Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Talking Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca

Студира менаџмент на Факултет организационих наука и Војну академију. Пише књиге и осваја награде на такмичењима у бесједништву. Шапчанин Ивица Тадић (22) по много чему је посебан младић, али најважнији податак у његовој биографији је да је он кнез, и један од неколицине директних наследника - отоманског трона!

Када би Турска вратила монархију, међу првима у реду за престо био би баш он. Кнежевску титулу, коју његова породица има још од почетка 18. века, Ивица је наслиједио када је постао пунољетан.

Да његовим венама тече "плава крв", сазнао је сам. У великој монографији о породици, коју имају сви Тадићи, нема податка о томе ко је био први предак који се из Турске доселио у Србију, али јасно пише да је око 1700. кнезу Јовану Тадићу Порта загарантовала наследно кнежевство. Ивица се заинтересовао за историју, проучавао и "копао" по архивама, а међувремену је постао и носилац титуле.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Podrazumevano Re: Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca

Да његовим венама тече "плава крв", сазнао је сам. У великој монографији о породици, коју имају сви Тадићи, нема податка о томе ко је био први предак који се из Турске доселио у Србију, али јасно пише да је око 1700. кнезу Јовану Тадићу Порта загарантовала наследно кнежевство.
    Znaci, Tadic je Turcin.

Pa ne mogu da kazem da sam se mnogo iznenadio.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca

Mda,a kad bi Francuska vratila monarhiju ja bi bio prvi u redu za njen presto

Sto je babi milo...
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Domaćin čvrsnica (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

a i lici na anadolca

Aktivan član
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Poznate su krvne veze Srba i Turaka.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Prvi na liniji prestolonasljednika turskog carskog trona - Srbin iz Šapca

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku

Студира менаџмент на Факултет организационих наука и Војну академију. Пише књиге и осваја награде на такмичењима у бесједништву. Шапчанин Ивица Тадић (22) по много чему је посебан младић, али најважнији податак у његовој биографији је да је он кнез, и један од неколицине директних наследника - отоманског трона!

Када би Турска вратила монархију, међу првима у реду за престо био би баш он. Кнежевску титулу, коју његова породица има још од почетка 18. века, Ивица је наслиједио када је постао пунољетан.

Да његовим венама тече "плава крв", сазнао је сам. У великој монографији о породици, коју имају сви Тадићи, нема податка о томе ко је био први предак који се из Турске доселио у Србију, али јасно пише да је око 1700. кнезу Јовану Тадићу Порта загарантовала наследно кнежевство. Ивица се заинтересовао за историју, проучавао и "копао" по архивама, а међувремену је постао и носилац титуле.
    Opet jedan Tadić!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam vavijek pričo da je tabla kriva!!!

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku

pa i sliči na turčina

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Znaci, Tadic je Turcin.

има једна фотомонтажа на којој је са турбаном на глави... ма од почетка ми је то презиме сумњиво...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio čvrsnica Pogledaj poruku
    a i lici na anadolca
    haha i ja to prvo pomislih, al sa druge strane bar pola srbije lici
    you make me sick because i adore you so

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Uuu, sad Tadic ima debelo da se zamisli.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Znaci, Tadic je Turcin.

Јадни Турци
    А таман су се извукли из средњевековног мрака и серанија.
    А сада да им дође један Тадић на власт
    БЕШ`ТЕ ТУРЦИ! ИДЕ ТАДИЋ!

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Пази "Ивица Тадић"
    А ко ће да му буде велики везир?
    Борис Дачић!?

Aktivan član prof. Grof (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Pol
    muški
    planinama nidje broja a ravnica po dje koja....
    Reputaciona moć
    62

Odmah posle ovoga je Sinan Sakić, pa Ljuba Aličić, pa Keba.......

Ta okolina je poznata po naslednicima takve imperije (čast izuzetcima), a najviše se primećuje, načinom na koji šire kulturu.........

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zaebancija....

nikadvise90te nije na forumu
    Изазван догађајима-доста ћутања и одобравања
    Aktivan član nikadvise90te (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

E koji put je Tema sa ovim likom.......
    Никад више ни 2000-те, и тако деценију за деценијом
    Е, па доста, прво мотка па онда карантин

Aktivan član wrm (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

u turskoj zivi oko po miliona srba .. pa ti vidi
    mne table, jedna sekcija u forumu, znate vi sta, 200-300.000 ... postujem pravilnik ...

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marko01 Pogledaj poruku
    A dobro..samo turaka.....krvate je guzio ko je stigao..od ugara,austrijanaca,italija,pa i turaka.....svaka shusha je zabadala kitu u hrvatice

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Код нас још и може да се неђо по који Србин да има неке везе с Турцима(и то је реткост,јер се већ сви који то имају називају "Бошњацима"),али сви данашњи Хрвати имају крвну везу са Србима.

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio wrm Pogledaj poruku
    u turskoj zivi oko po miliona srba .. pa ti vidi
    "po miliona"? Ne, ne, ne, daleko od toga, oko deved miliona živi. S ti što se većina njih vodi kao Turci.

Interesantno, to je čak i više od Turaka-Albanaca, koji se procjenjuju na samo osam miliona.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Atreides Pogledaj poruku
    A dobro..samo turaka.....krvate je guzio ko je stigao..od ugara,austrijanaca,italija,pa i turaka.....svaka shusha je zabadala kitu u hrvatice
    Ma samo da nije obrezana!

Aktivan član
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku
    Код нас још и може да се неђо по који Србин да има неке везе с Турцима(и то је реткост,јер се већ сви који то имају називају "Бошњацима"),али сви данашњи Хрвати имају крвну везу са Србима.
    Pa da!
    Rijetkost je naći Srbina koji nema turske krvi!

A ovo za krvnu vezu Hrvata i Srba si 100% u pravu, pošto potičete od nas!

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Pa da!

Tačnije, upravo je obrnuto. Turskoga na Balkanu gotovo da nema ništa. Ovi Turci na Kosovu i Makedoniji i u Bugarskoj, svi su bugarskog, grčkog, srpskog, albanskog, mađarskog, hrvatskog, itd. porijekla.

Upravo su Turci porijeklom svojim ogromnim, ako ne i najvećim dijelom (vidimo tu - osam miliona Albanaca, devet miliona Turaka, još toliko Bugara, Grka, nešto manji broj Hrvata, pa i nešto Mađara, itd...) od balkanskih naroda.

Neki mitovi o 'turskoj krvi', ili, sačuvaj bože, 'turskim genima', u Albanaca, Bugara, Grka, Srba, Makedonaca, Crnogoraca, pa i Bošnjaka, Roma, Vlaha ili bilo koga drugog, ništa drugo nije do idiotizam ljudi koji nemaju veze sa istorijom...

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

I konjusara i njihovih gospodara ako cemo tako!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Pa da!

Sad, šala mala - "Turska teorija o podrijetlu Hrvata", 2000 :

Hrvatski narod stvorili su Turci:

Hrvat, Tuga i Buga turska su imena, kao i ona hrvatskih knezova Porin i Branos

Pisala: Mirjana Dugandžija
    Snimila: Mirjana Dugandžija

Da mi je razumjeti barem još koju riječ, pomislila sam izlazeći iz zgrade ankarskog aerodroma, suočena s grupama muškaraca, aerodromskih radnika i taksista, koji su na moja pitanja sipali goleme količine riječi, a jedina koju sam razabirala bila je - "mušterija".
    Valjalo je priznati - nije baš bogzna kakav početak teme zbog koje sam došla u Ankaru, teorije tamošnjeg povjesničara srednjeg vijeka, Osmana Karataya, o tome kako su Turci sudjelovali u formiranju hrvatskog naroda, i o tome kako su se na putu od Galicije do Dalmacije neraskidivo pomiješali tamo negdje u mračnim dubinama ranog srednjeg vijeka.
    Kad sam odustala od pokušaja da se Ankare dokopam autobusom, sjela sam u taksi i tako postala "mušterija" jednog taksista koji je, umjesto da se muči s riječima i desecima milijuna turskih lira, stvar elegantno riješio s trideset eura, bez riječi. Odvezao me u hotel koji se, naravno, nalazio u "sokaku", točnije Buklum sokaku, u urednoj kupaonici dočekao me "sabun", na meniju obližnjeg restorana "čorba", "tavuk sis" (šiš-ćevap od piletine) i razne druge vrste ćevapa... Nema veze što te riječi znamo iz nekog drugog vremena, a ne onog o kojem piše Osman Karatay. Odmah mi je bilo lakše.

Gradska vreva

Subota ujutro osvanula je sunčana, unatoč sinoćnjoj snježnoj oluji, pa mi je otkrila da je "sokak" zapravo fina ulica koja vodi ravno do trga na kojem su smještena razna ministarstva, parlament, glavna zgrada policije. Ankara je, naime, grad uprave, ureda i birokracije. Samo u parlamentu profesionalno je zaposleno 60.000 ljudi. Građani Ankare subotom ne napuštaju grad, govori Karatay, između ostalog i zato što u njezinoj okolici ne postoji ni tračak nečega što bi se moglo nazvati prirodom. Izlaze na ulice, u šetnju. Žena je mnogo manje nego muškaraca, ali ipak nebrojene trgovine u kojima veliki europski trgovački lanci prodaju svoj odjevni otpad odlično posluju. Prolazimo kroz subotnju rijeku ljudi preko središnjeg gradskog trga koji se zove Kizilay, u prijevodu, "Crveni mjesec". Naziv je to dobrotvorne organizacije koja je 1923., kad je osnivanjem turske republike Ankara postala glavni grad, ondje izgradila prve zgrade. Probijamo se i kroz gužvu na Sakarya Meydani, omiljenom Karatayevu trgu s tržnicom svijeća, "najintelektualnijem dijelu grada" u kojem su knjižare i kina u kojima igraju, s podjednakim uspjehom, "Gospodar prstenova" i domaći hit "KasabamIn incisi", u prijevodu "Biser grada", s temom iz suvremenog turskog života. Ovamo smo krenuli vođeni njegovom željom da pojedemo "skender ćevap", jedini, kaže Karatay, koji ne možete probati u Europi.

Put do protohrvata

Uz slatkiše - baklavu, tufahije i kadaif - koji neafektiranom stanovniku eks Jugoslavije također ne bi trebali biti nepoznati, Karatay počinje svoju priču. Iako smo s njegovom teorijom, uz slavensku, indoeuropsko-slavensku, germansku, germansko-karpatsku, germansko-gotsku, karpatsko--ilirsku, karpatsko-tračku, karpatsko-alarodijsku i kavkasko-alarodijsku, iransku, iranskokavkasku ili osetsku, alansku i možda još koju teoriju o porijeklu Hrvata, dobili i teoriju koju bismo mogli nazvati hrvatsko-ogurskom , Karatay ipak kaže: "Uvijek su me privlačile neistražene teme, a u turskoj historiografiji predmongolska, istočna Europa vrlo je slabo istražena. Zato sam odlučio istraživati tursko-slavenske veze", kaže Karatay, poentirajući: "Istražujući protobugare, točnije, tražeći prve Bugare, našao sam prve Hrvate!"

Osman Karatay 33-godišnji je povjesničar srednjovjekovlja, a objavio je za svoju dob zavidan broj knjiga: "Nakon destrukcije Bosne" (Istanbul, 1997.), "Krvava kosovska ravnica" (Ankara, 1999.), "Stvaranje hrvatskog naroda: hrvatsko-turske veze u ranom srednjovjekovlju" (Ankara, 2000.), "Turci" u više tomova, koji su mu prevedeni i na engleski, "Mirovni proces u Bosni i Hercegovini" (Ankara, 2000). Neke od tih knjiga objavio mu je ASAM, Centar za euroazijska istraživanja, u kojem je i sam radio. Sad ima u Corumu, u kojem živi, vlastitu izdavačku kuću KaraM, u kojoj je na engleskom jeziku objavio nešto skraćenu, ali novim informacijama obogaćenu, verziju knjige o stvaranju hrvatskog naroda pod naslovom "In Search of the Lost Tribe: The Origins and Making of the Croatian Nation".

Diplomirao je povijest na Sveučilištu Bospor u Istanbulu, a magistrirao na Sveučilištu Gazi u Ankari, gdje je sad pri kraju doktorata. Član je Turskog društva povjesničara, te je jedan od osnivača Centra za euroazijska istraživanja u Ankari, gdje je neko vrijeme bio na čelu Odjela za balkanska istraživanja.
    Šta se sve može naći...i ne razumijem zašto su Karatay-u hrvatski mediji toliko pažnje posvećivali onomad...

Slične teme

1. Odgovora: 209
    Poslednja poruka: 09.07.2008., 11:52
  2. Opravak posle carskog reza
    Autor Ginga u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 16.03.2008., 17:19
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.02.2008., 19:09
  4. PREVOD SA TURSKOG!!!JEDNA RECENICA!!!
    Autor Dokica u forumu Jezik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2005., 22:25
  5. PREVOD SA TURSKOG! JEDNA RECENICA!
    Autor Dobrila Stankovic u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.05.2005., 00:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku