Николић: Идемо на изборе

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Не пристајем на уцене СРС
Не постоји неповерење између мене и Коштунице, наше партије чиниће владајућу коалицију у Земуну и Вождовцу

Још мало ћемо сачекати радикале, а ако они не пристану, власт ћемо правити са ПУПС-ЈС, а вероватно и са социјалистима

Коалиција са ЈС и ПУПС и мој наговештај да би о томе требало разговарати и са СПС-ом потпуно су прихватљиви и за Коштуницу

Договор око пет принципа односи се на сарадњу СНС-а и ДСС-а. Тих пет тачака неће бити услов који ћемо коалицији око СПС-а поставити, ако са њима будемо правили коалицију за Земун и Вождовац

СНС и ДСС су договориле да после формирања власти у Земуну активно кренемо у кампању за расписивање ванредних парламентарних избора

Нема уцењивања и условљавања. Сешћемо и разговараћемо, не треба ми никакав медијатор, хоћу директно да разговарам са људима из СРС-а




Лидер Српске напредне странке, Томислав Николић, каже у разговору за Правду да ће његова партија успети да формира власт у Земуну и Вождовцу. Сачекаће, каже, још мало на разговоре Коштунице и радикала, а ако ти договори не успеју, владајућу коалицију чиниће СНС, ДСС, ПУПС-ЈС, а вероватно и социјалисти.
Николић наглашава да није истина да између њега и Коштунице постоји неповерење, као што спекулишу поједини медији.
- Разговор између мене и Коштунице не може да послужи као повод за било какве спекулације и нагађања о томе да ли ће неко некога да превари, да ли може да се договори или не може, зато што није ни стигао до тог нивоа. Само смо се договорили да на локалном нивоу треба да конституишемо ту власт, јер проста рачуница говори да то можемо. А, осим тога, у опозицији смо и природно је да се објединимо, да бисмо стигли до ванредних парламентарних избора.
Како је протекао састанак? О чему сте још разговарали?
- Коалиција на локалном нивоу је била основа нашег разговора. Такође, било је речи и о томе да понудимо сарадњу не само СРС-у, која је у опозицији, него и странкама из владајуће коалиције. Зато што је у питању локални ниво, и зато што то не представља ни сарадњу ни сукобе на републичком нивоу. А потом смо разговарали о томе како можемо да стигнемо до ванредних парламентарних избора, и поново договорили ту врсту деловања која је потпуно нормална и, чини ми се, потпуно прихватљива за све политичке странке у Србији, а не само за СНС и ДСС.
О којих пет принципа сте се договорили?
- Прво, Косово је наше, војно смо неутрални, статут Војводине не може да прође у облику који је супротан Уставу Србије, затим формирање локалних власти и расписивање ванредних парламентарних избора. То се не односи на ПУПС-ЈС и СПС, нити је то услов за коалицију на локалном нивоу. Тако да ту нема основа ни за какве спекулације да неко некога може да превари. СНС није направљена да би некога варала, а, са друге стране, све је то јавно. Зна се да у Србији онај ко превари оно што је јавно договорено губи популарност и да то грађани Србије не воле.

Хоће ли и Коштуница сарадњу са странкама из власти, конкретно, са ПУПС-ом, ЈС-ом и СПС-ом?
- Није било никаквог противљења. То јавно изјашњавање ЈС-а и ПУПС-а, уз мој наговештај да би о томе требало разговарати и са СПС-ом, потпуно је прихватљиво и за Коштуницу. Тако да ту нема основа ни за какве спекулације о сукобима. Са Коштуницом сам разговарао у четири ока, а имаћемо још један разговор. Тражио је два дана да покуша да разговара са радикалима. Рекао сам: „Како да не, уопште не одбијам, нити желим једним гестом да одбијем СРС. Разговарајте ви сад са њима, мени нису одговорили на веома љубазно писмо којим сам им понудио сарадњу". Ако хоће да одговоре ДСС-у, нека одговоре, ако неће, шта да им ја радим. Вероватно да је он са њима већ разговарао и да ће ми у данашњем сусрету рећи шта је закључено. Мој став знате: нема уцењивања и условљавања. Сешћемо и разговараћемо, не треба ми никакав медијатор, хоћу директно да разговарам. Наша је обавеза, као најјаче странке на овим изборима, да формирамо владајућу већину и то ћемо учинити.
Колике су шансе да се то догоди, да овај пут заиста направите власт?
- Мора да се догоди! Прво, грађане смо извели на допунске изборе зато што претходно изабрани одборници нису могли да се договоре. Нису ваљали. Они који не могу да се договоре, они не ваљају. Ми сад морамо да докажемо да ваљамо и да можемо да се договоримо. И сигурно у све те три локалне самоуправе постоји већина која може да се договори. Идемо природним путем, обједињујући опозицију. Ако то не буде било могуће, обратићемо се странкама на власти. И они не смеју да одбију.
Да ли сте им се већ и званично обратили?
- Изван јавног иступа ПУПС-а и ЈС-а и приватних телефонских разговора, које углавном има Александар Вучић са многим људима, ја стварно нисам никога звао, ни са ким разговарао. А ако се то догоди, биће веома озбиљно и после тих разговора уследиће коначни договори.
Када бисте могли да разговарате са њима званично?
- Чим чујем од Коштунице шта је договорено са СРС-ом.
Хоћете ли се опет састати само ви и Коштуница?
- Да. Касније ћемо укључити и сараднике.
Ј. Велиновић
 
- Прво, Косово је наше, војно смо неутрални, статут Војводине не може да прође у облику који је супротан Уставу Србије, затим формирање локалних власти и расписивање ванредних парламентарних избора. То се не односи на ПУПС-ЈС и СПС, нити је то услов за коалицију на локалном нивоу. Тако да ту нема основа ни за какве спекулације да неко некога може да превари. СНС није направљена да би некога варала, а, са друге стране, све је то јавно. Зна се да у Србији онај ко превари оно што је јавно договорено губи популарност и да то грађани Србије не воле.

Pa dobro videcemo sta i kako ce Nikolic raditi. Nepromisljeni potezi ga mogu vrlo lako kostati, tako da mu stranka moze dozivti draskovicev scenario, samo u brzoj verziji.
 
Не разумем о чему ти причаш ... Имаш ли појма о чему говориш?

Da izbora neće biti ili barem ne zato što to želi Toma. Prvo je ukrao 21 mandat, obećao narodu sve i svašta a sad bi na izbore. E pa ne može, imaju i drugi pravo da se oporave od njegovog razbijanja stranke pre nego što se raspišu izbori.
 
А чекај мало ... Какве ти везе имаш са тим?

Nažalost nikakve jer ne odlučujem ja kad će biti ali ne bi bilo u redu da budu sada. Zašto nisu bili izbori v septembri kada je Toma tek isključen iz stranky? Tada bi prošao mnogo lošije pa nije ni pozivao na izbore nego je čakao da napravi mesne i opštinske odbore, nađe sponzore i prevede ljude z SRS s nim pa sad traži jer vidi kako je prošao v Zemunu a Voždovcu. Nije fer jer i radikali maju pravo da se oporave od svega što je uradio i ne mora da se ide na izbore baš kada je SRS najslabša a on najjači. Izbori su nam potrebni ali ne mora njemu da se ispunjava muzička želja i da se ide baš kad on to hoće jer nije on bitan nego narod, za koji se on ne stara ni malo nego samo na sebe misli.
 
Nažalost nikakve jer ne odlučujem ja kad će biti ali ne bi bilo u redu da budu sada. Zašto nisu bili izbori v septembri kada je Toma tek isključen iz stranky? Tada bi prošao mnogo lošije pa nije ni pozivao na izbore nego je čakao da napravi mesne i opštinske odbore, nađe sponzore i prevede ljude z SRS s nim pa sad traži jer vidi kako je prošao v Zemunu a Voždovcu. Nije fer jer i radikali maju pravo da se oporave od svega što je uradio i ne mora da se ide na izbore baš kada je SRS najslabša a on najjači. Izbori su nam potrebni ali ne mora njemu da se ispunjava muzička želja i da se ide baš kad on to hoće jer nije on bitan nego narod, za koji se on ne stara ni malo nego samo na sebe misli.

А што тебе то занима? Мислим, не схватам шта ти имаш од тога? Лепо рече да немаш никакве везе, дакле ...
 
А што тебе то занима? Мислим, не схватам шта ти имаш од тога? Лепо рече да немаш никакве везе, дакле ...

A što da ne me zanima? Mentálne pacient hoće da dođe na vlast a že nije ni malo naivno. On ustvari samo hoće izbore dok se ne vrati Voja Šešelj jer ga sa plaši.
Keď Voja dođe propašće i on i ta njegova glupa stranka.
 
A što da ne me zanima? Mentálne pacient hoće da dođe na vlast a že nije ni malo naivno. On ustvari samo hoće izbore dok se ne vrati Voja Šešelj jer ga sa plaši.
Keď Voja dođe propašće i on i ta njegova glupa stranka.

Добро ... Хајде овако ... то није тема сада :) Иначе ... Ја сам против СНС
 

Back
Top