Šta mislite, da su fašisti pobedili, da li bi Hrvati onda paradirali svojim fašizmom

Shta mislite?

  • Narawno..

  • Ne

  • Ja sam Hrwat i nemam prawo da glasam na owoj temi...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Gledam ovu temu o Hrvatima i njihovoj tradicijalnoj i vekovnoj borbi protiv fašizma jos od nastanka vremena... I divim se njihovoj pravdoljubivosti.. eh da smo mi Srbi kao oni antifashisti gde bi nam bio kraj...
Čitam ja redove ponosnih postova od Hrvata. Kako su se vekowima borili protiv fašizma, kako Su bili na strani Alijanse.. Pišu i o nekom zlom plemenu Srbima, koje je bilo izvor fašizma na celom svetu, i od koga je svo zlo nastalo..
Pa su čak ti bezobrazni Srbi, počeli da se medjusobno ubijaju ne bi li okrivili antifashiste Hrvate...
Onda vidim ja nekog bezobraznog Srbina, kako kreće da postuje neke linkove na svetoj temi hrvata.. Reko au bre Srbine kako te nije sramota da postujes linkove gde piše neka rech ustaša nesto.. Kad svi znamo da su najweće ustaše bili upravo Srbi...
Ali kao ja nemam šta da radim pogledam ti ja te neke linkove. pogledam malo na wikipediji.. Kad ono.. Pominje se neka NDH nešto.. Pominje se neki Jasenovac, neke cifre nešto 700 000. U Boga mu pitam se ja, šta je ovo koji QR... Vidim ja neki narod pozdravlja Hitlera, raduju se.... Pogledam ja malo po knjigama kad ono..
HITLER BIO FAŠISTA???:eek::eek:
Znachi da istina je ljudi.. Hitler je bio fašista......

Vidim ja nešto mi smrdi tu.. Ali odbijam da verujem da su vekovni borci protiv fašizma mogli da podržavaju predstavnika istog.. Mora da su im to zakuvali Srbi nešto...
Posle gledanja dosta linkova, i ćitanja.. Shtavio sam svoju gresku..
PA NDH NEMA NIKAKVE VEZE SA HRVATSKOM!!!!! U NDH SU IM SAMO BILI OČEVI, MAJKE, BABE, DEDE, I NEMAJU APSOLUTNO NIKAKVE VEZE SA HRVATSKOM DANAS
dakle ukratko Nezavisna Država Hrvatska apsolutno nema nikakwe wese sa sadasnjom Hrvatskom...
Nego šta mislite da su presvetla braća Hrwati bili na strani fašista onda bi sigurno fašizam pobedio, jer bi to onda bio princip svelosti, i hrabrosti... Jel bi se i onda braća Hrvati tako dično Ponosili Svojim Fašizmom?
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Shta mislite, da su fashisti pobedili, Jel bi Hrvati onda paradirali svojim fashizmom"

То што фашизам није победио Хрвате уопште не спречава да парадирају (и не само да парадирају, већ и да га конкретно примењују) својим фашизмом.
 
Da su Nemci pobedili, oni bi bile gazde u Hrvatskoj, a naravno da bi se Hrvati kao pobednici folirali.

Ne samo po Rvackoj, već bi paradirali i po Beogradu!
Naime, kako Hitler nije bio zadovoljan srpskim oduševljenjem okupacijom, Hrvatska bi dobila pravo i obavezu da se brine i o mentalnom stanju i lojalnosti Srba u Srbiji!:hahaha:
 
Na Hr forumu sam prochitao dve teme. Jedna je o Bleiburgu,a druga o nekoj jami Jazovka de su streljane ustashe. Vi tu kuknjavu ljudi ne mozete ni zamisliti. Ja sam se frapirao kakda sam video da 90% Hrvata place za streljanim ustashama i josh ih nije sramota da kazu pokoj im dushi i mir Bozji. Mislim stvarno strashno. Inache zanimljivo je kako nam nase kolege iz Hr na forumu,kada su otvarale temu o hrvatskom antifasizmu nisu oreneli ceo govor predsednika Mesica u kome on pored toga josh kaze da mnogi hrvatski visoki zvanicnici koketiraju sa fasizmom i da ne chine nishta da se to sprechi. Takodje je kritikovao i udzbenike iz istorije.
 

Back
Top