UTISAK

Ulice

Aktivan član
Poruka
1.773
Sta mislite, kakav utisak ostavljate na druge...onako, kad vas jos ne upoznaju, nego samo cuju vase ime i vide vas...da li odajete svojim izgledom utisak pametne, snazne, nespretne, glupave, smesne...osobe...
Sta je ono sto cini da ostavite odredjeni utisak na ljude...da li je to kako izgledate, kako se oblacite, nacin govora, pokreti, nesto sasvim drugo...
Da li ste, uostalom svesni kako delujete na druge...
 
Kad upoznam osobu malo bolje volim da cujem njene prve utiske jer me uvek nasmeju. :D Sad da je zbog izgleda i imena, nije, i ne znam kakav utisak neko moze da stvori na osnovu lica i imena? Ostavljao sam sledece utiske: hladan, brbljiv, materijalista, besposlen, dzentlmen...mmmmmm...ne mogu da se setim ali jos svasta nesto.

Inace, nista strasno.
 
Kad upoznam osobu malo bolje volim da cujem njene prve utiske jer me uvek nasmeju. :D Sad da je zbog izgleda i imena, nije, i ne znam kakav utisak neko moze da stvori na osnovu lica i imena? Ostavljao sam sledece utiske: hladan, brbljiv, materijalista, besposlen, dzentlmen...mmmmmm...ne mogu da se setim ali jos svasta nesto.

Inace, nista strasno.

Naravno da moze, prvi utisak...to je ono sto prvo pomislis o osobi sa kojom se upoznajes...i osoba koju vidis na ulici, u prolazu moze da ostavi utisak...E, sad dal je on u vecini slucajeva ispravan ili pogresan, druga je tema...al je cinjenica da uvek imas neko misljenje o osobi koju upoznajes...
 
Prilicno sam svesna toga kakav utisak ostavljam na druge. Vaspitana sam tako da budem ljubazna, fina i tiha pri kontaktu sa nepoznatim ljudima, pa sam i ostavljala utisak povucene i sramezljive osobe. To mi se nije dopadalo, pa sam malo taj svoj "nastup" promenila i sada odajem utisak potpuno drugacije osobe. Mislim da sam, ipak, malo preterala u tome, nikako da nadjem odgovarajucu sredinu.
Sve sto uradimo ostavlja utisak na osobu koju upoznajemo. Jacina tona kojim govorimo, otvorenost koju ispoljavamo, odeca koja jeste ili nije izazovna i upadljiva, reci koje koristimo, stisak ruke, bas sve...
Mislim da odajem utisak pomalo uobrazene osobe (sto mi nije bila namera pri menjanju prvobitnog nastupa). Imam losu naviku da zaboravim ime osobe sa kojom se upoznajem 2 sekunde nakon predstavljanja, pa mi je i to minus. Ali svakako nastupam samouvereno, ne u smislu "ja sam riba, a ko si ti", vec u smislu da odmah stavljam do znanja da ne padam lako na sve i da ne poklanjam poverenje svima... Osim toga, na prvi pogled ostavljam utisak prosecno inteligentne osobe (sto, bez lazne skromnosti, verujem da nisam), ali mi to mi donekle i odgovara, jer je bolje da me potcenjuju nego precenjuju, onda ih je lepse razuveriti...
 
Poslednja izmena:
Paa ne bi se reklo da sam bas u potpunosti svesna kakav utisak ostavljam na druge, mislim da misljenja poprilicno variraju

U nepoznatom drustvu obicno ostavljam, bar po recima drugih, utisak mirne i povucene ili hladne, nezainteresovane i arogantne osobe :eek: neki smatraju da sam jako pametna (:lol:) krivac za to su naocare :cistinaocare:

U situacijama 1vs1 mislim da ostavljam utisak jako pricljive i vesele osobe koja neprestano prica nebuloze, osim ako osoba sa kojom sam nije totalni smor tada sam jako cutljiva, mada izbegavam koliko mogu da se ne nadjem u takvim situacijama
 
Prilicno sam svesna toga kakav utisak ostavljam na druge. Vaspitana sam tako da budem ljubazna, fina i tiha pri kontaktu sa nepoznatim ljudima, pa sam i ostavljala utisak povucene i sramezljive osobe. To mi se nije dopadalo, pa sam malo taj svoj "nastup" promenila i sada odajem utisak potpuno drugacije osobe. Mislim da sam, ipak, malo preterala u tome, nikako da nadjem odgovarajucu sredinu.
Sve sto uradimo ostavlja utisak na osobu koju upoznajemo. Jacina tona kojim govorimo, otvorenost koju ispoljavamo, odeca koja jeste ili nije izazovna i upadljiva, reci koje koristimo, stisak ruke, bas sve...
Mislim da odajem utisak pomalo uobrazene osobe (sto mi nije bila namera pri menjanju prvobitnog nastupa). Imam losu naviku da zaboravim ime osobe sa kojom se upoznajem 2 sekunde nakon predstavljanja, pa mi je i to minus. Ali svakako nastupam samouvereno, ne u smislu "ja sam riba, a ko si ti", vec u smislu da odmah stavljam do znanja da ne padam lako na sve i da ne poklanjam poverenje svima... Osim toga, na prvi pogled ostavljam utisak prosecno inteligentne osobe (sto, bez lazne skromnosti, verujem da nisam), ali mi to mi donekle i odgovara, jer je bolje da me potcenjuju nego precenjuju, onda ih je lepse razuveriti...
Isto, ja kao da ne cujem ime osobe sa kojom se upoznajem...
 
Od mene se redovno uplaše XD
ne umem da se ponašam pred ljudima koji me još dobro ne znaju-pod uslovom da je tu neko poznat,ali kad sam sama u nepoznatom društvu,totalni sam čudak :D
 
Nekada ostavljam utisak nedruzeljubljive i nezainteresovane osobe( uglavnom devojkama):whistling:
A nekada ostavljam utisak optimiste(:think:) , spontane i pametne osobe
 
Zavisi sve od mene, kako se osecam u tom trenutku, mada uvek ostavim neki utisak da sam zabavna, spontana, i luda osoba.... makar su mi tako drugi rekli, ja za sebe ne mislim to..... ali sam zasigurno veoma prichljiva.... :mrgreen:
 
Ja sam uvek ozbiljna,ne glumim debila dok idem ulicom. Zato me ljudi smatraju nafuranom i preozbiljnom..i onda kada progovore nesto sa mnom,onda bude woooooooow,pa ti uopste nisi takva kakvom smo te zamisljali...
 
Svih 5 najboljih ortakinja su mi posle nekoliko godina druženja priznale da sam na sve odreda ostavila isti prvi utisak, a to je da sam bar jedno 5-10 godina starija :eek:, vrlo glasna, arogantna, kučkasta i ufurana :lol: Ako se one mogu smatrati reprezentativnim uzorkom, onda verovatno i na ostatak sveta ostavljam isti utisak.
 
Taj prvi utisak tek kad se upoznaš s nbekim i na osnovu spolajšnje pojave je isključivo plod ličnog dožaivljaja tj. neke vrste stereotipa koje držimo u glavi, tipa. Skoro da nikad ne razmišljam kakav utisak ostavljam, nemam pojma. Zavisi u kom elementu tog trenutka, nekad ću da delujem nadobudno, uobraženo; nekad šontavo, mutavo; nekad opušteno, ravno, kulerski. E jedno je sigurno (nee da se falim) definitivno ostavljam utisak elokventne i "široke" osobe :oops:
 
Ja sam uvek ozbiljna,ne glumim debila dok idem ulicom. Zato me ljudi smatraju nafuranom i preozbiljnom..i onda kada progovore nesto sa mnom,onda bude woooooooow,pa ti uopste nisi takva kakvom smo te zamisljali...

Pa to...Uvek izgledam cutljivo i ozbiljno,onda kad pocnem da pricam,ljudi se pitaju "A mi mislili tebi zavezan jezik,kad ono...":lol::neutral::hahaha1:
 
za mene svako prvo pomisli da sam uobražena i nadmena...ali kad provedu malo više vremena sa mnom shvate da nisam takva, i oda počnu da mi se izvinjavaju što su nekada mislili tako :)
 
za mene svako prvo pomisli da sam uobražena i nadmena...ali kad provedu malo više vremena sa mnom shvate da nisam takva, i oda počnu da mi se izvinjavaju što su nekada mislili tako :)

to..ali sve je vise toga,ne obazirem se na to..kazu da sam nafurana?jeeesam. i treba da budem. kad oni ne vide neke stvari,sto bi se trudila da ih ubedim u suprotno..neee ne,ne mogu..:)
 

Back
Top