Madžari voledu čika Tomu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Madžari voledu čika Tomu

Obećava
    Učlanjen
    25.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Madžari voledu čika Tomu

Поводом 15. година од оснивања СВМ ( Савеза Војвођанских Мађара ) у Палићу је 13. и 14. јуна одржана велика свечаност којој су присуствовали , од водећих представника најјачих политичких странака само Борис Тадић и Томислав Николић !!!!!!!!!!!! Занимљиво је да се на скупу нису појавили Бојан Пајтић и Ненад Чанак , а да је највећи аплауз присутних делегата добио не председник СВМ нити председник Србије , већ Томислав Николић !!!!!!!!!!!!! Камере фоторепортера Граћанског листа су забележиле срдачан поздрав Томислава Николића и Бориса Тадића , слика је објављена 15. јуна у понедељак , а у тексту се наводи да је Т.Николић доживео праве овације од окупљених делегата СВМ , да је председник странке Иштван Пастор са њим разговарао после свечаног дела скупа више од 2 сата , а са председником Србије тек око пола сата . Жао ми је што нисте у прилици да видите слике са догађаја , јер на сајту Грађанског листа нема архиве , а ја баш тога дана нисам био у могућности да их поставим на Форум , јер сам имао заказан разговор за посао . Али , да не испаднем лажов , поготово због заблуделих симпатизера СНС-а и наивчина из ДСС-а , као доказ Николићеве превртљивости , срећом постоји један чланак из Политике од 21. јуна , па се лично уверите и сами у истинитост мојих речи . На жалост , о овом догађају су од свих новина извештавали само Политика и Грађански лист . Ако је и од Томе , много је !!!!!! На овом догађају се чак догодио и срдачан загрљај Т.Николића и Пастора , као и Томин загрљај и руковање са Тадићем . У једној емисији емитованој на ТВ Кошава у уторак 23. јуна у 21 х , коју сада води бивши водитељ суботичке Телевизије Супер Николићу се омакло па је изјавио да се са Тадићем договорио о двопартијском систему у Србији , при чему је најлогичније , по његовом мишљењу, да се две највеће партије у Србији ( ДС и СНС ) наизменично смењују на власти
    после сваких парламентарних избора . Значи , више му ДС на власти не смета као раније , јер ето нормално је да се демократе враћају на власт сваки други мандат , а шта је о њима раније изјављивао !!!!!!!! Ако је и од Томе , превише је !!!!!!! Како после овога да му верујемо , а да неки појединци са овог форума чак оправдавају нашу сарадњу са њима , када нам већ на располагању лежи толико доказа његове превртљивости и лицемерја . Рубрика из које вам преносим текст из Политике се зове иза кулиса .

Иза кулиса

Загрљај Пастора и Николића
    Објашњавајући зашто му је Томислав Николић постао прихватљив, а као радикал није био, лидер СВМ-а Иштван Пастор каже да је кључно то што у реторици напредњака има нечег новог
    Игор Мировић

Од дана када им је пре скоро три године понудио челно место у МУП-у, или још раније када су радикали у неким војвођанским општинама нудили партијама мађарске мањине да учествују у локалној власти, па кроз све наредне изборне кампање, Томислав Николић се, чини се, спремао за пробој у ту националну заједницу, који се коначно догодио прошлог викенда на Палићу. Тада је први пут био позван на неки скуп Савеза војвођанских Мађара и узвратио им је бираним речима: „Желимо да изградимо државу којом ће бити задовољни Мађари, јер Србија којом су задовољни Мађари сигурно ће бити и по мери Срба”.

Можда те 2006. (уочи парламентарних избора јануара следеће године) није баш очекивао да ће у госте СВМ-у доћи као лидер странке која није СРС, али је његово присуство на свечаној академији поводом 15-годишњице партије Иштвана Пастора, вероватно, испало и боље него што се надао. Загрљај Николића и Пастора пред свим гостима распирио je приче о новим коалиционим могућностима на домаћој политичкој сцени.

Радикали нису били позвани на свечаност СВМ-а. Очигледно, Српска радикална странка и даље носи бреме кога се Николић, преко своје Српске напредне странке, ослободио.

Лидер СВМ-а то и потврђује у изјави за „Политику”. Објашњавајући зашто му је Николић сада прихватљив, а као радикал који му је нудио сарадњу, није био, Пастор каже да се „десила једна кључна ствар, а то је да то сада чини као председник једне нове странке”.

Бранко Радун
    – Нудећи нам раније сарадњу, чинио је то у бојама СРС-а. У овом моменту, господин Николић има нека залагања или нешто што се у његовој реторици може препознати као ново у односу на претходни период и то је практично мотив да се тој политичкој опцији приступи с потребном дозом поверења. Ово је у суштини показивање неке врсте генералног поверења, које ће се временом, како се надам, доказати, или се неће доказати па ћемо онда из тога извући одређени закључак – истиче Пастор, наводећи да радикалима промена имена странке не би помогла да се приближе СВМ-у јер је ипак реч о дисконтинуитету с политиком претходног периода, а не о једноставној промени имена.

Како су напредњаци (бивши радикали) и СВМ успели да превазиђу претходне трзавице? Да ли је био потребан отворен разговор, неко извињење за ствари попут оне коју је потенцирао претходни лидер СВМ-а Јожеф Каса, који је, на Николићеву понуду функције министра полиције мањинској странци, рекао да Николић очигледно није свестан штете коју је СРС нанела Србији, националним мањинама и мађарској заједници „када су нас терали из ове земље нудећи нам сендвич за исељење”?

Истичући да су напредњаци успели да освоје Пастора и СВМ – отвореношћу и искреношћу у наступу – члан Председништва СНС-а Игор Мировић каже: „Ми смо тек почели да градимо однос са странкама мањина, у првом реду са Словачком народном партијом и са СВМ-ом. Нисмо ми сада дошли у ситуацију да имамо апсолутно подударне ставове о свим питањима и да се у свему слажемо. А сигурно да за изградњу отвореног и бољег односа између представника наше странке и странака националних мањина неће много помоћи освртање у прошлост”.

Пастор, пак, каже да ово није прича о опраштању Николићу и његовим људима у СНС који су били део СРС-а претходних 18 година, за оно што Мађари у Србији осећају као радикалски грех према њима. „Доћи ће моменат када ће се то наћи на дневном реду и када ћемо морати да видимо ко је шта радио у протеклих 18 година”, истиче лидер СВМ-а.

Нова фаза у односима напредњака и СВМ-а, према речима и једних и других, не значи аутоматски и нове изборне могућности. Мировић напомиње да тренутно не постоје никакви посебни закључци или договори с било којим странкама у земљи, па ни са СВМ-ом.

Иштван Пастор
    – Углавном, наш однос има за циљ да смири политичке тензије и да гради много садржајније односе пре свега у оним областима где нема националних подела. А то су све области реалног живота, оно од чега живе и Срби и Мађари и Словаци – каже Мировић.

Указујући да нове прилике у односима СВМ-а и СНС-а и нису толико револуционарне јер су они већ имали некакве односе, чак и коалиције на локалу (радикали су, рецимо, били заједно с ДЗВМ-ом Шандора Пала у Бечеју), политички аналитичар Бранко Радун истиче да је СНС ипак направила значајан отклон од политике СРС-а и Војислава Шешеља, а најочигледније у односу на евроатлантске интеграције.

Како оцењује, сада се најјачој странци војвођанских Мађара пружа већи простор за политичке договоре. И вероватно је то, каже Радун, и њихова мотивација зашто је успостављен контакт с напредњацима – да свом коалиционом партнеру, Демократској странци, може да представи и ту другу могућу опцију. „Јер, кад тргујете, увек је добро да имате резервну опцију. Ако она друга страна зна да немате резервну опцију, онда не можете добро трговати”, додаје он.

Биљана Баковић
    [објављено: 21/06/2009]
    stampanje

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Madžari voledu čika Tomu

nije ni cudo Toma kako je krenuo da se proistuise i uvlaci svima u builju za malo vlasti, bi mogao uskro da promeni ime u Tamas Mikulas mada je sve jedno ovo pozitivna pojava
    The Show Must Go On...

Propki nije na forumu
    Вратио се да видим имал' још нормалних овде.
    Domaćin Propki (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Pojava jeste pozitivna,i toma jeste "prostitutka koja se svima uvlaci za malo vlasti",ali problem je sto ce za njega glasati veliki broj gradjana,a'l dobro,videce oni za 4 god. sta ce od Srbije da ostane...

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

otkad se piše "u" Paliću ?
    neam pojma ja taj pravopis, evidentno ....

we don't inherit the Earth from our Ancestors,
    we borrow it from our Children

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Ово подржавам. То је јединствени пример да мађарске партије мањина у Словенским или Православним земљама имају добре односе са десничарским партијама, да не кажем националистичким десничарским партијама што је веома важно за стабилност земље а и Војводине.
    Посебно ме радује да Чанак ниеј био на пријему.

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Propki Pogledaj poruku
    Pojava jeste pozitivna,i toma jeste "prostitutka koja se svima uvlaci za malo vlasti",ali problem je sto ce za njega glasati veliki broj gradjana,a'l dobro,videce oni za 4 god. sta ce od Srbije da ostane...

Ma koji bre veliki broj građana...odakle izvlačite te hebene statistike?

Od deset prisutnih u nekoj ruralnoj vukohebini , trojica se dupeizljubila i odma' nalazite prosek od 50% glasača...ahaM, samo u nečijim vlažnim , naprdnim snovima

Propki nije na forumu
    Domaćin Propki (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio SANDRINAbg Pogledaj poruku

Od deset prisutnih u nekoj ruralnoj vukohebini , trojica se dupeizljubila i odma' nalazite prosek od 50% glasača...ahaM, samo u nečijim vlažnim , naprdnim snovima

Msm,tako pricaju,ali ako nece da bude tako,onda super

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Проблем је што у тој вукојебини од те тројице пијаних што су гласали за Тому ни један није хтео да гласа за СРС...
    ...ни пијан.

Propki nije na forumu
    Domaćin Propki (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Ako,pijani im ni netrebaju xD

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Ako,pijani im ni netrebaju xD
    Не што вам не требају, него што вас ни пијани неће.
    "Куме имаш пет банки за чокањ ракије?"
    - Имам ако гласаш за Шешеља!
    - Јеби га куме.... не треба....

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Проблем је што у тој вукојебини од те тројице пијаних што су гласали за Тому ни један није хтео да гласа за СРС...
    ...ни пијан.

I za to me baš zabole

Kad bi se biralo između Tačija i grobara bajčetinskog, ja bih svoj glas dala Tačiju...a nisam usamljena po tom mišljenju...eto čak i Tačija pišem velikim slovom , a grobara poništenog ne bih udostojila ni pravila pravopisa

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Msm,tako pricaju,ali ako nece da bude tako,onda super

Ma ko priča...i na tarabi piše...khm..., pa nije...

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

I za to me baš zabole

Kad bi se biralo između Tačija i grobara bajčetinskog, ja bih svoj glas dala Tačiju...a nisam usamljena po tom mišljenju...eto čak i Tačija pišem velikim slovom , a grobara poništenog ne bih udostojila ni pravila pravopisa
    Ако изражаваш љубав према Србоубици и ратном злочинцу Тачију, то је твоја велика трагедија.
    Заиста жалосно... трагично

Убио је толико невиних Срба а ти кажеш да би гласала за њега- То је заиста одвратно.
    П.С.
    Идаље си на Игноре, само прочитам коју поруку да видим дали си се унормалила, али колико видим ...

Aktivan član
    Učlanjen
    17.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

...ни пијан.
    Pa ti si glasao za SRS! Sta to onda treba da znaci hahaha

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio KninGrad Pogledaj poruku
    Поносан сам што сам до скора гласао за СРС.
    Од скора сам поносан што никада нисам био њихов члан....

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

I za to me baš zabole

S ovim ne mogu da se složim,meni je i najgori Srbin bolji od najboljeg šiptara.To što Toma seje decu okolo i ostavlja drugima da podižu,šiptari rade ko dobar dan,tek da neka žena ne ostane bez dece.A što se tiče ostalih stvari,Toma se ponaša isto kao šiptari.

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    S ovim ne mogu da se složim,meni je i najgori Srbin bolji od najboljeg šiptara.To što Toma seje decu okolo i ostavlja drugima da podižu,šiptari rade ko dobar dan,tek da neka žena ne ostane bez dece.A što se tiče ostalih stvari,Toma se ponaša isto kao šiptari.
    Слажем се сем овог задњег дела.

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KninGrad Pogledaj poruku
    neće za SDS. nema toga tamo

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

I za to me baš zabole

Toma ili Tači?
    Ovaj drugi barem liči na čoveka ...

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

Поносан сам што сам до скора гласао за СРС.
    Од скора сам поносан што никада нисам био њихов члан....
    e ja sam sve raspoloženija za radikalno uvodjenje kaznenih mera
    onima koji nisu članovi Radikalne stranke...

ne razumem kako misle da kroz iglene uši provuku sav taj kontigent
    smeća od političkih nastupa, govora, diskusija, otvorenih i zatvorenih radnih grupa, i tako dalje, do sada ....

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Toma ili Tači?
    Ovaj drugi barem liči na čoveka ...
    Čeku forever....

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Слажем се сем овог задњег дела.
    Šteta što nemaš više kontakta sa političarima,vrlo brzo bi ih sve stavio na crnu listu i glasao bi samo za sebe...ako se nađeš na nekoj listi.

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Šteta što nemaš više kontakta sa političarima,vrlo brzo bi ih sve stavio na crnu listu i glasao bi samo za sebe...ako se nađeš na nekoj listi.
    хехехехееее ти си мој човек. Одувек сам желео да гласам за себе!

a.milan1984 nije na forumu
    Ја сам надреалан дајте мидернека!
    Primećen član a.milan1984 (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ne, ne verujem da iko od njih, bas szeretlek Tomas Mikulasic, ali "poštuju" promenu koju je on hteo da uvede u S.R.S. .. kraj krajeva njega najmanje poštivaju oni koji su ga u nebo dizali, a verujem da ga Mađari "prihvataju" zbog njegovih "euro" promena!
    . . .а ако имаш трактор, врати комбајн . . .

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ако изражаваш љубав према Србоубици и ратном злочинцу Тачију, то је твоја велика трагедија.
    Заиста жалосно... трагично

Убио је толико невиних Срба а ти кажеш да би гласала за њега- То је заиста одвратно.
    П.С.
    Идаље си на Игноре, само прочитам коју поруку да видим дали си се унормалила, али колико видим ...
    Ma da...sve ti verujem da ne čitaš šta pišem, a i pišem da bi i ti pročitao ( između ostalog)

Pa vidiš onda koliko mi je grobar odvratan kada bih pre izabrala ovog Srboubicu nego njega izdajničkog ljigavca...dalje ne treba

Slične teme

1. Atenatat na Tomu?
    Autor 111111 u forumu Politika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 27.09.2008., 01:07
  2. ŠEŠELJ KUNE TOMU!
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 04.09.2008., 21:37
  3. pero navija za tomu???
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 0