Ha-ha-ha-ha!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Отворено писмо Еп. бачком Иринеју Буловићу ПДФ Штампај Е-пошта
Tuesday, 23 June 2009

ОТВОРЕНО ПИСМО ЕП. БАЧКОМ ИРИНЕЈУ БУЛОВИЋУ

Нови Сад-Ћелије, уочи Благовести

2009. лета Господњег

Ваше Преосвештенство, уважени свети Владико,

Благословите! Опростите што Вам досађујемо овим писмом, но повод за њега је веома важан доле потписанима, као и многима који нису били у могућности да се потпишу, а сагласни су нашим мишљењем.

Опростите нам, но литургијски живот се у нашој епархији, одвија на начин који не предвиђају св. Канони. Као да смо у непознатом крају, где се Господ слави на другачији начин. С горчином и болом у души, приморани смо да, по савести, не долaзимо више на литургије, јутарње и вечерње службе...

Шта је следећи корак? Да ли заједничка молитва с инославним? Учешће иноверних у православној св. Литургији?

Ви, Преосвештени, на жалост многих Ваших поштовалаца променисте оно што су нам оставили наши свети.

Ту благодати Божије нема више. И то да учини ко? Наш омиљени и познати Владика Иринеј!

Молимо Вас, не у своје име, већ у име :

Светог Саве и Св. Симеона, бораца за чистоту вере православне и за очишћење српских земаља од сваке духовне куге, тј. Јереси и кривоверја,

у име србских мученика и исповедника,

а нарочито у име новомученика наших из последњег рата који у НДХ падоше јер претпоставише Православље јереси,

у име свих Св. Отаца и Учитеља Цркве;

у име Светог и неизмењеног Предања Цркве;

у име свих прошлих и будућих векова историје црквене,

у име самог Господа Христа, Началника и Савршитеља свете и непорочне и савремене вере наше Православне;

а пре свега у име Вашег духовника о.Јустина уочи чије канонизације Вас молимо,

немојте, Владико, Бога ради немојте!

Уколико не можете одступити од својих нових уверења (некада сте били наш истомишљеник и велики ревнитељ за отачку чисту веру) онда нам бар омогућите да у појединим црквама наше епархије буде служено Господу онако како је каноном прописано.

Надамо се да ћете разумети наше мотиве за ово писмо и да се нећете озлобити, нити пак ражалостити, због оваквог нашег призива к Вама.

Да Вам не написасмо ове речи и не упутисмо ову вапајну молбу, сматрамо да нам то не би опростио отац Јустин чије духовно чедо бејасте и чијим молитвама бивате чувани и вођени, а чијим молитвама прибегавамо.

Опростите и благословите! Уз метанички поздрав, остајемо Вашем Преосвештенству одани у Господу, очекујући одговор, недостојни послушници:

Следе потписи верника

НАПОМЕНА:

Своје потписе за петицију која ће бити упућена Еп. бачком Иринеју (чији је пропратни текст претходно наведен) можете слати на мејл:

vesna.r_ns@neobee.net

Izvor: http://www.borbazaveru.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1177&Itemid=1

Ovo je zivi cirkus: kazu da zbog doticnog vladike u hramovima nema blagodati, a od tog istog vladike traze blagoslov i iskazuju mu odanost!? Pa ovo je van logike, a Crkvu i kanone da i ne pominjemo!

Jos se grade kao da ne znaju da te zajednicke molitve njihovog vladike sa inoslavnima traju ne godinama, nego decenijama, kao i to da inoslavni decenijama prisustvuju u njihovim hramovima. :hahaha1:

Pazite ovu "odanost" Hristu, Crkvi i vjeri:

"Уколико не можете одступити од својих нових уверења (некада сте били наш истомишљеник и велики ревнитељ за отачку чисту веру) онда нам бар омогућите да у појединим црквама наше епархије буде служено Господу онако како је каноном прописано."

Njima je stalo do forme, a ne do sustine: neka je vladika i sam djavo, samo neka im ostavi u hramu onako kako je bilo kad su oni bili mali. :hahaha:

A pozdrav ovom vladici, zbog koga im hramovi ostaju bez Bozije blagodati, je METANICKI: klanjanje dodirujuci celom zemlju! :worth: :hahaha: :hahaha1:

I jeretiku su odani "u Gospodu"!? Kako to moze biti... :hahaha1: :hahaha::hahaha1::hahaha::hahaha1:
 
Poslednja izmena:
Meni to nije smešno, meni je to tužno, i pretužno, jer ti ljudi i to monaštvo još uvek veruje i misli da je to samo trenutno i da je vladika možda eto, tek tako, "ustao na levu nogu"...:(
Zaista me srce zaboli kad čujem i vidim sve to i sve te ljude koji nemaju izlaza i ne znaju šta da rade.Samo nek im je Bog u pomoć pa da shvate i prihvate Volju Njegovu.:sad2:
 
Ovo je zivi cirkus: kazu da zbog doticnog vladike u hramovima nema blagodati, a od tog istog vladike traze blagoslov i iskazuju mu odanost!? ovo je van logike, a Crkvu i kanone da i ne pominjemo!
И ја сам управо прочитао са http://www.novinar.de/2009/06/26/otvoreno-pismo-ep-backom-irineju-bulovicu.html

Тотално ненормална је молба уз метаније ''неблагодатном'' да се окане зловерја у име светих отаца Саве и Симеона. Па ти свети оци су му препрека на путу унијаћења. Трагична је инфантилност разума оних који верују да ће се јеретик одрећи јереси коју издаје за спасење. Такав је изгледа ниво расуђивања оних који се причешћују у СПЦ, тотална помраченост.
 
Meni to nije smešno, meni je to tužno, i pretužno, jer ti ljudi i to monaštvo još uvek veruje i misli da je to samo trenutno i da je vladika možda eto, tek tako, "ustao na levu nogu"...:(
Zaista me srce zaboli kad čujem i vidim sve to i sve te ljude koji nemaju izlaza i ne znaju šta da rade.Samo nek im je Bog u pomoć pa da shvate i prihvate Volju Njegovu.:sad2:

Кад устану сутра дан би ће све боље.Ваљда сутра неће да устане на леву него десну ногу.:dash:
 
Кад устану сутра дан би ће све боље.Ваљда сутра неће да устане на леву него десну ногу.:dash:

Pa najgore je brate, što oni tako i misle, da je to samo neko trenutno stanje i da će se desiti "nešto" što će ih spasiti unije. Njima( monaštvu pogotovo ) je jako teško da shvate i prihvate da će recimo sutra morati da napuste manastire, a mirjani svoje crkve u koje su do juče odlazili...To je muka velika, i zaista i jeste za žaljenje...Naravno, ako veruju u Hrista i NJemu se predaju, samo tako i mogu da podnesu sva proganjanja i sve muke i nedaće, ali s obzirom da mi je monaštvo SPC-a vrlo blisko i da ih znam, kako se kaže "u dušu", nažalost znam da im je jako teško da se pomire sa situacijom da će morati da se opredeljuju: za Boga ili mamona...Oni se još teše da će ih to mimoići, ali neće njihova volja biti, nego Volja Onoga koji ih priziva na podvig, našeg Vladike i Podvigopoložnika, Gospoda Isusa Hrista.
 
Pa najgore je brate, što oni tako i misle, da je to samo neko trenutno stanje i da će se desiti "nešto" što će ih spasiti unije. Njima( monaštvu pogotovo ) je jako teško da shvate i prihvate da će recimo sutra morati da napuste manastire, a mirjani svoje crkve u koje su do juče odlazili...To je muka velika, i zaista i jeste za žaljenje...Naravno, ako veruju u Hrista i NJemu se predaju, samo tako i mogu da podnesu sva proganjanja i sve muke i nedaće, ali s obzirom da mi je monaštvo SPC-a vrlo blisko i da ih znam, kako se kaže "u dušu", nažalost znam da im je jako teško da se pomire sa situacijom da će morati da se opredeljuju: za Boga ili mamona...Oni se još teše da će ih to mimoići, ali neće njihova volja biti, nego Volja Onoga koji ih priziva na podvig, našeg Vladike i Podvigopoložnika, Gospoda Isusa Hrista.

Тешка је и претешка.Један мој познаник вероучитељ је био тако одушевљен снимцима где говори отац Данило.Али превагнула је брига и страх за жену и две ћерке.:sad2:
 
Тешка је и претешка.Један мој познаник вероучитељ је био тако одушевљен снимцима где говори отац Данило.Али превагнула је брига и страх за жену и две ћерке.:sad2:

Da i jedan đakon iz SPC-a je svojevremeno bio kod o.Atanasija da popriča sa njim o toj temi, razmišljao je da pređe, jer više nije mogao da gleda i sluša tolike laži i podmetanja u SPC-u, pa kako smo mi u istini, pa kako se borimo i slično, ali kad je došlo do teme plata( jer je on bio pogrešno informisan da se našim sveštenicima u Srbiji dele plate iz Grčke , pa to sve u eurima i debelo:lol:), i kad ga je pitao kako preživljava, a on je rekao od priloga vernika.
-A koliko se zaradi?
A o.Atanasije mu kaže , pa ne plaćaju se svete tajne, nema cenovnik, nego koliko ko ostavi, pa nekad kad je siromašan svet, onda ne ostave ništa, i tako, koliko se skupi nedeljom za sveće i na ikoni, ispadne kako kad od 100- 200 eura.
Đakon je samo progutao knedlu, i rekao:-Pa kako ti čoveče preživljavaš sa ženom i detetom?
A o.Atanasije(znaš ga već), samo je slegao ramenima, i kaže:-Kako Bog da!
Đakon se odmah setio da je njegova plata oko 500 eura(ako nisu i povišice dobijali skoro), sa sve stanom od Crkve( a njegov je bio oko 90 m2), i dobrim kolima i još 100 olakšica kao predstavnik Crkve, lepo se pozdravio i više mu nije palo na pamet da dolazi.:lol:
 
Da i jedan đakon iz SPC-a je svojevremeno bio kod o.Atanasija da popriča sa njim o toj temi, razmišljao je da pređe, jer više nije mogao da gleda i sluša tolike laži i podmetanja u SPC-u, pa kako smo mi u istini, pa kako se borimo i slično, ali kad je došlo do teme plata( jer je on bio pogrešno informisan da se našim sveštenicima u Srbiji dele plate iz Grčke , pa to sve u eurima i debelo:lol:), i kad ga je pitao kako preživljava, a on je rekao od priloga vernika.
-A koliko se zaradi?
A o.Atanasije mu kaže , pa ne plaćaju se svete tajne, nema cenovnik, nego koliko ko ostavi, pa nekad kad je siromašan svet, onda ne ostave ništa, i tako, koliko se skupi nedeljom za sveće i na ikoni, ispadne kako kad od 100- 200 eura.
Đakon je samo progutao knedlu, i rekao:-Pa kako ti čoveče preživljavaš sa ženom i detetom?
A o.Atanasije(znaš ga već), samo je slegao ramenima, i kaže:-Kako Bog da!
Đakon se odmah setio da je njegova plata oko 500 eura(ako nisu i povišice dobijali skoro), sa sve stanom od Crkve( a njegov je bio oko 90 m2), i dobrim kolima i još 100 olakšica kao predstavnik Crkve, lepo se pozdravio i više mu nije palo na pamet da dolazi.:lol:

Тај ђакон је заборавио да Господ Исус Христос није има где главу да склони док је ходио по земљи.Једну ноћ заноћи код једних,а следећу код сасвим десетих.Тако и Свети апостоли.А за примања могу само написати оно из Светог Писма''тешко вама који сте сити сада....'''.
Трагично:sad2:
 
Jeste, ali to je mnogima kamen spoticanja.Jer prvo se uplaše za sebe i svoj život, a živeti onako kako je Hristos rekao, potpuno se predajući Njegovoj Volji, je za mnoge jako teško i ne moguće prihvatiti.:(
 
Poslednja izmena:
И ја сам управо прочитао са http://www.novinar.de/2009/06/26/otvoreno-pismo-ep-backom-irineju-bulovicu.html

Тотално ненормална је молба уз метаније ''неблагодатном'' да се окане зловерја у име светих отаца Саве и Симеона. Па ти свети оци су му препрека на путу унијаћења. Трагична је инфантилност разума оних који верују да ће се јеретик одрећи јереси коју издаје за спасење. Такав је изгледа ниво расуђивања оних који се причешћују у СПЦ, тотална помраченост.
Мрак и тмина страсти брате мој недају да виде право стање ствари.
 
Jeste, ali to je mnogima kamen spoticanja.Jer prvo se uplaše za sebe i svoj život, a živet onako kako je Hristos rekao, potpuno se predajući Njegovoj Volji, je za mnoge jako teško i ne moguće prihvatiti.:(
Треба огромно поверење у Божји промисао.И можда неко решење да се живи од неког посла са знатно мањим примањима.Кад се те две ствари споје.После,а ко је човек спреман на живот у још већој оскудици.Нек изволи.А оно претходно нек буде међустепен.То је моје мишљење како би дотични уз чврсту одлуку могли да се одлуче на пут из пропасти обмане.
 
oni ne veruju u istog Hrista i razapinju ga gde god stignu
i jedni i drugi su smor i rimska i vizantijska struja

ako vec ne umeju da se dogovore oko stvari nek priznaju da ne znaju to stvari i toliko o tome

ako se dva coveka koji sebe nazivaju hriscanima ne umeju zajedno u miru da se pomole tom istom Hristu
onda djavo i da postoji nema mnogo sta tu radi dosta je uradjeno

mislim da se pravoslavni i katolici mrze vishe nego muslimani i hriscani
tragikomicno je to..

majstore moze josh jedan ekser, klizim..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top