SKOPELOS !

MUN68

Početnik
Poruka
14
E da li je neko bio na ovom ostrvu i da li moze neki info o njemu ????

Smestaj ! (pr. smestaj i cene )
Cene ! (pice , hrana...itd )
Plaze !

E da u pitanju je sopstveni prevoz i neki info vezan za to !

Hvala !!!!
 
Ja bila i skoro se vratila ali info tek za par dana ako ti nije kasno . Ukratko , sume , borovina , kristalno more sa uglavnom sljunkovitim plazama , cene mnogo manje nego na Skijatosu , on line rezervacije smestaja , a prevoz kolima isto kao do Skijatosa ,iz Volosa samo produzis jos pola sata dalje tim istim trajektom .............
 
Ja planiram izlet na Skopelos, cula sam da je super. Samo to mi je nesto jako puno za trajekt, da nisi pogresila? Ja za Skiatos placam 40E povratnu.Da li je to cena za sve vas i kola ili je po osobi 100E, sto mi zvuci bas puno? U koje mesto ides?
 

Na žalost,ja neću biti među srećnicima koji će ove godine ići na Skopelos,ali čisto da rezimiram kako sam ja protumačila ovu tabelu sa cenama trajekta,tek da imam u vidu za neku od narednih godina:
96,5 eur za auto (povratna ili u jednom pravcu?)
51,5 eur po osobi povratna
Ako sam pogrešila ti me ispravi,grčki definitivno ne znam da čitam,pa ne bi bilo čudno da sam pogrešila:-)
 
Na žalost,ja neću biti među srećnicima koji će ove godine ići na Skopelos,ali čisto da rezimiram kako sam ja protumačila ovu tabelu sa cenama trajekta,tek da imam u vidu za neku od narednih godina:
96,5 eur za auto (povratna ili u jednom pravcu?)
51,5 eur po osobi povratna
Ako sam pogrešila ti me ispravi,grčki definitivno ne znam da čitam,pa ne bi bilo čudno da sam pogrešila:-)

pogresila si jer si za putnicku kartu gledala cenu "extra" klase, a za auto, velicinu istog preko 4.25 metara.
cene za skiatos: po osobi--20e..po autu--64e...za vece od 4.25m --77e

cene za skopelos: po osobi--25.50...po autu--80.50..za vece od 4.25m--96.50

Ove cene vaze do pocetka juna, kada se ocekuje pojeftinjenje (licno ne verujem) i one su u jednom pravcu...

A ovde http://www.hellenicseaways.gr/media/drom2010/skiathos0604_2005_gr.pdf je red voznje, koji vazi do 17 juna, kada ce otprilike krenuti i popodnevni brod. Do tada, svaki dan iz Volosa u 09:00....
Primecuje se, da povratak nije u isto vreme i na to treba obratiti paznju.Razlog: nekim danima ide u Glosa (u prevodu "jezik"-selo na Skopelosu) dok nekim danima ne ide...
 

Prilozi

  • brod.jpg
    brod.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
U nekim novinama sam slučajno naletela na ponudu agencije koja navodno prvenstevno radi aranžmane za grčka ostrva.Među navedenim je bio i Skopelos.Mislim da sam jedino kod njih videla da ga imaju u ponudi.Da me ubijete ne mogu da se setim kako se agencija zove,nije neka preterano poznata (ja prvi put videla-čula),čak sam uspela i da zaboravim kako se zove,ima neko "grčko" ime:-)Ali sam zato zapamtila br. telefona 011/214-14-14,pa ako nekoga interesuje može detaljnije da se informiše.A uspela sam da zapamtim da se nalaze u YUBC centru na Novom Beogradu,mislim da nemaju svoj sajt.Osim navedenog ostrva i onih koja su zastupljena u ponudi većine agencija (Tasos,Skijatos,Zakintos,Krf,Krit..) videla sam da rade Naxos i Ios,pa ko voli nek' nazove:-)
 
U nekim novinama sam slučajno naletela na ponudu agencije koja navodno prvenstevno radi aranžmane za grčka ostrva.Među navedenim je bio i Skopelos.Mislim da sam jedino kod njih videla da ga imaju u ponudi.Da me ubijete ne mogu da se setim kako se agencija zove,nije neka preterano poznata (ja prvi put videla-čula),čak sam uspela i da zaboravim kako se zove,ima neko "grčko" ime:-)Ali sam zato zapamtila br. telefona 011/214-14-14,pa ako nekoga interesuje može detaljnije da se informiše.A uspela sam da zapamtim da se nalaze u YUBC centru na Novom Beogradu,mislim da nemaju svoj sajt.Osim navedenog ostrva i onih koja su zastupljena u ponudi većine agencija (Tasos,Skijatos,Zakintos,Krf,Krit..) videla sam da rade Naxos i Ios,pa ko voli nek' nazove:-)

kaladoukas
 
Od kada su na ostrvu Skiatos ( zadnjih 3-4 god), po meni....... jedna od najozbiljnijih agencija, sa veoma dobrim, kulturnim i vaspitanim vodicem (Milorad).

www.kalodoukas.rs

ps. nisam saradjivao i nemam nameru da saradjujem, sa pomenutom agencijom,tako da se moj komentar moze protumaciti, samo zarad istine i tacne informacije.
Ako neko misli drugacije....onda, on ima problem.
 
Zvala sam agenciju...
3 odrasle osobe,dva detete od 8 godina i kola duzine 4.25/tacno/,povratna karta trajektom za nas i kola, Volos-Skopelos,KOLIKO JE TO U EVRIMA......E pa ovako-3 odrasle osobe povratna karta je oko 40 evra/3x40 je 120/,kola do 4.25 m povratna karta 140 evra,dvoje dece do 12 god placaju 50% cene,to je dve povratne karte 40 evra .
120+140+40 ukupno 300 evra...To su stare cene,nove izbacuju pocetkom maja.
Opet je bolje nego 500 ,kako sam prvo izracunala.
Najbolja fora je da kada kupis karte za trajekt , VISE NEMA ODUSTAJANJA....
Agenciju placas 10 evra da ti zavrse posao.
 
Zvala sam agenciju...
3 odrasle osobe,dva detete od 8 godina i kola duzine 4.25/tacno/,povratna karta trajektom za nas i kola, Volos-Skopelos,KOLIKO JE TO U EVRIMA......E pa ovako-3 odrasle osobe povratna karta je oko 40 evra/3x40 je 120/,kola do 4.25 m povratna karta 140 evra,dvoje dece do 12 god placaju 50% cene,to je dve povratne karte 40 evra .
120+140+40 ukupno 300 evra...To su stare cene,nove izbacuju pocetkom maja.
Opet je bolje nego 500 ,kako sam prvo izracunala.
Najbolja fora je da kada kupis karte za trajekt , VISE NEMA ODUSTAJANJA....
Agenciju placas 10 evra da ti zavrse posao.

Da ovo je nezgodno.... ako kupite kartu bilo gde ( u nekoj agenciji ili direktno u "seaways-u") onda su pare otisle.Mozete se predomisliti,zakasniti na brod, imati strajk na granici, naici na udes na putu..... oni pare ne vracaju.Niti mozete iskoristiti kartu za drugi polazak.
Samo... sa izuzetkom, mojih rezervacija koje imaju samo jedan uslov: da putnici i automobil budu u luci Volos 1.5 sati pre polaska broda.
Usput, u Volosu gde kupujete karte....sacekace vas moje reci dobrodoslice-naravno, na srpskom jeziku,
 
Da ovo je nezgodno.... ako kupite kartu bilo gde ( u nekoj agenciji ili direktno u "seaways-u") onda su pare otisle.Mozete se predomisliti,zakasniti na brod, imati strajk na granici, naici na udes na putu..... oni pare ne vracaju.Niti mozete iskoristiti kartu za drugi polazak.
Samo... sa izuzetkom, mojih rezervacija koje imaju samo jedan uslov: da putnici i automobil budu u luci Volos 1.5 sati pre polaska broda.
Usput, u Volosu gde kupujete karte....sacekace vas moje reci dobrodoslice-naravno, na srpskom jeziku,

nisam bas dobro razumela,ti si druze na skijatosu a ja idem na skopelos...
Tema je SKOPELOS....
Pomozi za Skopelos,nisi daleko,gledaces me sa prozora....
 
Da li je moguce rezervisati karte a platiti na licu mesta kada stignes u Volos ,ako nije kada najkasnije treba da kupim karte za trajekt jer treba da hvatam trajekt u Volosu 15.avgusta a da se vratim 30.avgusta?
 
Drugarice... pre nego sto dodjes na Skopelos, moras prvo doci na SKIATOS.
Ako opet nisi dobro razumela..... radi se o istom brodu i istoj liniji.

Jedini nacin, da platis i preuzmes rezervisane karte u Volosu a da nista dotle ne platis... je da mi posaljes reg. table automobila i imena vozaca.
Karte treba da platite i preuzmete 1.5 sati pre polaska broda... u Sporades Travel u luci Volos, a ako ih ne preuzmete... prodace se onima koji cekaju u slucaju da neko zakasni ili otkaze.
Svoju rezervaciju mozete proveriti na telefon ++302421023400.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top