Скандалозна пресуда суда: Чанак отео старатељство бившој жени над сином!

Poruka
19.903
Trudna majka ne može da brine o detetu?!

NOVI SAD – Marija Čanak-Vasić (35) izgubila je starateljstvo nad svojim desetogodišnjim sinom zato što je ponovo zatrudnela, a u drugom stanju, prema zaključku Opštinskog suda u Novom Sadu, ima "smanjene mogućnosti majke" za bavljenje sinom tokom letnjeg raspusta, "kad dete ima naglašenu potrebu za aktivnijim i izražajnijim osmišljavanjem slobodnog vremena". Skandalozno sudsko rešenje doneto je 18. juna ove godine, a već sutradan otac je došao u stan bivše supruge i odveo dete. Sve to dešavalo se u sudskom postupku u kome Marija, praktično, nije ni učestvovala, jer nikad nije videla tužbu koju je podneo bivši suprug niti joj je dostavljen poziv za ročište na kome je ostala bez starateljstva, a nije dobila ni odluku po kojoj se dete poverava ocu, već joj je kopiju rešenja uručio bivši suprug kad je došao po sina. Ona otvoreno kaže kako veruje da su i Centar za socijalni rad i Opštinski sud radili po diktatu njenog bivšeg muža – lidera Lige socijaldemokrata Vojvodine i narodnog poslanika Nenada Čanka (50).

– Izgleda da je moj bivši suprug u ovom slučaju bio i tužilac i sudija, a onda je sam i izvršio sudsko rešenje. Nisam čak imala ni šansu da kažem bilo šta u svoju odbranu, a dete mi je oduzeto s obrazloženjem da sam trudna i da u drugom stanju ne mogu da brinem o njemu. To je diskriminacija i kršenje mojih ljudskih prava – priča Marija Čanak-Vasić.

Nepodnošljiva lakoća zaključivanja

Osnov za sudsko rešenje bio je izveštaj stručnog tima novosadskog Centra za socijalni rad u kome je, između ostalog, konstatovano kako "dete izražava veću naklonost očevom okruženju i prema naselju gde živi otac, jer je ono prostrano i bezbedno, s privlačnim brojnim sadržajima", dok je u majčinom okruženju, u stanu od 80 kvadratnih metara u ulici Antona Čehova, kod dečaka primećena "bezvoljnost, potištenost i zbunjenost". Sve to članovi stručnog tima "saznali su" posle samo dve posete Mariji, koja tvrdi da predstavnici Centra takav zaključak nisu mogli da izvedu na osnovu onog što su čuli i videli u njenom stanu.

– Ljudi iz Centra za socijalni rad bili su kod mene dvaput u jednom danu. Sin ih je proveo kroz stan i oni su za to vreme pričali s njim. Kad sam ih ispratila, rekli su mi da su pitali dete s kim bi volelo da živi, a da im je on odgovorio kako bi voleo da živi i kod tate i kod mame, jer mu je svugde dobro – kaže Marija.

Nema uslova za hitne mere

– Praksa u porodičnim pravima, pogotovo kod poveravanja deteta, jeste delikatno pitanje. A kod poveravanja deteta može hitno da se postupi ukoliko je dete zlostavljano, završilo u bolnici i ima dokaza da se s njim nešto dešava, zatim ukoliko je roditelj zavisnik i ukoliko je zanemario svoje dete, koje nema šta da jede i ne ide u školu. U ovakvim slučajevima sudske odluke o poveravanju menjaju se hitno, a u slučaju Marije Vasić-Čanak nema ni govora o tim stvarima – kaže njena zastupnica.

Partijski šef

Prema podeli vlasti među partijama koje vode lokalnu samoupravu, Centar za socijalni rad pripao je Ligi socijaldemokrata Vojvodine, što znači da je upravo LSV imenovao direktora te ustanove. To dodatno pojačava sumnju u nepristrasnost ustanove u slučaju kad se razmatra zahtev direktorovog partijskog šefa.

Direktor Centra Ranko Vujinović, međutim, juče je tokom čitavog dana bio zauzet, pa tako nije imao vremena da primi izveštače "Građanskog lista" i obrazloži preporuke na osnovu kojih je desetogodišnji dečak poveren ocu. On se u telefonskom razgovoru s našim novinarom najpre raspitivao o tome ko je vlasnik našeg lista i nudio "mnogo zanimljivije informacije", ali je pristao na razgovor i pozvao ekipu GL da ga danas poseti.

– Na sastancima sam i ne mogu da više pričam. Dođite sutra pa ćemo razgovarati – rekao je Vujinović.

Odbegli rob

Bivši muž se prema meni odnosi kao prema odbeglom robu, a na tu ulogu ne mogu da pristanem. Da nesreća bude još veća, reč je o čoveku koji se u politici tobož bori protiv svih oblika diskriminacije, socijalne nepravde i ugrožavanja ljudskih prava – jetko kaže Marija Čanak-Vasić.

Nečuveno

Ivana Perović-Semenica, advokat Marije Vasić-Čanak, kaže da ovakav slučaj još nije imala u svojoj praksi, niti je čula da se tako nešto uopšte dogodilo u nekom našem sudu. Ona zato čitav slučaj naziva skandaloznim i tvrdi da odluka nije zasnovana na pravnim, već na nekim drugim argumentima.

– Marija nije dobila pozivnicu na ročište, tužba joj nije uručena ni do danas, a sud je ipak doneo privremenu meru da joj se oduzme dete i da se ono poveri ocu. Nenormalno je da se bez saslušanja, bez procesnih uslova, bez uručenja pozivnice i tužbe nekome desi ono što se desilo mom klijentu – smatra Ivana Perović-Semenica.

Čanak nedostupan

Tokom jučerašnjeg dana nismo uspeli da stupimo u vezu s Nenadom Čankom. On se nije javljao na telefonske pozive, a, prema nezvaničnim informacijama, ovih dana je na odmoru u inostranstvu.

ЛИНК
**********
Ево га дебели криминалац у залагању за људска права и ЕУропске вредности!Отима дете својој бившој жени!
 
Poslednja izmena:
Pa dobro. I ja bih to uradio na njegovom mestu.
Kakav je to način da deca po defaultu idu majci, pogotovo dok je ona trudna sa drugim čovekom.
Mada, da su civilizovani, lepo bi se dogovorili.

0 cxemu ti pricxas????????????
od kada to trudne majke ne mogu da se brinu o detzi? :S:S:S
Owo je skandalozan slucxaj ako je tacxan, prosto ne mogu da powerujem
 
Pa dobro. I ja bih to uradio na njegovom mestu.
Kakav je to način da deca po defaultu idu majci, pogotovo dok je ona trudna sa drugim čovekom.
Mada, da su civilizovani, lepo bi se dogovorili.

Јеси ли ти при себи?
Ако ћеш тако,и Чанак је у Великом брату изјавио да има девојку.
 
Европске интеграције на делу...

Osnov za sudsko rešenje bio je izveštaj stručnog tima novosadskog Centra za socijalni rad u kome je, između ostalog, konstatovano kako "dete izražava veću naklonost očevom okruženju i prema naselju gde živi otac, jer je ono prostrano i bezbedno, s privlačnim brojnim sadržajima", dok je u majčinom okruženju, u stanu od 80 kvadratnih metara u ulici Antona Čehova, kod dečaka primećena "bezvoljnost, potištenost i zbunjenost". Sve to članovi stručnog tima "saznali su" posle samo dve posete Mariji, koja tvrdi da predstavnici Centra takav zaključak nisu mogli da izvedu na osnovu onog što su čuli i videli u njenom stanu.
...
Prema podeli vlasti među partijama koje vode lokalnu samoupravu, Centar za socijalni rad pripao je Ligi socijaldemokrata Vojvodine, što znači da je upravo LSV imenovao direktora te ustanove. To dodatno pojačava sumnju u nepristrasnost ustanove u slučaju kad se razmatra zahtev direktorovog partijskog šefa.
 
Јеси ли ти при себи?
Ако ћеш тако,и Чанак је у Великом брату изјавио да има девојку.

Pa nije Nenad Čanak trudan, on može da se brine o detetu.
:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
Kakve to veze ima što ima devojku?

Da sam ja u takvoj situaciji, lepo bih se dogovorio.
Civilizovani su ljudi.
Neka mali bude kod tate dok je ova trudna. Na kraju krajeva, nisu na kraj sveta. Svaki dan će se viđati i ovako i onako.
 
Pa nije Nenad Čanak trudan, on može da se brine o detetu.
:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
Kakve to veze ima što ima devojku?

Da sam ja u takvoj situaciji, lepo bih se dogovorio.
Civilizovani su ljudi.
Neka mali bude kod tate dok je ova trudna. Na kraju krajeva, nisu na kraj sveta. Svaki dan će se viđati i ovako i onako.

Ти појма немаш о животу.Ти мислиш да жена,ако је трудна,није способна да се брине о детету?:lol:
Друго,неће њена трудноћа вечно трајати.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro. I ja bih to uradio na njegovom mestu.
Kakav je to način da deca po defaultu idu majci, pogotovo dok je ona trudna sa drugim čovekom.
Mada, da su civilizovani, lepo bi se dogovorili.

Sta po tvom treba da zivi u celibatu ceo zivot nakon prvog braka?
Gledaj malo sta pises pa i ako je nebulozno..
Ne postoji defualt jer otac ne moze da brine o deci kao majka, a ako neko hoce da ovo obori neka prelista psihologiju..
 
Ти појма немаш о животу.Ти мислиш да жена,ако је трудна,није способна да се брине о детету?:lol:
Друго,неће њена трудноћа вечно трајати.

Ne opravdavam baš u potpunosti što je Čanak uradio.
Opet kažem, mogli su lepo da se dogovore.
Ali svakako mali treba kod tate, dok se ova ne porodi a i malo kasnije.
Nije mi jasno zašto deca po defaultu idu po majci. Ta nepravda se mora ispraviti.
 
Marija Vasic-Canak je bila moja profesorica iz Ustava i Sociologije u gimnaziji. Zao mi je sto joj se to desilo jer je ona bila dobra zena. I nikad mi nije bilo jasno zasto je tako lepa i mlada devojka bila sa tim bilmezom.
Ovo je jos samo jedan dokaz nivoa degenerisanosti Nenada Canka. Sve ono za sta se on navodno zalaze je ovim palo u vodu, samo sto ti slepci koji su uz njega to nece razumeti.
Nadam se da ce gdja Vasic povratiti starateljstvo nad svojim sinom.
 
Marija Vasic-Canak je bila moja profesorica iz Ustava i Sociologije u gimnaziji. Zao mi je sto joj se to desilo jer je ona bila dobra zena. I nikad mi nije bilo jasno zasto je tako lepa i mlada devojka bila sa tim bilmezom.
Ovo je jos samo jedan dokaz nivoa degenerisanosti Nenada Canka. Sve ono za sta se on navodno zalaze je ovim palo u vodu, samo sto ti slepci koji su uz njega to nece razumeti.
Nadam se da ce gdja Vasic povratiti starateljstvo nad svojim sinom.

Док су Чанак или његова блиска политичка екипа на власти,од тога тешко да ће бити ишта.
 
Marija Vasic-Canak je bila moja profesorica iz Ustava i Sociologije u gimnaziji. Zao mi je sto joj se to desilo jer je ona bila dobra zena. I nikad mi nije bilo jasno zasto je tako lepa i mlada devojka bila sa tim bilmezom.
Ovo je jos samo jedan dokaz nivoa degenerisanosti Nenada Canka. Sve ono za sta se on navodno zalaze je ovim palo u vodu, samo sto ti slepci koji su uz njega to nece razumeti.
Nadam se da ce gdja Vasic povratiti starateljstvo nad svojim sinom.

Pa ocxigledno i niej toliko dobra bila, kad je bila sa likom poput cxanka.................
Nemam recxi prosto...
 
Pa ocxigledno i niej toliko dobra bila, kad je bila sa likom poput cxanka.................
Nemam recxi prosto...

Многим глупачама зине ду*е за парама,па настрадају кад се упусте у суживот с ментолима.
 
Jos jedna debilna tema , koja ima veze sa politikom koliko i sa nuklearnom fizikom:roll:

ajde sada , pacenici malo da razvlacite cankovo dete i njegove porodicne , licne , probleme po forumu ......."Kurir " ima otvoren konkurs za takve primerke......vrata su vam uvek sirom otvorena a tamo ste vise nego dobrodosli.......:roll:

LOCK
 
Jos jedna debilna tema , koja ima veze sa politikom koliko i sa nuklearnom fizikom:roll:

ajde sada , pacenici malo da razvlacite cankovo dete i njegove porodicne , licne , probleme po forumu ......."Kurir " ima otvoren konkurs za takve primerke......vrata su vam uvek sirom otvorena a tamo ste vise nego dobrodosli.......:roll:

LOCK

:lol::lol::lol::lol:

Ово је класика у политици звана "криминал и корупција".Само што теби не одговара да се види лице твојих идола.
 

Back
Top