Momacko i devojacko vece

Ma kakvo K***r***c**E**V**O vece. To nikad nije bilo dok ljudi nisu poceli gledati amrericke filmove.
To bi bilo isto da mi devojka drazi djeveruse u svadbi. Kod nas samo postoje djeveri. Ne postoje te gluposti iz americkih filmova. Ako se nisi naziveo do svadbe nemoj da se zenis udajes , a ta jedna noc ti u zivotu nece puno pomoci , a moze puno da kosta.
 
Možda su uvezli striptizete zajedno sa američkim filmovima.

Slavilo se kod nas momačko i devojačko veče mnogo pre američkih filmova.
Devojke bi sa drugaricama plele vence i ukrašavale dvorište, a momci bi lumpovali sa drugarima i familijom.
Kod nas je običaj da mladoženju to veče drugari briju.. i to negde pred zoru onako mortus pijani...:hahaha:
 
Slavilo se kod nas momačko i devojačko veče mnogo pre američkih filmova.
Devojke bi sa drugaricama plele vence i ukrašavale dvorište, a momci bi lumpovali sa drugarima i familijom.
Kod nas je običaj da mladoženju to veče drugari briju.. i to negde pred zoru onako mortus pijani

nego ša...mele su dvorište ogromnim metlama, zavatale vodu sa bunara i išle u planinu da nađu međ paninskim vrtačama led ta svatove, brale su ruzmarin i kuranfil i plele svoje duge kose na mesečini.... a ne ko danas...samo segz
 
nego ša...mele su dvorište ogromnim metlama, zavatale vodu sa bunara i išle u planinu da nađu međ paninskim vrtačama led ta svatove, brale su ruzmarin i kuranfil i plele svoje duge kose na mesečini.... a ne ko danas...samo segz
:mrgreen:

Suština je ista... samo je romantika nestala...

Devojke su bile fine i ostale :whistling:
a muški se uživljavali u to veče ko da im je poslednji dan života.. što i danas čine...
Uopšte mi nije jasno što li se žene...:lol:
Nekada kada su se ženili sa 18 ili 19 godina još je momačko veče i imalo nekog smisla...
Al ovima sad što se žene sa 35 godina i više moram da umrem od smeha na ''momačko veče''...:hahaha:
 
Ma kakvo K***r***c**E**V**O vece. To nikad nije bilo dok ljudi nisu poceli gledati amrericke filmove.
To bi bilo isto da mi devojka drazi djeveruse u svadbi. Kod nas samo postoje djeveri. Ne postoje te gluposti iz americkih filmova. Ako se nisi naziveo do svadbe nemoj da se zenis udajes , a ta jedna noc ti u zivotu nece puno pomoci , a moze puno da kosta.

nije tacno...to si se ti malo preracunao...ili nisi upucen
u Hercegovini je od pamtivijeka postojalo momacko i djevojacko vece..
tamo recimo, petak (dan prije svadbe) mladozenja ugosti svoje goste a mlada svoje... a sutradan dernek!:)
samo sto je danas to modernizovano, naravno..
u bl tog nema..nego eto to se obiljezi kao "zadnji slobodan" vikend..
 
Ja bih volela da imam devojačko veče:) To bi bio običan izlazak u grad i provod da se podsetimo starih vremena, kako smo se družili, jer se ipak venčanjem počinje neka nova faza života. Ne bih organizovala nikakav muški striptiz i te fore, to mi je nekako glupavo. I ne mora da bude baš veče pred svadbu, pa da cknem, nego vikend pre toga ili nešto tako. Ne bih imala ništa protiv da moj budući muž isto ima momačko veče, može i striptizetu da zove ako baš hoće.
Uvek postoji šansa da te prevari, posebno ako mu je frka pred venčanje, ali niko ti ne garantuje da to neće probati npr sa koleginicom sa posla, tako da slobodno ga pusti na momačko veče i ne brigaj;)
 
Ja bih volela da imam devojačko veče:) To bi bio običan izlazak u grad i provod da se podsetimo starih vremena, kako smo se družili, jer se ipak venčanjem počinje neka nova faza života. Ne bih organizovala nikakav muški striptiz i te fore, to mi je nekako glupavo. I ne mora da bude baš veče pred svadbu, pa da cknem, nego vikend pre toga ili nešto tako. Ne bih imala ništa protiv da moj budući muž isto ima momačko veče, može i striptizetu da zove ako baš hoće.
Uvek postoji šansa da te prevari, posebno ako mu je frka pred venčanje, ali niko ti ne garantuje da to neće probati npr sa koleginicom sa posla, tako da slobodno ga pusti na momačko veče i ne brigaj;)

:ok:
upravo to!
 
Mene samo zanima da li vi zene smatrate da momak tj. mladozenja treba da proslavi momacko vece ili ne. Eto nista drugo.

Pa ako je bio "momak" pre braka neka slavi poslednje veče. :lol: Glupost, taj običaj iz filmova mi je bio oduvek glup. Ako se udajem, onda nisam tog tipa upoznala jutros, pa se uveče udajem. Da slobodan tip odluči da se oženi nekom sutra, onda bih razumela momačko veče, ali ako ima devojku sa kojom se ženi, onda on nije "momak", već je njen, a brak je samo formalnost. Glupost. Kakav si slobodnjak, ako si u ozbiljnoj vezi?
 
Pa ako je bio "momak" pre braka neka slavi poslednje veče. :lol: Glupost, taj običaj iz filmova mi je bio oduvek glup. Ako se udajem, onda nisam tog tipa upoznala jutros, pa se uveče udajem. Da slobodan tip odluči da se oženi nekom sutra, onda bih razumela momačko veče, ali ako ima devojku sa kojom se ženi, onda on nije "momak", već je njen, a brak je samo formalnost. Glupost. Kakav si slobodnjak, ako si u ozbiljnoj vezi?

procitak postove iznad vezano za momacku vece..

kakav je to naziv za momke koji imaju cure kad nije momak?! :dontunderstand:
momak bez cure i ____?___ sa curom?
cura bez momka i ____?___ sa momkom?

"Kakav si slobodnjak, ako si u ozbiljnoj vezi?" :think:
 
Poslednja izmena:
Pa moamk se kaže za nekoga ko je slobodan. Ako se smatraš slobodnim, a imaš ozbiljnu vezu, onda ne znam zašto se u braku smatraš neslobodnim? Brak nije ništa drugo nego nastavak veze. Oduvek mi ej bilo smešno i kada ljudi računaju da su zajendo od venčanja, a pre venčanja? Ljudi su čudni. Meni su ljudi, većina, čudni.
Postoje različite veze. Nisu sve ozbiljne. One koje se završavaju brakom jestu, uglavnom. I ljudi u takvim vezama nisu slobodni za ostale žene, muškarce, zar ne? Šta nije jasno?
 
Pa moamk se kaže za nekoga ko je slobodan. Ako se smatraš slobodnim, a imaš ozbiljnu vezu, onda ne znam zašto se u braku smatraš neslobodnim? Brak nije ništa drugo nego nastavak veze. Oduvek mi ej bilo smešno i kada ljudi računaju da su zajendo od venčanja, a pre venčanja? Ljudi su čudni. Meni su ljudi, većina, čudni.
Postoje različite veze. Nisu sve ozbiljne. One koje se završavaju brakom jestu, uglavnom. I ljudi u takvim vezama nisu slobodni za ostale žene, muškarce, zar ne? Šta nije jasno?

kako se zovu momci koji nisu slobodni?
jel ti svom momku ne bi dopustila da pravi momacko vece?
termin "zadnji slobodan vikend" mislilo se na slobodan u smislu-prije nego se uplovi u bracne vode i postane neciji muz,zena...?
 
Ma šta ima ko kome da dopušta ili zabranjuje? Ja bih se iznenadila i, bojim se da bih ga posle toga smatrala glupakom. Ne shvatam potrebu i značenje. A zabranila ne bih svakako, samo bih ga zezala dok sam živa zbog tog besmislenog pomodarstva.
 
Pa ima, ali ne znači da smo svi u pravu. Ja sam rekla kako ja gledam. Eto i ti pokušavaš da me maltretiraš porukama insistirajući da ti objašnjavam zašto i kako a sve sa željom da ja kažem da si ti u pravu. A nećeš to doživeti, pošto ja smatram a je moje gledište ispravno. Dakle, ako je tebi moje gledište smešno, ko ti daje pravo da se smatraš otvorenim bićem?
 
Pa ima, ali ne znači da smo svi u pravu. Ja sam rekla kako ja gledam. Eto i ti pokušavaš da me maltretiraš porukama insistirajući da ti objašnjavam zašto i kako a sve sa željom da ja kažem da si ti u pravu. A nećeš to doživeti, pošto ja smatram a je moje gledište ispravno. Dakle, ako je tebi moje gledište smešno, ko ti daje pravo da se smatraš otvorenim bićem?[/QUOT


udahni duboku... izdahni... nadam se da je bolje.
trazila sam ti da objasnis kako se zove momak koji ima curu a nije momak? to tvrdis a ni sama ne znas...
drugo, tebi je nesto glupo pa druge prozivas ako to isto vole..
trece, nemas pojma o porjeklu momacke veceri..

volim ispreskakati ljude kad nesto tvrde naivno a nemaju argumente..

ne namecem ti svoj stav nego trazim da mi argumentujes svoje stavove ali vidim na ne mozes..

"Otvoreno bice.." ?
:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top