Glavaš neće biti izručen Hrvatskoj

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Glavaš neće biti izručen Hrvatskoj Utorak, 23. jun 2009. 19:04

v138677p0.jpg


Vanraspravno veće Suda Bosne i Hercegovine odbilo je danas molbu Ministarstva pravosuđa Hrvatske za izručenje Branimira Glavaša, koji je pobegao iz Hrvatske u BiH, nakon što mu je izrečena kazna zatvora od 10 godina zbog ratnih zločina počinjenih u Osijeku nad srpskim civilima.

Sud je zaključio da Zakon o krivičnom postupku BiH isključuje mogućnost izručenja bosanskohercegovačkih državljana, i da takva obaveza za BiH nije predviđena bilo kojim međunarodnim pravnim aktima.

Sud nije prihvatio mišljenje sudije za prethodni postupak koji je smatrao da postoje pretpostavke za izručenje, pozivajući se na međunarodno običajno pravo, međunarodne konvencije koje obavezuju države potpisnice na saradnju u istragama vezanim za ratne zločine i interese pravde.

Odluka Vanraspravnog veća biće dostavljena Apelacionom odeljenju Suda BiH radi ocene zakonitosti.

Glavaš se nalazi na području zapadne Hercegovine, gde je i dobio državljanstvo BiH i lična dokumenta.

(Tanjug)
 
To se slažem.
Mada neće ni to biti dugog vijeka.
Između BiH i Hrvatske se priprema sporazum o izručivanju ljudi koji su traženi u drugoj državi, baš radi učestale pojave da se kriminalci iz Hrvatske kriju u BiH.
Tako je i sa onim doktorom iz Rijeke.

Kitu su ga kitu pustili:mrgreen:Znas li ti sta bi Sanader,Seks i kompanija dali da su ga mogli direktno izruciti??Stalno su mu radili iza ledja,i samo tako bi ga sjebali da mogu...a uostalo, sta se cudis sto je osao tamo kad se zna da mu je to karta za slobodu..zar nije tako i onaj kirurg???
 
Naravno....Zna se kakvih je sve problema oko sudjenja tom koljacu Glavasu bilo i on umesto da je iza resetaka i tu da ceka kraj sudjenja on se svrlja slobodno....lepo ga pustili u Federaciju ....izrucenja nema....Hrvatska kao eto ispalo da sudi nekome :hahaha: ....a Glavas uziva u nekom ustashkom mestu u Hercegovini i zabole ga.

pa i Mladic se seta slobodno,ide na svadbe itd,a gori je slucaj od Glavasa..tko si ti da jednoga optuzujes,a istog takvog,jos i goreg imas u svom dvoristu
 
Glavaš nije Haaški optuženik, nego osuđenik hrvatskog suda, tako da europske institucije tu nemaju nikakvog uticaja.

nema to veze
ceo sluchaj pokazuje u kojem stadijumu raspadanja je"pravosudje" hrvatske
a "reforma pravosudja"je jedna od glavnih stvari na"EU putu"
kad se osudjeni ratni zlochinac namerno pusti da pobegne za normalne drzave je to bruka i treba da snosi neke politichke konsekvence
znachi ni ovce vam ne treba dati da chuvate a kamoli sudjenje optuzenima za ratne zlochine
 
pa i Mladic se seta slobodno,ide na svadbe itd,a gori je slucaj od Glavasa..tko si ti da jednoga optuzujes,a istog takvog,jos i goreg imas u svom dvoristu

Pa nije gori slucaj od Glavasa. Pusti ti te price od 8000 mrtvih balija a jedva navukose nesto preko 3000 iz cele Bosne....jos su u deficitu sa lesevima do tih 8000 a prodaju pricu o toj cifri.
Mladic nije jos uhvacen...a Glavas kao jeste :hahaha:
 
nema to veze
ceo sluchaj pokazuje u kojem stadijumu raspadanja je"pravosudje" hrvatske
a "reforma pravosudja"je jedna od glavnih stvari na"EU putu"
kad se osudjeni ratni zlochinac namerno pusti da pobegne za normalne drzave je to bruka i treba da snosi neke politichke konsekvence
znachi ni ovce vam ne treba dati da chuvate a kamoli sudjenje optuzenima za ratne zlochine

nije on namjerno pusten da pobjegne..a je danas tesko pobjeci u pm:roll:Covjek je iskoristio zadnju slamku spasa,a pojedinci kod nas bi sve dali da ga mogu sjebati i to pogotovo Seks i Sanader,koji je takav EUdupelizac da je to strasno..da je on mogao sjebati Glavasa,sjebo bi ga itekako..
 
nije on namjerno pusten da pobjegne..a je danas tesko pobjeci u pm:roll:Covjek je iskoristio zadnju slamku spasa,a pojedinci kod nas bi sve dali da ga mogu sjebati i to pogotovo Seks i Sanader,koji je takav EUdupelizac da je to strasno..da je on mogao sjebati Glavasa,sjebo bi ga itekako..

Pa sto ga onda Seks i Sanader nisu drzali u zatvoru kada su toliko hteli da ga sje-bu???
 
kolko ja znam mladic se tereti za komandnu odgovornost
i to komandnu odgovornost za ubijanje ratnih zarobljenika
znachi neshto gde direktno nije bio umeshan
a glavash je osudjen za ubistva civila+ je sam vrshio egzekucije
missim jezivo ebote osudishe tu ustashku stoku koji je ubijao srpske civilie samo na 10 godina
i josh ni to ne isposhtovashe
i posle neko kaze hrvatska nije NDH2 lol
koja se tu moze izvuci zakljuchak?
ubiti srpskog civila u NDH je zlochin za kaznu od 10 godina koji mozesh da izdrzavash jedino ako nemash dvojno drzavjanstvo
 
Pa sto ga onda Seks i Sanader nisu drzali u zatvoru kada su toliko hteli da ga sje-bu???

nemozes dovijeka drzati covjeka u zatvoru kojem jos nista nije bilo dokazano.Glavas je mudar bio i izbjegao je sto ga ceka...i u jednu ruku mi je drago samo zbog idiota Sanadera i Seksa...nepodrzavam ga da sad nekrene drvlje i kamenje ali mi je drago sto je onim smradovima utjerao kajlu
 
nemozes dovijeka drzati covjeka u zatvoru kojem jos nista nije bilo dokazano.Glavas je mudar bio i izbjegao je sto ga ceka...i u jednu ruku mi je drago samo zbog idiota Sanadera i Seksa...nepodrzavam ga da sad nekrene drvlje i kamenje ali mi je drago sto je onim smradovima utjerao kajlu

Pa znam da ti je drago sto je koljac Glavas pobegao pravdi. Svi Hrvati se raduju tome. Jos jedan od mnogih hrvatskih zlocinaca koji ce proziveti zivot nekaznjen.
 

Back
Top