Da li je svetska istorija falsifikat?

Covece,veruj mi,trece oko se sluzi mitovima maja pa cak i njihovim "pogledima u buducnost".Sta mislis,zasto se zove trece oko?Ako covek nije deformisan(pu,pu daleko bilo),a umislja da ima trece oko,mislim da treba do ode kod Laze na kafu

Pa to ne znaci u bukvalnom smislu trece oko, ti da si malo vise upucen u meditaciju ne bi ti sigurno ovo bilo smesno ali ovo je tipican primer neznanja i izvrgavanja necemu nepoznatom!
A sto se tice casopisa Trece oko vecina stvari su gluposti ali ljudi kao i svaki mediji moraju od neceg da zive, i za sta sluze casopisi nego da utrosis slobodno vreme i da se zabavis!A ako zelite da nesto ozbiljno saznate i naucite uzmite lepo knjigu o toj temi koja vas zanima i citajte i ucite!
 
Aleksandrijska biblioteka je unistena slucajno.
Komandant letece wc solje se toliko smejao citajuci trece oko, da je izgubio kontrolu nad tom intergalaktickom letelicom, zviznuo u stablo i pravo u biblioteku.

Jedinstven, ali i zalostan slucaj prvog medjuzvezdanog saobracajnog prekrsaja.

Znaci, moja teorija kako je syebana alex biblioteka je isto toliko validna kao i bilo cija.

Molim, braco reptilo-fanovi, da moju teoriju argumentovano i dokazano srusite.
Al nemojte ko sada, molim vas ko boga, svoje prezvakane argumente "ti si slepac", "sprdas se sa nama...(kao da reptilijanci nisu sprdnja..:) ", itd, itd...

Dakle, braco? :)

Pobrkao si film.To je bio Brajan iz Pajtonovaca
 
Pa to ne znaci u bukvalnom smislu trece oko, ti da si malo vise upucen u meditaciju ne bi ti sigurno ovo bilo smesno ali ovo je tipican primer neznanja i izvrgavanja necemu nepoznatom!
A sto se tice casopisa Trece oko vecina stvari su gluposti ali ljudi kao i svaki mediji moraju od neceg da zive, i za sta sluze casopisi nego da utrosis slobodno vreme i da se zabavis!A ako zelite da nesto ozbiljno saznate i naucite uzmite lepo knjigu o toj temi koja vas zanima i citajte i ucite!

Dobro,dobro,nemoj da mi zoves digimone :sad2: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:
 
Swerdlow, svaka cast za linkove, ti si kao baza, od sad necu da pretrazujem, samo cu pitati tebe :)

Sal, ako je za tebe ova tema totalno neprihvatljiva, zasto uopste ucestvujes u njoj? Zar nemas cime drugim da se zanimas? Pa, man, bez ljutnje, ali samo miniras, ako ti je ovo sve bljak, sto ne ides na humor, nauku, tehniku, film???
 
Decko prouci istroriju malo, ali ozbiljnije. Znaci tvoje misljenje je da je slobodarske revoluciju u svetu, pogotovo u Francuskoj izveo ,,potlaceni narod" , i dobio je slobodu??? To tvrdis??

Svi istorijski izvori ukazuju da je francuska revolucija podignuta zbog loseg polozaja seljaka i burzoazije u Francuskoj. Pogledaj samo Luja XVI, ko ne bi zeleo da smeni takvog vladara?:think:
 
Na žalost, tom prilikom je uništeno jedno veliko poglavlje, prave, srpske istorije, koja se itekako razlikovala od današnje verzije. Slučajnost sigurno nije.

Stvarno ne znam da li je unistena slucajem, ili je to neko namerno uradio.
Pitanje je kakva su to znanja / zapisi unisteni zajedno sa njom.
Istorija koje se ljudski rod ne seca? Atlantida? Hermeticki spisi?
Niko ne zna.
Pravo je pitanje / sta je predstavljala Aleksandrija?
Ja mislim da to nije bio obican grad. To je bio centar vere, pandan Meki ili Jerusalimu. I to vere koja i danas zivi, vere vladara sveta, ciji su simboli piramida sa okom u njoj, da ne duzim. Stoga, ne verujem da su znanja iz knjiga u biblioteci zauvek nestala. Ta znanja postoje i dalje, samo nisu dostupna obicnim svetu, u koje ubrajam i sebe i vas, postovane kolege forumase.
U tom kontekstu, mislim da tvoja teorija o Srbima Egipcanima nema veze sa mozgom. A sve i da ima / bilo bi nebitno. Jer, Aleksandrija je bila kosmopolitski grad i njena vera je kosmopolitska, a ne nacionalna, kakva je vera SPC.
 
ALTERNATIVNA ISTORIJA

I tom - Od masona do mentalnih projekcija
http://www.alternativnahistorija.com/AH1.htm

II tom - Svi nasi “kontakti”
http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm

III tom - Piramida moći na Planeti
http://www.alternativnahistorija.com/AH3.htm

IV tom - Tragovima Atlantide
http://www.alternativnahistorija.com/AH4.htm

V tom - Kosmicka misija Maja
http://www.alternativnahistorija.co/AH5.htm

VI tom - Misterija Anasazija
http://www.alternativnahistorija.com/AH6.htm

VII tom - Civilizacije pre početka "zvanične" istorije
http://www.alternativnahistorija.com/AH7.htm

* Putevi duše
http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm
 
I literatura koju dijele razne vjerske sekte pomjeri ti mozak i natjera te da drugačije razmišljaš. Svi znamo kako to najčešće završava: upecani, oni sretniji, ostanu bez svega, a oni manje sretni završe samoubistvom. Ja ne želim da se samoubijam.

Treba znati čitati i ostati objektivan, a ove stvari pisane su tako da onome ko nema dovoljno znanja i dovoljan nivo samosvijesti naprosto zavrte mozak i u njega usade svašta. To je sve lakše što je u mozgu više slobodnog prostora (čitaj, manje znanja) što je dokazana istorijska činjenica. Zbog toga primitivniji narodi i jesu skloniji misticizmu i nadnaravnim tumačenjima svega što ne mogu shvatiti - jer nemaju dovoljno znanja da to shvate, pa odgovore traže u natprirodnom.

Kako svijet napreduje, sve je manje ovakvog prostora. Već danas, samo u najzabačenijim plemenima možeš pronaći punoljetne osobe koje u to iskreno vjeruju. U razvijenom svijetu (a nadam se d ai mi tome pripadamo) u natprirodno iskreno vjeruju samo nedovoljno obrazovani - djeca. Odrasli koji se time bave, rade to samo iz interesa - da prodaju koju knijigu, održe neko predavanje (za lovu) i slično.
 
Sto covek vise uci i obrazuje se, to vise shvata koliko malo zna, i shvata ogranicenja oko sebe. Pa nije slucajno veliki Sokrat rekao: "Znam da nista ne znam". Jedino na ovom forumu svi misle da sve znaju.

Secam se da je pre oko 2 godine bilo na vestima da je radjeno neko istrazivanje koje je doslo do rezultata da vecina naucnika veruje u paranormalno, samo ne smeju to da priznaju da ne bi izgubili autoritet.
 
Izdvojio bih nekoliko rechenica iz onih linkova;

Teorije zavjera





"Teorije zavjera" imaju interesantnu putanju. Atentat na Kenedija se smatra klasičnim primjerom u kojem sistem svjesno obmanjuje svoju javnost.



"Sistem" u ovom slučaju predstavlja vrh FBI-a, korporacijske, medijske i bankarske magnate, nekolicinu iz političke elite (na čelu sa tadašnjim potpredsjednikom), dijelove policije i nekoliko korisnih grupica (anti-kubanske i mafiju). Javnost se obmanjuje tomovima ne-istinitih izvještaja i "kontroverznim" filmovima. Stvarni svjedoci nestaju: iz straha ili zauvijek.



Sam naziv "konspirativne teorije" nije došao od nezavisnih istraživača, već iz užih krugova establišmenta. Razlog: ako imaš nešto da sakriješ, nazovi to teorijom, izloži negativnoj medijskoj kamapanji i, na koncu, prijeti, ridikuliziraj i ukloni onog ko hoće da pronađe put do istine.



Naravno, Kenedijevo ubojstvo nije vrhunska zavjera. Riječ je više o nekoj vrsti "unutarpartijskog obračuna" u kome jedna od izabranih familija strada, a druge preuzimaju teritoriju.





********





Istinske zavjere su znatno sofisticiranije, a mi smo njihov objekt već dugo vremena.



Hiljadama godina se izgrađivao ovaj sistem u kome su strogo utvrđena pravila ponašanja. Iskočiš li iz tih okvira, onda se većina pobuni i izolira te. Savršen mehanizam. Crnu ovcu eliminiraju ostale bijele ovce. Ne pas čuvar, ne pastir. Već ostale ovce koje i nisu svjesne zašto se treba ponašati na određen način.


Pojavi li se novinar sa ekskluzivnom pričom o zavjeri, šanse su da se ona neće objaviti. Prvo, jer ni sam ne vjeruje svojim očima. Drugo, kolege bi ga ismijale. Treće, urednici to ne bi propustili. Četvrto, posljedice nisu nimalo prijatne (gubitak posla i sl.). Peto... Priča čak i ne treba doći do vlasnika medijskog carstva koji bi je svakako zabranio. Jer, mehanizam savršeno radi i na nižim nivoima.



U međuvremenu, većina misli da je slobodna. I zašto bi se bunili protiv sistema ako su slobodni. Perfektno zamišljeno. Ako nemaš diktatora ispred sebe da ga rušiš, znači da je sve u redu.



E, tu se kriju istinske zavjere. Koje nisu samo "teorije". Jer nam se događaju dnevno i stotinama generacija unatrag.







********





Otkriće da je homo sapiens nastao genetskim inžinjeringom i miksom sa drugom, ne-Zemaljskom, civilizacijom se nije odrazilo na naše školske knjige. I dalje nas se uči da je čovjekov jedini predak majmunoliki čovjek.



Otkriće da je život na Planeti nastajao kontrolirano ništa ne mijenja u udžbenicima Zapadne civilizacije. I dalje se tvrdi da smo mi slučajni plodovi prirode.



Mnogobrojni dokazi o postojanju i besmrtnosti duše, o planetarnim duhovnim omotačima, reinkarnaciji i slično, kao da se ne dotiču (većine) religija i Bogobojaznih institucija. Oni i dalje "obnašaju Zemaljsku vlast".



Primjeri savršenijih civilizacija i djela arhitekture, astronomije, građevinarskih čuda koja su davno prethodila našem ciklusu civilizacije, i dalje netaknute ostavlja enciklopedije koje tvrdoglavo tvrde: čovjekova civilizacija je stara pet do šest hiljada godina. To što su kameni monumenti stari deset i petnaest hiljada godina ispred naših noseva, kao da ne golica istraživački duh čovjekov. A dokazi koji su stari pedeset ili osamdeset hiljada godina? Njih je, valjda, bolje i ne pominjati. I ne rušiti nam idiličnu sliku.



Elitne organizacije se brinu da se događaji odvijaju planiranim tokom. I da ima dovoljno ratova, ljudske bijede i nevolja, straha i neizvjesnosti, negativne energije. A sve to zamotaju u celofan svoje, navodne, brige za čovječanstvo.



Našu vezu sa našim produhovljenim predacima iz Lemurije i Atlantide sijeku u korijenu. Jer prije Sumera, pobogu, "nije bilo ništa". Samo primitivni pećinski čovjek.





To su prave zavjere protiv slobodnih ljudi.
 
Treba znati čitati i ostati objektivan, a ove stvari pisane su tako da onome ko nema dovoljno znanja i dovoljan nivo samosvijesti naprosto zavrte mozak i u njega usade svašta. To je sve lakše što je u mozgu više slobodnog prostora (čitaj, manje znanja) što je dokazana istorijska činjenica

Yoda, beztekstirao sam, ovako nesto nisam ocekivao od tebe. Znas, ponekad je bolje precutati, nego se praviti pametan i posto-poto nesto reci.
Ja bas mislim da covek mora imati mnogo znanja i mnogo procitanog iza sebe, da bi uopste mogao da prati takve stvari. Iznenadio bi se kada bi znao koliko se pismenog i skolovanog sveta krije iza raznih blesavih nikova ovde, npr...

Sto covek vise uci i obrazuje se, to vise shvata koliko malo zna, i shvata ogranicenja oko sebe. Pa nije slucajno veliki Sokrat rekao: "Znam da nista ne znam". Jedino na ovom forumu svi misle da sve znaju

Tako je, da nisi ti podsetila na to, ja bih...
 
Yoda, beztekstirao sam, ovako nesto nisam ocekivao od tebe. Znas, ponekad je bolje precutati, nego se praviti pametan i posto-poto nesto reci.
Ja bas mislim da covek mora imati mnogo znanja i mnogo procitanog iza sebe, da bi uopste mogao da prati takve stvari. Iznenadio bi se kada bi znao koliko se pismenog i skolovanog sveta krije iza raznih blesavih nikova ovde, npr...



Tako je, da nisi ti podsetila na to, ja bih...

Ti to Masteru ??

Hahahahhaha.... :)
 

Back
Top