Nestala maca

Kalatea1

Početnik
Poruka
6
Maca mi je juce nestala :( Malo je mace, oko 2 meseca staro, ne verujem da ga je neko uzeo zato sto su u komsiluku deca koja se nekad samo igraju s njom, ali roditelji im ne daju da ih uzmu kuci, i dosad su mi je vracali. Maca je iskakala povremeno, ali se uvek vracala posle par sati. Pa, sad me interesuje, ima li neko slicna iskustva, da li tako malo mace moze daleko da ode, gde se krije, spava, cime moze da se hrani? Ima li sanse da se samo vrati? Pogotovo sto sam u prizemlju, pa moze samo da uskoci kao i do sad sto je radilo. Zasto je oddjednom otislo i vise se ne vraca, da li ce mozda da se promuva par dana, pa ce se vratiti ili se izgubilo? Ako neko ima bilo kakvu ideju ili savet... hvala, jer mnogo sam tuzna:(
 
Ako je dobro hranjeno, paženo i maženo i ukoliko mu se ništa nije desilo, najverovatnije će se vratiti.
U periodu je kada intenzivno istražuje svet oko sebe i verovatno mu je sada sve zanimljivo.
 
Da, moja macka je nestala dok smo bili u selu...i kad je bilo vreme da se vratimo kuci, njega nije bilo...onda posle nekog vremena nazvala nas je komsinica sa sela koja ga je videla kod nase kuce i uhvatila...Nije ga bilo oko dve nedelje...A, ranije smo ga isto pustali samo u selu, ali se uvek vracao nakon dva, tri sata...i ja sam bila mnogo tuzna, ali nisam gubila nadu...moguce da ti se maca vrati....
 
Plasim se da je nisu uzela deca i odnela negde da se igraju, pa zaboravila da je vrate. Ali, onda ne moze biti daleko, samo ne znam gde da je trazim, sve sam pretrazila u okolini. Posto je mala, ne znam da li ce se setiti da se vrati sama, a ne verujem da ju je neko uzeo, pa toliko macaka hoda po ulicama, zasto bi neko bas nju uzeo?! I ja se nadam da istrazuje okolo, samo sto je lose vreme, pa me cudi da nije dosla po hranu i da se ugreje...
 
Kao prvo velika je greška davati deci iz komšiluka da se igraju. Tako malo mače mora da nude bolje kontrolisano i da ne luta bilo gde. Pregledaj podrumske prostorije i garaže u blizini možda je negde slučajno zatvoreno. Proveri javne površine u prečniku od 50m i zaviri svuda. Tako mali ne bi smeli da sami šetaju zbog pasa lutalica i automobila. Na kraju postoji mogućnost da ga je neko uzeo, napravi plakat i zalepi na javnom mestu gde ljudi prolaze.
 
I meni je nestala maca juce u toku dana moje je imalo 3 meseca,..
ja sumnjam na komsije....

a sad sto se tebe tice ne znam...malo je mace da jos moze da luta kao odrasle macke, mada je sve moguce i iskreno sumnjam da ce se vratiti...
 

Back
Top