Hitno! Civilno sluzenje vojske
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Hitno! Civilno sluzenje vojske

Početnik
    Učlanjen
    25.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hitno! Civilno sluzenje vojske

Proglasili su me "ograniceno sposobnim" za vojsku sto u sonovi znaci da sam sposoban. Izabrao sam civilno sluzenje od septembra pa me zanima dali je moguce da ja pronadjem posao u nekoj instituciji koji mi odgovara da sluzim civilnu tamo?

Kakva su vam generalno iskustva sa civilnom i kolike su sanse da vam daju posao koji je u struci ili makar blizak?

Sutra idem u VMC da sredim ovo pa mi dajte neke savete kako da se postavim. Sve od informacija ce mi biti korisno.

Hvala unapred
    Poslednji put ažurirao/la Walsh : 25.06.2009. u 10:56

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Podrazumevano Re: Hitno! Civilno sluzenje vojske

Ne razumem, kakav posao zelis da nadjes...

A za ovo drugo sto si pitao, sve zavisi od ljudi koji tamo rade... U principu, nas narod je takav kakav je... Sve izvrne... I po pravilu, ti bi trebao da radis nesto sto je povezano sa tvojom strukom... Zato se oni sa fakultetom i salju na fakultete da nesto pomazu profesorima... Oni bez "vecih" skola po sumskim preduzecima, gradskim grobljima i slicno... Mada, pravila nema... Onaj ko ode u neku medicinsku ustanovu moze da pomaze bolesnicima, da ih prenosi, gura kolica, ili da sredjuje neku papirologiju... Naravno, kad treba da se ofarba ograda farbace je, kad trava poraste kosice travu i slicno...

Pitaj konkretnije sta te zanima...
    Zavist valja i zaslužiti...

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Koliko ja znam ti mozes da navedes neke zelje, gde bi zeleo da sluzis, pa ako su u mogucnosti uslise ti zelju i sluzis gde si zeleo, ali to zavisi od izbora ustanova koje primaju vohnike u septembarskom roku, ukoliko neka ustanova nije poslala zahtev za prijem vojnika nemozes kod njih. pitaj u VO sta je na raspolaganju....
    Slab je onaj koji je izgubio veru u sebe.

Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Jos jedna vazna stavka je da gledaju da ne budes dalje od par kilometara od mesta prebivanja... Jer bi onda mogao da im trazis da ti placaju putne troskove... Naravno, moras sam da kazes gde bi zeleo i da imas dobro smisljenu pricu, zasto bas tu...

Početnik
    Učlanjen
    25.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bavim se dugo grafickim dizajnom i radio bih sve sto se tice toga ili slicnog (kompjuteri itd). Znam da je lista kulturnih ustanova najmanja (u srbiji naravno) i da je oko njih guzva ali dali mogu nekako da uradim nesto, javim se nekom ili pripremim neki korak da osiguram sebi poziciju.

Ono sto me najvise zanima jeste - sutra kad odem na VMC da popunim sve sto treba i predam dokumenta o civilnoj, dali mogu oni sutra da mi instant uvale neku poziciju na licu mesta ili to traje neko vreme pa ja mogu da pokusam da iskopam neku vezu? Dali imam ikakvo pravo izbora?

Ja cu se svakako pozvati na nalaz lekara da sam ograniceno sposoban i da necu da radim fizikaliju.

Takodje, kolike su sanse za vezu? Da nadjem sebi posao negde i da im javim da bih radio tamo?

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Walsh Pogledaj poruku
    Bavim se dugo grafickim dizajnom i radio bih sve sto se tice toga ili slicnog (kompjuteri itd). Znam da je lista kulturnih ustanova najmanja (u srbiji naravno) i da je oko njih guzva ali dali mogu nekako da uradim nesto, javim se nekom ili pripremim neki korak da osiguram sebi poziciju.

Ono sto me najvise zanima jeste - sutra kad odem na VMC da popunim sve sto treba i predam dokumenta o civilnoj, dali mogu oni sutra da mi instant uvale neku poziciju na licu mesta ili to traje neko vreme pa ja mogu da pokusam da iskopam neku vezu? Dali imam ikakvo pravo izbora?

Ja cu se svakako pozvati na nalaz lekara da sam ograniceno sposoban i da necu da radim fizikaliju.

Takodje, kolike su sanse za vezu? Da nadjem sebi posao negde i da im javim da bih radio tamo?
    Sanse za vezu postoje, ukoliko je jaka.
    Ne bi trebalo sutra da ti uvale gde ces sluziti.
    Trebalo bi da imas slobodu da biras, a opet, mislim da to zavisi od VO, i volje onog ko te rasporedjuje. Moj drug je popunjavao, a kad je napisao jednu ustanovu, receno mu je da je to namesteno zza sina njegovog kolege....
    Poslednji put ažurirao/la sead_man : 25.06.2009. u 11:52
    Slab je onaj koji je izgubio veru u sebe.

Zainteresovan član Rmx (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Sanse da ti daju posao u struci su nikakve , mozda oko 10 posto a verovatno i manje .
    Znam sigurno 7-8 koji su sluzili civilnu i niko nije nije radio svoj posao , vec su bili rasporedjeni : bolnica , staracki dom , skc , pozoriste .
    Sta se uostalom cimas ... to je civilna vojska ... odes jedanput u 2 nedelje odneses majstoru neko pice ( ovo neznaci da kupis po tvom izboru , vec sta pije covek i jos nesto ) i miran si . P.S. Ako zapadnes kod nekog drkosa ili te stave na neku poziciju gde samostalno radis moraces da dolazis inace rizikujes da te posalju u redovnu ( svi su sposobni za pranje sudova ) .

Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Da odredis sta ces da radis, nemas nikakve sanse... Da trazis gde ces da budes, to mozes... I ako ima praznog mesta u toj instituciji, mozes to i da dobijes... Ako vec hoces da radis na kompjuteru i slicno, onda mozes da trazis i neki faks pa da mozda tamo njima ponudis neku uslugu tipa da im odradis neku bazu podataka i dobijes mesto u biblioteci ili nesto slicno... Razmisli dobro o vise ustanova gde bi mogao da budes... nemoj da imas samo jednu varijantu...

Sutra se odlucuje gde ce ko... Moguce je i da te oni ne pitaju gde bi ti zeleo da budes... U principu i ne bi trebali da te pitaju, ali j epostala praksa da ti vec sam ubacis u pricu svoju zelju... Nemoj da budes napadan... Smisli neku normalnu pricu, koja pije vodu... Da oni stvarno vide da bi ti tamo bio od koristi i da imas jaku zelju da budes tamo...

Ja nisam siguran da li sam dobro shvatio, ali ti tek sutra predajes zahtev za civilnu... Ako je tako, onda obavezno navedi cinjenicu da imas averziju prema oruzju... Koliko da znas, ne mora svakome da se uvazi civilno sluzenje vojnog roka...

To sto si ograniceno sposoban, nista ne znaci... To nemoj ni da pominjes, jer je to budalastina... Da nisi sposoban, tako bi i pisalo... Ograniceno sposoban samo znaci da ne mozes da obavljas sve poslove... Na primer ako imas slab vid, ti si ograniceno sposoban, pa neces ici u snajperiste... Tako da, nemoj na to ni da se pozivas... Nista neces postici... A narocito ne kad odes u neku ustanovu...

Veza, uvek moze da prodje... Moze da prodje i u vojnom odseku, jer i tamo moze sve da se sredi, moze da prodji i sutra u nekoj instituciji... Ako imas nekog tamo gde ides, koga dobro poznajes, mozes i nikad da se ne pojavis... Vama se rade mesecni izvestaji o dolascima koje jedna osoba u toj instituciji vodi i potpisuje... Ako si dobar sa tom osobom, mozes nikada i da se ne pojavis... Nema tu neke posebne kontrole...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Daj 100evrica ti sredim etf
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

mi u pozoristu imamo 4 vojnika
    shala, shala

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Ono sto me najvise zanima jeste - sutra kad odem na VMC da popunim sve sto treba i predam dokumenta o civilnoj, dali mogu oni sutra da mi instant uvale neku poziciju na licu mesta
    не

Мислим да се вараш, ако мислиш да ће се трудити да ти удовоље жељама, ако виде да хистерично наваљујеш то ће их само испровоцирати да ураде супротно од оног што би теби било пожељно

Опусти, се није то такав баук

Тачно је што је написао jnikola78, да они шаљу извештаје који су потпуно шаблонизовани, ако је нека мања институција или организација то је све, ако има много који служе на цивилном они могу да пошаљу контролу из министарства одбране. Моли бога да ти надређени буде нека нормална особа , и то мушка јер је споразумевање много лакше него са климактеричним исфрустританим бабама. Причао ми један момак ког су распоредили у неку мању пошту, да је сваки дан морао од пуно радно време да проведе и кад није имао никаквог посла, због неке опичене женетине која је схватила да може да га малтретира. А неко скоро није ни морао да се појави, то је коцка
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 26.06.2009. u 02:01

Slične teme

1. Civilno sluzenje vojnog roka
    Autor Koja_86 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.10.2010., 16:46
  2. civilno sluzenje vojnog roka
    Autor Svabov u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 17.02.2006., 01:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu