Jutarnji fenomen, u Novom Sadu, zvani ''24 sata''

Grdoje

Zainteresovan član
Poruka
173
Da li ste primetili horde penzionera koji, rano ujutro, svesrdno grabe gomile besplatnog dnevnog lista ''24 sata'' cim se pojavi u kutijama na autobuskim stanicama. Retko kad mogu doci do jednog primerka, a oko pola 8 svakog jutra pokusavam do istog. Da li se vama desava slicna situacija i kako objasnjavate ovakvo ponasanje i pojavu?
 
Znam i ja šta vidim... Živim kod Merkatora. Jedan stari par (penzioneri) ima kolica iz merka i u njega stave dva svežnja novina... Pa šta će im toliko?! Senilni pa da mogu da rešavaju sudoku i ukrštene ceo dan?!
Dajte ljudi... I odakle im Merkator kolica u 7 kad se on otvara u 8 (zvanično) ali je to uglavnom 8:15-8:30...

Nisu penzioneri tako mali jadni i bespomoćni... Nisu svi...
 
Ja sam jedno vreme dok sam isao ujutru na fax dobijao frasove...uzme po 30 komada. I meni jednom pukne film i od tad kad god vidim nekog da uzme vise od 2,3 komada saljem ga u pm i pravim haos.
Ne mogu da verujem koji su ljudi kreteni. Ne samo penzioneri, ima tu i ljudi od 40,50 godina koji rade to isto. Odnese na posao 50 komada...pa to nema smisla...te novine se procitaju od A do SH za desetak minuta...odnese na posao 3 komada maximalno i ceo kolektiv moze da procita.
Koji je to vrag usao u ljude...ne razumem...
 
Da li ste primetili horde penzionera koji, rano ujutro, svesrdno grabe gomile besplatnog dnevnog lista ''24 sata'' cim se pojavi u kutijama na autobuskim stanicama. Retko kad mogu doci do jednog primerka, a oko pola 8 svakog jutra pokusavam do istog. Da li se vama desava slicna situacija i kako objasnjavate ovakvo ponasanje i pojavu?

Ne slicna, nego ista!!!
Cuo sam da te novine razgrabe pa raznose komsijama... :dontunderstand:
Jedno jutro sam cekao bus kod Rodica na Novom Naselju iako zivim kod okretnice i nisam mogao da verujem sta rade...
 
Mislim da se ne radi o nikakvim hordama penzionera.Verovatno da nije bilo jednog od takvih nebi ni ti sada mogao da ovako govoris o njima.Potrudi se da ranije ustanes i dodjes do svog primerka besplatnih novina.Za mlade vazi pravilo ako spava i sreca mu spava.

Mislim da se ipak radi o hordama, sto penzionera, sto nekih drugih. Nije u pitanju da treba ustati ranije da bi dosao do novina, vec elementarna kultura da li nekom zaista treba 50 primeraka istih!!
 
Znam i ja šta vidim... Živim kod Merkatora. Jedan stari par (penzioneri) ima kolica iz merka i u njega stave dva svežnja novina... Pa šta će im toliko?! Senilni pa da mogu da rešavaju sudoku i ukrštene ceo dan?!
Dajte ljudi... I odakle im Merkator kolica u 7 kad se on otvara u 8 (zvanično) ali je to uglavnom 8:15-8:30...

Nisu penzioneri tako mali jadni i bespomoćni... Nisu svi...
Tako je, Milane, sine, samo što nam danas vlasti nekako nerado gledaju na pojavu dugih cevi, mis' : kao zamene za štapove i ostala logična ortopedska pomagala, kada se krenemo po poštama radi podizanja penzija !!! :D
 
Da li ste primetili horde penzionera koji, rano ujutro, svesrdno grabe gomile besplatnog dnevnog lista ''24 sata'' cim se pojavi u kutijama na autobuskim stanicama. Retko kad mogu doci do jednog primerka, a oko pola 8 svakog jutra pokusavam do istog. Da li se vama desava slicna situacija i kako objasnjavate ovakvo ponasanje i pojavu?

Male penzije, unuci kojima treba nešto kupiti, možda deca imaju male plate ili nemaju posla. Ti imaš računar, pa čitaj na netu vesti.
 
Na netu ne piše sve... Video sam kod kolege na faxu neku vest i zaboravio da uzmem od njega primerak a na netu sam pročitao sve što je bilo za sve gradove i nisam našao to...

Imas na netu izdanje koje je komplet
http://www.24sata.co.yu/_customfiles/pdf/24sata_260609.pdf
Nalazi se u levom delu...link za skidanje je zapravo naslovna strana.
A imas i da se prijavis preko maila da ti stize link koji ti nakon toga otvori posebnu stranicu koja je uradjena u nekom fleshu i onda listas ko prave novine.
 
Da li ste primetili horde penzionera koji, rano ujutro, svesrdno grabe gomile besplatnog dnevnog lista ''24 sata'' cim se pojavi u kutijama na autobuskim stanicama. Retko kad mogu doci do jednog primerka, a oko pola 8 svakog jutra pokusavam do istog. Da li se vama desava slicna situacija i kako objasnjavate ovakvo ponasanje i pojavu?
a ti porani na fax :zper:
 
....pa vec se citaju lektire preko neta....
...nego,vidim jutros babu,godinu-dve starija od mene,trpa 24h u korpu na biciklu.'GospoDZo',kazem ja,'sta ce vam tolike novine?'Delim komsijama',rece ona.....eto....
i kod mene na spratu ima jedna starija gospodja koja sabajle ide da prati unuka u skolu ili u shoping i onda celom spratu donese jedan primerak 24h i okaci nam o kvaku ko u USA:mrgreen: bas lepo od nje :),mada je to realno zesce djubre od novina
 

Back
Top