima...Onda ona direktorka Delte,direktor Kalzberga u Srbiji ( Pivare celarevo),ljudi iz te struke.
 

Back
Top