Праћење корисника на рачунару
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Праћење корисника на рачунару

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Праћење корисника на рачунару

Да ли неко зна име неког програма који се бави праћењем рада на рачунару. Дакле, да забележи сваку радњу на рачунару типа:

- 10:23 приступ том-и-том фолдеру
    - 10:43 преснимавање тог-и-тог фајла са овог места на оно
    - 11:14 приступ том-и-том рачунару у мрежи конкретно том-и-том фајлу
    - 11:54 листање Фејса преко Опере

итд.

Дакле некакав лог СВИХ операција за компјутером. Пожељно је такође да ради у бацкенду тј. да корисник уопште не примети да постоји било шта што ''безразложно ради''.
    Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Праћење корисника на рачунару

U windows 7 se može dosta toga kontrolisati kao log.
    Samo klikneš start, u textboxu ukucaš log.
    Onda create...
    Odabereš, čekiraš...

Inače, mislim da postoji neki programi.

Ja sam sâm sebi napravio program za nešto slično, čisto neki log gde piše od kad do kad je upaljen komp.

Pošto voliš da kontrolišeš, nađi neki program koji snima dešavanja na ekranu.

Inače, keylogger-i će ti pružiti informacije o svemu otkucanom na tastaturi.
    Problem je u tome što je svaki trojanac, i prepoznat kao takav, moraćeš da rešiš AV.

Onda, ako je dobroćudan trojanac, otkud ćeš znati da on možda ne šalje nekome nešto poštom?
    Veruj mi, jednostavno je sve to, iako lako zvuči.
    Let me hear your thoughts.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Jedan dugar je napravio mali programcic za Win95 koji je tako nesto registrovao, pratio je ama bas svaku promenu. E sad naravno da se primecivalo ipak treba korisnik da bude totalno neobrazovan da ne primeti, Ako zna da koristi bar malo internet onda ce kad tad videti ikonicu od programa.
    Cini mi de da zelis kontrolu nad glupim sajtom zvanim Facebook totalno neasocijalan i za gubljenje vremena
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Сумњам да ми у фирми преко мреже скидају податке са рачунара и пребацују на личне уређаје (УСБ, преносни хард и сл) што ми се ни мало не свиђа и желим да видим ко то ради и шта тачно скида... е сад, пошто се то прилично сигурно дешава не бих да дотични примети да сам провалио па да престане да то ради пре него што га провалим ко је тачно.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za te potrebe se obicno koriste programi tipa Keyloger(i)..
    Ima vise programa koji imaju takvu funkciju i naravno ne samo da daju podatke koje trazis nego imaju mogucnost i snimanja u JPG(JPEG) formatu, znaci u slikama..
    Programi obicno nisu Free, (sad se ne mogu sjetiti nekog free te vrste) i mogu u potpunosti da zadovolje potrebe o kojima govoris..
    Da napomenem i to da takvi programi mogu da budu skriveni za one korisnike koji treba da budu kontrolisani na taj nacin..
    Imas dovoljno informacija, pa mislim da ti moze da bude korisno..

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Evo nesto vise o Keylogger-ima

Shadowed
    Citiracu lika koji je to lijepo napisao.. je ne mogu ostaviti link, posto je forum u pitanju:

Sto se sajta tice i ovde na forumu imas verovatno sve sto te interesuje samo je razbacano svud unaokolo.
    Keylogger-i su programi koji beleze sve sto otkucas na tastaturi. Ima i hardware-skih ali mislim da tebe interesuju bas programi. Osim onoga sto je otkucano, mogu pratiti i druge stvari, prozore koji su otvoreni, clipboard... Neki beleze i samo password tekstualna polja. Ono sto su zabelezili mogu cuvati u fajlu (plain text ili sifrovano) ili slati na e-mail. Obicno se instaliraju samim pokretanjem i mogu se smestiti bilo gde ali najcesce je to sistemski direktorijum. Ime izvrsnog fajla je obicno isto ili slicno nekom programu koji je deo Windows-a da bi bio sto manje sumnjiv. Mogu se sakriti od Task Manager-a u Win98 ali ne i u Windows NT, 2000, XP, 2003 (u Processes delu). Mogu se i odatle sakriti tako sto ce se instalirati kao plugin za Internet Explorer (npr.) ali im je onda funkcionalnost smanjena jer mogu da rade samo kada je ovaj aktivan. Pokrecu se pri startup-u (najcesce) a postoje i varijante koje se pokrecu prilikom pokretanja bilo kog .exe fajla. Pri uklanjanju je nekad neophodno prvo ubiti proces pa tek onda obrisati Registry vrednost koja mu omogucava ponovno pokretanje pri startup-u.
    Mislim da imas dosta informacija o ovom, ovo moze da bude mac sa dvije ostrice, i posebno obrati paznju na sledece:
    Ovom programu (koji god da budes koristio, ne smijes da das izlaz na internet, jer podaci koje pominjes mogu da se pojave ko zna gdje i kuda i ko zna u koje ruke da dodju... za ovo je potreban i firewall..
    Da ne pisem previse, naravno informacija ima pristojno dosta..
    Aj, pa sretno

Zainteresovan član BAZUKA (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

A sta ako neko drugi sjedi za tudim kompom i skida za sebe podatke
    i ti napadnes pogresnu osobu da ti krade famozne podatke koje ne mozes sacuvati ako su
    javni-pristupacni za sve korisnike....???
    Bas me interesuje kako i to isfiltrirat...

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

@GZ

Знам ја како функционишу ти програми или пак како би требало, него ми је баш требала препорука за неки конкретан ако је неко можда користио па да препоручи...

@BAZUKA

Ма.... рачунари су одвојени буквално спратовима и у суседним објектима... прво да видим из ког објекта долази па онда из које канцеларије па тако редом... бавим се тим стварима вазда... много радника и просто мораш бити шпијун у сопственој фирми ако хоћеш да опстанеш

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iz radoznalosti sam poodavno probao Perfect Keyloger i nisam se mnogo bavio njima..
    Svakako je odradjivao posao koji sam mislio da treba..
    Sta radi..
    Zavisno sta mu zadas..
    Mozes da zadas da prati svaki otkucan znak, da prati sve u slikama (sto bi mozda bilo i najbolje u tvom slucaju) te da napravi log svega sto se desava, a to bi ti i najbolje odgovaralo..
    Moram priznati da sam to probao prije 3 ili vec 4 godine (ne sjecam se vise), volim da probam svasta kada su softveri u pitanju , pa je bilo relativno poodavno.. Znaci, mogu da obave posao koji ti treba i mislim da te ne kosta nekog truda ako su (a bar sam tako razumio) ozbiljne stvari u pitanju, sto je u ovom slucaju i neka vrsta nuzde, pa samim tim i nek ti ne bude lijeno da uradis posao sa nekim od tih programa, s tim da ti takodje ne bude lijeno da malo citas neka iskustva vezana za iste na netu, kojih ima..Ako poznajes engleski, onda to definitivno nece biti problem..
    Svakkao, ja te podrzavam u tome, jer, dal bila tvoja firma ili neka u kojoj radis, manipulisanje sa podacima moze da bude vrlo nezgodna stvar, posebno kada se radi o tome da si odgovoran za iste, te se na neki nacin moras i da zastitis..
    AJ sretno.

Zainteresovan član BAZUKA (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Jedna od varijanti moze biti ogranicenje na presnimavanje preko USB,DVDRW,disketa tako da se mogu citati a ne da mozes pisati po njima.
    Tako nesto mozes odradit sa programo koji se zove GFI EndPointSecurity...
    Tako ces smanjit mogucnost iznosenja podataka....

Nekad je bolje sprijecit,nego lijecit...
    Poslednji put ažurirao/la BAZUKA : 28.06.2009. u 07:40

Obećava jelen (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Nisam razumela,firma ti je krstarica ako se ne varam.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Није... приватна фирма

Primećen član
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Evo ovako možeš da probaš sa programom http://www.teamviewer.com/index.aspx ali moraš taj program instalirati u svim računarima i po recimo broju kancelarija pišeš šifru(šifra se piše u samom programu) da bi znao koji je računar gde.I kada želiš da proveriš recimo šta rade u određenu kancelariju ti pokreneš program ukucaš šifru računara i možeš maltene raditi sa njihovim računarom šta zaželiš i ujedno i vidiš šta rade.Program zaobilazi firewale i AV programe.

In the TeamViewer partner list you see at any time who of your partners is available - it just takes one mouse click and you are connected.
    Program je prvensrtveno napravljen za popravku računara na daljinu t.j. sa drugog računara.
    Poslednji put ažurirao/la cvetko_a : 02.07.2009. u 15:39 Razlog: dopuna2

Aktivan član gun-d (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

pa zaposli dobrog informatika,pa nek se on time bavi,ti kao vlasnik,verovatno imas i pametnija posla...
    kod mene u firmi bio neki klinac koji nije nista radio,nego po ceo dan spijunirao sta ko radi na kompu i pisao izvestaje za bosa...najomrazeniji lik u firmi
    Bolje żiveti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi

Primećen član
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

A recimo postoji i program koji slika svaku promenu na računaru ali da bi video moraš to recimo posle radnog vremena da pogledaš svaki računar posebno,malte ne snima sve kao film.
    http://www.uconomix.com/Products/SnapLogger/Default.aspx
    Ja sam ovaj program probao i mogu ti reći da snima sve samo moraš da imaš direktan pristup računaru a nisam probao uz pomoć teamviewer da pokrenem snaplogger a najverovatnije da može,recimo kada su na doručku a ti da pogledaš šta su radili.....
    Poslednji put ažurirao/la cvetko_a : 02.07.2009. u 15:45 Razlog: dopuna

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

A sto ne bi ogranicio pristup istim :/
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Winvestigator, belezi sve karaktere koji su kucani na tastaturi, svako kopiranje fajlova, i naravno pravi screenshot-ove svake promene u racunaru, njegova instalacija je neprimetna.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Направио сам нешто са ТеамВиевер-ом и то је сад ок... сконтао сам токове протока података као и њихово крајње одредиште, тако да сам тај део регулисао и сад сам ограничио права приступа и то је то... пронађени починиоци, спречена катастрофа, идемо у нове проблеме илити оптимистички - у нове радне победе

Slične teme

1. Њушкање и праћење
    Autor Hellen u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 25.09.2009., 12:45
  2. Сакрити податке од других корисника
    Autor Ћирилица u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 15.06.2009., 19:07
  3. Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 03.04.2009., 04:24

Pravila za slanje poruka