hoću odgovor!!!

Preporucujem ti da obavezno pogledas (ako nisi do sada) triologije filmova Matrix i Lord of the rings... 8) Naravno, tu je uvek fantasticna grupa filmova poznatog serijala Star Wars kao i jedna od najgledanijih i najpoznatijih serija Star Trek... Ako te nista od ovoga ne bude zainteresovalo-raspitaj se u video klubovima, pa mozda budes imao/la vise srece... Pozdrav! :wink:
 
Matilda:
DabaMAN:
Odgledaj Equilibrium, neces pozaliti.
Ko,šta i gde :?: :D Nisam čula za film.help.... :oops:
Što se tiče lige,matriksa,star trek-ova i star wars-ova ODGLEDALA,IMAM...Hajde dajte mi još nešto zanimljivo. :D
Hvala na odgovorima.Sad ću da pojurim Equilibrium. :D :D :D
Film je prvobitno napravljen kao konkurencija Matrixu (na posteru je pisalo: "forget the Matrix, that movie will slow you down"). Za razliku od Matrixa, kojeg mnogi ocenjuju kao krajnje dosadan film, Equilibrium je brza i napeta akcija, koja jednostavno ostavlja bez daha. Film nije puko prikazivanje borilackih vestina i spec. efekata, vec su u njemu dosta dobro izrazena ljudska osecanja. On govori o tome kakav bi svet bio bez ljubavi i osecanja, svet u kome se ne priznaju nicija licna misljenja, o jednom monotonom zivotu koji se ponavlja iz dana u dan. Equilibrium je jednom recju REMEK DELO savremene filmske industrije.
 
DabaMAN:
Matilda:
DabaMAN:
Odgledaj Equilibrium, neces pozaliti.
Ko,šta i gde :?: :D Nisam čula za film.help.... :oops:
Što se tiče lige,matriksa,star trek-ova i star wars-ova ODGLEDALA,IMAM...Hajde dajte mi još nešto zanimljivo. :D
Hvala na odgovorima.Sad ću da pojurim Equilibrium. :D :D :D
Film je prvobitno napravljen kao konkurencija Matrixu (na posteru je pisalo: "forget the Matrix, that movie will slow you down"). Za razliku od Matrixa, kojeg mnogi ocenjuju kao krajnje dosadan film, Equilibrium je brza i napeta akcija, koja jednostavno ostavlja bez daha. Film nije puko prikazivanje borilackih vestina i spec. efekata, vec su u njemu dosta dobro izrazena ljudska osecanja. On govori o tome kakav bi svet bio bez ljubavi i osecanja, svet u kome se ne priznaju nicija licna misljenja, o jednom monotonom zivotu koji se ponavlja iz dana u dan. Equilibrium je jednom recju REMEK DELO savremene filmske industrije.
Porpuno se slazem sa tobom ali to je istovremeno razlog da popizdis koja sve sranja daju u bioskopima a o Equilibrimu ni reci a film je stvarno vanserijski!
 
Hmm ako bih morao da predlozim film to bih radio sa povecom dozom suzdrzanosti, jednostavno ono sto se naziva SF filmom (i TV serijama) je obicno poprilino loseg kvaliteta u odnosu na literaturu.
Dakle ako moram vec da predlozim nesto, a vidim da si "odradila domaci zadatak" tj pretpostavljam da si gledala sve sto je malo starije i ekstra popularno :wink: , onda bi moj predlog bio film Dvestogodisnjak (Bicentennial Man) po istoimenoj pripovetci i romanu "Pozitronski covek" Isaka Asimove (koautor romana je Robert Silverberg).
Glavna uloga Robin Vilijams a rezija Kris Kolumbus. Bez obzira na rezisera (treba mu ipak oprostiti i Harija Potera i Sam u kuci ali Gospodja Daubtfajer i nije bio tako los :wink: ) IMHO ovo je najbolja adaptacija jednog literarnog predloska bar kada je SF u pitanju (Blade Runer je ipak otisao jako daleko od knjige)
 
DabaMAN:
Dvadesetogodisnjak, ako se ne varam, to je onaj film o robotu koji je zeleo da postane covek. Pomalo tuzna prica, savakako vredna gledanja.

Pa meni se cini da se varas jer su onaj gost i Metilda spominjali dvestogodisnjaka, a ne dvadesetogodisnjaka...xe xe :lol: :lol: :lol: !!!
Mah mah mah...nije ni bitno...lapsus verujem...
E sad nek ovaj tekst ispod selektuju da bi ga videli samo oni koji su gledali film, ako mislimo o istom...
A usput mislim da sam gledala taj film... zavrsava se tako sto lezi, pored neke bakice u krevetu i cekaju da na TV-u konacno proglase da vise nije robot...a on umire, jer mislis na taj film???[/color]
 
Da, robot koji hoce da postane covek.
Mada kad se malo udubis vidis da je prica u stvari u ljudima, sta ih cini ljudima sta je to ljudskost o zivotu, smrti ....
Definitvno film sa fenomenalnom pricom (nije ni cudo s obzirom na pisce :wink: ) za razliku od nekih toliko popularnih "SF" filmova i serija....
 

Back
Top