I Šiptari napraviše autoput kroz Albaniju - samo naša vlast, ništa

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109
Albanija: Otvoren autoput ka Kosovu
25. jun 2009. | 17:35 | Izvor: Beta
Tirana -- Albanski premijer Sali Beriša otvorio je autoput kroz Albaniju prema Kosovu, čija je izgradnja koštala milijardu evra.

Beriša je novootvoreni put nazivao "koridorom prijateljstva i mira". Ceremoniji otvaranja autoputa u Rešenu, 60 kilometara severno od Tirane, prisustvovao je i turski premijer Redžep Tajip Erdogan, pošto je turska kompanija učestvovala u izgradnji puta.

Premijer Kosova Hašim Tači nije prisustvovao ceremoniji, iako je to bilo najavljeno, a saradnici albanskog premijera nisu bili dostupni da kažu razlog njegovog odsustva, javio je AP.

Autoput, dug 170 kilometara, koji prolazi planinskim delovima na severu Albanije, Tirana smatra ne samo važnom trgovinskom vezom sa Kosovom, već i sa drugim zemljama Balkana i centralne Evrope.

Put je otvoren uoči parlamentarnih izbora u Albaniji u nedelju, iako neke deonice još nisu završene.

"Ovo je koridor prijateljstva i mira... Ovaj koridor će služiti ne samo Albancima, već i Makedoncima, Srbima, Bosancima, Bugarima i svima drugima", izjavio je Beriša.

Na ceremoniji otvaranja, Erdogan je rekao da će autoput doprineti razvoju Kosova nakon što se osamostalilo.

U izgradnji autoputa, koji uključuje i tunel dug 5,5 kilometara, učestvovali su turska firma Enka i kompanija Behtel internešenal iz San Franciska.

Autoput se prostire od luke Drač do graničnog prelaza Morina prema Kosovu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=25&nav_category=167&nav_id=367954


-------------

E sad me je stvarno sramota sto sam Srbin....

I najveci neradnici probisveti i lopovi u Evropi uspese za ovih 10 godina da naprave autoput , a mi - nista . Placamo najvece registracije u Evropi gledano prema prihodima, placamo najskuplje gorivo, imali smo najvece carine na uvoz automobila i nista - toliko nesposobnu vlast imamo da nisu uspeli ni da zavrse 60 km autoputa kroz suvu ravnicu od Beograda do Novog sada....

Gore vlasti u Evropi niko nema od nas Srba :thumbdown:
 
jok brate nego me sramota da su dno ljudske vrste i evropski kulturni sljam , siptari bolji od mene?

a tebe nije ?

tebe nije sramota sto smo jedina zemlja u evropi u kojoj je poslednji autoput napravljen pre skoro 50 godina? :think:

Od beograda na sve strane ima autoput...Šta ćeš više... Neće valjda da prave auto put prema Kosovu????
 
kako bi ti to postavila?

ovi vladaju 10 godina u Srbiji

sta su za ovih 10 godina napravili?

Bukvalno nista

sve su pare pokrali...............

Sto su komunisti izgradili ovi ne znaju da okrece , a kamoli sta novo da naprave :thumbdown:

тедох рећи
можда нису шипони највећи лопови и остало
мисим
и над попом има поп:)
 
Od beograda na sve strane ima autoput...Šta ćeš više... Neće valjda da prave auto put prema Kosovu????

pa nije srbija beograd . drugo imas samo taj jedan autoput koji by the way, prolazi krzo centar beograda i taj autoput su napravili komunisti pre ravno 50 godina.

srbiji treba jos autoputeva. svaka moderna drzava ima najmanje 5-10 autoputeva samo mi imamo jedan

za ovih 10 godina hrvati su napravili autoput kroz dalmaciju kroz suvi krs i kamen preko 300 km dugacak

cak i siptari napravise autoput kroz albanske planine i gudure

samo mi - nista

sta da ti kaze covek na sve to , sem da parafrazira Panteliju iz maratonaca?

"ZAO MI JE STO STE MOJI A NE DECA NEKOG MOG NEPRIJATELJA"
 
pa nije srbija beograd . drugo imas samo taj jedan autoput koji by the way, prolazi krzo centar beograda i taj autoput su napravili komunisti pre ravno 50 godina.

srbiji treba jos autoputeva. svaka moderna drzava ima najmanje 5-10 autoputeva samo mi imamo jedan

za ovih 10 godina hrvati su napravili autoput kroz dalmaciju kroz suvi krs i kamen preko 300 km dugacak

cak i siptari napravise autoput kroz albanske planine i gudure

samo mi - nista

sta da ti kaze covek na sve to , sem da parafrazira Panteliju iz maratonaca?

"ZAO MI JE STO STE MOJI A NE DECA NEKOG MOG NEPRIJATELJA"

Ma mi smo frajeri...;)
 
Od beograda na sve strane ima autoput...Šta ćeš više... Neće valjda da prave auto put prema Kosovu????

i autoput se jado jadni, ne pravi ni prema kome vec se pravi zbog potreba sopstvenih gradjana.

jel te sramota sto je jedan siptar manji lopov i vise voli svoju zemlju od vlasti koju podrzavas i ciji si deo?

kazi jel te sramota?

cak ni siptar nece da pokrade SVE PARE , nego ostavi nesto malo da se nadje za autoput.

Jedino vi demokrate , nemate dusu....
 
i autoput se jado jadni, ne pravi ni prema kome vec se pravi zbog potreba sopstvenih gradjana.

jel te sramota sto je jedan siptar manji lopov i vise voli svoju zemlju od vlasti koju podrzavas i ciji si deo?

kazi jel te sramota?

cak ni siptar nece da pokrade SVE PARE , nego ostavi nesto malo da se nadje za autoput.

Jedino vi demokrate , nemate dusu....

:hahaha1:

Koji si ti bolid...


Ima jedno selo pored Niša, zove se Toponica...Napravi ti svoj autoput prema tom selu... Tamo je bolnica za duševne bolesnike...

Od milošte zvana Topaja...
 
jel te sramota nikako da odgovoris?

da su cak i siptari uspesniji od vas Tadicevaca?

JEL TE SRAMOTA? :think:

Topaja...

pshijatrija14052008.jpg
 
Ovo ko u Civilisation kad uradish neshto pa predjesh na sledeci nivo....znachi Albanci su mrdnuli iz srednjeg veka...zanimljivo. :think:

a mi jos u srednjem veku.....

za 10 godina u srbiji nije napravljeno nista

drugi prave nuklearne centrale, autoputeve, a nasa vlast sta radi nasa vlast?

slika se sa bagerima i bolje brze bezi nazad za beograd a gradilista koliko vec sutra - opuste

jel tebe sramota sto te prestigao i jedan siptar?

jel te sramota?

mene jeste . nista necu da te lazem
 
Neka fala, ne trebaju nam nuklearne centrale...pu pu...tek shto smo se reshili otrova iz Pancheva.

ne odgovori mi jel te sramota sto i jedni siptari imaju moderan autoput dok se mi srbi vozimo ko pre 100 godina po makadamima i rupama , ogranicenje 40 do 50 km/h?

jel te sramota????

a sto se tice nuklearki, jedna francuska ih ima 15-20 i ne vidim da im nesto fali zbog toga...
 

Back
Top