STA ZAMISLJAS KO SI?

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
Pismo Ane Karenjine Tolstoju

"Lave Nikolajevicu, nosi se u qurac, zivot si mi upropastio. Ne razumes, bacuska, zensku dusu, zasto si se onda u nju petljao, zasto nisi pisao o muskarcima? Posvetiti roman prevarenom muzu koga situacija yebe spolja i iznutra, to bi bila prava knjiga za Ruse, a i za ostali deo pravoslavnog sveta. Drama prevarenog muza mnogo je strasnija od zene koja ljubi. U ustima je ukus kiselih krastavaca, kolena se tresu, misli se spoticu, jer udaraju jedna u drugu, neko kao da je ustinuo i zavrnuo mozak. Sve ispada iz ruku, krv pocinje da se mesa sa mokracom. A ti kao da o tome nista ne znas, ti neodoljivi Lave Nikolajevicu vec se bavis zaljubljenom zenom i njenim nemirnim snovima. Hoces da kazes da strahotu preljube nikad nisi osetio na svojoj kozi. Daj, molim te, sta uobrazavas, pogledaj se u ogledalo. Vidis li taj baburasti nos, oci pokislog dabra i pajalicu umesto brade.
Znam sta ces da mi kazes. Da si neodoljiv, jer si genije, da zene padaju na tvoj talenat i na tvoju pamet. A to nije bas tako. Mogao si da pitas neku zenu koja ljubi, na primer mene. Kad muskarac i zena zele da se potucaju, onda je potpuno svejedno da li si lekar, pekar ili apotekar, sto bi rekao jedan rok pesnik iz bratske nam pravoslavne Srbije. Mani se ti opisivanja zenskog srca nego se pozabavi prevarenim muzevima. Njima rastu rogovi irvasa. Pa da vidimo kako to oni pate kad ih tucaju u glavu sa svih strana."

Ljubica Arsic

Pitanje glasi- koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
Da li ste vi uspesno usli u nekoga?

:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Pismo Ane Karenjine Tolstoju

"Lave Nikolajevicu, nosi se u qurac, zivot si mi upropastio. Ne razumes, bacuska, zensku dusu, zasto si se onda u nju petljao, zasto nisi pisao o muskarcima? Posvetiti roman prevarenom muzu koga situacija yebe spolja i iznutra, to bi bila prava knjiga za Ruse, a i za ostali deo pravoslavnog sveta. Drama prevarenog muza mnogo je strasnija od zene koja ljubi. U ustima je ukus kiselih krastavaca, kolena se tresu, misli se spoticu, jer udaraju jedna u drugu, neko kao da je ustinuo i zavrnuo mozak. Sve ispada iz ruku, krv pocinje da se mesa sa mokracom. A ti kao da o tome nista ne znas, ti neodoljivi Lave Nikolajevicu vec se bavis zaljubljenom zenom i njenim nemirnim snovima. Hoces da kazes da strahotu preljube nikad nisi osetio na svojoj kozi. Daj, molim te, sta uobrazavas, pogledaj se u ogledalo. Vidis li taj baburasti nos, oci pokislog dabra i pajalicu umesto brade.
Znam sta ces da mi kazes. Da si neodoljiv, jer si genije, da zene padaju na tvoj talenat i na tvoju pamet. A to nije bas tako. Mogao si da pitas neku zenu koja ljubi, na primer mene. Kad muskarac i zena zele da se potucaju, onda je potpuno svejedno da li si lekar, pekar ili apotekar, sto bi rekao jedan rok pesnik iz bratske nam pravoslavne Srbije. Mani se ti opisivanja zenskog srca nego se pozabavi prevarenim muzevima. Njima rastu rogovi irvasa. Pa da vidimo kako to oni pate kad ih tucaju u glavu sa svih strana."

Ljubica Arsic

Pitanje glasi- koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?:mrgreen:

Dopustam malobrojnima, ali nespretno rukuju onim sto se tamo nalazi.....


P.S. Svaka cast za temu. Konacno jedna smislena. (sto se mene tice naravno...)
 
Poslednja izmena:
Kako onda nijedna? Ne umeju, nece?
razloge ne uspevam da dokucim..mozda misle da tamo nema niceg zanimljivog..sve su to vec sfere pretpostavki..i koliko mi mozemo da zaista ZNAMO sta druge ljude pokrece i naganja da rade to sto rade ili misle to sto misle..
ali azista nisam sreo nijednu osobu koja me je upevala razumeti..a umoran sam od stalnog ctranja mnogma sta sam hteo da kazem ili sta sam mislio pod tim..i da vecito nekom nesto objasnjavam a to sto moram da objasnjavam je tako prokleto ocigledno da me izludjuje kako to ne vide..i jos sta sve ne
 
Pismo Ane Karenjine Tolstoju

"Lave Nikolajevicu, nosi se u qurac, zivot si mi upropastio. Ne razumes, bacuska, zensku dusu, zasto si se onda u nju petljao, zasto nisi pisao o muskarcima? Posvetiti roman prevarenom muzu koga situacija yebe spolja i iznutra, to bi bila prava knjiga za Ruse, a i za ostali deo pravoslavnog sveta. Drama prevarenog muza mnogo je strasnija od zene koja ljubi. U ustima je ukus kiselih krastavaca, kolena se tresu, misli se spoticu, jer udaraju jedna u drugu, neko kao da je ustinuo i zavrnuo mozak. Sve ispada iz ruku, krv pocinje da se mesa sa mokracom. A ti kao da o tome nista ne znas, ti neodoljivi Lave Nikolajevicu vec se bavis zaljubljenom zenom i njenim nemirnim snovima. Hoces da kazes da strahotu preljube nikad nisi osetio na svojoj kozi. Daj, molim te, sta uobrazavas, pogledaj se u ogledalo. Vidis li taj baburasti nos, oci pokislog dabra i pajalicu umesto brade.
Znam sta ces da mi kazes. Da si neodoljiv, jer si genije, da zene padaju na tvoj talenat i na tvoju pamet. A to nije bas tako. Mogao si da pitas neku zenu koja ljubi, na primer mene. Kad muskarac i zena zele da se potucaju, onda je potpuno svejedno da li si lekar, pekar ili apotekar, sto bi rekao jedan rok pesnik iz bratske nam pravoslavne Srbije. Mani se ti opisivanja zenskog srca nego se pozabavi prevarenim muzevima. Njima rastu rogovi irvasa. Pa da vidimo kako to oni pate kad ih tucaju u glavu sa svih strana."

Ljubica Arsic

Pitanje glasi- koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
Da li ste vi uspesno usli u nekoga?[/
COLOR]
:mrgreen:


Isprepadavali su se (ne znam adekvatniji oblik rijeci :rumenko::mrgreen:).... Pobjegavali (:rumenko::mrgreen:)su.... Pogresno su tumacili.....

A ja... poluuspjesno.
 
Pitanje glasi- koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
svega par njih,
i što je najjače,
to su uvek bili ljudi koji su me najkraće znali.
valjda se otvorim najlakše onima
s kojima se skapiram na prvu,
posle nekoliko rečenica.
misliš da to ne može da se desi, a onda ti život dokaže suprotno.

pretpostavljam da bi svi sa kojima se družim ili šta god
verovatno rekli da me, ono, do koske znaju,
da znaju kako dišem i kad spavam,
ali nemoguće je, jer nebrojeno puta i samu sebe iznenadim.
tako i ja ne mogu da tvrdim da potpuno poznajem druge.

a da li se neko isprepadao?
paaaa, mnogo puta.
uglavnom muškarci. :mrgreen:
 
to chaprkanje po drugome je opasna rabota,i ne treba se chuditi zasto osoba bezi od tebe,`iako ne mora`..hehehe
s druge strane,postoji nesto sto se zove `citanje`...konkretnost (korektnost)razumevanja..i to zapravo govori o emotivnoj inteligenciji, kako se to sve vec inace naziva...osecanja jesu culna,moraju se ispoljiti i mogu se u nekom obliku i napipati,bas kao neki lepi i dragi zupcanici,ali to ne znaci da je svako pozvan da sebe proglasi mehanicarem...;)
medzutim,s ove strane....:)
 
Poslednja izmena:
Pitanje glasi- koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
Da li ste vi uspesno usli u nekoga?

:mrgreen:[/QUOTE]

Iskreno rečeno, kad malo bolje razmislim čini mi se da je samo jedna osoba uspela u potpunosti da uđe u moju glavu...i to je išlo do te granice da sam se vrlo često i kasnije u životu kada više nismo bili zajedno, nalazila u situacijama kada je on mnogo bolje od mene znao i šta mislim, i šta osećam, i šta bi trebalo da uradim i kako ću odreagovati i sl.
Nije mi smetalo, čak mi je u neku ruku bilo fascinirajuće, jer nikada, ali zaista bukvalno nikada nije pogrešio u proceni, zaključku i sl.

A u suprotnom pravcu... mislim da sam uspešno ulazila ''u'' svaku glavu za koju bih se zainteresovala ili koja bi me na bilo koji način zaintrigirala :mrgreen:
Na kraju sam čak možda malo i zastranila i prešla granicu, jer sam pokušavajući da odgonetnem jednu potpuno loodu & blesavu glavu, zašla u totalnu dubiozu iz koje umalo da se više ne vratim... :roll:

Mislim...ako sam ja uopšte dobro razumela temu... :mrgreen:
 
Pitanje glasi - koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo? I je l' imate frku od toga?Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
Da li ste vi uspesno usli u nekoga?

Nemam strah od toga, voleo bi kada bi se razumeo sa svakim, ali ne dešava se uvek tako, u većini slučajeva se nađu dodirne tačke, pa i više od toga. Nasuprot tome ima i likova koji me ne kopčaju, ali to su neobične face, neslaganje je obostrano, i to ništa ne može da promeni. Ne trudim se da provalim čoveka, otvaram se svakom u startu, ne gradim zidove, očekujem i od okruženja takav pristup, ne mogu drugačije. Ako se prevarim i povratna reakcija bude negativna ne završi se dobro po mene, ali bar znam na koga ne treba računati i takav lik nema moju naklonost. Greške su moguće, ali ne verujem da neko ko me pogrešno protumači to shvata na taj način, takvi obično misle da su nedodirljivi i superiorni u odnosu na čitav svet čim ne kontaju nekog tako jednostavnog. Moguće je da me se takvi nabeđeni mudroseri plaše, zaziru od različitih u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
svega nekoliko ljudi,i sve sam ih sa zadovoljstvom pustila u glavu jer je bilo obostrano,i u suprotnom smeru...i nema lepse stvari nego kad sa nekim mozes da ostvaris taj stepen bliskosti i razumevanja...toliko je opustajuce i ispunjujuce i veliki je propust i gubitak tako nesto ne osetiti :) doduse, jedan deo uvek ostaje rezervisan samo za mene,al to valjda svako radi :)

a ana karenjina je najkrs i smor knjiga,anu ne bih ni da komentarisem koliko mi nije dobro od nje,u celoj knizi jedini normalan onaj samotnjak ljevin!
 
Pitanje glasi-
1. koliko ljudi je zaista uspelo da vam udje u glavu i
2. da vas razume, a da ste to stvarno osetili i dopustili bez obzira sta se tamo nalazilo?
3. I je l' imate frku od toga?
4. Da li se neko isprepadao, pobegao, protumacio pogresno?
5. Da li ste vi uspesno usli u nekoga?

:mrgreen:

Meh..
1. Njih, npr. troje ili četvoro... dva bivša momka, drugarica, brat i možda još jedna osoba.. a sigurno je veći broj njih mislio da me poznaje i da me shvata, ali da mi zaista neko uđe u glavu, samo pobrojani, a možda ne čak ni oni...
2. Da me razume, i to zaista, samo jedan... onaj što smo rođeni istog dana... isto smo disali, razumeli se pre nego što se vidimo a ne i da progovorimo...
Mada.. i S. se trudio... i to mnogo, ali nije uvek uspevao da shvati... jer smo bili isuviše različiti... nisam ni ja njega uspevala uvek da razumem ma koliko pokušavala... a pred njim sam bila ogoljena... i on me jedinu poznaje onako... do same srži... ali mislim da me ne razume...
3. Nemam neku preveliku frku kad dođe već do toga da nekom dopustim da me upozna... ali sam mnogo zatvorena i ne dopuštam svima da zagrebu malo dublje od površine.. ponekad se desi, mislim da Ivana reče, da nekom koga sam tek upoznala malo više dopustim... ali to zaista samo kad se skapiram sa nekim, odmah, od samog početka... i osećaj me uglavnom ne vara...:) takva su mi poneka drugarstva..
4. Pa niko se nije isprepadao, još uvek, niti pobegao... za pogrešno tumačenje ne znam... nisam sigurna...
5. Jesam, u njih dvojicu... čak sam sa D. dugi niz godina posle veze (bila sam već sa S.) imala običaj da se nađem i da dugo, dugo razgovaramo tako o svemu, o njegovom životu, mom, o planovima, željama, očekivanjima, nadanjima, problemima, svemu... a nekad nismo ni razgovarali... samo ćutali... i bilo je divno... :)
S.-a sam potpuno upoznala, isto kao i on mene, ipak smo mnogo godina bili zajedno... ali ne, nisam ga shvatila do kraja... i još uvek ga ne shvatam... kao ni on mene...

Eto, tako nekako... :)
 
Uuu ja ulazim svakom u glavu..pod kozu i tesko me se otarasiti..valjda ih sludim totalno pa nemaju vremena da me skontaju kako treba.:lol:.kad nekima prilazis otvoreno oni se zatvaraju i obicno se osete ugrozenim pa teraju zadrto svoje price..za tako ogranicene ne vredi truditi se pa svako na svoju stranu..vrlo malo strpljenja i kefala je potrebno skapirati sarkazam i ironiju al vecini nije smesno..stoga me mali broj ljudi onako bas sustinski upozna ali meni i to zanimljivo kao i njima
 

Back
Top