Grb i zastava Vojvodine?

Samo se ti raduj. Ali, mi u Vojvodini bi da se ardujemo bez Vas. Shvati da vi nama ne trebate i da ste nam teret. Po ko zna koji put pišem staru SRPSKU poslovicu: Ako smo braća, kese nam nisu sestre. Utuvi to, pa da se lepo razilazimo.:rtfm:

Jesi bre lud? Pa ja crknem od gladi zbog tebe? Nema ti da idesh nigde nego ces da radish k'o konj, pa sve pare shtro zaradish, barem 50% meni da posaljesh.....Dobro ajde 30% :hahaha:
 
Dobro...fino si ovo napiso/la i šta dalje...šta očekuješ, čemu se nadaš, šta je za tebe najbolje u svemu ovome...ja ne vidim neki logičan kraj teksta ?:think::dontunderstand:

Чему се надам? Не надам се ничему, већ у Војводини очекујем развојну ситуацију која ће бити комбинација приче везане за Хрватску, Црну Гору и Косово. Можда се то неће догодити сутра, али се све чини да се иде само у том смеру.

Pljuvačinu Beograda i Beograđana ne računam...to odavno radite, te i nije bilo potrebe da iščitavam posebno, ovde je poenta u tome , šta vi tamo očekujete , a ne mi?!?:bye:

Београд треба не само пљувати, него га треба сравнити са земљом, до темеља, и целокупно његово становништво раселити по опустелим селима централне Србије, па га онда градити и насељавати поново, али пробраним елементом. Београд је главно зло и главни узрочних свих српских пропасти у 20. и 21. веку, то је политичка константа. Свака трагедија која нам се догодила на националном плану, од времена Првог светског рата, па до издвајања Косова и клижења Војводине у сецесију, или је узрокована у Београду, или је могла да буде спречена, а није. И докле год не схватите да нема "вас" и "нас" и докле год не видите да је наша заједничка власт и учинила да постоје неки "ви" и "ми" уместо да смо само једни "ми", и да јој је политички циљ да отуђи "нас", а да остане власт само "вама", догађаће се ово што се и догађа. Корумпирани политичари ће поделити државу и своје породице материјално обезбедити за наредних неколико генерација, а народ ће себе међусобно да мрзи и једни друге међусобно да оптужују.
 
Чему се надам? Не надам се ничему, већ у Војводини очекујем развојну ситуацију која ће бити комбинација приче везане за Хрватску, Црну Гору и Косово. Можда се то неће догодити сутра, али се све чини да се иде само у том смеру.



Београд треба не само пљувати, него га треба сравнити са земљом, до темеља, и целокупно његово становништво раселити по опустелим селима централне Србије, па га онда градити и насељавати поново, али пробраним елементом. Београд је главно зло и главни узрочних свих српских пропасти у 20. и 21. веку, то је политичка константа. Свака трагедија која нам се догодила на националном плану, од времена Првог светског рата, па до издвајања Косова и клижења Војводине у сецесију, или је узрокована у Београду, или је могла да буде спречена, а није. И докле год не схватите да нема "вас" и "нас" и докле год не видите да је наша заједничка власт и учинила да постоје неки "ви" и "ми" уместо да смо само једни "ми", и да јој је политички циљ да отуђи "нас", а да остане власт само "вама", догађаће се ово што се и догађа. Корумпирани политичари ће поделити државу и своје породице материјално обезбедити за наредних неколико генерација, а народ ће себе међусобно да мрзи и једни друге међусобно да оптужују.

:super::super::super::super: Ide bona
 
treba razdvojiti pitanje budzeta i para od pitanja drzavnosti koje neki separatisticki faktori zele da proguraju.i ja sam za to da beograd ne pljacka ostale delove srbije,to definitivno stoji,ali sasvim drugo je izdvajanje i secesija vojvodine iz srbije,to nece proci
 
iz toga se mogu izvesti pogresni zakljucci o bogatoj Vojvodini i siromasnom jugu Srbije , jer su Pecinci mozda najrazvijenija mala opstina Srbije ali da su otisli samo u susedni Irig u Sremu situacija bi bila drasticno drugacija tj.gora ,da ne govorim o opstinama u srednjem Banatu i uz granicu sa Rumunijom ,koje su na samom dnu na nivouo cele Srbije.
Dalje Vojvodina je uvek bila barem duplo razvijenija od ostatka Srbije jos pre Prvog svetskog rata , pa i 89. i danas 2009. iako sada razlika i nijet ako velika , al opet zbog te istorijske cinjenice ne stoji prica kako su Vojvodjani skrti , lopovi i nezahvalnici jer ima i duplo gorih od njih i da zato treba da cute i budu srecni sa onim sto imaju , a i to im je mnogo .
Naravno da ne znaci da su za eventualno nezadovoljstvo ovdasnjeg stanovnistva i uopste finansijski polozaj krive opstine u unutrasnjosti ,jer ne rasporedjuju oni novac vec republicka vlast ,al ovde narod ima stalni osecaj vec decenijama da se za krpljenje drugih delova zemlje uzima od njih , bez da ih se pita bilo sta .

Manje vise si u pravu. Emisija je namerno isla na to da uzme najboljeg i najgoreg. I naravno da su onda razlike uzasno velike,ali je u celoj prici zaobidjen Beograd. Znam i to da recimo Zitiste ima nenormalnih problema,Secanj,Novi Knezevac,Nova Crnja (uopste opstine u Banatu),Odzaci,a u ozbiljnu kataklizmu mogu da upadnu i vece opstine kao Bela Crkva i Sid. i da bi one bile takodje primer za siromastvo. Nije poenta porediti da li je najsiromasnija opstina u Vojvodini ili Uzoj Srbiji (ima ih nazalost puno i nije lako odrediti) vec treba gledati gde plodovi iskoriscenih resursa zavrsavaju, u cijim dzepovima, kako spreciti odlivanje, sta to uspesne opstine u Srbiji rade (sprovesti neku vrstu benchmarking-a shodno raspolozivim resursima),sta se radi u okruzenju itd.
 
Poslednja izmena:

Back
Top