Kako da sredim zube ?

how_high

Početnik
Poruka
18
Hocu da se maksimalno posvetim sredjivanju zuba. Znaci necu da stavljam nikakve veshtake i sl. nego sve prirodno. Za pocetak bih stavio protezu (Potrebna mi je samo ona gornja da malo vratim zube unazad) samo ne znam kako i kome da se obratim. Zivim u Beogradu. Takodje me zanima da mi preporucite koju pastu da kostim i koja je najbolja. Da li ima jos nesto sto bi pomoglo izbeljivanju zuba.
A zanima me takodje da li neko zna kakve su to bele male tackice po zubima koje imam vec dugo dugo. Koliko se secam zubar mi je rekao da mi je to od nedostatka(ili previse?) kalcijuma ili previse nekih sirupa kada sam bio mali( ko zna cime su me matorci kljukali...heh).

Pozdrav :lol:

-----------------------------------------------------
Budi uvek korak do savrsenstva...
 
Za "vracanje zuba unazad" treba ti ortodont (specijalista ortopedije vilica). Mozes da vidis i na stomatoloskom fakultetu.

Pasta za zube - svaka je dobra koja sadrzi fluor.
Bitno ti je da menjas cetkicu za zube na svaka tri meseca. Bitna ti je i pravilna tehnika pranja. I upotreba konca za zube. Uvece NIKAKO ne propustaj pranje zuba. Najbolje posle svakog jela.

Bitno ti je da slatkise konzumiras ne suvise frekventno, vec najbolje posle obroka.. Secam se jedne devojcice kojoj je majka radila u SokoStarku, a cokoladice i jos gore (lizalice) je drzala ispod svog kreveta! Mozes zamisliti kakvi su joj bili zubi, iako je klinka! :lol:
 
Sto se tice izbeljivanja zuba, koje je danas jako u modi, treba znati da prirodna boja zuba nije cisto bela! Svakom tenu odgovara odredjena boja zuba, pa zato cesto vestacki ili izbeljeni zubi izgledaju neprirodno, kao da nisu od te osobe..

Jedino ako si imao neku gangrenu, pa ti je jedan ili vise zuba promenio boju, isplati se izbeljivanje tih zuba, da dobiju boju preostalih zuba. Postoje preparati za kucnu upotrebu, ali ti je bolje da odes kod stomatologa.

Sa "belim tackicama" tesko mozes nesto da uradis.
 
Super. Prezadovaljan sam odgovorom. Jedan od mojih problema je resen, tj. problem je poceo vec da se resava.

Cetkica ce biti zamenjena kako doktor kaze, jednom u 3 meseca, a sto se tice izbeljivanja ja nisam ni mislio da ih skroz izbelim , samo onoliko koliko je moguce. To, da svakoj osobi, zavisno od tena, odgovara odredjena boja zuba nisam znao i bas mi je drago da sam nesto novo naucio ovde.

Da li znas koliko kosta sada proteza , ona sa jednom zicom i koliko fixna (ne znam koja mi je sad potrebna, ali kad sam bio manji imao sam ovu sa jednom zicom i neozbiljno sam je nosio)

p.s. Nisam imao gangrenu.
 
U principu, danas starosne granice ne postoje. S tim da
plocasti aparat se koristi kod dece, kod kojih jos nije doslo do zavrsetka rasta i razvoja lica i vilica, dok se fiksni aparati uz mogucu hirurgiju, koriste kod odraslih.
 
I ja sam zelela da stavim protezu zbog razmaknutih dvojki od jedinica(iako su u nizu,smeta mi razdvojenost),ali sam htela pokretni aparat(da bih ga nocu stavljala),medjutim doktor mi je rekao da mi je kasno za to zbog paradentoze koja je uznapredovala najvise na trojkama..kaze da mi je odlicna higijena zuba ali da nema pomoci za to stanje,a ja sam cula za razna podupiranja i tretmane,pa mi nije jasno kako to da meni nema pomoci...a doktor u privatnoj ordinaciji mi je odmah preporucio vestacka 4 prednja zuba..sto mi zvuci nebulozno jer su mi oni skroz zdravi,nemam cak uopste ni kamenac.
Elem,dr.mi je rekao da bi za to ispravljanje trebalo bar3-5godina za manju korekciju i to sa fixnim aparatom...
 

Back
Top