Pitanje za Pravoslavce

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Pitanje za Pravoslavce da li se nedjeljom klanja u Crkvi, odnosno da si se kolena priklanjaju i nedjeljom, narocito o prazniku Pedesetnice, na Duhove?

duhovi17.jpg


http://www.eparhija-sumadijska.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=1149&Itemid=36

Klikom na donju sliku sa linka uci cete u Galeriju i tamo ima cudnih slika.
 
Poslednja izmena:
Да на вечерњој служби.

Zar nedjelja nije i u zoru, i u podne i u vece i po noci? Nije li cudno da je jednim pravilom to zabranjeno, a onda opet nije zabranjeno? Zar nije isto klanjati se u hramu danom u toku Liturgije, ili klanjati se u kuci pri molitvi izjutra ili u vece, pa i na vecernjoj sluzbi? Nije li nedjelja svih 24 casa?

Ima li neko svetootacko pravilo o tome klanjaju o vecernjoj sluzbi, kao sto ima pravilo o ne klanjanju nedjeljom?
 
Poslednja izmena:
Zar nedjelja nije i u zoru, i u podne i u vece i po noci? Nije li cudno da je jednim pravilom to zabranjeno, a onda opet nije zabranjeno? Zar nije isto klanjati se u hramu danom u toku Liturgije, ili klanjati se u kuci pri molitvi izjutra ili u vece, pa i na vecernjoj sluzbi? Nije li nedjelja svih 24 casa?

Ima li neko svetootacko pravilo o tome klanjaju o vecernjoj sluzbi, kao sto ima pravilo o ne klanjanju nedjeljom?

Ово што си показао на слици је клечање,а не клањање.
 
Pitanje za Pravoslavce da li se nedjeljom klanja u Crkvi, odnosno da si se kolena priklanjaju i nedjeljom, narocito o prazniku Pedesetnice, na Duhove?

duhovi17.jpg


http://www.eparhija-sumadijska.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=1149&Itemid=36

Klikom na donju sliku sa linka uci cete u Galeriju i tamo ima cudnih slika.

Реч је о молитви (трократној) којом се Бог Отац моли да нам пошаље Дух Светога...
 
Niko mi ne pokaza pravilo Crkve po kojem se na Duhove kleci u Crkvi! Duhovi su uvijek nedjeljom, a pravilo crkve kaze da se nedjeljom ne kleci.

I sta sad? Ja mogu da tvrdim da je to klecanje novijeg datuma, a ko moze da me razuvjerim neka to ucini sa dokazom Crkve. ;)
 
То је вечерње на дан Педесетнице, а по црквеном дан почиње са вечерњем тако да је то онда понедељак.

Свеноћно бденије се служи по уобичајеном поретку, као за свих дванаест Господњих празника. Божанствена литургија је са празничним антифонима. Уместо "Свјатиј Боже", само за први дан празника пева се "Јелици во Христа крестистесја". Главна особеност празника Педесетнице је то што се одмах после Литургије служи Велико вечернее са входом, великим прокименом: "Кто бог велиј, јако Бог наш" и читањем три коленопреклоне молитве.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogosluzbeni/Liturgika/Liturgika_48.htm

Posle svete liturgije u produžetku je večernje, jedini put u godini u to vreme. Čitaju se u tri maha molitve sastavljene od svetog Vasilija Velikog, dok narod na kolenima uz molitvu plete venčiće od trave. Moli se za obnovu blagodati Duha Svetoga, a takođe i za upokojenje duša onih koji su nas napustili.

http://dijaspora.wordpress.com/2008...eci-po-znacaju-praznik-posle-uskrsa-i-bozica/

Vecerna odmah poslije Liturgije! Zar moze biti ponedeljak nedjeljom u podne? U masti moze, u stvarnosti ne moze!
 
Poslednja izmena:
Vecerna odmah poslije Liturgije! Zar moze biti ponedeljak nedjeljom u podne? U masti moze, u stvarnosti ne moze!

Crkva u odredjenim prilikama i danima zabranjuje
cinjenje metanija i to poslije primanja sv. Pricesca, u sve dane
nedeljne i praznicne od Rozdenstva Hristovog do Bogojavljenja i od
Vaskrsa do Pedesetnice - Duhova.

Duhovi su cijelu nedjelju, cijeli dan, a ne samo od pocetka nedjelje do kraja Liturgije.

duhovi16t.jpg


Vladika u molitvi okrenut ledjima (dupetom) oltaru!? Ovo nikako ne moze biti crkveno naslijedje, ovo ne moze biti naslijedje Vaseljenskih sabora, ovo nije i ne moze biti Predanje Crkve!
 
Poslednja izmena:
Vladika u molitvi okrenut ledjima (dupetom) oltaru!? Ovo nikako ne moze biti crkveno naslijedje, ovo ne moze biti naslijedje Vaseljenskih sabora, ovo nije i ne moze biti Predanje Crkve!

Ma nije to najgore... najgore je što su svuda po ikonostasu prikazani krstovi, znaš "mistični simboli hetitiskog boga Sunca", a vidiš i sam da i vladika ima na odeždi krstove.
Pošten pravoslavni narod ni ne zna da se u stvari klanja "mističnim" sveštenicima hetitiskog boga Sunca.

Na primer na ovoj slici:
brajkovac01.jpg

vidimo sveštenika sa 3 i 2 sveće.
3 * 2 = 6.
A znamo da je u Otkrovenju numenorološka varijanta imena imperatora Nerona - 666, te je više nego očigledno da ovaj sveštenik štuje manijakalnog cara.
Dokazi su svuda oko nas, ko ima oči - videće, ko ima uši - čuće, ko ne duva u vrelu supu - opeći će se.
 
Ma nije to najgore... najgore je što su svuda po ikonostasu prikazani krstovi, znaš "mistični simboli hetitiskog boga Sunca", a vidiš i sam da i vladika ima na odeždi krstove.
Pošten pravoslavni narod ni ne zna da se u stvari klanja "mističnim" sveštenicima hetitiskog boga Sunca.

Na primer na ovoj slici:
brajkovac01.jpg

vidimo sveštenika sa 3 i 2 sveće.
3 * 2 = 6.
A znamo da je u Otkrovenju numenorološka varijanta imena imperatora Nerona - 666, te je više nego očigledno da ovaj sveštenik štuje manijakalnog cara.
Dokazi su svuda oko nas, ko ima oči - videće, ko ima uši - čuće, ko ne duva u vrelu supu - opeći će se.

Ma kолико да несматрам да је лик на слици епископ вала твоје тумачење је нетачно.
А ове свеће представљају следеће.Три свеће Свету Тројицу,а две две природе у Христу Богу.:rtfm:
 
Ma kолико да несматрам да је лик на слици епископ вала твоје тумачење је нетачно.
А ове свеће представљају следеће.Три свеће Свету Тројицу,а две две природе у Христу Богу.:rtfm:

Pustim me sam da pogodim - sarkazam je greh, zar ne? :per:

Osim toga, tumačenje ti je pogrešno.
U levoj ruci drži dve sveće što je simbol Sataninih rogova, jer mu je leva ruka bliža srcu, to znači da mu je Satana u srcu, a u desnoj ruci drži tri sveće što je simbol trozupca, a svi znamo da đavo drži trozubac.
Dakle, na slici je u stvari pripadnik satanističkog kulta.
 
Poslednja izmena:
Pustim me sam da pogodim - sarkazam je greh, zar ne? :per:

Незнам да ли си и зашто написао оно пре.али знам разне пришче о тим свећама које су имали и имају свакакве позадине.Као у покушају разних припадника неких окултистичких секти да докажу небулозе.:rtfm::thumbdown::roll:
 
Незнам да ли си и зашто написао оно пре.али знам разне пришче о тим свећама које су имали и имају свакакве позадине.Као у покушају разних припадника неких окултистичких секти да докажу небулозе.:rtfm::thumbdown::roll:

Da, sarkazam je greh - razumeo sam. :hahaha:
 
96athos2007ouranopolis.jpg


Simbola Hetitskog boga sunca zaista ima. Jedan od njih je i dvoglavi orao sa suncem na grudima i ovih zadnjih 20-tak godina nose ga sve nase vladike na svojim mitrama.

Mene zanima kad su pocele vecernje sluzbe odmah u nastavku Liturgije? To je pitanje za odgovor (vecernje sluzbe u manastirima su tek oko 10 sati u vece).

Ima li iko da zna?
 
Poslednja izmena:

Back
Top