Trčanje i kilogrami

summer girl 93

Domaćin
Poruka
3.385
Planiram uskoro da trčim, mislim prvo brzo hodanje naravno, pa onda trčanje.Ja bih trčala više zbog kondicije nego zbog kilograma.Hoću da trčim, a ne želim da smršam jer ne želim nikako biti mršavija. :(
Šta mi preporučujete? Hvala unapred :hvala:
 
trchi, i kvalitetno se hrani i necesh biti premrshava!!
Jedi kvalitetnu hranu, sa dosta proteina, umerenom kolichinom UH, i zdravih masti (omega 3,6, 9)
i trchanje ce biti sasvim ok ;)
samo ne preteruj... drzi se trchanja recimo 3 puta nedeljno, ili svaki drugi dan...
samo se kvalitetno hrani!! ;)
 
Regulises Ishranom. Neces smrsati ako ne potrosis vise kalorija nego sto uneses. Znaci lupam bazalni metabolizam 1500 + 500od trcanja, uneses lepo 2001 i neces smrsati nego se ugojiti za tu jednu kaloriju. Ili uneses 1999 i smrsaces za jednu kaloriju.

Naravno nije ovako prosto ali da bi razumela sta hocu da kazem objasnio sam ovako. Uglavnom, unesi vise hrane nego sto potrosis tokom dana na aktivnosti i neces smrsati.
 
Nemoj krenuti više od 3-4 puta nedeljno. Kombinuj hodanje i trčanje, ne preteruj na startu, tek treba da razviješ mišiće, tetive i kosti da mogu da se nose sa jačim udarima koje trčanje izaziva u svakom koraku. Trči na mekšim terenima, izbegavaj asfalt i klopu bar 2 do 2 ipo sata pre trčanja. Piti možeš pola sata ranije, a kad se vratiš iz rekreacije, možeš odmah piti i jesti, nema problema.
Pozdrav.
 
Pa onda ću morati da žderem k'o kreten :lol: Ipak, hrana će mi pomoći da održavam kilograme ;)

Neces, niti moras da brojis kalorije. Kilogrami se ne gube tako lako. Mislim da previse razmisljas, a nisi ni pocela. Samo ti trci. Telo, pluca i srce ce ti posle biti zahvalni. Ako izgubis koji kilogram onda je i trebalo da ga izgubis.
Ako se bas toliko brines, onda se drzi par jednostavnih pravila. Nemoj da ti treninzi budu duzi od 40min, i nemoj da prodje mnogo vremena nakon treninga, a da ne pojedes nista.
 
Ok, možda zavisi i od dužine treninga... ;)

Pazi, posle recimo 40min telo ulazi u stanje katabolizma misica i tada pocinje da korisit misice kao izvor energije, umesto do tada sala ili tek na pocetku treninga UH... Unesi dovoljno ugljenih hidrata i nemoj nikad da trcis vise od 1h dnevno i bice sve ok... ;)

Ako ti je bas svaki gram bitan uhvati se u kostac sa merenjem kalorija. Pa onda po principu, cini mi se da je 1h trcanja 600 kalorija, bazalni metabolizam kod zena mislim da je izmedju 1500 i 2000 i ako radis jos nesto krupnije u toku dana pa izracunaj...;)
 
Aha, hvala :) Inače nemam uređaj za merenje kalorija a i mnogo će me koštati, ali hvala ti :)

ma bre ne treba ti to nemoj da kupujes! Veruj mi bitno je znati otprilike, a to se zna, imas na internetu da nadjes navodno merac bazalnog metabolizma, gde uneses kilograme, visinu i godine i kao on ti izbaci, i na to uzmes tablicu sa aktivnostima i otprilike izracunas ako uopste hoces da racunas... I cak i da omasis tipa 300 kalorija nije nista strasno neces ni osetiti ;)

pazi:
7709 Kcal = 1 Kg

znaci ako omasis 800 kalorija izgubices 100grama... znaci nemoj se opterecivati... Zato i jeste tako tesko izgubiti kilograme...

znaci ako ti je dan tipa: ustanem, odem na trcanje sat vremena, vratim se gledam tv, citam knjigu sedim za kompom, istusiram se odem do grada do kafica vratim se oko dvanaest ili tako nesto i spavam potrosila si oko 2500 kalorija taj dan. Znaci potrudis se da uneses preko toga [nece ti biti tesko veruj mi] i neces smrsati grama...

Nemoj se mnogo opterecivati to je teorija a praksa i ne zahteva mnogo teorije sem ako se profesionalno ne bavis. Vazno je uglavnom znati osnovne stvari tipa koliko je nesto zdravo ili stetno, zbog cega i sl... Sta treba jesti a sta ne i to je to...:D
 
I da samo da ti napomenem, ako vec nisi krenula da trcis. Nemoj da se uplasis posle par treninga jer na pocetku ces prvo izgubiti tipa 2kg i recimo u tvom slucaju ces pomisliti da nesto nije ok, ili neko ko hoce da smrsa pomisli da je dijeta efektna i nalozi se da je na pravom putu . A to je ustvari gubitak vode iz organizma i normalan je kad tek krenes da treniras. Posle nekog kraceg vremena se to normalizuje i zato obicno ljudi pomisle da dijeta koja im je pomogla prvih par dana sada vise ne deluje, odustaju itd...
 
Ivan015 ima pravo, vezano za kalorije. Važno je da ne uđeš u kalorijski deficit, a to znači da ostaješ u plusu. Ako primetiš pad mase vrlo brzo, to je uglavnom tečnost, da znaš.
Pošto još nisi trkač, a da nebi imala problema time što počinješ, pogledaj ovaj članak i još poneke na sajtu:
http://trcanje.rs/2009/05/kako-postati-trkac/
Što se tiče uređaja za merenje kalorija (aj da kažemo pedometar, pa čak i pulsmetar) to ti može koristiti, ali nije neophodno. Važno je da polako ulaziš u svet trčanja, sve se radi polako i onda je trčanje pravo zadovoljstvo.
Pozdrav.
 

Back
Top