Trčanje i kilogrami
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Trčanje i kilogrami

Domaćin summer girl 93 (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Question Trčanje i kilogrami

Planiram uskoro da trčim, mislim prvo brzo hodanje naravno, pa onda trčanje.Ja bih trčala više zbog kondicije nego zbog kilograma.Hoću da trčim, a ne želim da smršam jer ne želim nikako biti mršavija.
    Šta mi preporučujete? Hvala unapred
    Jedino što valja biti prekomerno jeste umerenost, jer treba sve biti u umerenim količinama.

Zainteresovan član pivalica (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Trčanje i kilogrami

trchi, i kvalitetno se hrani i necesh biti premrshava!!
    Jedi kvalitetnu hranu, sa dosta proteina, umerenom kolichinom UH, i zdravih masti (omega 3,6, 9)
    i trchanje ce biti sasvim ok
    samo ne preteruj... drzi se trchanja recimo 3 puta nedeljno, ili svaki drugi dan...
    samo se kvalitetno hrani!!
    Nijedna suza, nimalo volje. Nijedna slutnja, ni glas.
    A moglo je bolje...

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Probaću, pa šta bude Ipak hvala
    Mislim meni kilaža ne predstavlja problem jer imam 52 kg na svojih 162 cm
    Nego uvek me je zanimalo kako da trčim, a da ne smršam.
    Jedino što valja biti prekomerno jeste umerenost, jer treba sve biti u umerenim količinama.

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Regulises Ishranom. Neces smrsati ako ne potrosis vise kalorija nego sto uneses. Znaci lupam bazalni metabolizam 1500 + 500od trcanja, uneses lepo 2001 i neces smrsati nego se ugojiti za tu jednu kaloriju. Ili uneses 1999 i smrsaces za jednu kaloriju.

Naravno nije ovako prosto ali da bi razumela sta hocu da kazem objasnio sam ovako. Uglavnom, unesi vise hrane nego sto potrosis tokom dana na aktivnosti i neces smrsati.

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Pa onda ću morati da žderem k'o kreten Ipak, hrana će mi pomoći da održavam kilograme

Početnik ivujicic (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nemoj krenuti više od 3-4 puta nedeljno. Kombinuj hodanje i trčanje, ne preteruj na startu, tek treba da razviješ mišiće, tetive i kosti da mogu da se nose sa jačim udarima koje trčanje izaziva u svakom koraku. Trči na mekšim terenima, izbegavaj asfalt i klopu bar 2 do 2 ipo sata pre trčanja. Piti možeš pola sata ranije, a kad se vratiš iz rekreacije, možeš odmah piti i jesti, nema problema.
    Pozdrav.

Aktivan član Mickey Fine (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio summer girl 93 Pogledaj poruku
    Pa onda ću morati da žderem k'o kreten Ipak, hrana će mi pomoći da održavam kilograme
    Neces, niti moras da brojis kalorije. Kilogrami se ne gube tako lako. Mislim da previse razmisljas, a nisi ni pocela. Samo ti trci. Telo, pluca i srce ce ti posle biti zahvalni. Ako izgubis koji kilogram onda je i trebalo da ga izgubis.
    Ako se bas toliko brines, onda se drzi par jednostavnih pravila. Nemoj da ti treninzi budu duzi od 40min, i nemoj da prodje mnogo vremena nakon treninga, a da ne pojedes nista.

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Ok, možda zavisi i od dužine treninga...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Ok, možda zavisi i od dužine treninga...
    Pazi, posle recimo 40min telo ulazi u stanje katabolizma misica i tada pocinje da korisit misice kao izvor energije, umesto do tada sala ili tek na pocetku treninga UH... Unesi dovoljno ugljenih hidrata i nemoj nikad da trcis vise od 1h dnevno i bice sve ok...

Ako ti je bas svaki gram bitan uhvati se u kostac sa merenjem kalorija. Pa onda po principu, cini mi se da je 1h trcanja 600 kalorija, bazalni metabolizam kod zena mislim da je izmedju 1500 i 2000 i ako radis jos nesto krupnije u toku dana pa izracunaj...

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Aha, hvala Inače nemam uređaj za merenje kalorija a i mnogo će me koštati, ali hvala ti

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Aha, hvala Inače nemam uređaj za merenje kalorija a i mnogo će me koštati, ali hvala ti
    ma bre ne treba ti to nemoj da kupujes! Veruj mi bitno je znati otprilike, a to se zna, imas na internetu da nadjes navodno merac bazalnog metabolizma, gde uneses kilograme, visinu i godine i kao on ti izbaci, i na to uzmes tablicu sa aktivnostima i otprilike izracunas ako uopste hoces da racunas... I cak i da omasis tipa 300 kalorija nije nista strasno neces ni osetiti

pazi:
    7709 Kcal = 1 Kg

znaci ako omasis 800 kalorija izgubices 100grama... znaci nemoj se opterecivati... Zato i jeste tako tesko izgubiti kilograme...

znaci ako ti je dan tipa: ustanem, odem na trcanje sat vremena, vratim se gledam tv, citam knjigu sedim za kompom, istusiram se odem do grada do kafica vratim se oko dvanaest ili tako nesto i spavam potrosila si oko 2500 kalorija taj dan. Znaci potrudis se da uneses preko toga [nece ti biti tesko veruj mi] i neces smrsati grama...

Nemoj se mnogo opterecivati to je teorija a praksa i ne zahteva mnogo teorije sem ako se profesionalno ne bavis. Vazno je uglavnom znati osnovne stvari tipa koliko je nesto zdravo ili stetno, zbog cega i sl... Sta treba jesti a sta ne i to je to...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

I da samo da ti napomenem, ako vec nisi krenula da trcis. Nemoj da se uplasis posle par treninga jer na pocetku ces prvo izgubiti tipa 2kg i recimo u tvom slucaju ces pomisliti da nesto nije ok, ili neko ko hoce da smrsa pomisli da je dijeta efektna i nalozi se da je na pravom putu . A to je ustvari gubitak vode iz organizma i normalan je kad tek krenes da treniras. Posle nekog kraceg vremena se to normalizuje i zato obicno ljudi pomisle da dijeta koja im je pomogla prvih par dana sada vise ne deluje, odustaju itd...

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Sad sam razumela

Početnik ivujicic (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ivan015 ima pravo, vezano za kalorije. Važno je da ne uđeš u kalorijski deficit, a to znači da ostaješ u plusu. Ako primetiš pad mase vrlo brzo, to je uglavnom tečnost, da znaš.
    Pošto još nisi trkač, a da nebi imala problema time što počinješ, pogledaj ovaj članak i još poneke na sajtu:
    http://trcanje.rs/2009/05/kako-postati-trkac/
    Što se tiče uređaja za merenje kalorija (aj da kažemo pedometar, pa čak i pulsmetar) to ti može koristiti, ali nije neophodno. Važno je da polako ulaziš u svet trčanja, sve se radi polako i onda je trčanje pravo zadovoljstvo.
    Pozdrav.
    http://trcanje.rs

Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Hvala, pogledaću

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

hehe dajte malo reputaciju za savete

Slične teme

1. Kilogrami doleeee
    Autor *Purple Baby* u forumu Svaštara