Light vs Dark

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
"there is no emotion..."
"..there is peace."

"there is no ignorance.."
"..there is knowledge."

"there is no passion.."
"..there is serenity."

"there is no chaos..."
"..there is harmony."

"there is no death..."
"..there is The Force"
(Tao) ili u ovom slucaju (Ki ili Chi

filozofija svetle strane..

"through passion i gain strength..
trough strength i gain power..
trough power i gain victory..
trough victory my chains are broken..
it will set me free"


filozofija tamne strane
 
integracija Taoisticke misli u srz star wars univerzuma od strane lukasa

extrap[olacija gore navedenih stihova uslozvno receno moze da nam donese poprilican broj odgovora iz stvarnog zivota o ponasanju ljudi u nasem okruzenju a i sire..ko prati tamnu a ko svetlu stranu itd..pomenute stihove sam copypastovao kao ilustraciju tao misli koju je lukas vesto integrisao u svoje price o dzedaj viteozvima i sit lordovima i vecitom sukobu izmedju dobra i zla..jin i jang koncept..inace tao misao je ukljucena u jos neke serijale filmova koji su postigli svetsku popularnost ako npr matrix brace vacovski
 
Kad smo vek kod filma i citatima na elgeskom iz njih:

“The common people will let it go. Oh yes, they’ll sell liberty for a quieter life. That is why they must be led, sir, driven, pushed!” - Mr. Alexander

"When a man cannot choose, he ceases to be a man." - Prison Chaplain

"It’s funny how the colours of the real world only seem really real when you viddy them on the screen." - Alex

Sve je ovo iz Paklene pomorandzhe .
 
mislim daje linija manjeg otpora..tzv laksi put put ka stagnaciji..
ko je zapravo jaci..jaca osoba takoreci
da li je osoba koja osvoji neogranicenu moc jaca..od osobe koja se te neogranicene moci ..odrekne?

secam se jedne price o nekom kralju koji je bio toliko mocan da vise nije znao sta ce sa sobom i sve to sto je imao mu je bilo malo pa je trazio od bogova da mu podare moc da sve sto dotakne pretvori u zlato..bogovi su mu uslisili molitvu i ostvarili mu zelju..i on je sve sto je doticao pretvarao u zlato..hranu koju je pokusavao da jede pretvarala bi se u nejestivo zlato..vodu koju bi pokusao da pije takodje..zenu koju bi dodirnuo takodje..umro je od gladi i zedji kao veoma nesrecan covek:think:
 
Kralj Mida mislim da se zvao taj sa zlatnim rukama.

Da priznam ova tema mi nije bash jasna ...

Ali sad se setih necheg o tamnoj strani , u nekoliko stihova Izgubljenog Raja Sotona kazhe kako sloboda ne postoji dok postoji neko jachi od nas , te je stoga najvece zlo shto chesto automatski vidimo protivnike u jachima i boljima kad za to nema razloga , umesto da ih vidimo kao uzore i uchitelje .
 
Kralj Mida mislim da se zvao taj sa zlatnim rukama.

Da priznam ova tema mi nije bash jasna ...

Ali sad se setih necheg o tamnoj strani , u nekoliko stihova Izgubljenog Raja Sotona kazhe kako sloboda ne postoji dok postoji neko jachi od nas , te je stoga najvece zlo shto chesto automatski vidimo protivnike u jachima i boljima kad za to nema razloga , umesto da ih vidimo kao uzore i uchitelje .
u pravu si ..bas ta prica ..tnx:hvala:

opa..na tome se bazira celokupna danasnja aktivnost covecanstva..sad pricamo..kad se okrenes oko sebe vidis da nacela kapitalizma leze na nacelima tamne strane..biti najjaci najbolji sa najvise para..to je prava stvar..
 
u pravu si ..bas ta prica ..tnx:hvala:

opa..na tome se bazira celokupna danasnja aktivnost covecanstva..sad pricamo..kad se okrenes oko sebe vidis da nacela kapitalizma leze na nacelima tamne strane..biti najjaci najbolji sa najvise para..to je prava stvar..

Tako nekako , para vrti gde burgija nece , sve dok neshto donosi kintu , dobro je , a sve ostalo ni za pishljiva boba :(
 
Tako nekako , para vrti gde burgija nece , sve dok neshto donosi kintu , dobro je , a sve ostalo ni za pishljiva boba :(
mislim da nacela i tamne i svetle strane su samo to nacela..uostalom ni jedan od tih trana ne postoje jedan bez druge..u svetu je danas izmestena ravnoteza i opasno smo se nagnuli na tu tamnu stranu..tih nacela uvek je bilo i bice ali svetu je neophodna ravnoteza..tj i dobro i zlo svetu treba jer ni svet koji bi pocivao samo na nacelima svetle strane ne bi mogao da funkcionise..
 
Да би ватра горела, потребан је мрак.

Тама и светлост се прожимају, преплићу, оне су као ружа и трн, не могу једно без другог, нису тако створене...
 
mislim da nacela i tamne i svetle strane su samo to nacela..uostalom ni jedan od tih trana ne postoje jedan bez druge..u svetu je danas izmestena ravnoteza i opasno smo se nagnuli na tu tamnu stranu..tih nacela uvek je bilo i bice ali svetu je neophodna ravnoteza..tj i dobro i zlo svetu treba jer ni svet koji bi pocivao samo na nacelima svetle strane ne bi mogao da funkcionise..

A sigurno ne bi moglo ni "nachelima" tamne strane .

Uostalom , problem je shto nije za sve ista ta podela na svetlo i mrachno...
 
A sigurno ne bi moglo ni "nachelima" tamne strane .

Uostalom , problem je shto nije za sve ista ta podela na svetlo i mrachno...
problem je zapravo u tome sto se svesno i namerno radi na mucenju vode tako da podela nikome ni ne bude jasna..to ti je kao one definicije terorizma ima ih cini mi se 7 i nijedna od tih sedam nije jeasna i svaka od tih 7 definicija daje dovoljno prostora da bilo sta moze da se nazove terorizmom
ili riseljeove reci
"dajte mi jednu recenicu iz bilo kog dela i ja cu u njoj naci dovoljno zla da pisca posaljem na lomacu"
 
kao i uvek resenja dolaze sa porastom svesnosti..covekom na autopilotu je lako manipulisati..svesnog coveka je tesko izmanipulisati

ili po ravnotezi svih stvari sto je veci broj ljudi koji prate tamnu stranu to je snaga onih koji ostaju na svetloj veca

Bez svesnosti nema nishta ...

Ta ravnozteza svih stvari mi nekako ne drzhi vodu ...
 
"there is no emotion..."
"..there is peace."

"there is no ignorance.."
"..there is knowledge."

"there is no passion.."
"..there is serenity."

"there is no chaos..."
"..there is harmony."

"there is no death..."
"..there is The Force"
(Tao) ili u ovom slucaju (Ki ili Chi

filozofija svetle strane..

"through passion i gain strength..
trough strength i gain power..
trough power i gain victory..
trough victory my chains are broken..
it will set me free"


filozofija tamne strane

Ja ne vidim nista pogresno ni u jednoj litaniji, ali ja sam student Jolee-a Bindo-a i Darth Traya-e.
Traya je mrzela silu, i zelela ju je ugusiti. Od mnogih njenih lekcija, najbolje sam zapamtio ovu
KreiaPortrait.jpg

"And what is it you think you have accomplished? If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself … and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory."

Bindo, sa druge strane, ima taj carefree stav, vidi da su i jedni i drugi psycho, i dovoljno je mudar da se drzi podalje od jednih i od drugih.
Dok bi Jedi da plete kikice sili, Sith da je analno siluje, Sivi Jedi zele samo da se malo promaju i zabave. Sivi prihvata silu, i ne pravi joj oltar, niti sebi pravi jedan.
JoleeBindoPic.jpg

"…Sometimes swirling Force is just swirling Force. It gets all us old Jedi excited at our age so we go 'Oooo, destiny!'" - Bindo
 
"there is no emotion..."
"..there is peace."

"there is no ignorance.."
"..there is knowledge."

"there is no passion.."
"..there is serenity."

"there is no chaos..."
"..there is harmony."

"there is no death..."
"..there is The Force"
(Tao) ili u ovom slucaju (Ki ili Chi

filozofija svetle strane..

"through passion i gain strength..
trough strength i gain power..
trough power i gain victory..
trough victory my chains are broken..
it will set me free"


filozofija tamne strane

:D
-Moramo imati mir da bi bi resili neki ili cak svoj unutrasnji konflikt.Donosenje odluka
pomocu emocija zamagljuje nas razum......
-Samo znanjem mozemo resiti prirodu problema.Neznanjem samo uvecavamo problem.
-Zar strast nije emocija?Dakle probleme lakse,razumnije i brze resavamo ako smo u blazenom stanju.tj smireni!
-Ko se jos snalazi u haosu koji napravi?:)
-Smrt nije konacna granica nasem postojanju!:think:

A sada u "Sith" nauke:lol:
-Neko ovim hoce da kaze da kroz nasu strast...nesto sto jako zelimo mozemo dobiti snagu da to i dobijemo.Dakle crpeti snagu iz osecanja!
-Kroz snagu dobija moc da ostvari svoje ciljeve(po "Sith" ucenju to znaci gaziti i preko onih koje najvise volis,tj onih koji su ti dragi!
-Elem kroz tu takozvanu "moc" gazeci preko drugih dolazi do cilja....
-Kada dobije ono sto zeli vise niko ne moze da ga zaustavi.....njegov duh je nepobediv!
:think:
 

Back
Top