opet problem

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.232
Iz nekog razloga,racunar mi je poceo da usporava totalno i nista ne moze da otvori brzo,a pojavljuje se i neko upozorenje o memoriji???Zna li ko sta bi ovo moglo biti? :? :roll:
 
Pa mozda imas premalo Slobodnog Prostora na Hard Disku
Probaj da deinstaliras sto ti ne treba, uradis Defragmentaciju diska, kasnije bi trebalo biti OK

Pozdrav
 
Moje iskustvo mada nije uvijek da je to to.. Iz dosadasnjeg iskustva a to je u 90% slucajeva da si nabacio na racunar vise spyware programa i oni ne da uspore racunar nego te skoro ukoce tako da ti win izbaci poruku tipa da imas malo virtuelne memorije i da je sistem ugrozen.. Pogledaj u procesima. Najzesci sa kojima sam se slucajno susreo u par navrata a testirajuci neke antiviruse su ovog tipa "wmplayer.exe" i "mxmidi.exe"... Ta dva gada sto znaju usporiti racunar to je katastrofa... Pokusaj sa nekim od programa koji uklanjaju spyware gadove.. Poz.
 
Pokusaj ovim redom (pretpostavljam da si preskenirala kompjuter nekim antivirusnim programom, Spybootom http://security.kolla.de i AdAware www.lavasoft.usa kao sto ti je GZ rekao):
1. Iskljuci System Restore: Desni klik na My Computer > Properties > System Restore pa oznaci Turn off System Restore on all drives > Apply pa ok
2. Izbaci sve programe koji ti ne trebaju ili ih retko koristis ili se dupliraju ( posebno neke zahtevne igrice iako kazes da nista nisi novo instalirala zasto bi drzala u kompjuteru programe koji ti ne trebaju) - ako imaju sopstveni uninstall preko njega ako nemaju idi na Add Remove u Control Panelu
3. Desni klik na svaku particiju koju imas (npr Local Disk C:) > Properties
a) General > Disk Clean up > oznaci sve vrednosti i ocisti (ili Start>Run>upisi cleanmgr.)
b) Tools > Error checking > klikni na Check Now
c) Tools > Defragmentation > klikni na Defragment Now (ovo ce da potraje)
4. Ocisti Registry i System ( Ja u te svrhe koristim Registry Mechanic i System Mechanic a moze i Norton System Works). Ako nemas takve programe onda to uradi on line: http://www.pcbugdoctor.com/ - izbrisi sve sto izlista - nekad se nakupi vise od sto vrednosti koje treba izbrisati.
5.Desni klik na My computer > Properties > Advanced > Performance -Settings >
U Visual Effects:
oznaci Let Windows choose what`s best for my computer
U Advanced:
Processor sheduling oznaci Programs
Memory usage oznaci Programs
Virtual Memory klikni na Change, oznaci particiju (ako ih imas vise) na kojoj je OS pa ispod Paging file size for selected drive klikni na Custom size ( tu ostavi vrednosti koje win odabere - ne menjaj vrednosti) pa na SET
 
limunada:
Izgleda da je problem bio u spywer-u...Hvala svima na pomoci...
Ako ih je bilo mnogo, po obicaju, izmenjani su dll fajlovi sistema. Zaradila si ih sa instalacijama "besplatnih" programa sa "sponzorima" koji su ti usporili komp (a autoru programa omogucili da ga deli besplatno). Moj savet je da ipak reinstaliras komp i promenis passworde kod provajdera... U medjuvremenu "neko" je skupljao tvoje navike gde ides po netu i sta imas instalirano na kompu kao i kakav komp koristis... Cista spijunaza.. Polako ova poshast pocinje da se rigorozno kaznjava. Sledeci put dobro procitaj Terms of use pre instalacije "omiljenih" programa. Teska srca sam se odvoji od jednog (ostale sam zamenio drugim programima koji rade istu stvar) - RadLight video player. Nemas pojma koliko je los taj "program". A opet umesto AcdSee-a mozes da koristis Irfan view... Kod Acrobat reader-a izbrisi registarski kljuch AcroIEhelper koji neki antispy programi detektuju kao opasnost... :roll:
 
cenim svacije misljenje posebno onih koji se edovno pojavljuju na forumu .malo cu temu da skrenem ,nadam se da nisam zamoran.
imam komp 1.5 godina ,znaci os XP , IE 6.0 i Nortona 2003 pro.ed., ad aware 6.0 ,ne reklamiram nikoga u tekstu ali nisam imao nikakvih problema do sada u vezi nekih virusa,trojanaca i sl. jedini problem do sada je bio Blaster koji je resen nakon 3 dana.nista vise,ne razumem ljude koji imaju probleme tipa restartovanja,ne mogu da obrisem virus,stalno me konektuje na net , i ne znam ni ja sta dalje....
znaci pregledajte malo forum promuckajte pa dalje...
 
Dlakava_Strvina:
limunada:
Izgleda da je problem bio u spywer-u...Hvala svima na pomoci...
Ako ih je bilo mnogo, po obicaju, izmenjani su dll fajlovi sistema. Zaradila si ih sa instalacijama "besplatnih" programa sa "sponzorima" koji su ti usporili komp (a autoru programa omogucili da ga deli besplatno). Moj savet je da ipak reinstaliras komp i promenis passworde kod provajdera... U medjuvremenu "neko" je skupljao tvoje navike gde ides po netu i sta imas instalirano na kompu kao i kakav komp koristis... Cista spijunaza.. Polako ova poshast pocinje da se rigorozno kaznjava. Sledeci put dobro procitaj Terms of use pre instalacije "omiljenih" programa. Teska srca sam se odvoji od jednog (ostale sam zamenio drugim programima koji rade istu stvar) - RadLight video player. Nemas pojma koliko je los taj "program". A opet umesto AcdSee-a mozes da koristis Irfan view... Kod Acrobat reader-a izbrisi registarski kljuch AcroIEhelper koji neki antispy programi detektuju kao opasnost... :roll:

Mislim da ovo ima veze sa mojim narednim problemom,jer ne mogu da otvorim bas one stranice na koje najcesce idem... :roll:
 
limunada:
Iz nekog razloga,racunar mi je poceo da usporava totalno i nista ne moze da otvori brzo,a pojavljuje se i neko upozorenje o memoriji???Zna li ko sta bi ovo moglo biti? :? :roll:

Primecujem da ti se cesto ovo desava. NEoprezan surf ili besplatni omiljeni programi. Skracujem prichu: SpyBot 13 je isto sto i SpyBot12 sa dosadasnjim dopunama, dakle uzmi ga. Posle Spyhunter. Ako ni jedan od njih ne nadje nishta e onda probaj novu "zvezdicu" a to je The Zapper SpyWare- ADware Remover 7.4.03. Besplatan je 30 dana i mogu da se pohvalim da je nasao neke gluposti zavucene u registry-ju... NE bih da reklamiram ni jedan racunarski casopis ali mozes ga kupiti na kiosku. U pitanju je casopis sa belim CD-om i crvenim zaglavljem, kosta 220 din...
Jel da da nisam nikog reklamirao? :D
 
Dlakava_Strvina:
limunada:
Iz nekog razloga,racunar mi je poceo da usporava totalno i nista ne moze da otvori brzo,a pojavljuje se i neko upozorenje o memoriji???Zna li ko sta bi ovo moglo biti? :? :roll:

Primecujem da ti se cesto ovo desava. NEoprezan surf ili besplatni omiljeni programi. Skracujem prichu: SpyBot 13 je isto sto i SpyBot12 sa dosadasnjim dopunama, dakle uzmi ga. Posle Spyhunter. Ako ni jedan od njih ne nadje nishta e onda probaj novu "zvezdicu" a to je The Zapper SpyWare- ADware Remover 7.4.03. Besplatan je 30 dana i mogu da se pohvalim da je nasao neke gluposti zavucene u registry-ju... NE bih da reklamiram ni jedan racunarski casopis ali mozes ga kupiti na kiosku. U pitanju je casopis sa belim CD-om i crvenim zaglavljem, kosta 220 din...
Jel da da nisam nikog reklamirao? :D

Nisi... :) I meni je jasan uzrok problema,ali rjesenje i nije bas...Imam vec taj spybot,a imala sam i spy remover i spy killer...sve zivo snimih...pa nista...Inace,totalni sam amater ,jedino ovde sta iscackam da ljudi pisu koji se razumiju... :roll:
 

Back
Top