DEBATNA ARENA 2 - Uticaj vremena i pola kod filozofiranja

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ukratko , zenski deo populacije nam je strasno bio
nervozan i nadrazljiv u nedelju i ponedeljak i onda sledi pitanje dali je to izuzetak ili pravilo i sta ciniti.

Dali postoji UTICAJ VREMENA FILOZOFIRANJA I POLA KOD FILOZOFIRANJA?

Voleo bih da se obrati paznja vishe na postojanje mogucnosti uticaja zbog PMS ili meseca ili.... nego na primedbe zbog vece zenske sujete,prakticne ameboidne prilagodljivosti i slicno....

Ako vam je odgovor DA , onda bih voleo i obrazlozenje i resenje za smanjivanje tog uticaja.
 
dobra tema

"ne treba praviti razlike izmedju polova
intelekt je nezavisan"

velika i opasna greska.

ako mi muskarci zelimo da sprecimo zene u njihovom krajnjem cilju a to je da nas uklone s lica zemlje, moramo stvoriti jos jednu nauku.
ta nauka treba da izadje iz psihologije koja je zapravo opis muske psihe a pretpostavlja se da vazi i za zene, sto je naravno zabluda, zabluda koju zene kao ekstraprofiteri koriste
 
kakav moj problem?
krajnje sam objektivan.
ne radi se ni o meni ni o tebi,miki ili peri, vec o evoluciji.ljudska vrsta je u evoluciji otisla najdalje. a BORBA je uslov napretka. prvo smo morali da savladamo druge, nize vrste. zatim da bi
napredovali dalje, krenuli smo da se borimo izmedju sebe pomocu podela na vere i narode. ali posto je to opasno zbog masovnog oruzja, evolucija nalazi novo resenje, a to je da jedan pol prozdere drugi, jer kazem, borba je uslov napretka VOLJE koja je u osnovi svega.
nadcovek ce biti zena, a o muskarcima ce se uciti mozda po skolama, odmah nakon poglavlja o dinosaurusima
 
Filosofski gledano, polovi uopšte nepostoje, toga biste morali biti svesni pre nego što otvorite temu posvećenu muško/ženskim odnosima.

"Svaki od nas, dakle, jeste samo prepolovljeno znamenje od jednoga Čoveka (nije muško i nije žensko, nego čovek je), jer smo, rasečeni kao svoje, postali dvoje iz jednoga. Naime, prvobitna ljudska priroda bila je celovita, odkad smo napola presečeni, kao ženski i muški princip, mi težimo samo za prvobitnom celinom i lovu na nju ime je LJUBAV..." - iz Gozbe, jedna od pohvala Erotu, u besedi Arostofenovoj.

Antagonizam suprotnosti, o kome govoraše mračni Heraklit, njihova harmonija..Naime, Heraklit tvrdi da se jedna stvar koja je različna sama sa sobom slaže, kao i harmonija luka i strele, i nelogično je tvrditi da je harmonija neko neslaganje ili da se sastoji od onoga što se još ne slaže. Ili, od dva kretanja koja su suprotna jedno drugom, prvo kretanje ne potire drugo, tako da sve ostaje onako kao što je bilo i pre, nastaje izravnjanje suprotnosti.

Ko god da tvrdi da je kretanje Čovečanstva bez harmonije, da je postojanje žene na štetu muškarcu, i obratno, u velikoj je laži, jer nema žene i nema muškaraca, ima samo odvojenih polovina ISTOGA, prapočetka u jednome.

Nemojte da gazite vašim neshvatanjima po Erotu, bogu ljubavi, jer je on oduvek bio najveći prijatelj ljudi i najplemenitiji ...

Heleni su imali Erota, Hrišćani i ostale religije Boga ljubavi, ali su ga drugačijim imenima zvali...Dok se vi prepirete oko muškog i ženskog principa, najčešće se desi da izgubite celinu, da izgubite same sebe na tom putu ka spoznaji i saznanjima.... 8)
 
Tuzni_patak:
divlja-u-srcu:
:idea:
:lol: :lol:
Pa sad mi je jasan tvoj problem!!

Ovo je bilo jako ruzno.
Divljaj , ali molim te na nekom drugom topic-u.
Misljenje je jedno , to sto si uradila je stvarno provokativno i za psihoanalizu i za svadju , a ne zelim ni jedno ni drugo ovde.

Patak , ma opusti se, to sto sam rekla , samo on moze da razume!I nije ruzno! :P
 
random_cloud_form:
kakav moj problem?
krajnje sam objektivan.
ne radi se ni o meni ni o tebi,miki ili peri, vec o evoluciji.ljudska vrsta je u evoluciji otisla najdalje. a BORBA je uslov napretka. prvo smo morali da savladamo druge, nize vrste. zatim da bi
napredovali dalje, krenuli smo da se borimo izmedju sebe pomocu podela na vere i narode. ali posto je to opasno zbog masovnog oruzja, evolucija nalazi novo resenje, a to je da jedan pol prozdere drugi, jer kazem, borba je uslov napretka VOLJE koja je u osnovi svega.
nadcovek ce biti zena, a o muskarcima ce se uciti mozda po skolama, odmah nakon poglavlja o dinosaurusima

Ma ja se debelo slazem sa tobom, a ovaj 'problem' , pa to je nesto van ove price-CMOK! :P !
 
anakin:
cekaj...zalazes se za to da se ne vredja, da ljudi budu kulturni a onda postavis temu koja je u svojoj biti vrlo uvredljiva...
:?:

i random, ne znam odakle iskopavas te glooposti...jedan pol prozdire drugi, zene zele da istrebe muskarce sa lica zemlje...
to su tvoji privatni osecaji...
nemoj iz toga praviti teorije...

Mislim da moras da drzis svescicu pored racunara,
jer izgleda da sve sto procitas pripises jednom autoru.

Inace Tema uopste nije uvredljiva vec treba da bude samokriticno izanalizirana...
Tema inace nije o razikama izmedju polova.
Temu interesuje samo zenski pol.
Cak bih i voleo da vishe debatera bude zenskog pola.

Razlike postoje , treba ih iskreno uociti , definisati, mislim da razlike nisu uvredljive osim ako postoji komplex koji je vezan uz te razlike.
Po tebi je kutura snishoditi do kraja i uvek...
Ako stvarno tako mislis hocu da popricam sa tobom na novom topic-u
 
:? Vajninger? 8)

Mislila sam prvo nista da ne napisem, ali ipak se vratih posto mi stvarno nije jasno sta se ovom temom zeli postici. Nadam se da ce nam to postavljac teme detaljno objasniti.

Ponasanje pa i psiha zena (rasudjivanje) jesu izmenjeni u periodu PMS i u puerperijumu (babinjama) ali ne na isti nacin kod svake zene. Najcesce se tu radi samo o agravaciji nekih osobina koje je i do tada imala. Slicno situaciji koja se npr. desava muskarcima kad se napiju. Oni veseljaci postanu jos veseliji a siledzije jos agresivnije nego u treznom stanju. Da ne bi bilo zabune, ne govorim ovde da su zene kao pijane za vreme PMS vec samo zelim da objasnim na koji nacin se ponasanje menja, dakle agravaciju. Ovde ipak treba uzeti u obzir da to nije slucaj kod svake zene niti kod svakog muskarca kao sto alkohol ne deluje isto na svakog muskarca tako se ni PMS ne ispoljava isto kod svake zene. Eto ja pokusah da uprostim sto sam vise mogla.

Mozda mi se samo cini ali rekla bih da ovde ima mnogo postovalaca lika i dela Otoa Vajningera. Za one koji ne znaju o kome se radi (sto i nije neki propust, naprotiv) evo par njegovih "mudrosti".

Musko i zensko = Nesto i nista
Zena nije dubokoumna ona je naprotiv sve suprotno.(malo je duzi ovaj citat ali to je sustina)
 
anakin:
patak , sta si hteo ovim topikom?
da analiziramo zensku sposobnost za filozofiju....ili razmisljanje uopste?

Hteo sam ono sto pise u topic-u, tj. dali postoje intervali kad nema dovoljno strpljenja i koncentracije kod zena , pa tada svaka filozofska
razmisljanja i diskusije idu u povrsnost i u nervozu i netrpeljivost. I ako postoje , koji su obicno.
I to onda postaje jedan idol pecine koji je karakteristican u ovom slucaju za zene iskljucivo.
Kako ga kompenzirati i smanjiti mu uticaj....

Hocu li morati jos da uprostim stvar....
 
Ako se prelazi preko toga da se razmisljanje o nekom
delu ili ideji vrsi u "prozoru dejstva" ovakvog idola pecine, onda se svesno unosi nizi pristup analize , samo radi takmicenja ili potvrdjivanja da
je zena u 100% vremena 100% spremna za filozofsku misao.

Ovo vec lici na komplex , a koliko postoji slicna situacija u kojoj se muskarci ne unose komplex navescu odmah.

Kad je zagrejan(blaze od pijan) , nervozan , umoran,
vecina muskih ce reci "ma nisam sad za filozofiju i tacka."
Cak ni strateske planove nece tada praviti ,
pozvace se na "jutro je pametnije od veceri"....

Odgovornost ili praksa kroz istoriju....
 
Tuzni_patak:
Ako se prelazi preko toga da se razmisljanje o nekom
delu ili ideji vrsi u "prozoru dejstva" ovakvog idola pecine, onda se svesno unosi nizi pristup analize , samo radi takmicenja ili potvrdjivanja da
je zena u 100% vremena 100% spremna za filozofsku misao.

Ovo vec lici na komplex , a koliko postoji slicna situacija u kojoj se muskarci ne unose komplex navescu odmah.

Kad je zagrejan(blaze od pijan) , nervozan , umoran,
vecina muskih ce reci "ma nisam sad za filozofiju i tacka."
Cak ni strateske planove nece tada praviti ,
pozvace se na "jutro je pametnije od veceri"....

Odgovornost ili praksa kroz istoriju....

Prvo ja sam lepo napisala da sam primer pijanog muskarca iskoristila samo da bih objasnila agravaciju ponasanja. Citaj prazljivije sledeci put.

Ne mislis da je uvredljivo postavljati nekom dijagnozu PMS samo zato sto se sa njim ne slazes? Nadam se da ce ti konacno postati jasno koliko uvredljivih konstatacija ima u tvom pisanju na ovom forumu.

Svako ima svoju pecinu bio on zena ili muskarac. :idea:


P.S. Patak, promeni onaj plus sto si mi dodelio na nekoj temi za ponasanje na forumu u jedno pet minusa... bice mi lakse... bez uvrede 8) Ne volim da me vrednuje neko cije je ponasanje u najmanju ruku diskutabilno.
 
ms:
Filosofski gledano, polovi uopšte nepostoje, toga biste morali biti svesni pre nego što otvorite temu posvećenu muško/ženskim odnosima.

Ovo si iznela ne kao neku naučno utvrđenu istinu, nego još gore, kao religijsku istinu datu od samog Boga. (Još jedan dokaz da niko nije operisan od dogmatičnog razmišljanja :) )
Ukoliko za filozofiju polovi ne postoje, to je do filozofije koja je (u to vreme bila) nerazvijena, a ne do samih polova.

Polovi ne postoje za one filozofe koji negiraju razliku između muškog i ženskog intelekta. Ali ta razlika u stvarnosti postoji zato što postoji razlika između muškog i ženskog mozga. Žene razmišljaju drugačije od muškaraca, kažu neurolozi, kažu psiholozi. Moderni filozofi ne bi smeli da brutalno ignorišu naučne činjenice, ma koliko filozofske slobode imali. Ne moraju da se oslanjaju na njih, ali ni da ih bezočno zanemaruju.

Ali to nije najveći problem ovde.
Stav francuskih prosvetitelja l'ame n'a pas de sexe - duša je bespolna - možda jeste u duhu stremljenja ka jednakosti polova, ali krije u sebi opasne implikacije. Teza o bespolnosti duše (ili intelekta) dovodi do brisanja suprotnosti između polova, a time i do isčezavanja erotske ljubavi koja je na tim suprotnostima zasnovana (kod većine "normalnih" individua). Da podsetim, kad je erotska ljubav u pitanju, slično se sličnome ne raduje.

ms:
"Svaki od nas, dakle, jeste samo prepolovljeno znamenje od jednoga Čoveka (nije muško i nije žensko, nego čovek je), jer smo, rasečeni kao svoje, postali dvoje iz jednoga. Naime, prvobitna ljudska priroda bila je celovita, odkad smo napola presečeni, kao ženski i muški princip, mi težimo samo za prvobitnom celinom i lovu na nju ime je LJUBAV..." - iz Gozbe, jedna od pohvala Erotu, u besedi Arostofenovoj.

Platonu možda nije bilo teško da briše razlike između muškog i ženskog intelekta (ako je to uopšte i radio, ja se nešto ne sećam da jeste) zato što je davao prednost homoseksualnoj ljubavi nad onom heteroseksualnom. Ako se dobro sećam, njegovo je mišljenje bilo: "Koji (muškarac) hoće da rađa telom, on više naginje ka ženama..." a ko želi da "rađa dušom", on to radi "preko prave ljubavi prema dečacima" (ay, carumba! :? )
 
Tuzni_patak:
Ukratko , zenski deo populacije nam je strasno bio
nervozan i nadrazljiv u nedelju i ponedeljak i onda sledi pitanje dali je to izuzetak ili pravilo i sta ciniti.

Dali postoji UTICAJ VREMENA FILOZOFIRANJA I POLA KOD FILOZOFIRANJA?

Voleo bih da se obrati paznja vishe na postojanje mogucnosti uticaja zbog PMS ili meseca ili.... nego na primedbe zbog vece zenske sujete,prakticne ameboidne prilagodljivosti i slicno....

Ako vam je odgovor DA , onda bih voleo i obrazlozenje i resenje za smanjivanje tog uticaja.
...SEKSOLOGIJA VREMENA ili koPOLARNA FILOSOFIJA?!
Ako je u seksologiju, pojam SADIZAM uveo becki psihijatar Rihard Kraft - Ebing, a odgonetavanju DEBILIZMA u seksologiji najvise doprineo, americki seksolog Alfred Kinsi, ti definitivno ulazis u istoriju kao patkica - DEBILOSADISTICAR - koja se PMS-om prave pravcate, i svakodnevne ZENE, posluzila
k'o derpe u zenskom nuzniku. Nuzno ti je, a?
Napinje te nesto?! PMS mozda? Tvoj? A?! Aha!!!
 

Back
Top