EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 170

Tema: EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...

Aktivan član Mirjanadz (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...

Sta mislite o epiduralnoj anesteziji?!?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

O ovoj temi smo vec vise puta diskutovali ali mene ne mrzi da po stoti put kazem da je epiduralna anastezija nesto fenomenalno i da sam bebu bukvalno dobila na poklon.Bez bolova i muka,fino,elegantno moja beba je ugledala svetlost dana a ja sam bila opustena i mirna.Telefonirala i dremala.

vukika
    Guest

Podrazumevano

Meni je to bezveze...rađanje bebe je nešto najlepše,a po meni treba da bude prirodno, i jeste da boli...ali nije to toliko strašno,jednostavno u tom trenutku ne razmišljaš o tome,već da sve bude kako treba,da beba bude u redu...a naravno i ti ...uostalom čitala sam da za tu vrstu anestezije da nije baš toliko bezazlena kao što se misli!!!

Učlanjen
    20.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

[quote="vukika"]Meni je to bezveze...rađanje bebe je nešto najlepše,a po meni treba da bude prirodno, i jeste da boli...ali nije to toliko strašno,jednostavno u tom trenutku ne razmišljaš o tome,već da sve bude kako treba,da beba bude u redu...a naravno i ti ...uostalom čitala sam da za tu vrstu anestezije da nije baš toliko bezazlena kao što se misli!!![/quot

Da.Ja podrzavam prirodni porodjaj!Jeste da sam se namucila i da sam mislila da se nikad nece zavrsiti,ali kad se setim samog kraja i prestanka bola,opet bih se tako poradjala!!!Postavila sam ovu temu jer smo u drugoj poceli da pricamo o epiduralu,devojka bi trebalo da se porodi ali ne zna kako....pa su komentari tipa...nismo u XIV veku...Zene se poradjale u sumama,na poljanama,za vreme rata...pazi sad ne moramo da trpimo bol jer su izmislili cudotvornu inekciju koja ti oduzme pola tela da ne znas ni sta radis!
    Pretpostavljam da je lepo jer nista ne boli,ali nije to to....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

[quote="Mirjanadz"]
    Citat Original postavio vukika
    Meni je to bezveze...rađanje bebe je nešto najlepše,a po meni treba da bude prirodno, i jeste da boli...ali nije to toliko strašno,jednostavno u tom trenutku ne razmišljaš o tome,već da sve bude kako treba,da beba bude u redu...a naravno i ti ...uostalom čitala sam da za tu vrstu anestezije da nije baš toliko bezazlena kao što se misli!!![/quot

Da.Ja podrzavam prirodni porodjaj!Jeste da sam se namucila i da sam mislila da se nikad nece zavrsiti,ali kad se setim samog kraja i prestanka bola,opet bih se tako poradjala!!!Postavila sam ovu temu jer smo u drugoj poceli da pricamo o epiduralu,devojka bi trebalo da se porodi ali ne zna kako....pa su komentari tipa...nismo u XIV veku...Zene se poradjale u sumama,na poljanama,za vreme rata...pazi sad ne moramo da trpimo bol jer su izmislili cudotvornu inekciju koja ti oduzme pola tela da ne znas ni sta radis!
    Svaka cast na hrabrosti i istrpljenom bolu ali ja i dalje glasam za EA.
    Buni me jedino to sto ste poprilicno neobavestene,pa sirite dezinformacije.Oduzimanje pola tela i slicne gluposti...
    Vrlo licna stvar ali stvarno ne vidim razlog da se mucimo i patimo ako postoji alternativa.

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ajde da se malo ponavljam. I dalje podrzavam prirodni porodjaj i uopste ne smatram da je to mucenje. Mene je u sustini strah bilo kakave igle pa da mogu i zub da vadim bez anestezije to bih uradila. Tacnije ne razumem one koji popravljaju zub pod anestezijom kada sam ubod igle boli duze....brrrrr.
    A sto se tice EA, nije stvar u ne strucnosti anesteziologa, vec moze da se desi da se pacijentkinja trgne i u momentu igla ode gde ne treba. Ovo do duse samo nagadjam, ali sam veliki protivnik bilo cega ne prirodnog. Svaki bol moze da se istrpi zarad velike i lepe buducnosti. I da se razumemo, meni bolovi nisu bili nikakav pakao, niti sam mazohista pa sam mucila sebe prirodnim porodjajem. A kako sam vec navela u temi "Pitanje za mame" porodila sam se karlicno bez EA za 15 minuta, prezivela usivanje, jedino mi je smetalo kada mi je dr. zatezala konce, a ubod igle nisam ni osetila. Tako da bih zamolila maju malu mamu da ne plasi buduce mame od prirodnog porodjaja, jer je sigurno da je svaka zena koju sretnemo na ulici imala bar jedan porodjaj i koliko mozemo da vidimo sve su prezivele.

vukika
    Guest

Podrazumevano

[quote="maja mala mama"]
    Citat Original postavio Mirjanadz
    Meni je to bezveze...rađanje bebe je nešto najlepše,a po meni treba da bude prirodno, i jeste da boli...ali nije to toliko strašno,jednostavno u tom trenutku ne razmišljaš o tome,već da sve bude kako treba,da beba bude u redu...a naravno i ti ...uostalom čitala sam da za tu vrstu anestezije da nije baš toliko bezazlena kao što se misli!!![/quot

Buni me jedino to sto ste poprilicno neobavestene,pa sirite dezinformacije.Oduzimanje pola tela i slicne gluposti...
    Vrlo licna stvar ali stvarno ne vidim razlog da se mucimo i patimo ako postoji alternativa.
    Zbog čega misliš da smo neobaveštene??? U ostalom rekle smo ono što mislimo,a žena će valjda sama da odluči šta će da radi...ja se sigurno ne bih oslonila na "tuđe" mišljenje....u ostalom ja sam dvoje dece rodila bez ikakvih anestezija...pa sam i ja telefonirala i dremala,i odmah sam ustala iz kreveta!!! A za taj novac koji će da da za to,može da kupi gomilu potrebnih stvari za bebu..ali na njoj je da odluči.

Queen_
    Guest

Podrazumevano

[quote="vukika"]
    Citat Original postavio maja mala mama

Zbog čega misliš da smo neobaveštene??? U ostalom rekle smo ono što mislimo,a žena će valjda sama da odluči šta će da radi...ja se sigurno ne bih oslonila na "tuđe" mišljenje....u ostalom ja sam dvoje dece rodila bez ikakvih anestezija...pa sam i ja telefonirala i dremala,i odmah sam ustala iz kreveta!!! A za taj novac koji će da da za to,može da kupi gomilu potrebnih stvari za bebu..ali na njoj je da odluči.
    Mislim da ste neobavesteni jer pisete svasta-oduzimanje pola tela, nije to tako sigurno ko sto se kaze, itd. Ne znam zasto je nas narod tako skeptican prema novinama, prema necemu sto je na zapadu sasvim uobicajena pojava. Ne znam ni zasto nase zene gaje kult zrtve.
    Povezivanje sa bebom i sam cin porodjaja sa epiduralom nimalo se ne razlikuje od potppuno prirodnog porodjaja- ne mora da boli da bi shvatila da si postala majka. Ja sam se poradjala prirodno jer nisam na vreme sredila za epidural i bogami nisam bas telefonirala i dremala. Sledeci put, ako ga bude, samo uz epidural. Ni zub ne vadim bez anestezije.

Miave
    Guest

Podrazumevano

Kada ste već otvorile ovu temu, sačekajte da se jave one koje imaju iskustva. Potpuno bez smisla je govoriti za i protiv EA ako ste rodile bez nje.

Svako odlučuje sam za sebe i, nadam se, ne na osnovu rekla-kazala, već činjenica.

Sama sam rodila bez EA. Prvi put sam je želela, ali nije bilo vremena. Drugi put sam se odlučila, poznavajući sebe i svoje telo, da ne želim EA.

Još nisam čula za neko negativno iskustvo sa EA. O mogućim komplikacijama sam samo čitala, kao i o razlozima zbog kojih se neko odlučuje za takav porođaj.

Dakle, baš me zanima koliko će se javiti onih sa ličnim iskustvom.

mina442
    Guest

Podrazumevano Za EA

Citat Original postavio Miave
    Kada ste već otvorile ovu temu, sačekajte da se jave one koje imaju iskustva. Potpuno bez smisla je govoriti za i protiv EA ako ste rodile bez nje.

Svako odlučuje sam za sebe i, nadam se, ne na osnovu rekla-kazala, već činjenica.

Sama sam rodila bez EA. Prvi put sam je želela, ali nije bilo vremena. Drugi put sam se odlučila, poznavajući sebe i svoje telo, da ne želim EA.

Još nisam čula za neko negativno iskustvo sa EA. O mogućim komplikacijama sam samo čitala, kao i o razlozima zbog kojih se neko odlučuje za takav porođaj.

Evo jos jedne sa iskustvom. Prvo, o kakvom oduzimanju tela pricate? Verovatno ste pomesale kaudalni blok i epiduralnu anesteziju. Ja sam sve vreme mogla da pomeram noge, jedino je bol u predelu stomaka postala jako slaba. Epidural se daje u velikoj dozi kad se donji deo tela oduzima, ako se radi o carskom rezu ili operaciji donjih ekstremiteta, kada je porodjaj u pitanju, dozira se samo po malo, tek toliko da se ublazi bol kontrakcija. Inace se kontrakcije osecaju sve vreme, samo nisu bolne, a tacno se i naponi osecaju kad dodje vreme da se napinjete. Ja sam tacno osecala i bebinu glavu u porodjajnom kanalu. Da li znate da se svuda u svetu epiduralna anestezija koristi kad god je moguce umesto totalne, zato sto je mnogo manje rizicna po zivot pacijenta? Da li svaka zena moze da podnese bol porodjaja? Moze, naravno, kao sto moze da se podnese i da vadis zub nazivo. Ali treba da odlucite da li zelite anesteziju ili ne. A ta prica da treba osetiti bol da biste dozivele pravi osecaj donosenja na svet bebe, ne pije vodu. Sta da kazu zene koje se posle carskog probude i sestra im donese bebu? Ljudi, predugo smo bili u izolaciji. Dakle, nisam upoznala zenu koja je dobila epidural na porodjaju, a posle se pokajala. A znam ih dosta.
    Sad vidim koliko su nase zene neobavestene i koliko su frustrirane, kad sebe velicaju kroz porodjaj. Zasto da boli, ako ne mora?

Učlanjen
    20.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Za EA

Citat Original postavio mina442
    Citat Original postavio Miave

Evo jos jedne sa iskustvom. Prvo, o kakvom oduzimanju tela pricate? Verovatno ste pomesale kaudalni blok i epiduralnu anesteziju. Ja sam sve vreme mogla da pomeram noge, jedino je bol u predelu stomaka postala jako slaba. Epidural se daje u velikoj dozi kad se donji deo tela oduzima, ako se radi o carskom rezu ili operaciji donjih ekstremiteta, kada je porodjaj u pitanju, dozira se samo po malo, tek toliko da se ublazi bol kontrakcija. Inace se kontrakcije osecaju sve vreme, samo nisu bolne, a tacno se i naponi osecaju kad dodje vreme da se napinjete. Ja sam tacno osecala i bebinu glavu u porodjajnom kanalu. Da li znate da se svuda u svetu epiduralna anestezija koristi kad god je moguce umesto totalne, zato sto je mnogo manje rizicna po zivot pacijenta? Da li svaka zena moze da podnese bol porodjaja? Moze, naravno, kao sto moze da se podnese i da vadis zub nazivo. Ali treba da odlucite da li zelite anesteziju ili ne. A ta prica da treba osetiti bol da biste dozivele pravi osecaj donosenja na svet bebe, ne pije vodu. Sta da kazu zene koje se posle carskog probude i sestra im donese bebu? Ljudi, predugo smo bili u izolaciji. Dakle, nisam upoznala zenu koja je dobila epidural na porodjaju, a posle se pokajala. A znam ih dosta.
    Sad vidim koliko su nase zene neobavestene i koliko su frustrirane, kad sebe velicaju kroz porodjaj. Zasto da boli, ako ne mora?

Sad vidim koliko su nase zene neobavestene i koliko su frustrirane, kad sebe velicaju kroz porodjaj. Zasto da boli, ako ne mora?[/quote]

No comment!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Bravo za podrsku!
    Slazem se da svako treba da izabere kako i na koji nacin ce da se porodi ali ne bih bas rekla da ja plasim buduce mame, jer u jednom se slazemo a to je da porodjaj boli,ja samo toplo preporucujem EA na osnovu licnog iskustva,a tacno 5 mojih bliskih prijateljica se pre i posle mene porodilo sa EA i ni jedna nije imala nikakve komplikacije .
    Epidural nije vise imaginaran pojam u nasim porodilistima,ljudi koji to rade rade veoma profesionalno,i samo je stvar da li zelis ili ne.

Vukika
    Guest

Podrazumevano

Joj žene!!!! Ja sebe uopšte ne veličam zato što sam rodila prirodno,možda sam jednostavno takve građe da me jednostavno nije tako bolelo....ali dobro,ali nisam neobaveštena,baš i ako hoćete sestra mog kuma se u Francuskoj porađala epiduralnom i ima visoko mišljenje o tome....hoću samo ovo da dodam...odlomak iz magazina "Moje dete" iz oktobra 2003.
    "NE MOŽE SVAKA TRUDNICA DA SE PORODI U EPIDURALU.ZBOG MOGUĆEG PADA KRVNOG PRITISKA ANESTEZIJA SE NE PRIMENJUJE KADA POSTOJI OPASNOST OD KRVARENJA(KAO PLACENTA PREVIA),OZBILJNA PREEKLAMPSIJA ILI EKLAMPSIJA ILI PATNJA PLODA.EPIDURALNU ANESTEZIJU NEKAD PRATI USPORENA SRČANA RADNJA PLODA,STOGA JE NEOPHODAN STALNI FETALNI MONITORING." Inače u istom tekstu ima i puno hvala u vezi anestezije,sa napomenom da se obavezno popriča sa iskusnim ginekologom i anesteziologom u vezi same intervencije,i to je navedeno kao obavezno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Zene cim se okupe na dnevnom redu je porodjaj...kao muskarci o vojsci.
    Sve se prezivi,sa EA ili bez,porodjaj je normalna stvar i svaka zena koja zeli dete morace sa tim da se suoci.
    Dok sam ja bila u anasteziji a kontrakcije odradjivale svoje,gledala sam boksove preko puta gde su se tri zene poradjale normalno.Muce se ,kukaju,preznojavaju....Sutra dan smo zajedno pile caj i osecale se potpuno isto:veoma, veoma srecne i zadovoljne.

nina442
    Guest

Podrazumevano Malo informacije!

Citat Original postavio Vukika
    Joj žene!!!! Ja sebe uopšte ne veličam zato što sam rodila prirodno,možda sam jednostavno takve građe da me jednostavno nije tako bolelo....ali dobro,ali nisam neobaveštena,baš i ako hoćete sestra mog kuma se u Francuskoj porađala epiduralnom i ima visoko mišljenje o tome....hoću samo ovo da dodam...odlomak iz magazina "Moje dete" iz oktobra 2003.
    "NE MOŽE SVAKA TRUDNICA DA SE PORODI U EPIDURALU.ZBOG MOGUĆEG PADA KRVNOG PRITISKA ANESTEZIJA SE NE PRIMENJUJE KADA POSTOJI OPASNOST OD KRVARENJA(KAO PLACENTA PREVIA),OZBILJNA PREEKLAMPSIJA ILI EKLAMPSIJA ILI PATNJA PLODA.EPIDURALNU ANESTEZIJU NEKAD PRATI USPORENA SRČANA RADNJA PLODA,STOGA JE NEOPHODAN STALNI FETALNI MONITORING." Inače u istom tekstu ima i puno hvala u vezi anestezije,sa napomenom da se obavezno popriča sa iskusnim ginekologom i anesteziologom u vezi same intervencije,i to je navedeno kao obavezno.
    Srcana radnja ploda moze takodje da se uspori ako zena ne saradjuje sa doktorima, grci misice, oteze porodjaj zato sto ne ume da kontrolise bol. Krvni pritisak moze da padne, ali je to jako retko i zato se preventivno ukljucuje infuzioni sistem, a i ako se desi, nije nista fatalno i odmah se reaguje. Naravno da ne mogu sve zene da dobiju epiduralnu anesteziju, zato se, kao pre primene svake anestezije, razgovara sa doktorom i anesteziologom, a uzimaju se i faktori koagulacije, obicno vadjenje krvi.
    Ne znam da li znate da je to apsolutno isti tip anestezije koji se dobija pri vadjenju zuba, mislim, hemijski?
    Da li znate sta moze da se dogodi ako se pacijent kod zubara trgne dok mu daje anesteziju u gornju vilicu? Moze da nastane trajna paraliza jednog dela lica, pa niko o tome ne razmislja kad trazi anesteziju kod zubara.

Učlanjen
    20.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Malo informacije!

Citat Original postavio nina442
    Srcana radnja ploda moze takodje da se uspori ako zena ne saradjuje sa doktorima, grci misice, oteze porodjaj zato sto ne ume da kontrolise bol. Krvni pritisak moze da padne, ali je to jako retko i zato se preventivno ukljucuje infuzioni sistem, a i ako se desi, nije nista fatalno i odmah se reaguje. Naravno da ne mogu sve zene da dobiju epiduralnu anesteziju, zato se, kao pre primene svake anestezije, razgovara sa doktorom i anesteziologom, a uzimaju se i faktori koagulacije, obicno vadjenje krvi.
    Ne znam da li znate da je to apsolutno isti tip anestezije koji se dobija pri vadjenju zuba, mislim, hemijski?
    Da li znate sta moze da se dogodi ako se pacijent kod zubara trgne dok mu daje anesteziju u gornju vilicu? Moze da nastane trajna paraliza jednog dela lica, pa niko o tome ne razmislja kad trazi anesteziju kod zubara.

Da li znate sta moze da se dogodi ako se pacijent kod zubara trgne dok mu daje anesteziju u gornju vilicu? Moze da nastane trajna paraliza jednog dela lica, pa niko o tome ne razmislja kad trazi anesteziju kod zubara.[/quote]

A ti si sad izmislila rupu na salsiji...svaka ti cast!!!!Pa nije isti ubod u vilicu i u ledja! Drugo,razliciti su refleksi!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Losa prica!

Zainteresovan član njicata (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Meni je termin 30. septembar, i kako mi raste stomak, tako shvatam da cu ja zaista morati i da se porodim. Citala sam o EA, ali ne bih se bas zaklela da tako nesto 'izvode' u Krusevcu ...

mamaX2
    Guest

A ti si sad izmislila rupu na salsiji...svaka ti cast!!!!Pa nije isti ubod u vilicu i u ledja! Drugo,razliciti su refleksi![/quote]

Naravno da nije ista, anestezija koja se daje u vilicu treba da bude mnogo preciznija, anatomiju malo proucite, gospodjo, pa se onda javite.

Analena
    Guest

Podrazumevano Epidural...

Zelim da vam ispricam kako sam ja prosla sa Epiduralnom anestezijom...
    Beba je kasnila 9 dana,zadnjih 5 sam provela u bolnici i svaki dan su mi kontrolisali plodovu vodu.U poslednja 3 dana mi je receno da je sve spremno za porodjaj,ali mene nije nista bolelo,niti sam se otvarala.Doktor je smatro da je krajnje vreme za porodjaj i stavili su mu vaginaletu (Prostin ako se ne varam)za omeksavanje grlica i bolovi su poceli.Trpela sam celu noc i ujutru su me prebacili u porodjajnu salu gde su me prikljucili na indukciju.Bila sam oko 15 sati na indukciji i otvorila se ukupno 2cm.;tada sam vec pocela da padam u nesvest od bolova.Onda se odlucuju da mi daju epiduralnu anesteziju.Anesteticarka je stavila katetar i pocela da mi daje prvu dozu uz komentar da "sada vas vise nista ne boli"; nasta sam ja bez reci ponovo pala u nesvest!Epilog svega je bio da mi je beba posle 28 sati izvadjena vakumom i to iz drugog puta.Njih troje mi je skakalo po stomaku , u momentu porodjaja sam bila otvorena 4cm(zato sam posle dobila 29 kopci) i sledecih sat vremena nisam znala da li mi je dete zivo ili ne!(hvala Bogu,dete je ostalo bez posledica,kada je napunio 4,5 meseca receno mi je da je likvor(tecnost iz mozga) bio za 0,05 u granicama normale)
    Anesteticarka koja je stavila katetar nije pogodila na pravo mesto(nisam se mrdala,cimala i sl.) i od toga i dan danas imam posledice.6 meseci nakon porodjaja bilo je dana da sam spavala na podu sa nogama pod pravim uglom u kolenima na krevetu.(taj polozaj mi je odgovarao)A da ne govorim koliko puta sam se pesnicama udarala u kicmu jer nisam znala sta cu sa sobom od bolova.Desavalo se da sam prekidala dojenje zbog neizdrzivog bola...
    Zato, dobro razmisliti i procitati onaj papir koji potpisujes kad primas epidural.Ne mora znaciti da ces i ti tako proci;samnom u sobi je bila zena koja se porodila sa epiduralom i sve je bilo OK.Ali, rizik uvek postoji i nikada se ne zna u koju grupu ces upasti:uspesnu ili neuspesnu.
    Ipak je priroda- priroda,zasto je nebismo pustili da ona odradi svoje?
    Moj komsija je prosle godine operisao bruh.Dali su mu epiduralnu i doktor je poceo da ga sece skalpelom. On je ostio prvi rez i cutao ,jer je mislio da tako treba.Kada je napravio drugi rez(ovaj put malo dublji),ovaj je jauknuo i rekao da sve oseca! Tada su ga uspavali na klasican nacin...
    Zelim ti sve najbolje!Dobro razmisli i odluci.

Učlanjen
    20.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio mamaX2

A ti si sad izmislila rupu na salsiji...svaka ti cast!!!!Pa nije isti ubod u vilicu i u ledja! Drugo,razliciti su refleksi!

Naravno da nije ista, anestezija koja se daje u vilicu treba da bude mnogo preciznija, anatomiju malo proucite, gospodjo, pa se onda javite.[/quote]

Ne bih ulazila u dalju polemiku posto vidim da ste Vi bas informisani!!!!
    no comment!

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Epidural...

Citat Original postavio Analena
    Beba je kasnila 9 dana,zadnjih 5 sam provela u bolnici i svaki dan su mi kontrolisali plodovu vodu.U poslednja 3 dana mi je receno da je sve spremno za porodjaj,ali mene nije nista bolelo,niti sam se otvarala.Doktor je smatro da je krajnje vreme za porodjaj i stavili su mu vaginaletu (Prostin ako se ne varam)za omeksavanje grlica i bolovi su poceli.Trpela sam celu noc i ujutru su me prebacili u porodjajnu salu gde su me prikljucili na indukciju.Bila sam oko 15 sati na indukciji i otvorila se ukupno 2cm.;tada sam vec pocela da padam u nesvest od bolova.Onda se odlucuju da mi daju epiduralnu anesteziju.Anesteticarka je stavila katetar i pocela da mi daje prvu dozu uz komentar da "sada vas vise nista ne boli"; nasta sam ja bez reci ponovo pala u nesvest!Epilog svega je bio da mi je beba posle 28 sati izvadjena vakumom i to iz drugog puta.Njih troje mi je skakalo po stomaku , u momentu porodjaja sam bila otvorena 4cm(zato sam posle dobila 29 kopci) i sledecih sat vremena nisam znala da li mi je dete zivo ili ne!(hvala Bogu,dete je ostalo bez posledica,kada je napunio 4,5 meseca receno mi je da je likvor(tecnost iz mozga) bio za 0,05 u granicama normale)
    Anesteticarka koja je stavila katetar nije pogodila na pravo mesto(nisam se mrdala,cimala i sl.) i od toga i dan danas imam posledice.6 meseci nakon porodjaja bilo je dana da sam spavala na podu sa nogama pod pravim uglom u kolenima na krevetu.(taj polozaj mi je odgovarao)A da ne govorim koliko puta sam se pesnicama udarala u kicmu jer nisam znala sta cu sa sobom od bolova.Desavalo se da sam prekidala dojenje zbog neizdrzivog bola...
    Zato, dobro razmisliti i procitati onaj papir koji potpisujes kad primas epidural.Ne mora znaciti da ces i ti tako proci;samnom u sobi je bila zena koja se porodila sa epiduralom i sve je bilo OK.Ali, rizik uvek postoji i nikada se ne zna u koju grupu ces upasti:uspesnu ili neuspesnu.
    Moj komsija je prosle godine operisao bruh.Dali su mu epiduralnu i doktor je poceo da ga sece skalpelom. On je ostio prvi rez i cutao ,jer je mislio da tako treba.Kada je napravio drugi rez(ovaj put malo dublji),ovaj je jauknuo i rekao da sve oseca! Tada su ga uspavali na klasican nacin...
    Evo i jednog ruznog iskustva, nazalost, ali bi neki ovde trebali da shvate da postoji rizik i da ne prodju svi bas super. U kojoj bolnici si se poradjala?

Guest

Podrazumevano Re: Epidural...

Citat Original postavio Analena

Zao mi je sto ste ovako prosli, samo da vam kazem da je kompletan tim lekara koji vas je poradjao na ivici kriminala (ma kakvi na ivici, cist kriminal) Prvo, kako je moguve da su vas toliko mucili, odnostno toliko dugo vas pustili da se patite u bolovima, a da se niste otvorili? Svaki normalan doktor posle 6 sati na porodjaja indukovanog hormonom oksitocina, uspavace vas i uraditi vam carki rez. Drugo, epiduralna anestezija se ne naje u slucaju kada zena nije 5 cm otvorena, jer moze da uspori porodjaj. Trece, niste se od epiduralne onesvestili, nego od iscrpljenosti i umora. Cetvrto, ako ste bili samo 4 cm otvoreni, a nasilno su vas porodili, onda vam je sigurno pukao grlic materice, koji su vam usivali, a ta se bol posle reflektuje ka 5-tom lumbalnom prsljenu, bas tamo gde su vam dali anesteziju. Sigurno vam to nisu rekli da ih ne biste tuzili. Otkud znate da je anesteziolog promasio? Jesu li vam to rekli? Strasno sta ste preziveli, koliko vam je beba bilo u riziku, a i vi. Ne daj boze nikome, ali vas je komplet tim kasapina poradjao, a verujte mi, epiduralna anetezija je najmanja stvar na koju treba da se zalite (i najbanalnija) Idite kod ginekologa na pregled i vidite u kakvom vam je stanju grlic materice.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

I mene interesuje u kojoj se to bolnici desavalo i zasto ih zaista posle niste tuzili.Ja nisam potpisala nikakav papir tj.pristanak na anasteziju...pocetak mog porodjaja je bio nalik vasem.Prebacila sam termin 4 dana i takodje dobila vaginaletu (u pitanju je prostaglandin D12)sa minimalnim bolovima sam odvedena u porodiliste,bila otvorena 1.5cm,prikljucena na indukciju oxytocin-a,kontrakcije su mi bile jake-tako je ctg pokazivao ,ali dilatacija je isla veoma sporo.Moram da napomenem da sam od sestog meseca pila Partusisten na tri sata i da mi je u osmom mesecu stavljen serklaz na ne otvoren grlic.Znaci sve se to lepo zacementiralo...U porodiliste sam usla u pola sedam a epidural dobila u pola devet i od tada vise savrseno nista nisam osecala.Ni reviziju ni usivanje epiziotomije.
    Eto svakakvih iskustava ima.

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio maja mala mama
    Moram da napomenem da sam od sestog meseca pila Partusisten na tri sata i da mi je u osmom mesecu stavljen serklaz na ne otvoren grlic.Znaci sve se to lepo zacementiralo...
    Imam prvo jedno pitanje....a ko stavlja serklaz u 8. mesecu? On se stavlja od 16.-20. nedelje.
    Partusisten sluzi kako bi sprecio kontrakcije, a ne da bi grlic ocvrnuo i pije se najvise na 4 sata, a ne na 3. Koji lekar ti je to prepisao? Pila sam ga u obe trudnoce, po celu trudnocu, i otvarala se vecom brzinom nego sto su lekari ocekivali. I ja sam isto pomislila i kada sam upitala dr. kako cu da se otvorim kada sam u 17h popila lek, a kontrakcije pocele u 19h, on se nasmejao i ispricao mi cemu sluzi partusisten.
    Ako sumnjas u moju pricu proveri na forumu sa dr. ili nekim farmaceutom.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. MISLITE O TOME
    Autor KARANFILCIC u forumu Arhiva
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 19.02.2006., 12:06
  2. MISLITE O TOME
    Autor KARANFILCIC u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.02.2006., 22:25
  3. 91:92 mislite o tome!!!!!!!!!!!