NELJUBAZNOST

Draga Margott,nauci nas da ne gledamo samo ocima!Slazem se da potpuni uvid u tajne zivota i smrti nisu ocigledne,potreban je veliki trud i to unutrasnji,sto oci ne vide i usi ne cuju.Otkri nam svoju tajnu da bi i mi ostali zagrabili malo tvoje mudrosti!
 
Hektor:
Sto bi se reklo srbski uzrok neljubaznosti je : gordost,sujeta,tastina,oholost,samozivost,samoljublje,sebeljublje;Medjutim,u "kuli strazari" su upotrebili stranu rec:narcizam,?!


NARCIZAM je psiholoski pojam …

Ako te zanima, preporucila bih ti FROMA , on dobro definise i objasnjava narcizam.


Tanja 8)
 
Margott:
zao mi je...moracesh sam...ni meni niko nije dao ni pokazao...mada ako izostavish tu ironiju mozda i necesh morati da trazish...
Veruj mi,mila moja,da uopste nisam bio ironican.Ne podnosim ironiju!Zaista zelim od tebe nesto da naucim.Uveren sam da MNOGO znas a srazmerno malo pises.Takodje znam da svako mora proci PUT sam,ali verujem u pomoc drugih,iskusnijih koji su taj put presli.Kako cemo bez ucitelja?Da nas nauci neko mora prvo sam proci kroz vatru i vodu,kroz zivot i smrt...
 
Hektor:
Sta da ti kazem,Dene,prijatelju,osim da si odnedavno na forumu.Ja sam napravio dugu pauzu.Verovatno nisi citao moje ranije postove gde sam propovedao ljubav prema ne samo bogu i ljudima,vec i prema neprijateljima.Zar ti zaista mislis da mi pravoslavni ne citamo Bibliju?Mozda je ona monopol samo Svedoka?Uostalom da znas:Bibliju je napisala Crkva Duhom Svetim,i ona je vlasnistvo crkve.Da li si ikad proucavao istoriju kanona Biblije,da je crkva(=telo Hristovo,bogocovecanski organizam)tek u 5-om veku odredila koje knjige(od mnogih)ulaze u sastav Biblije a koje ne!Upravo ti sada otimas tudje vlasnistvo:uzimas od nas Bibliju a odbacujes crkvu koja ju je i napisala?!Ja jehovine svedoke jako dobro poznajem,proucavao sam istoriju religije i znam skoro sve o sektama.Zanimljivo je da svedoci ne polemisu na teoloska pitanja cim osete da imaju pred sobom coveka koji dobro poznaje bibliju i bogoslovlje.Sta oni tada rade:budu LJUBAZNI i kazu danas nismo spremni,docicemo drugi put.To su meni rekli svedoci nekoliko puta.Primim ih u stan,ugostim i pocnemo da diskutujemo,i kad vide da pred sobom imaju coveka koji zna,pokupe se i odu.Najcesce vise i ne dolaze.Dene,da li si ti pionir?Umesto da ides od vrata do vrata,sedis pored racunara i provedene casove na net-u prijavljujes kao koliko si sati dnevno propovedao?Dene,prijatelju ,isuvise dobro poznajem svedoke,vise nego sto ti mislis!

:D

Hektore, generalizujes stvari! Ja nisam rekao da pravoslavci ne citaju Bibliju, vec sam rekao i ponovo govorim, bolje reci, naglasicu: Ti Hektore, ocigledno, malo poznajes Bibliju!

Dene,prijatelju ,isuvise dobro poznajem svedoke,vise nego sto ti mislis
Ne verujem ti, Hektore, jer da poznajes Jehovine svedoke
ne bi, ni slucajno, ponavljam, ni sucajno imao takav stav (izrazeno neprijateljski) prema najmiroljubivijim ljudima na svetu!

Zapamti dela razotkrivaju srce-unutrasnjeg coveka . Lekar i Hristov ucenik Luka u 6:45 je zapisao sta je Isus izrekao: "Dobar covek iz dobre riznice svog srca iznosi dobro, a zao covek iz svoje zle riznice iznosi zlo; jer usta govore ono cega je srce puno".
 
arttim:
Zdravko_Dren:
[quote="arttim]Koji su koreni neljubaznosti i kako se ispoljava ?

Sta je potrebno da bi neko bio ljubazan i sta je prava ljubaznost?


Vase misljenje???


[/b]Nekako mi je tesko pitanje?
Ja se naljubaznije izvinjavam i molim te ako mozesh malo da mi rashirish temu.
Mozda trenutno nemam inspiraciju ali mislim da covek mnogo treba da bude napacen kako bi ispoljio svoju ljubaznost.
To je vise za nekog psihloga rekao bih.
Hm?!
U pravu si , to je vise psiholoski problem, ali moze se dosta toga izvuci i iz iskustva.
Naravno potreban je napor ispoljavati ljubaznost u ovako neljubaznom svetu.
Ljudi nisu navikli cak da na ljubaznost odgovore ljubaznoscu. Sve je to zbog pomanjkanja ljubavi prema ljudima kao i svesnosti i razmisljanju o drugim bicima.

Prava ljubaznost nema samo izgled uctivosti vec ukljucuje i promisljeno konfrotiranje da bi se zastitili visi principi.
Prava ljubaznost zahteva iskrenost i otvorenost, i mislim da je malo onih koji su spremni na to. Takodje potrebno je biti posvecen istini i spreman suociti se sa istinom.…
Moze se definisati kao svesno motivisano organizaciono ponasanje koje je eticko.

Dok neljubaznost uglavnom proizilazi iz nesvesti i ima korene u narcizmu. :)

Tanja 8)
u potpunosti se slazem sa tobom Tanja...Pozdrav :D
 
Bio mi je upaljen tv dok sam večerala i nisam mogla da ne vidim prilog o bračnom paru J. svedoka na Novom Bgd koji je držao svoje dvoje dece u kućnom pritvoru dve godine, da se od nečeg sačuvaju :shock:
Ženu su odveli u ludaru, a decu u Zvečansku a otac pozira pred kamerama i citira Kulu stražaru......
Jel neko video?
 
apotekarka:
Bio mi je upaljen tv dok sam večerala i nisam mogla da ne vidim prilog o bračnom paru J. svedoka na Novom Bgd koji je držao svoje dvoje dece u kućnom pritvoru dve godine, da se od nečeg sačuvaju :shock:
Ženu su odveli u ludaru, a decu u Zvečansku a otac pozira pred kamerama i citira Kulu stražaru......
Jel neko video?

:D

I ti poziras pred kamerama i zamisljas da si Kim Bejsinger-sidji malo na zemlju- nemas sta da pokazes!
 
za apotekarku:

Daj, prvo se informisi , da ne bi iznosila ovakve lazi…
Pisalo je o tome, i slucaj nema veze sa J.Svedocima, vec muz te zene je bio svesteno lice Pravoslavne crkve...
:shock:
 
arttim:
za apotekarku:

Daj, prvo se informisi , da ne bi iznosila ovakve lazi…
Pisalo je o tome, i slucaj nema veze sa J.Svedocima, vec muz te zene je bio svesteno lice Pravoslavne crkve...
:shock:

Stvarno? :shock:
Izvinjavam se ako nisam u pravu ali sam stvarno čula da je otac spomenuo Kulu stražaru.
 
Prava ljubaznost se definise kao svesno motivisano organizaciono ponasanje koje je eticki potcinjeno Visoj sili.; tacnije, eticko potcinjavanje Visoj sili.

Bog je svetlo, ljubav i istina. Bilo ko ko je duboko posvecen ljubavi, svetlosti i istini bice zaista ljubazan.
Sto smo svesniji svojih poziva, utoliko smo sposobniji da svesno saradjujemo sa Bogom u njegovim planovima za nas…

Ljubaznost je u dubokoj vezi sa obzirnoscu, svesnoscu i moralom.
Mi mozemo da izaberemo da postanemo svesniji i ljubazniji, jer posedujemo slobodnu volju…
Temelj ljubaznosti – svesnost sebe i drugih…
Duhovna moc je uvek ljubazna.
Neljubaznost se moze opisati kao pogresna upotreba moci.

Pozvani smo na pravu ljubaznost a ne na prividnu finocu.
Istina moze zaboleti, ali na duge staze ona je uvek isceljujuca.
Ljubaznost zahteva otvorenost, iskrenost prema sebi i iskrenost prema drugima.
“…jer nema nista skriveno sto se nece otkriti, niti tajno sto se nece doznati.”


Tanja 8)
 

Back
Top