Stefan Nemanja mason?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Na ovo sto ovdje i sad pisem ponukao me nemir radoznalosti zbog slicnosti dogadjaja opisanih u Svetom Pismu Staroga Zavjeta i sa jednim dogadjajem iz zivota srbskog zupana Stefana Nemanje. O cemu se zapravo radi?

Prvo da se pozabavimo dijelom Staroga Zavjeta koji naprijed pomenuh. To je dio iz 1.Knjige o carevima, glava 20, 28-34:

"Tada dodje covjek Bozji, i govori caru Izrailjevu i rece" ovako veli Gospod: sto Sirci rekose da je Gospod gorski Bog a nije Bog poljski, za to cu ti dati u ruke sve ovo mnostvo veliko da znate da sam ja Gospod. I stajahu u okolu jedni prema drugima sedam dana; a sedmoga dana pobise se, i sinovi Izrailjevipobise Siraca sto tisuca pjesaka u jedan dan.

A ostali pobjegose u grad Afek i pade zid na dvadeset i sedam tisuca ljudi koji bijahu ostali. I ben-Adad pobjegav u grad udje u najananiju klijet. A sluge mu rekose: evo culi smo da su carevi doma Izrailjeva milostivi carevi; da vezemo kostrijet oko sebe i metnemo uzice sebi oko vratova, pa da izidemo pred cara Izrailjeva, da ako ostavi u zivotu dusu tvoju.

I vezase kostrijet oko sebe, i metnuse uzice sebi oko vratova, i dodjose k caru Izrailjevu i rekose: sluga tvoj Ben-Adad veli: ostavi u zivotu dusu moju. A on rece: e li jos ziv? brat mi je.

A ljudi uzese za to dobar znak i odmah da bi ga uhvatili za rijec rekose: brat je tvoj Ben-Adad. A on rece: idite, dovedite ga. tada Ben-Adad izide k njemu; a on ga posadi na svoja kola.

Tada mu rece Ben-Adad: gradove koje je uzeo otac moj tvome ocu, vraticu, i nacini sebi ulice Damasku kao sto je otac moj ucinio u Samariji. A on rece: s tom vjerom otpusticu te. I ucini vjeru s njim, i otpusti ga."

U svojoj knjizi "Freemasonry from the Great Pyramid of Ancient Times" Tomas Holand ovaj dogadjaj uzima kao dokaz da je jos u to starozavjetno vrijeme egzistirala masonerija sa svojim tajnim znakovima prepoznavanja:

"Read i Kings xx. 28—34. " And there came a man of God, and spake unto the king of Israel, and said, Thus saith the Lord, Because the Syrians have said, The Lord is God of the hills, but he is not God of the valleys, therefore will I deliver all this great multitude into thine hand, and ye shall know that I am the Lord. And they pitched one over against the other seven days. And so jt was, that in the seventh day the battle was joined; and the Children of Israel slew of the Syrians an hundred thousand footmen in one day. But the rest fled to Aphek, into the city; and there a wall fell upon twenty and seven thousand of the men that were left. And Ben-hadad fled, and came into the city, into an inner chamber. And his servants said unto him, Behold now, we have heard that the kings of the house of Israel are merciful kings; let us, I pray thee, put sackcloth on our loins, and ropes upon our heads, and go out to the king of Israel, peradventure he will save thy life. So they girded sackcloth on their loins, and put ropes upon their heads, and came to the king of Israel, and said, Thy servant Ben-hadad saith, I pray thee, let me live. And he said, Is he yet alive ? he is my brother. Now the men did diligently observe whether anything would come from him, and did hastily catch it; and they said, Thy brother Ben- hadad. Then he said, Go ye, bring him. Then Ben-hadad came forth to him; and he caused him to come up into the chariot. And Ben-hadad said unto him, The cities, which my father took from thy father, I will restore; and thou shall make streets for thee in Damascus, as my father made in Samaria. Then said Ahab, I will send thee away with this covenant. So he made a covenant with him, and sent him away."

masinicijacija.jpg


Now, Brethren, what are we to say to this remarkable passage in Holy Writ. It is the point I want to establish, showing Freemasonry existed— or, at any rate, a brotherhood existed—prior to building the Temple; it is a question if this proves the fact, but it goes a long way towards it. It was evident that the king of Israel was the custodian of the records and sym- bologies, and knew that Ben-hadad had been initiated,—perhaps the one who entrusted him. The sojourners had some knowledge in whole or in part, for they diligently observed what might escape his lips, evidently expecting some demonstration from Israel's king that would reveal more than they knew.

The covenant was no doubt a solemn binding contract or secret of a more cementing tie or link between man and man, and so they parted ; and as I intend to deal with this question further on, like Ahab and Ben-hadad, we will part, and I can but thank you, Brethren, foryour kindness in extending such marked attention to and appreciation of my humble efforts.
(Tomas Holand, Freemasonry from the Great Pyramid of Ancient Times, London 1885, str.31-35)

Pogledajmo sad i ovaj dogadjaj iz vremena i zivota zupana Stefana Nemanje koji je potpuno istovjetan citiranom biblijskom dogadjaju:

-nastavalja se-
 
Poslednja izmena:
Године 1151. цар Манојло Комнин ушао је с војском у равни Срем, опколио и заузео Земун, попалио села, ухватио силно робље и послао га у Ниш. Византијски хроничар Кинам описује одбрану Земуна:
„...догод се надаху (браниоци) да ће им краљ (Геза II, син краљице Јелене Српске, који је тада ратовао чак у Галицији) ускоро стићи у помоћ, жестоко се одупираху. Пошто се он (краљ) ниоткуд није појављивао, а Ромеји већ беху спремни за борбу на самим зидинама, уплаше се претеће опасности, те предложе цару да му предају тврђаву пошто они претходно здрави и читави напусте град. Кад цар то одби, ставише конопце око врата и, скинувши капе с глава, срамотно се предаше цару. Он забрани Ромејима да се ико од ових убија...

Hиje ли oвo oнaj иcти библиjcки тajни знaк мacoнcкoг пpeпoзнaвaња?

Oko 1170.г. Немања je у борби против Византије. Византијcки цар Манојло Комнин сам се на челу војске упутио у Рашку. Пред надолазећом византијском војском, велики жупан Рашке се повукао у планине.Овај сукоб се окончао Немањиним поклоњењем цару Манојлу. Он је једног дана гологлав, босоног, са одећом исцепаном до лаката, конопцем око врата и мачем на рукама ушао у византијски логор и изашао пред цара.

Византијски цар је прихватио његову понизност, приставши на обнову вазалних обавеза и остављање Немање на положају великог жупана.

Cлучajноcт или...?
 
Poslednja izmena:
Stefan Nemanja - 1109 – 13 februar 1199

Navodo masoni su nastali od templara koji su morali da promene identitet posle 13og oktobra, 1307, kada je kralj Filip naredio hapsenja i ubijanja. Pobegli su na Britansko ostrvo i osnovali Scottish Rite of Freemasonry.

Kakogod, Nemanjici su bili dio nekog od tajnih drustava pre toga, posto je dvoglavi orao simbol vavilonskog boga oca Nimroda. Uglavnom u zvanicnoj istoriji necete naci nista korisno, morate da istrazujete ispod sistema.
 
Stefan Nemanja - 1109 – 13 februar 1199

Navodo masoni su nastali od templara koji su morali da promene identitet posle 13og oktobra, 1307, kada je kralj Filip naredio hapsenja i ubijanja. Pobegli su na Britansko ostrvo i osnovali Scottish Rite of Freemasonry.

Kakogod, Nemanjici su bili dio nekog od tajnih drustava pre toga, posto je dvoglavi orao simbol vavilonskog boga oca Nimroda. Uglavnom u zvanicnoj istoriji necete naci nista korisno, morate da istrazujete ispod sistema.

Templari su samo ukljucili masone u svoje redove i dali im neke svoje rituale ucenja itd., ali masoni su postojali i pre toga.
 
kralj Solomon je zaduzan za masone,iz tog vremena poticu,oni su napravili njegov hram,samo u nekom periodu kasnije odvojili su se na masone filozofe i masone prave zidare koji se zovu kompanjoni oni grade sve sto su hramovi crkve dvorci zadnjih 500g a mozda i dalje nisam dovoljno informisan uglavnom i dan danas kaompanjoni su zaduzeni za te velike gradnje i odrzavanje starih stavri,imao sam prilike da radim sa njima,lepo zaradjuju fenomenalni majstori i pojma nemaju o iluminatima
 
Poslednja izmena:
kralj Solomon je zaduzan za masone,iz tog vremena poticu,oni su napravili njegov hram,samo u nekom periodu kasnije odvojili su se na masone filozofe i masone prave zidare koji se zovu kompanjoni oni grade sve sto su hramovi crkve dvorci zadnjih 500g a mozda i dalje nisam dovoljno informisan uglavnom i dan danas kaompanjoni su zaduzeni za te velike gradnje i odrzavanje starih stavri,imao sam prilike da radim sa njima,lepo zaradjuju fenomenalni majstori i pojma nemaju o iluminatima

aha. pa eto ja radim u gradjevinskoj struci, upoznala sam stotine i hiljade ljudi ali ni jedan se nije deklamovao kao mason. daj nam otkri tog sto se poznajete. i kazi koje su to zgrade gradili/adaptirali?
 
Milice pa gledaj ovako ti kompanjoni kod nas se mozda zovu i dugacije ja za njih nisam znao do nisam otisao preko i na praksi gde sam bio bila je firma kompanjona koji su radili drvo a posle sam saznao i mnogo vise

Sta su gradili i sta grade: u Evropi ne postoji ni jedna crkva ni jedan dvorac ni jedna skupstina ni opstina i afelova kula i trijumfalna kapija i versaj to su sve kompanjoni napravili i i dan danas to oni odrzavaju, te sam imao prilike da ih sretnem u palati pravde u Parizu,koriste iste simbole kao masoni i na svim svojim gradjevinskim vozilima automobilima imaji ukrsteno sestar i uglomer i logo firmi su piramida trouglovi itd,znaci uvek su radili za kraljeve i drzavu

Ko su oni:to su ljudi veoma obdareni u zanatskim poslovima,imaju par skola gde moze da se prijavi svako ali ostaju samo naj naj jaci u smislu zidar boli glava

Isto imaju majstora u vise stepena i mozes biti kompanjon sa vise stepena isto kao kod masona samo rituali nisu isti


A siguran sam da ih ima i kod nas jer svuda ih ima
 
Нећу улазити у вјерске и натприродне аспекте...
Стефан Немања је живио ДВА ВИЈЕКА ПРИЈЕ појаве претече
данашње масонерије.
ЧИТАЈТЕ неке одговоре људи.
Молим модераторе да закључају јер расправа НЕМА СМИСЛА.
Да пише Обилић или Мурат масон,па ајде...
 
Milice pa gledaj ovako ti kompanjoni kod nas se mozda zovu i dugacije ja za njih nisam znao do nisam otisao preko i na praksi gde sam bio bila je firma kompanjona koji su radili drvo a posle sam saznao i mnogo vise

Sta su gradili i sta grade: u Evropi ne postoji ni jedna crkva ni jedan dvorac ni jedna skupstina ni opstina i afelova kula i trijumfalna kapija i versaj to su sve kompanjoni napravili i i dan danas to oni odrzavaju, te sam imao prilike da ih sretnem u palati pravde u Parizu,koriste iste simbole kao masoni i na svim svojim gradjevinskim vozilima automobilima imaji ukrsteno sestar i uglomer i logo firmi su piramida trouglovi itd,znaci uvek su radili za kraljeve i drzavu

Ko su oni:to su ljudi veoma obdareni u zanatskim poslovima,imaju par skola gde moze da se prijavi svako ali ostaju samo naj naj jaci u smislu zidar boli glava

Isto imaju majstora u vise stepena i mozes biti kompanjon sa vise stepena isto kao kod masona samo rituali nisu isti


A siguran sam da ih ima i kod nas jer svuda ih ima

aha, radio si sa njima a ne znas da navedes nazive firmi? i mislis ako se masoni dovode u vezu sa slobodim zidarstvom znaci da su svi zidari? majstori? stolari? ne lupaj.
sto se srbije tice, mogu da potpisem da se do dana danasnjeg nisam srela ni sa jednom "masonskom" gradjevinskom firmom. niti nam masoni odrzavaju skupstinu niti bilo koju drugu gradjevinu.
 
aha, radio si sa njima a ne znas da navedes nazive firmi? i mislis ako se masoni dovode u vezu sa slobodim zidarstvom znaci da su svi zidari? majstori? stolari? ne lupaj.
sto se srbije tice, mogu da potpisem da se do dana danasnjeg nisam srela ni sa jednom "masonskom" gradjevinskom firmom. niti nam masoni odrzavaju skupstinu niti bilo koju drugu gradjevinu.

zasto me vredjas sta ti to znaci hoces da kazes da lazem

tebi treba ime neke firme sto nisi trazila

i navodis da ja mislim "ako se masoni dovode u vezu sa slobodim zidarstvom znaci da su svi zidari? majstori" gde sam ja to rekao citaj sta sam napisao gore za podelu masonerije

sve si pobrkala jedino sto se srbije tice mozda nisi ja neznam ne zivim tamo ali za evropu i ameriku ti je onako kako sam naveo gore

p.s.jel to neka ljubomora srpska protiv gastabajtera vlaha ili sta Milice zasto agresija
 
zasto me vredjas sta ti to znaci hoces da kazes da lazem

tebi treba ime neke firme sto nisi trazila

i navodis da ja mislim "ako se masoni dovode u vezu sa slobodim zidarstvom znaci da su svi zidari? majstori" gde sam ja to rekao citaj sta sam napisao gore za podelu masonerije

sve si pobrkala jedino sto se srbije tice mozda nisi ja neznam ne zivim tamo ali za evropu i ameriku ti je onako kako sam naveo gore

p.s.jel to neka ljubomora srpska protiv gastabajtera vlaha ili sta Milice zasto agresija

cuj ljubomora??? ne bih nikad mogla da zivim preko, jednostavno, ne znam zasto.
dalje ne vredjam te ja, nego trazim imena tih firmi, a trazila jesam, ev da se iscitiram.

daj nam otkri tog sto se poznajete. i kazi koje su to zgrade gradili/adaptirali?

ne kazem ja da ti lazes, niti sam to negde rekla, samo me zanima koje su to firme. trazila sam imena objekata. eto zanima me masonerija, volim da procitam nesto o masonima sa vremena na vreme, da vidim neku gradjevinu na kojoj stoje njihovi znaci itd...
dakle... izlazis mi u susret ili ne?
 
ovo ti je blog od jednog liga blog nije vazan ali imas logo u levom uglu sestar i uglomer taj logo se najvise goristi ili neki drugi gradjevinski alat ukrsten isto kao kod masona
http://renovation-patrimoine.over-blog.com/

ovo ti je sajt od jedne vazne skole za formaciju kompanjona ima isto logo negde ali ga treba traziti pa izvoli imas neke kreacije na prvoj strani
http://www.compagnons-du-devoir.com/main.php?rub=63#8


jos jedna vazna skola isto imas slike poznatih kompanjona kao i logo
http://www.compagnons.org/dossier-debat/dossier/les-musees-compagnonniques/tours

picture.php
 
znaci ono sto sam rekao masoni su se u proslosti podelili na kompanjone i filozofe masone kakve danas poznajemo kod nas, onaj medaljon je medaljon majstora kompanjona neznam kog nivoa ali nije maciji kasalj

a ja sam za masone znao jos iz yuge ali sam prvi put na praksi sreo taj znak na kamionu nekih majstora i pitao sam mog jugovica on pojma nije imao naravno pa sam zatim otisao kod tog coveka da ga pitam sta ce masonski znak kod njega na kamionu te mi je on ispricao pricu o kompanjonima koju sam kasnije slusao i na tv-u vise puta ali sve neke afere ubistva u skoli aksidanti itd jer i oni su tajni i skriveni i kamere nisu dozvoljene u njihovim skolama skoro isto kao u lozama masona (ne uzimajuci u obzir muzeje)
 
nemaju platu brate i imas vece sanse da postanes mason u nekoj drugoj zemlji nego kod nas
Ne bih se slozio sa ovom konstatacijom. Icke je trebalo na RTSu da prica o Kosovu, medjutim Tijanic koji je u masonskoj loži je sve stopirao. Ne dozvoljavaju ni na jednoj televiziji da se spomene, bilo je dogovoreno da prica na Stankomu, na kome i inace sve zivo pustaju. Medjutim, ne lezi vraze, i tamo su odmah stopirali, rekli su da se jos ne sme ovde o tome pricati. Ni jedna televizija u Srbiji nije smela da pusti to. Masoni su uveliko na vlasti. Drustvo je totalno nedemokratsko.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top