ocenjivanje

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
na prvi pogled odlicna vest. znaci svako ce se truditi da radi sto bolje i...
ali, sta ako se ocene daju na osnovu poslusnosti a ne na osnovu rada???
sto neko rece na forumu, nema tog zakona kojeg srbin [bilo koji balkanac, dodajem ja] nece shebati
mozda je malo pesimisticka "prognoza", ali nadam se da gresim

Uvode ocene za zaposlene u Vladi
Autor: E. B. | Foto:beta | 25.06.2009. - 20:00

Činovnici u državnoj upravi ubuduće će biti ocenjivani svaka tri meseca. Onaj koji dobije dve jedinice ostaje bez posla, ko dobija dvojku biće prebačen na niže radno mesto i dobiće manju platu. Ako neko od rukovodilaca dobije trojku, ostaće bez fotelje i biće prebačen na niži nivo, rešenje je o kojem se raspravljalo kada je reč o smanjenju državne administracije, saznaje „Blic“ od izvora u Vladi Srbije.


- Kada je reč o ministrima, ocene će davati premijer - kaže naš sagovornik, član Vlade Srbije. Iako nisu ni blizu da odrede koliki su viškovi u državnoj upravi i ministarstvima, u Vladi su vreme utrošili na uvođenje discipline slične onoj u školama.
Radna grupa za izmenu Zakona o državnim službenicima i Zakona o lokalnoj samoupravi biće formirana sledeće nedelje, odlučila je Vlada Srbije. Formiranjem tog tela stiču se preduslovi za početak procesa smanjenja broja zaposlenih u državnoj upravi, a zakoni će se naći u skupštinskoj proceduri već u septembru. Posle sednice Vlade, ministri ekonomije, državne uprave i NIP, Mlađan Dinkić, Milan Marković i Verica Kalanović, sastali su se da razgovaraju o tome koje bi zakone trebalo menjati. Dogovoreno je da se do septembra izmene ili donesu novi zakoni o lokalnoj samoupravi i državnim službenicima, kao i odredbe o agencijama koje formira Vlada.
 
"mi" cemo je napraviti takvom. kao sto rekoh, ideja odlicna, ili da se izrazim ovako, prava ideja u pravom trenutku, ali za mesto nisam siguran
pa nije..prvo ne moze premijer da daje ocene o radu ministara vec to moze samo narodna skupstina..a trebalo bi da daje narod mislim kad bi bilo sta bi bilo da je rad vlade i ministara zaista transparentan pa da i ja znam kako vlada i ministri trose moje pare od poreza
 
Ma 'ajde, bre, ovo je smešno.
Pa to je isto kao kad đaka ocenjuje predsednik odeljenja :lol:... Od ovoga nema ništa, nego neka oni smanje broj onih koji podležu ocenjivanju, to je pravi problem.
 

Back
Top