Francuzi zabranili Scientološku crkvu

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
Francuzi zabranili Scientološku crkvu
Zbog prijevara sud odlučio raspustiti crkvu koju obožavaju zvijezde
Fotografija vijesti
Corbis

Francusko državno tužiteljstvo u ponedjeljak je zatražilo raspuštanje dvaju glavnih ustroja Scijentološke crkve u toj zemlji koju pravosuđe goni zbog organizirane prijevare.

Dvojica predstavnika tužiteljstva Maud Morel-Coujard i Nicolas Baieto zatražili su usto od sudaca prekršajnog suda u Parizu da osude ta dva ustroja, Duhovno udruženje Scijentološke crkve - Celebrity Centre (ASES-CC) i njezinu knjižaru (SEL) na plaćanje globe od 2 milijuna eura.

Povrh toga, 150.000 eura kazne, četiri godine uvjetnog zatvora i pet godina bez građanskih prava zatražili su za duhovnog voditelja CC-a Alaina Rosenberga. Tužiteljstvo je usto zatražilo uvjetnu zatvorsku i novčanu kaznu za još petoricu optuženih scijentologa.

Suđenje scijentolozima počelo je 25. svibnja na prekršajnom sudu koji će u utorak i u srijedu saslušati obranu, a zatim će donijeti odluku nakon višetjednog vijećanja.

Scijentološku crkvu su tužili bivši sljedbenici zbog iznude novca.
http://metro-portal.hr/vijesti/spektakli/francuzi-zabranili-scientolosku-crkvu
Izvor: Hina
 
Wikipedija zbanala članove scientološke crkve
Tom Cruise, gorljivi član crkve
Wikipedija je zabranila pristup svim znanim članovima scientološke crkve da uređuju članke na toj najvećoj online enciklopediji i osmoj najposjećenijoj web stranici, jer su ovi bili odviše revni i nametljivi u samopromociji, te brisanju svakog kritičkog osvrta. Nakon duže interne analize arbitražni komitet Wikipedije je jednoglasno, glasovima 10:0, odlučio da zabrani pristup svim IP adresama za koje se zna da pripadaju scientološkoj crkvi. Obrazloženje: "dopuštanje takve prakse bi štetilo Wikipedijinom ugledu u pogledu neutralnosti". To je prvi slučaj na Wikipediji da se zabrani pristup uređivanju jednoj cijeloj organizaciji i tako velikom broju ljudi. http://www.ict.hr/date/2009/05/29/#news_7791
 
Lele ...

Nemoj mi kazhesh da nasedash na fore i fazone Sijentologa ?

NIje poanta u tome.
Već zašto nešto se zabranjuje?
To je fašizam na djelu.Mislim mene to ne iznenađuje nego nema smisla u
zabrani slobode govora.
A ako netko krši zakon tj pojedinac je kriv ,kakve veze ima nauk s time?

Mislim meni se recimo gadi hriščanstvo jer znam da je djavolsko delo.
A opet ne bi volio da se zabrani,neka ga,tko voli neka izvoli.
Ovo sve mi smrdi na diktaturu neku na djelu koja neće stati samo na tome.

A sajentologiju ne poznam uopće ali tko ima kakve dokaze da oni ne govore istinu?
Nitko kao ni druge religije .
Prema tome svi ili nitko .
 
Zna li neko da li ih ima i kod nas?

Bilo bi zanimljivo malo ih paliti.
Има их код нас. На власти су! Зову се Ге 17+!
Лабус је њихов(чак је био објављен као маскота на њиховом сајту). И остали ''експерти'' су сумњиви(Млађо, врати паре). Де су паре и власт, ту су сајентолози. Држе целу Албанију и многе банана републике попут наше јадне Србије и сличних. Замало и Французима да дођу главе.Замало и Илуминате да скину са престола ''мрачног'' светлоносца, мито буши де бургија неће.
 
NIje poanta u tome.
Već zašto nešto se zabranjuje?
Hajde jedan primer: ja recimo otvorim turističku agenciju, i krenem da se reklamiram i prodajem aranžmane za put na planetu Pluton po ceni od milion evra. Onda kad dođe vreme da se putuje, ja zbrišem iz zemlje sa parama, a bogati turisti ostanu kraći za po milionče.

Da li moju agenciju treba zabraniti i da li ja treba da odgovaram zato što sam oteo pare?

Tvojom logikom - ne moram, ko je kriv glupanima koji su naseli, jasno je da se na Pluton ne može putovati.

Zaključak: razlika između Sajentologa i drugih organizovanih monoteističkih religija je ta što prvi bukvalno iznuđuju (velike) pare u zamenu za članstvo, dok je kod drugih davanje novca ipak na dobrovoljnoj bazi. I ne kradu toliko kao Sajentolozi, nego po malo, kraduckaju, što bi rekao Velja...
 
NIje poanta u tome.
Već zašto nešto se zabranjuje?
To je fašizam na djelu.Mislim mene to ne iznenađuje nego nema smisla u
zabrani slobode govora.
A ako netko krši zakon tj pojedinac je kriv ,kakve veze ima nauk s time?

Mislim meni se recimo gadi hriščanstvo jer znam da je djavolsko delo.
A opet ne bi volio da se zabrani,neka ga,tko voli neka izvoli.
Ovo sve mi smrdi na diktaturu neku na djelu koja neće stati samo na tome.

A sajentologiju ne poznam uopće ali tko ima kakve dokaze da oni ne govore istinu?
Nitko kao ni druge religije .
Prema tome svi ili nitko .

Ma ajde lepo da pustimo sajentologe na miru , a kad smo vec tu da legalizujemo prodaju droge i zashtitimo dilere od napada besne zajednice koju upropashcavaju .

Jel ti to izazivash Francusku desnicu :per:

Oziljno , sve religije su skoro na isti kalup , samo shto su neke (ubedljivo) gore i shtetnije od drugih.
Da li podupro da , na primer , EU legalizuje ljudske zhrtve u religijskim obredima , jer fashistichki je zabranjivati religionze obrede ?
 
Ma ajde lepo da pustimo sajentologe na miru , a kad smo vec tu da legalizujemo prodaju droge i zashtitimo dilere od napada besne zajednice koju upropashcavaju .

Jel ti to izazivash Francusku desnicu :per:

Oziljno , sve religije su skoro na isti kalup , samo shto su neke (ubedljivo) gore i shtetnije od drugih.
Da li podupro da , na primer , EU legalizuje ljudske zhrtve u religijskim obredima , jer fashistichki je zabranjivati religionze obrede ?

No coment.
Zabrana je jedini lek izgleda.
Živjelo zabrana.
Ćaos odavde.
 
Hajde jedan primer: ja recimo otvorim turističku agenciju, i krenem da se reklamiram i prodajem aranžmane za put na planetu Pluton po ceni od milion evra. Onda kad dođe vreme da se putuje, ja zbrišem iz zemlje sa parama, a bogati turisti ostanu kraći za po milionče.

Da li moju agenciju treba zabraniti i da li ja treba da odgovaram zato što sam oteo pare?

Tvojom logikom - ne moram, ko je kriv glupanima koji su naseli, jasno je da se na Pluton ne može putovati.

Zaključak: razlika između Sajentologa i drugih organizovanih monoteističkih religija je ta što prvi bukvalno iznuđuju (velike) pare u zamenu za članstvo, dok je kod drugih davanje novca ipak na dobrovoljnoj bazi. I ne kradu toliko kao Sajentolozi, nego po malo, kraduckaju, što bi rekao Velja...

Odake si tako siguran?
Na osnovu što si čitao na Internetu informacije.
Vrlo dobro!!
Pa cijela povjest je lažirana,a ljudi još vjeruju da nije.
A danas svakoj inofrmaciji se vjeruje kao da je tako uistinu.
Je li i svinjska grip realnost?
Jer trube svaki dan o tome?
Mora da je istina nije s namjerom plasirano.
Nema što pametni ste vi ludi zato i jest ovako kako je.
Imate vlast koji i zaslužujete.,nije ni u hrvatskoj drugačije.
Sve je to isto,naivni ljudi vjeruju i tako unedogled.
 
No coment.
Zabrana je jedini lek izgleda.
Živjelo zabrana.
Ćaos odavde.

Nije jedini , zavisi kako kad , mnoge stvari su zabranjene zakonom ( i to s razlogom ) , ako si protiv zabrane onda da se ukinu zakoni protiv ubistva , propagoranja verske i nacionalne mrzhnje , itd. ... , pa da vidimo . Ajde zamisli svet bez ikakvih zabrana ...

Mnoge zabrane i jesu glupe i nemaju veze s mozgom , ali to je druga pricha ...
 
Ma sve bih ja to zabranila...sve te organizovane religije,koje samo otimaju pare ljudima obecavajuci im vecni zivot,i te sajentologe sto veruju u vanzemaljca,hriscanstvo,jehovine svedoke,uh,njih pogotovo...demokratija je i onako precenjena :D
Nasilna zabrana takvih stvari, nažalost, ne daje baš dobre rezultate. Ljude treba naučiti da misle svojom glavom, da ne veruju nikome a priori. Radoznalost nije okvalifikovana kao greh bez razloga - religijama ne odgovara razmišljanje, jer razum jeste uvek bio i uvek će ostati najveći neprijatelj religije.
 
NIje poanta u tome.
Već zašto nešto se zabranjuje?
To je fašizam na djelu.Mislim mene to ne iznenađuje nego nema smisla u
zabrani slobode govora.
A ako netko krši zakon tj pojedinac je kriv ,kakve veze ima nauk s time?

Mislim meni se recimo gadi hriščanstvo jer znam da je djavolsko delo.
A opet ne bi volio da se zabrani,neka ga,tko voli neka izvoli.
Ovo sve mi smrdi na diktaturu neku na djelu koja neće stati samo na tome.

A sajentologiju ne poznam uopće ali tko ima kakve dokaze da oni ne govore istinu?
Nitko kao ni druge religije .
Prema tome svi ili nitko .

zato sto "iznuda" i "prevara"...danas...navodno...nemaju veze s religijama...
tj. danas postoje i tzv. "pravne drzave" koje boli pedu za crkvene...ideje...
tj. "religijama u povoju" je teze nego ikada...
mada, dzabe ih...branis...oni tebe ne bi...jerbo nisi Tom Cruise...barem
tj. nemas za...clanarinu...to ti je nesto ko...ktitorstvo, nekad i sad...
samo na mjesecnom...godisnjem nivoJu...

e, sad...to sto bih ja voljela da dozivim da popovi..."regularni" u ocima...drzava...naroda predju u...hobiste...to je druga prica...:hahaha1:
 
Po meni je ta scientološka crkva više ko sekta.

Da bi neka verska zajednica bila sekta, potrebno je da bude sekta u odnosu na nešto.
Na primer, hrišćanstvo i islam su strogo formalno sekte judaizma.
Preko 80 hrišćanskih denominacija su strogo formalno sekte hrišćanstva.
Četiri islamske denominacije su sekte islama.
Deset judejskih denominacija su sekte judaizma.
A tek kada zađemo u neopaganske religije... :roll:

Sajentologija može da bude kult, ali nije sekta.

Dalje, sekta nije pežorativan izraz, ni kult nije pežorativan izraz.
Upotrebljavati ih na pežorativan način je znak nedostatka obrazovanja.
 

Back
Top