problem-no video input

prion

Zainteresovan član
Poruka
366
Pozdrav

od pre nekoliko dana kad upalim rachunar monitor ostaje crn i pojavi se na ekranu poruka NO VIDEO INPUT.
nekoliko puta upalim i ugasim rachunar /,nekada i desetak puta /na dugme i onda se pojavi slika na monitoru /philips 190S/ i podigne se windows., radi normalno ceo dan i sutradan opet ista muka.
Shta moze biti ,da li je do monitora /josh je u garanciji/ ili do kompa?
da li je u pitanju video karta ili windows.
hvala na odgovoru ako ga bude.
 
Koja ti je graficka karta? I koliko su ti stari monitor i graficka? Ovde je rec najverovatnije o monitoru, a postoji nesto verovatnoce da graficka zeza. Mozda je cak i napajanje problem. Kod ovakvih situacija mi se u praksi pokazalo da usled pregrevanja moze i napajanje da pocne da slusuje, a pogotovo ako se grafika snabdeva dodatnom strujom direktno iz njega. Napisi ti koje su ti te tri gorenabrojane komponente i koliko su stare pa ce se nesto vec samo kasti...
 
Evo pocheo sam u deset jutros i na svakih 15 minuta sam palio rachunar a sad je 14.30h i najzad se podigao windows i ukljuchio se monitor.
Interesantno je da sad moze da radi koliko hocesh dok se ne ugasi a posle opet muke sa paljenjem.
Monitor ima godinu ipo i josh je kazem u garanciji,rachunar je stariji,poslednji put je neshto nadogradjivan 2006 godine.
video karta je VGA GeForce AGP NX6600 256MB 128bit
napajanje ATX 420W CHIEFTEC
monitor tft PHILIPS 190S7FS 19" SXGA DVI 8ms

vec sam probao da prikljuchim stari philipsov monitor ali nece ni njega da ukljuchi
 
E onda najverovatnije nije do monitora, jer je mala verovatnoca da ti oba ne rade, ali u svakom slucaju, nije los fslobodanov predlog da ako imas mogucnosti, monitor odneses kod nekog i probas ga. Posto je ovde ipak rec o solidnom Chieftec-ovom napajanju, pogotovo, ako se radi o modelu HPC-420-302 DF, ne bi trebalo da je u njemu problem. Vidim da je rec o AGP grafici i to dosta staroj. Neki proizvodjaci se nisu bas proslavili u ovoj NX6600 seriji, pa vrlo lako moze da se desi da ona pravi problem, ali ako je graficka karta AGP, onda predpostavljam da je i maticna ploca prilicno stara. Koji su proizvodjaci tvoje maticne ploce i graficke karte, ako znas (Gigabyte, MSI, Asus...)? I koji je chipset na maticnoj ploci?
Uz ove informacije mocicu nesto konkretnije da ti kazem, ali mi sve vise smrdi da je tu graficka karta na izdisaju, a to ne valja...
Pozdrav!
 
i ja sam imao isti problem na gigabajt maticnoj, mislio sam da je crkla maticna medjutim stavio sam ram u 2gi i 4vrti slot, kada sam premestio ram u prvi i treci slot svi problemi su nestali eto to je bilo resenje. Probaj i ti pa mozda ti uspe, ja nisam mogao da verujem da je to bio problem,zaboravio sam da kazem da je maticna p55-ud3 ,pozdrav
 

Back
Top