Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 55

Tema: Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

Evo rezultata etničke strukture stanovništva Crne Gore, analiza za jun 2009. godine:

* 44,5% Crnogorci

* 33,6% Srbi

* 12,7% Bošnjaci-Muslimani

* 5% Albanci

* 4,1% ostali

Primjećuje se značajna novina, a to je da se po prvi put Bošnjaci i Muslimani grupišu pod jednu kategoriju i podaci nisu odvojeno objavljeni za njih. Vjerovatno na sveopšte insistiranje Bošnjačke stranke koja je postala sastavni dio koalicije za evropsku Crnu Goru.

Kada su u pitanju institucije, Crnogorci su se izjasnili da vjeruju najviše Srpskoj pravoslavnoj crkvi, potom Predsjedniku Crne Gore i na kraju Evropskoj uniji, a osrednje vjeruju Vladi Crne Gore i premijeru, policiji i Ministarstvu unutrašnjih poslova, Vojsci Crne Gore i Skupštini Crne Gore. Crnogorci ne vjeruju Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, potom sudstvu, pa još čvršće su se izjasnili protiv NATO pakta, a vrlo čvrsto nepovjerenje Crnogorci imaju prema političkim strankama i Haškom tribunalu.

Popularnost političkih stranaka (68,7% crnogorskih birača je opredjeljeno):

* Demokratska partija socijalista Crne Gore: 53,1%

* Socijalistička narodna partija Crne Gore: 15,5%

* Nova srpska demokratija: 7,9%

* Pokret za promjene: 5,1%

* Socijaldemokratska partija Crne Gore: 4%

* Liberalna partija Crne Gore: 3,3%

* Srpska nacionalna lista: 2,9%

* Bošnjačka stranka: 2,7%

* Narodna stranka: 1,7%

* Demokratska srpska stranka: 1,2%

* Hrvatska građanska inicijativa: 0,9%

* Demokratska unija Albanaca: 0,8%

* Albanska alternativa: 0,7%

* Demokratski centar Crne Gore: 0,2%

Ovo pogotovo ukazujem zbog DC CG, neki su (uključujući i zike) prognozirali da će DC uzeti mnooogo glasova od Pokreta za promjene...a evo, ispostavilo se gotovo u potpunosti kao što sam ja prognozirao (sve...).

43,3% Crnogoraca se protivi ulasku u NATO pakt, dok oko 30% takav čin podržava.
    Poslednji put ažurirao/la Slaven777 : 25.06.2009. u 00:43

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

43,3% Crnogoraca ili gradjana crne gore?

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    U Crnoj Gori veliki broj muslimana-Hrvata-Roma-Albanaca se pisu kao Crnogorci..
    Svetska Islamska Zajednica je formirala komisiju da ispita zbog cega veliki broj muslimana Crne Gore se pise kao Crnogorci..
    Ako ustanove da je to zbog pritiska-trazice sankcije protiv crnogorske Vlasti..

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Evo rezultata etničke strukture stanovništva Crne Gore, analiza za jun 2009. godine:

* 44,5% Crnogorci

* 33,6% Srbi

* 12,7% Bošnjaci-Muslimani

* 5% Albanci

* 4,1% ostali

Primjećuje se značajna novina, a to je da se po prvi put Bošnjaci i Muslimani grupišu pod jednu kategoriju i podaci nisu odvojeno objavljeni za njih. Vjerovatno na sveopšte insistiranje Bošnjačke stranke koja je postala sastavni dio koalicije za evropsku Crnu Goru.

Kada su u pitanju institucije, Crnogorci su se izjasnili da vjeruju najviše Srpskoj pravoslavnoj crkvi, potom Predsjedniku Crne Gore i na kraju Evropskoj uniji, a osrednje vjeruju Vladi Crne Gore i premijeru, policiji i Ministarstvu unutrašnjih poslova, Vojsci Crne Gore i Skupštini Crne Gore. Crnogorci ne vjeruju Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, potom sudstvu, pa još čvršće su se izjasnili protiv NATO pakta, a vrlo čvrsto nepovjerenje Crnogorci imaju prema političkim strankama i Haškom tribunalu.

Popularnost političkih stranaka (68,7% crnogorskih birača je opredjeljeno):

* Demokratska partija socijalista Crne Gore: 53,1%

* Socijalistička narodna partija Crne Gore: 15,5%

* Nova srpska demokratija: 7,9%

* Pokret za promjene: 5,1%

* Socijaldemokratska partija Crne Gore: 4%

* Liberalna partija Crne Gore: 3,3%

* Stranka srpskih radikala: 2,9%

* Bošnjačka stranka: 2,7%

* Narodna stranka: 1,7%

* Demokratska srpska stranka: 1,2%

* Hrvatska građanska inicijativa: 0,9%

* Demokratska unija Albanaca: 0,8%

* Albanska alternativa: 0,7%

* Demokratski centar Crne Gore: 0,2%

Ovo pogotovo ukazujem zbog DC CG, neki su (uključujući i zike) prognozirali da će DC uzeti mnooogo glasova od Pokreta za promjene...a evo, ispostavilo se gotovo u potpunosti kao što sam ja prognozirao (sve...).

43,3% Crnogoraca se protivi ulasku u NATO pakt, dok oko 30% takav čin podržava.
    Pa po ovoj anketi Koalicija Evropska Crna Gora ima 60.7% pristalica. Kako recimo to komentarišeš?
    Što se tiče DC, nešto mi je tu sumnjivo. Još mi je sumnjivije da SSR ima, kol'ko reče, 2.9% pristalica.
    Što se tiče NATO pakta, treba se okrenuti apstinentima, kojih prema ovoj anketi ima 27.7%, kako bi podrška NATO paktu bila još veća. Ostalo je očekivano
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio savin Pogledaj poruku
    U Crnoj Gori veliki broj muslimana-Hrvata-Roma-Albanaca se pisu kao Crnogorci..
    Svetska Islamska Zajednica je formirala komisiju da ispita zbog cega veliki broj muslimana Crne Gore se pise kao Crnogorci..
    Ako ustanove da je to zbog pritiska-trazice sankcije protiv crnogorske Vlasti..

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Građana CG.

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Re: Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

Citat Original postavio zike Pogledaj poruku
    Pa po ovoj anketi Koalicija Evropska Crna Gora ima 60.7% pristalica. Kako recimo to komentarišeš?
    Što se tiče DC, nešto mi je tu sumnjivo. Još mi je sumnjivije da SSR ima, kol'ko reče, 2.9% pristalica.
    Što se tiče NATO pakta, treba se okrenuti apstinentima, kojih prema ovoj anketi ima 27.7%, kako bi podrška NATO paktu bila još veća. Ostalo je očekivano
    Kako da komentarišem? Pa nisam rekao da neće tako biti. Naprotiv.

Meni uopšte nije sumnjivo. Što se tiče SSR, pod SSR su uračunali i Stranku srpskih narodnjaka i ostale face tuda. Evo, sada stavih "Srpska nacionalna lista", pa je jasnije.

Očekivano i za crkvu?

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Kako da komentarišem? Pa nisam rekao da neće tako biti. Naprotiv.

Meni uopšte nije sumnjivo. Što se tiče SSR, pod SSR su uračunali i Stranku srpskih narodnjaka i ostale face tuda. Evo, sada stavih "Srpska nacionalna lista", pa je jasnije.

Očekivano i za crkvu?
    Naravno, očekivano i za crkvu, ko god nije tako očekivao, pojma nema

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treba raditi na tome da podrska NATO-u bude sve manja i manja,sto je i u interesu CG

Građana CG.

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Treba raditi na tome da podrska NATO-u bude sve manja i manja,sto je i u interesu CG

Sasvim suprotno, NATO je garant sigurnosti u Crnoj Gori i regionu i u interesu CG je da uđe u NATO

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Narod misli drugačije

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Naravno, očekivano i za crkvu, ko god nije tako očekivao, pojma nema
    Ti si me ubjeđivao jednom da je daleko od toga da građani CG vjeruju u SPC, da je ona omražena u CG i da si ti dio većine koja je uz CPC.

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Zar crnogoraca u Crnoj Gori ima samo 45% ...strasno pa oni su manjina u sopstvenoj zemlji!
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Ti si me ubjeđivao jednom da je daleko od toga da građani CG vjeruju u SPC, da je ona omražena u CG i da si ti dio većine koja je uz CPC.
    Ne, nijesam te to ubjeđivao. Svi smo svjesni da CPC ne broji toliko veliki broj vjernika. I ne bih te nikad ubjeđivao u suprotno jer malo bolje od tebe to znam. Većina građana Crne Gore vjeruje u SPC, mada ja ne znam zbog čega...

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sasvim suprotno, NATO je garant sigurnosti u Crnoj Gori i regionu i u interesu CG je da uđe u NATO
    Sasvim suprotno,Srbija je garant sigurnosti CG

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Zar crnogoraca u Crnoj Gori ima samo 45% ...strasno pa oni su manjina u sopstvenoj zemlji!
    Ma ovaj śever nam kvari prośek, uz Novi i Ulcinj

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Sasvim suprotno,Srbija je garant sigurnosti CG

E već si dobio bonu, ne može opet, nije ga ti ne bih dao, ali sistem ne dozvoljava

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Ne, nijesam te to ubjeđivao. Svi smo svjesni da CPC ne broji toliko veliki broj vjernika. I ne bih te nikad ubjeđivao u suprotno jer malo bolje od tebe to znam. Većina građana Crne Gore vjeruje u SPC, mada ja ne znam zbog čega...
    Nisu sektaši

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E već si dobio bonu, ne može opet, nije ga ti ne bih dao, ali sistem ne dozvoljava

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Nisu sektaši
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 25.06.2009. u 01:04

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Nisu sektaši
    Ne govorim o tome, svako neka vjeruje u što oće

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Možda zato što je Filip Vujanović vjernik SPC i zastupa stavove da CPC treba ukinuti i to pravda izgovorom reforme SPC u Crnoj Gori.

Međutim, neke stvari su tradicionalne i tako ostaju. Ne postoji ama baš nikakav realan mehanizam po kojoj će CPC ikada ostvariti svoje snove. Kada govorimo o realnosti, shvatljivo je da je Kosovo nezavisno od Srbije, a CPC ništa drugo do šačica sumanutih i nerealnih sanjara i da je SPC realnost. Malo me čudi da ti, ipak kao DPSovac, drukčiji stav od većine zastupaš.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da li crna gora dozvoljava svojim drzavljanima van matice da glasa kao sve demokratske drzave?

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Možda zato što je Filip Vujanović vjernik SPC i zastupa stavove da CPC treba ukinuti i to pravda izgovorom reforme SPC u Crnoj Gori.

Međutim, neke stvari su tradicionalne i tako ostaju. Ne postoji ama baš nikakav realan mehanizam po kojoj će CPC ikada ostvariti svoje snove. Kada govorimo o realnosti, shvatljivo je da je Kosovo nezavisno od Srbije, a CPC ništa drugo do šačica sumanutih i nerealnih sanjara i da je SPC realnost. Malo me čudi da ti, ipak kao DPSovac, drukčiji stav od većine zastupaš.
    Moguće, ne znam.

Što se tiče CPC, ovako:
    Ja lično ne volim baš mnogo mitropolita Mihaila, jer je i on imao sumnjivu prošlost. Međutim, kad ga uporedim sa Amfilohijem, odmah kažem, dobar je ovaj naš.
    I ne vidim zašto neko ko se izjašnjava Crnogorcem nema pravo da ide u crnogorsku crkvu, zašto bi taj neko trebao da čeka odobrenje iz Carigrada

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Moguće, ne znam.

Što se tiče CPC, ovako:
    Ja lično ne volim baš mnogo mitropolita Mihaila, jer je i on imao sumnjivu prošlost. Međutim, kad ga uporedim sa Amfilohijem, odmah kažem, dobar je ovaj naš.
    I ne vidim zašto neko ko se izjašnjava Crnogorcem nema pravo da ide u crnogorsku crkvu, zašto bi taj neko trebao da čeka odobrenje iz Carigrada
    I ovim si dovoljno rekao...koliko ti ne kapiraš neke stvari u vezi crkve...no dobro, zato i jesi vijernik jedne sekte...mogao si glat i Jehovin svijedok da budeš

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

I ovim si dovoljno rekao...koliko ti ne kapiraš neke stvari u vezi crkve...no dobro, zato i jesi vijernik jedne sekte...mogao si glat i Jehovin svijedok da budeš
    Ma nije mi jasno zašto je tako? Ja upravo zato pitam da mi se objasni zašto mora neko iz Carigrada, ko nema nikakve veze sa Crnom Gorom, da da dozvolu?
    Vidi, ja sam ti više onaj koji vjeruje u Boga, a manje u religiju, još manje u crkvu. Vjerujem da postoji Bog, a poštujem svaku religiju i ono što ona propovijeda. Sad, naše stanovništvo je uglavnom pravoslavno, moji su svi pravoslavni, pa sam i ja. A što se tiče crkve, jasno sam rekao, ja bih volio da je to samo pravoslavna crkva, ali kad je ovakvo stanje, morao sam da "odaberem".

p.s. Jesi li ovo prozborio crnogorski

Slične teme

1. Odgovora: 317
    Poslednja poruka: 06.05.2009., 21:30
  2. Stanje u srpskoj pravoslavnoj crkvi
    Autor duc4 u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2009., 23:03
  3. CRNOGORCI SU SE MOLILI U CRNOGORSKOJ PRAVOSLAVNOJ CRKVI!
    Autor Keća Pontin u forumu Religija
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.09.2008., 19:19
  4. Srpskoj crkvi oduzeta imovina na Cetinje
    Autor Stari Crnogorac u forumu Politika
    Odgovora: 124
    Poslednja poruka: 09.03.2008., 17:13
  5. Razdor u Srpskoj pravoslavnoj crkvi
    Autor cizmice u forumu Politika
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 19:46

Pravila za slanje poruka