openSUSE
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: openSUSE

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation openSUSE

Pozdrav svima! Interesuje me, ako neko moze da mi kaze, zasto misli da je openSUSE dobar OS? Ja razmisljam da se prebacim na openSUSE 11.2 (kad bude izasao), ali mi trebaju i vasa misljenja! Hvala unapred.

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: openSUSE

Pa malo je bezveze...Ako imaš jaku makinu sa dosta rama onda ok.Mada ti si klinac, tebi bi za igre dobro došo WinDOS,pošto dugo nisam nešto video neke popularnije igre da ima i za Linux...

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Eeeee....

Evo ja mislim da je dobar. Doduše, mislim to tek od zadje verizje Suze onima pre nisam bio baš oduševljen.
    Ono što mogu da ti kažem: sada radi dovoljno brzo (naročito ako nisi na KDE4 - nadamo se da će se stvari značajno popraviti kad iskoči KDE 4.3) dolazi kao vrlo fino sređeno okruženje za desktop, nisam primetio bagove i nestabilnost (kao što je slučaj sa većinom desktop orijentisanih distribucija), ubacili su neke simpatične novine (tipa instalacija sa weba u jednom kliku... znam, znam... ali je to za desktop korisnike fina opcija ).
    Osim openSusea imas SLES i SLED koji su bazirani na istim osnovama (čitaj: kad budeš trebao da se prebaciš na plaćeni utegnuti OS bilo za radnu stanicu ili server nećeš morati da menjaš navike).

Novell i Suse su inicijalna razvojna platforma za mnogo toga (mono, čini se i KDE4, nekada NVU, da ne čuje zlo: nadamo se da će i Nokia da umeša prste malo). Sam Novell u svoj distro ubacuje neke lepe stvari za desktop (seti se da Suse dolazi sa GOOo, SLED sa plaćenim kodecima i tako to...) i ima vrlo dobar konfiguracioni centar.

I tako...
    To ti je odprilike to.

btw: Nemoj da čekaš 11.2. To će da izađe negde novemra-decembra (ili mi se bar čini da je tako). Metni 11.1 i poigraj se, pa vidi da li ti se sviđa i da li ti leži
    Everything I wrote here is under the terms og GNU/GPL.
    FREE YOUR MIND

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Nikola191994 Pogledaj poruku
    Pozdrav svima! Interesuje me, ako neko moze da mi kaze, zasto misli da je openSUSE dobar OS? Ja razmisljam da se prebacim na openSUSE 11.2 (kad bude izasao), ali mi trebaju i vasa misljenja! Hvala unapred.
    Koristio sam openSUSE na faxu i meni je ok. Koji sistem trenutno koristis? Koliko znas o linuxu?

Par korisnih linkova (na engleskom)

http://news.softpedia.com/news/Installing-openSUSE-11-0-88371.shtml
    http://www.softpedia.com/reviews/linux/openSUSE-Review-20817.shtml

P.S: A to da si "klinac" ne znaci da ne mozes da se snadjes i da ces imati bilokakve probleme.
    Poslednji put ažurirao/la falco : 24.06.2009. u 16:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •