Potrebna dobra ideja (šta bi ste vi uradili na mom mestu)

star light

Početnik
Poruka
8
Posedujem proizvodnju ženske elegantne garderobe moj sadašnji mesečni finansiski proizvodni kapacitet je oko 1.500.000.00 dinara. 50% robe plasiram u 24 butika koje snabdevam a oko 30% robe plasiram preko sindikalnih prodaja a 20% robe mi svakog meseca ostaje neplasirano.Sada sam počeo izgradnju nove veće proizvodnje jer želim da sarađujem sa inostranim tržištem ,međutim samim tim mi se povećava proizvodni kapacitet na oko 12.000.000.00 dinara i ja ostajem u jednom velikom problemu gde plasirati i kako na koj način robu jer mi se samim tim smanjuje procenat prodaje u odnosu na proizvodnju
tj do sada sam uspevao da plasiram 80% ,a sada se samim povećanjem proizvodnog kapaciteta spuštam na 10%.Sve ispod 80% prodaje smatra se da loše radi komercijala.
Molim sve koji imaju neku dobru ideju da pišu unapred zahvalni Star Light.

Star Light
Požarevac
tel:012/541-675
mob:064/123-09-34
starlight@ptt.yu
starlight@sezampro.yu
 
star light:
Posedujem proizvodnju ženske elegantne garderobe moj sadašnji mesečni finansiski proizvodni kapacitet je oko 1.500.000.00 dinara. 50% robe plasiram u 24 butika koje snabdevam a oko 30% robe plasiram preko sindikalnih prodaja a 20% robe mi svakog meseca ostaje neplasirano.Sada sam počeo izgradnju nove veće proizvodnje jer želim da sarađujem sa inostranim tržištem ,međutim samim tim mi se povećava proizvodni kapacitet na oko 12.000.000.00 dinara i ja ostajem u jednom velikom problemu gde plasirati i kako na koj način robu jer mi se samim tim smanjuje procenat prodaje u odnosu na proizvodnju
tj do sada sam uspevao da plasiram 80% ,a sada se samim povećanjem proizvodnog kapaciteta spuštam na 10%.Sve ispod 80% prodaje smatra se da loše radi komercijala.
Molim sve koji imaju neku dobru ideju da pišu unapred zahvalni Star Light.

Star Light
Požarevac
tel:012/541-675
mob:064/123-09-34
starlight@ptt.yu
starlight@sezampro.yu

Bas cu da proverim koliko placas porez
 
DellBoy-011:
star light:
Posedujem proizvodnju ženske elegantne garderobe moj sadašnji mesečni finansiski proizvodni kapacitet je oko 1.500.000.00 dinara. 50% robe plasiram u 24 butika koje snabdevam a oko 30% robe plasiram preko sindikalnih prodaja a 20% robe mi svakog meseca ostaje neplasirano.Sada sam počeo izgradnju nove veće proizvodnje jer želim da sarađujem sa inostranim tržištem ,međutim samim tim mi se povećava proizvodni kapacitet na oko 12.000.000.00 dinara i ja ostajem u jednom velikom problemu gde plasirati i kako na koj način robu jer mi se samim tim smanjuje procenat prodaje u odnosu na proizvodnju
tj do sada sam uspevao da plasiram 80% ,a sada se samim povećanjem proizvodnog kapaciteta spuštam na 10%.Sve ispod 80% prodaje smatra se da loše radi komercijala.
Molim sve koji imaju neku dobru ideju da pišu unapred zahvalni Star Light.

Star Light
Požarevac
tel:012/541-675
mob:064/123-09-34
starlight@ptt.yu
starlight@sezampro.yu

Bas cu da proverim koliko placas porez
prvo bi morao znati da proizvodnje rade na veliko,a kada neko radi na veliko i prodaje tako robu on mora od potencijalnog kupca da uzme odgovarajuću izjavu u ovom slučaju (PI1 obrazac za dalju prodaju ) što bi značilo da neplaća porez nego ga prenosi na krajnjeg kupca.
porez se u mom slučaju plaća samo kod sindikalne prodaje.
 
DellBoy-011:
Salim se ja malo :lol:
Zaposli komercijaliste (startan ld + stimulacija za prodaju), prosiri trziste iz Pozarevca - prvo u svom okruzenju, a onda ka vecim centrima, ulozi u reklamu, pakovanje, brend..... pa polako :wink:
trenutno me marketinški pokriva lokalna stanica tv duga koja se prilično ovde vidi a lokale inače snabdevam van Požarevca u Kostolac, Smederevo,S.Palanka,V.Plana,V.gradište,Petrovac na Mlavi,Kovin,Pančevo,Svilajnac,Kladovo, i toje to za sada imam nameru da uposlim još nekoliko komercijalista koji bi bili isključivo na terenu ali je veoma teško naći prave ljude za takav vid prodaje.
hvala za ideje.
 
star light:
streetspirit:
zasto povecavas proizvodnju ako ti i ovako ostaje 20% robe neprodato ?!?!
inostrani partneri zahtevaju posebne uslove (odredjeni broj mašina tj. radih mesta)

Ne razumem ja ovde nesto, povecavas proizvodnju na osnovu toga sto imas inostrane partnere? Pa ako ih imas i ako oni traze odredjene uslove, zasto ti onda oni ne otkupe robu i neces imati 20%neprodanih proizvoda? A to da inostrani partneri zahtevaju odredjene uslove, to je istina, al kakve to partnere imas?
 
mala natasa:
star light:
streetspirit:
zasto povecavas proizvodnju ako ti i ovako ostaje 20% robe neprodato ?!?!
inostrani partneri zahtevaju posebne uslove (odredjeni broj mašina tj. radih mesta)

Ne razumem ja ovde nesto, povecavas proizvodnju na osnovu toga sto imas inostrane partnere? Pa ako ih imas i ako oni traze odredjene uslove, zasto ti onda oni ne otkupe robu i neces imati 20%neprodanih proizvoda? A to da inostrani partneri zahtevaju odredjene uslove, to je istina, al kakve to partnere imas?
ovako.
ja sam u pregovorima sa ino-partnerom što nezači da ću i ostvariti povoljne rezultate u pregovorima sa njima,ali svakako moram povećati proizvodnju da bi zadovoljio određene njihove standarde.
 
Postovanje StarLight,
U tvom izlaganju vidim odlican entuzijazam, ali zaista mi nije jasna jedna stvar : pocinjes da siris proizvodnju, 8 puta dizes proizvodnju, a nisi istrazio trziste, uslove poslovanja sa strancima, mogucnost prodora u inostranstvo i sl ????

Vise si trebao energije (mozda i novca) da utrosis pronalazeci poslovne partnere koji bi bili zainteresovani za plasiranje tvoje robe. Dalje, na koju STRANU zelis da izvozis, Istok ili Zapad ??? Zapad je prebukiran, trenuto nasi vode pregovore o izvozu tekstila u zemlje EU, pa probaj preko Privredne komore Srbije da pronadjes IZLAZ u inostranstvo.
 
srlexic:
Postovanje StarLight,
U tvom izlaganju vidim odlican entuzijazam, ali zaista mi nije jasna jedna stvar : pocinjes da siris proizvodnju, 8 puta dizes proizvodnju, a nisi istrazio trziste, uslove poslovanja sa strancima, mogucnost prodora u inostranstvo i sl ????

Vise si trebao energije (mozda i novca) da utrosis pronalazeci poslovne partnere koji bi bili zainteresovani za plasiranje tvoje robe. Dalje, na koju STRANU zelis da izvozis, Istok ili Zapad ??? Zapad je prebukiran, trenuto nasi vode pregovore o izvozu tekstila u zemlje EU, pa probaj preko Privredne komore Srbije da pronadjes IZLAZ u inostranstvo.
Poštovani srlexic
Vi ste totalno upravu što se tiče tržišta i ispitivanja ,da vas nebih opterećivao sa problemima proizvodnje mogu vam reći samo da će ino-partneri doći prvo da pogledaju proizvodnju pa da pregovaramo dalje.
Ako bi došli pre nego što završim proizvodnju do sklapanja posla sigurno nebi došlo tj.(trenutno imam 14 proizvođača a potrebno je preko 30,mašine na kojim radimo su dobre ali prilično stare,samim povećanjem proizvodnje imaćemo oko 60 radnih mesta i veliki broj novih mašina,presa,pegla itd....)
smatram da je bolje odrati proizvodnju do kraja pa pregovari dalje.
Hvala na savetu pišite još dobre ideje su od velikog značaja.
Ovom prilikom pozivam i sve butike,distributere i veleprodaje da se jave kako bi ostvarili saradnju na obostrano zadovoljstvo.

Star Light
 
Sad malo vise stvari kapiram ali mislim da izbor partnera bas i nije neki. Znam da inostrani partneri traze da na licu mesta vide te bolje uslove, ali mi se desilo da uz dobre pregovore i dobru ponudu proizvoda moze da se dogovore neki drugi uslovi. Ne znam kakav savet trazis za bolju velikoprodaju, ali mogu ponuditi dosta saveta u maloprodaji, marketingu /radim u textilu vec godinama u inostarnstvu, tako da znam na koji sistem to sve funkcionise/...ako treba nesto javi se, veoma rado cu pomoci :wink:
 
1. nadji ciljnu grupu kojoj hoces da prodas proizvode - elementarno ispitaj trziste.
2. Uspostavi svoj Brend name, ukoliko ga nemas. Ukoliko ga vec imas preispitaj ga - pretpostavljam da ti je brend name "star light", - zvuci isuvise jeftino za zensku elegantnu odecu.
3. Zaposli ekstra dizajnera - predlozicu jednoj devojci koju znam da ti se javi... Predlazem ti pre svega mladu, maksimalno kreativnu osobu, koja ce praviti razlicitu odecu po necemu, naci ce svoje trziste...
4. Napravi svetski katalog sa svojim modelima i NIGDE ne pominji odakle je firma, nek se loze da je strana.
... napisacu ti jos
 
Pa covece, ako ti ulazes u proizvodnju i ti moras da obezbedis plasman - STA CE TI STRANI PARTNER? Sta je njegova uloga; da stenje da bi tebi bilo lakse?

Tvoj uslov prema njima mora da bude, da ako ti ulazes u povecanje obima proizvodnje, oni moraju da obezbede plasman i to tako sto obavezno otkupljuju od tebe (ne komisiono, kad prodaju, da ti plate). Drugacije ti uopste ne trebaju.
 
nista mi nije jasno :?: :!:
gde su troskovi :?: povecanje proizvodnje podrazumeva i povecanje troskova, a gde su kinezi...
znam jednu "fabriku carap" covek dovukao 100 starih masina iz Italije... dogovoren izvoz carapa za Rusiju... avioni,milioni,kamioni...Svaki Kinez ili Rumun u Beogradu je vise prodao nego sto je "velika fabrika" proizvela za 5 godina... Zatvorio je "gazda" skoro cujem...
Italtes u Bgdu dovlaci stokove iz Italije sije kosulje i vraca u Italiju. To je radio TDI, pokusavaju svi oni koji imaju svog coveka napolju. Imas kupca pa kreiras proizvodnju prema njegovim zahtevima. Ozbiljan i pravi kupac ulazi i u investicije, a to ga dalje vezuje, a dokle god smo van EU bicemo interesantni jer je jeftinije organizovati proizvodnju u SCG nego u Italiji i tu ih treba loviti. :wink: :wink: :wink:
 
star light:
Pregovori su ipak završeni pozitivno i ugovor je sklopljen sa ino-partnerom,prvi posao se očekuje krajem avgusta.
još jednom se zahvaljujemo svima na savetima i dobrim idejam,i ujedno pozivamo i domaće distributere i radnje da nam se jave radi plasiranja proizvoda u što većem broju i na domaćem tržištu

S Poštovanjem
Star Light
012/541-675
064/123-09-34
SVE NAJBOLJE U DALJEM POSLOVAJU!!!MOJA PODRSKA TI VEROVATNO NE ZNACI PUNO ALI NEMA VEZE.HTEO SAM SAMO DA TI PREDLOZIM DA ISPITAS MOGICNOST PRAVLJENJA CEBADI (LUKSUZNIH) ZA KONJE.TO OVDE U CH KOSTA NENORMALNO SKUPO KAO UOSTALOM I SVE DRUGO.A S OBZIROM DA CH NIJE U EU VEROVATNO JE I UVOZ MNOGO LAKSI,UOSTALOM U JEDNOM SKLADISTU ROBE TEKSTILNE SAM VIDEO DA SVE STIZE IZ TAJVANA I KINE I SAMO SE OVDE PAKUJE...
 

Back
Top