Problem sa LAN-om---ako ima neki strucnjak da pomogne
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Problem sa LAN-om---ako ima neki strucnjak da pomogne

Logitech#`
    Guest

Podrazumevano Problem sa LAN-om---ako ima neki strucnjak da pomogne

Ovako:
    Jedan komp je Win98SE/XPsp1
    Drugi komp je win2000 professional...
    Mreza radi oko godinu dana,sve lepo i kako treba.
    Preblem je sledeci.
    Juce,nakon formatiranja particije,i ponovnog instaliranja 98-ice jednostavno ne mogu da se povezem sa 98 na drugi komp...Desava se par stvari: ili dobijam poruku da mreza ne radi,ili da taj drugi komp nije accesible ili(treca i najludja varijanta) trazi mi pass (koji mi nikad do sada nije trazio)
    E,sad...Kada se kacim sa XP na win2000 trazi mi pass,ja ga ukucam iu sve je ok.Medjutim,u slucaju 98se---win2000(kada dodje do situacije da mi trazi pass) probam sa tim passom od XP medjutim on ne prolazi...
    Posto nisam strucnjak za mreze,imam zapisano sta i kako treba podesiti da bi mreza radila (sto sam primenjivao X puta do sada i sve je bilo ok)tako da je mogucnost da sam nesto negde uneo pogresno minimalna tj nikakva jer sam proveravao Y puta...
    Jel ima neko neku predstavu o cemu se ovde radi i kako resiti ovaj problem.

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

problem je najverovatnije u username-u koji si upisao kao ime pri instalaciji 98-ice.... probaj da otvoris novog usera u 98-ici pod nazivom administrator (ili username koji koristis na 2k pri logovanju) i probaj onda da se prikacis na drugi komp

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ni za ovo nisam strucnjak ali da nije mozda problem u tome sto si na kompjuteru na kom su bili 98SE i XP izbrisao 98SE pa ga posle formatiranja ponovo instalirao. Mozda je XP napravio problem jer ne dozvoljava starijem sistemu da se instalira kako treba - mozda da preinstaliras XP

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Za početak, proveri da li je mrežna instalirana kako treba. Ako jeste, sledeći korak bi bio definisanje fiksnih IP adresa, koje će otkloniti jednu sumnju više, kada su u pitanju podešavanja. Preporučujem da staviš 192.168.0.x, s tim da poslednje brojeve staviš da budu recimo, 23 i 24 jer, ako je ranije mreža bila podešena za fiksni IP, potpuno je uobičajeno da dolazi do sudaranja između IP adresa koje su ranije bile i koje se trenutno koriste.

Dalje, proveri identifikacije na oba kompjutera. Preporuka je (štaviše obavezno, zbog pomenutog sudaranja) da promeniš COMPUTER NAME na novo-instaliranoj mašini, jer je drugi kompjuter SIGURNO zapamtio "kolegu" na mreži i stoga dolazi do male konfuzije. Znači promeni ime i definiši na obe mašine identičnu mrežnu grupu, nrp. WORKGROUP.

Kada si i to uradio, postavi SHARING željenih diskova i printera, a zatim restartuj oba kompjutera.

Od instaliranih protokola poželjan je, po mogućstvu, samo i jedino TCP/IP. Takođe, proveri u setovanjima mrežnih kartica na oba kompjutera, u DEVICE MANAGER-u, za koju brzinu su podešene kartice... da li stoji na AUTO, na 10 ili 100Mbps. Više nego poželjno je da podešavanja budu ista, jer iz ličnog iskustva znam da nekada može biti problema kada je na jednoj mašini, recimo, podešeno 100Mbps, a na drugoj AUTO. Iako bi, po logici stvari, ovakva podešavanja u teoriji trebala nesmetano da funkcionišu, u praksi se vrlo često dešava da se link jednostavno izgubi i ne registruje ostatak mreže.

Sada probaj ovo, pa javi šta se desilo.

Pozdrav i srećno!

Logitech#
    Guest

Podrazumevano `

Win98SE->WIn2000Professional---NECE..
    WinXPsp1->Win2000Professional-HOCE
    Win2000->Win98SE-HOCE
    Win2000->WinXPsp1-HOCE
    Znaci,tri varijante radfe,cetvrta nece...
    No,probacu opet sve iz pocetka,i ovako mi je komp prazan sada,te mogu da experimentishem...

Slične teme

1. Problem ako neko moze da mi pomogne
    Autor Staka_hip_hop u forumu Web dizajn
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.05.2007., 15:28
  2. iPOD nano PROBLEM?Moze neko da mi pomogne?
    Autor bza u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.03.2006., 16:33
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.12.2004., 15:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •