Tadicev rezim odbija zahtev udruzenja potrosaca o smanjenju marzi - Marze i do 300%!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.284
Marže za Ginisa
U udruženjima potrošača tvrde da su srpske marže najveće u regionu i da u nekim slučajevima idu čak do 300 odsto


BEOGRAD - Dok Vladimir Putin, ruski premijer, zavrće uši biznismenima jer je u jednoj samousluzi izračunao da marža za osnovne namirnice iznosi 120 odsto, kod nas izgleda uglavnom trgovci postrojavaju članove Vlade, jer je Srbija zemlja sa najvećim rabatima u regionu, a marže, ističu naši sagovornici, idu čak i do fantastičnih 300 odsto!
Milić Marković, predsednik Upravnog odbora Nacionalne organizacije potrošača Srbije, naglašava da kod nas nema proizvoda čija je marža ispod 30 odsto.

- Kod nas su ubedljivo najviše u okruženju. Za pojedine proizvode kreću se i do 300 odsto. To se odnosi na robu koja se kupi u maloprodaji i proda u drugoj maloprodajnoj radnji. Mi smo insistirali kod ministra trgovine Slobodana Milosavljevića da se tržište kod nas uredi, recimo kao u Republici Srpskoj, gde je uredbom ograničena marža na osam odsto. Međutim, to nisu prihvatili. Zatim smo tražili da se bar limitiraju marže za prehrambene proizvode, ali nisu hteli ni da čuju. Mi smo prosto nemoćni, za razliku od organizacija potrošača u drugim zemljama gde je njihov glas veoma bitan - kaže Marković.

Prema njegovim rečima, zbog previsokih marži građani Srbije se sve češće odlučuju da pazare u susednim zemljama.

- Divljanje na tržištu je očigledno, a svakako jedan od glavnih razloga jeste monopol. Zato sada građani Loznice, Šapca i Valjeva idu u Republiku Srpsku da kupuju ne samo gorivo, koje je jeftinije do 35 dinara po litru, već i drugu robu. A sve češće se za kupovinu kod suseda odlučuju i građani Beograda - ističe on.

Vladimir Vukčević, urednik internet portala "Ekonomija", smatra da nije dobro da država ograničava cene, već da prvo treba ustanoviti da li ima monopola.
- Ako se ispostavi da nema monopola, onda nam ništa ne preostaje nego da živimo sa tim, jer je tržište odlučilo kolike su cene i marže. Zapravo će konkurencija učiniti svoje. Ono što je uradio Putin na prvi pogled može da deluje prijemčivo i lepo, ali tu nema ni "E" od ekonomije. Sa takvim radom vraćamo se u neka stara vremena. Takođe, ne bi trebalo ništa ograničavati uredbama, jer na taj način posle može sve da se rešava. Najskuplje gorivo u regionu je pravi primer kako izgleda kad se država meša, kad povećava akcize i kad nema konkurencije - objasnio je Vukčević.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-27-06-2009/marze-za-ginisa


-----------

Ova izjava ovog predsednika udruzenja Potrosaca , da su vise puta trazili da vlada srbije zakonom definise dozvoljene marze , a da su svaki put oni to odbili jasno dokazuje da u Srbiji imamo tezak oblik organizovanog kriminala tacnije udruzeni zlocinacki poduhvat tajkuna i Tadicevog rezima na vlasti koji monopolima i drugim zakonskim zloupotrebama odrzavaju neverovatno visoke marze na sve proizvode koji se prodaju u Srbiji

Zato je kod nas skoro sve skuplje nego bilo gde u Evropi

I nece biti jeftinije sve dok narodu ne dodje iz dupeta u glavu i ne smeni Tadicev zlikovacki rezim na izborima
 
Poslednja izmena:
- Kod nas su ubedljivo najviše u okruženju. Za pojedine proizvode kreću se i do 300 odsto. To se odnosi na robu koja se kupi u maloprodaji i proda u drugoj maloprodajnoj radnji.


O cemu se ovde radi, znas nesto konkretnije?
I ko to kupuje u jednoj maloprodaji, pa prodaje u drugoj? I to jos ide k'o ludo?:per::lol:

Molio bih jedan do dva primera za te marze u trgovini od 300%.
 
Gluposti marze na najprodavanije artikle Cigare su 4,9%do 8% na mlecne proizvode 15-18%
a na hlebu od 10-17% na ostale artikle stavlja se zavisno od radnje od 20-25% bar ovde u centralnoj srbiji e sad na tehniku i ostalo neznam ali sa ovakvim marzama jedva stizemo da placamo i stuju i plate a kamoli za nsto drugo da se odvoji .Da su tolike zarade pa nebi bio dug prema dobavljacima preko 150 000 dinara prosecno po radnji.
Ako neko ima toliku zaradu treba stavrno proveriti zasto jer se sigurno radi o nekom monopolisti.
 
Sve je ovo ok ali bez ovog uvodnog dela o gdinu Putinu...sta nas briga sta on radi? A vi ste se svi popalili ko muva na med. Kad je tako Putin posten sto ne dodje ovde pa zavrne usi ovim svojima u NISu koji traze megalomanske cene za preradu nafte a da pritom ne ulazu ni dinara u modernizaciju prerade.
Marze su bile uvek tolike i to nema veze ni sa Tadicem ni sv Petrom. Ko god da dodje na vlast te marze ce ostati iste jer ce ti trgovci samo koverte adresirati na druge adrese. Ako ste stvarno toliko naivni da mislite da ce Nikolic, Kostunica, Seselj...to zaustaviti, onda stvarno treba da se zapitate nad sobom.
U slucaju da ovde pisete za novac, sto je moje licno misljenje, onda moram da vam cestitam na lakoj lovi :)
 
Naravno da ne znas, bitno je da izvodis zakljucke i ispunis dnevnu kvotu za postavljanje tema:mrgreen:

pa udruzenja potrosaca su osnovana i napravljena da vrse ta istrazivanja. cim oni kazu da su marze i do 300% znaci da je tako.

nema razloga da im ne verujemo. a ti ako mozes da dokazes da oni lazu - slobodno izvoli - no mislim da ne mozes...
 
pa udruzenja potrosaca su osnovana i napravljena da vrse ta istrazivanja. cim oni kazu da su marze i do 300% znaci da je tako.

nema razloga da im ne verujemo. a ti ako mozes da dokazes da oni lazu - slobodno izvoli - no mislim da ne mozes...

A ne zanima te da oni dokazu da ne lazu vec ja?:mrgreen:

Samo ti se svidja to sto pise da bi mogao da opljunes onako kako vec znas, nije bitno sto nemas ni jedan primer:lol:

Umes ti to i bolje, daj neku drugu temu:mrgreen:
 
A ne zanima te da oni dokazu da ne lazu vec ja?:mrgreen:

Samo ti se svidja to sto pise da bi mogao da opljunes onako kako vec znas, nije bitno sto nemas ni jedan primer:lol:

Umes ti to i bolje, daj neku drugu temu:mrgreen:

zasto ne bi smo verovali udruzenjima potrosaca? pazi ne udruzenju nego udruzenjima

to znaci da vise njih se slaze i da su dosli do zakljucka da su marze u srbiji i do 300%

to je uostalom i njihov zadatak i nemamo razloga da im verujemo sto se i ti slazes, samo moras tako da teras mak na konac z:D
 
zasto ne bi smo verovali udruzenjima potrosaca? pazi ne udruzenju nego udruzenjima

to znaci da vise njih se slaze i da su dosli do zakljucka da su marze u srbiji i do 300%

to je uostalom i njihov zadatak i nemamo razloga da im verujemo sto se i ti slazes, samo moras tako da teras mak na konac z:D

Ako je ovo tvoj nacin da priznas kako nema ni jednog artikla sa marzom od 300% i da si se posluzio izmisljotinom koja je objavljena, onda ok:mrgreen:
 
A ne zanima te da oni dokazu da ne lazu vec ja?:mrgreen:

Samo ti se svidja to sto pise da bi mogao da opljunes onako kako vec znas, nije bitno sto nemas ni jedan primer:lol:

Umes ti to i bolje, daj neku drugu temu:mrgreen:

Sto bi on bilo sta dokazivao.......njegova rec je zakon...
Seti se price o inflaciji.....bitno je sta je rekao RZS a ne lopov Jelasic.......a onda e to je rekao Jelasic ,vise nije bitan RZS....

Rekao je on i da su kinezi otvorili olimpijadu za 200 000 evra....sto bi on to dokazivao......to je tako normalno, otvoriti OI za 200 000 evra........sta ima veze sto je to otvaranje u stvari kostali 30 miliona dolara.....ipak je tacno samo ono sto kaze slabocujni guverner -agronom....

***,papir trpi sve......a jos kad ti je obraz deblji nego djon........
 
Marže za Ginisa
U udruženjima potrošača tvrde da su srpske marže najveće u regionu i da u nekim slučajevima idu čak do 300 odsto


BEOGRAD - Dok Vladimir Putin, ruski premijer, zavrće uši biznismenima jer je u jednoj samousluzi izračunao da marža za osnovne namirnice iznosi 120 odsto, kod nas izgleda uglavnom trgovci postrojavaju članove Vlade, jer je Srbija zemlja sa najvećim rabatima u regionu, a marže, ističu naši sagovornici, idu čak i do fantastičnih 300 odsto!
Milić Marković, predsednik Upravnog odbora Nacionalne organizacije potrošača Srbije, naglašava da kod nas nema proizvoda čija je marža ispod 30 odsto.

- Kod nas su ubedljivo najviše u okruženju. Za pojedine proizvode kreću se i do 300 odsto. To se odnosi na robu koja se kupi u maloprodaji i proda u drugoj maloprodajnoj radnji. Mi smo insistirali kod ministra trgovine Slobodana Milosavljevića da se tržište kod nas uredi, recimo kao u Republici Srpskoj, gde je uredbom ograničena marža na osam odsto. Međutim, to nisu prihvatili. Zatim smo tražili da se bar limitiraju marže za prehrambene proizvode, ali nisu hteli ni da čuju. Mi smo prosto nemoćni, za razliku od organizacija potrošača u drugim zemljama gde je njihov glas veoma bitan - kaže Marković.

Prema njegovim rečima, zbog previsokih marži građani Srbije se sve češće odlučuju da pazare u susednim zemljama.

- Divljanje na tržištu je očigledno, a svakako jedan od glavnih razloga jeste monopol. Zato sada građani Loznice, Šapca i Valjeva idu u Republiku Srpsku da kupuju ne samo gorivo, koje je jeftinije do 35 dinara po litru, već i drugu robu. A sve češće se za kupovinu kod suseda odlučuju i građani Beograda - ističe on.

Vladimir Vukčević, urednik internet portala "Ekonomija", smatra da nije dobro da država ograničava cene, već da prvo treba ustanoviti da li ima monopola.
- Ako se ispostavi da nema monopola, onda nam ništa ne preostaje nego da živimo sa tim, jer je tržište odlučilo kolike su cene i marže. Zapravo će konkurencija učiniti svoje. Ono što je uradio Putin na prvi pogled može da deluje prijemčivo i lepo, ali tu nema ni "E" od ekonomije. Sa takvim radom vraćamo se u neka stara vremena. Takođe, ne bi trebalo ništa ograničavati uredbama, jer na taj način posle može sve da se rešava. Najskuplje gorivo u regionu je pravi primer kako izgleda kad se država meša, kad povećava akcize i kad nema konkurencije - objasnio je Vukčević.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-27-06-2009/marze-za-ginisa


-----------

Ova izjava ovog predsednika udruzenja Potrosaca , da su vise puta trazili da vlada srbije zakonom definise dozvoljene marze , a da su svaki put oni to odbili jasno dokazuje da u Srbiji imamo tezak oblik organizovanog kriminala tacnije udruzeni zlocinacki poduhvat tajkuna i Tadicevog rezima na vlasti koji monopolima i drugim zakonskim zloupotrebama odrzavaju neverovatno visoke marze na sve proizvode koji se prodaju u Srbiji

Zato je kod nas skoro sve skuplje nego bilo gde u Evropi

I nece biti jeftinije sve dok narodu ne dodje iz dupeta u glavu i ne smeni Tadicev zlikovacki rezim na izborima

I ja sam to jutros igrom slučaja videla u Kuriru i ne bi to uopšte komentarisala da nema jedne sitnice, naime nigde ni artikla ni prodavca tj. trgovca koji radi sa tolikim maržama, dakle, gde su IMENA i PRIMERI?
 
Ne znam da li si slusao to sto si postavio jer ne kaze on vec novinarka prepricava.
A sve i da je on rekao pitam o kojim se artiklima radi.

Слушао сам - али ти очигледно не капираш новинарски посао... та новинарка није идиот да цитира некога ко учествује у емисији а да то он није рекао... свакако СУ МАРЖЕ УЖАСНО ВЕЛИКЕ А ТРГОВАЧКИ ЛАНЦИ У ОГРОМНИМ ГУБИЦИМА --- очигледно се опет ради о неким великим пљачкама... али се о томе ћути...
 
u ameriki u samoposluzi je peceno pile 1 dolar

u maxiju je 400 dinara

dakle i?

o odeci, hrani, bemzinu - da ne pricamo

ljudi - sistem ne valja.

ako je kapitalizam, ukinuti monopole, ima da radi ko god hoce, i poreze na minimum. veci promet sledi veca zarada

samo mafijasi hoce na transakciji da budu dobri 30 %, 50% ili vise, zato sto znaju da mora da dodje dan slobode za nas i crni dan za njih

kolika je profitna stopa u eu? kolika je kamata u eu. to su cifre i kad ovde budu mozemo da pricamo
 
u ameriki u samoposluzi je peceno pile 1 dolar

u maxiju je 400 dinara

dakle i?

o odeci, hrani, bemzinu - da ne pricamo

ljudi - sistem ne valja.

ako je kapitalizam, ukinuti monopole, ima da radi ko god hoce, i poreze na minimum. veci promet sledi veca zarada

samo mafijasi hoce na transakciji da budu dobri 30 %, 50% ili vise

kolika je profitna stopa u eu? kolika je kamata u eu. to su cifre i kad ovde budu mozemo da pricamo

aj ti kupi živo pile pa mi ga ispeci a ja ću ti dati 2 dolara
 
Ma išla po lebac i zapelo mi za oko pa sam pročkiljila da se uverim u teoriju koju zastupam o Kuriru, i bila sam u pravu naravno, sve lopovi al nigde imena ni primera

I usput videla da mi ostao kusur 30,40 din sa pijace,pa ajd onako usput da ga kupim(mada ga ja ne citam-keeeeve mi) itd.........:mrgreen:
 

Back
Top