SMEDEREVO ( kako treba raditi )

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Smederevo, koje je devedesetih godina proslog veka postalo jedan od sinonima za propalu industriju , u cijem su se najvecem preduzecu , predvidjenom za proizvodnju hiljada tona metala, uzgajale pecurke i pravile ukrasne lampe.......je dolaskom americkog giganta "US Steel" naglo izronilo iz besposlice, kolektivne letargije i uranilovke, i postalo zahvaljujuci "US Steelu " jedan od ubedljivo najperspektivnijih i najvecih industrijskih centara u Srbiji.........

O tome, sta je pokretanje proizvodnje u bivsem "Sartidu" znacilo za taj grad ,znaju najbolje oni koji tamo zive.......koliko je US Steel ulozio u preduzece ,a potom i u sam grad....znaju oni koji su obilazli ovo mesto pre i nakon dolaska amerikanaca...........

Zbog odlicnih iskustava koje je US Steel imao sa smederevcima, jos jedna velika americka kompanija je odlucila da upravo u tom gradu pokrene proizvodnju, i to "green field" investicijom od 250 miliona dolara..........americka kompanija Komiko gradi rafineriju u Smederevu , i daje ovom gradu pecat pravog industrijskog centra, sa pecatom americkih firmi , sto znaci da se princip poslovanja , nacin rada, pravila ponasanja u Smederevu identican sa onima u najvecim americkim firmama i mestima u kojima se nalaze...........

Odlicna vest za smederevce , a naravno i za celu Srbiju........dobri smederevski neimari su svojim radom , prosirili dobar glas u americkim poslovnim krugovima , pa nije slucajno sto se jos jedna americka kompanija odlucila da svoju poslovnu investiciju smesti bas u ovaj grad.......

Bravo za smederevce..........:ok:
 
eh BLAGO li se nama kad od svih zemalja sveta a ono bas USA sa druge strane bare dolazi kao da nam pomogne i da nas razvije jel.
Kako no bi,USSteel je platio "1$" tog giganta,USSteel godisnje izveze sam vise nego cela Srbija,negde nekih 80% nacionalnog izvoza tj zarade je ussteel ha ha ha... Znate ove DEMONKRATE kako se hvale kako imaju ovo pa onda imaju ono i tako dalje,ali nece cice da kazu npr. ovo: "Ljudi od celog izvoza nase zemlje 80% su izvezli US Steel i oslobodjeni su bilo kog placanja SRBIJI bilo cega,a 5kolonasi im "PRODALI" ZA ETO 1$
nEDO BOG DA NAM JOS KO OD NJIH DODJE,AKO NAM TO CINE SA JEDNOM FIRMOM STA CE DA BUDE TEK AKO DODJU SA DVE ILI VISE...aj se selimo iz SRBIJE
 
pa LJUDI,kao da ne znate da je KosMet pod naftom,pa naravno da to treba da se preradi,bolje da se mi gusimo nego oni/usa,prilikom prerade zar ne.

Da sam juče umro, ne bih znao da na Kosovu i Metohiji ima nafte.

Jedino ako u stvari ne misliš na NAFTA (North American Free Trade Agreement) onda čitava priča i ima nekog smisla, u tom slučaju se stvarno može reći da je kosmet pod NAFTA-om
 
Smederevo, koje je devedesetih godina proslog veka postalo jedan od sinonima za propalu industriju , u cijem su se najvecem preduzecu , predvidjenom za proizvodnju hiljada tona metala, uzgajale pecurke i pravile ukrasne lampe.......je dolaskom americkog giganta "US Steel" naglo izronilo iz besposlice, kolektivne letargije i uranilovke, i postalo zahvaljujuci "US Steelu " jedan od ubedljivo najperspektivnijih i najvecih industrijskih centara u Srbiji.........

O tome, sta je pokretanje proizvodnje u bivsem "Sartidu" znacilo za taj grad ,znaju najbolje oni koji tamo zive.......koliko je US Steel ulozio u preduzece ,a potom i u sam grad....znaju oni koji su obilazli ovo mesto pre i nakon dolaska amerikanaca...........

Zbog odlicnih iskustava koje je US Steel imao sa smederevcima, jos jedna velika americka kompanija je odlucila da upravo u tom gradu pokrene proizvodnju, i to "green field" investicijom od 250 miliona dolara..........americka kompanija Komiko gradi rafineriju u Smederevu , i daje ovom gradu pecat pravog industrijskog centra, sa pecatom americkih firmi , sto znaci da se princip poslovanja , nacin rada, pravila ponasanja u Smederevu identican sa onima u najvecim americkim firmama i mestima u kojima se nalaze...........

Odlicna vest za smederevce , a naravno i za celu Srbiju........dobri smederevski neimari su svojim radom , prosirili dobar glas u americkim poslovnim krugovima , pa nije slucajno sto se jos jedna americka kompanija odlucila da svoju poslovnu investiciju smesti bas u ovaj grad.......

Bravo za smederevce..........:ok:


Није лоше прочитати коментаре читаоца у новинама које су објавиле
ту вест.
(Ти чак ниси написао ни одакле си пренео ту вест)

Ево коментара, само једног, а има их доста сличних:

"Sjajna vest kada se ne bi javili izvesni problemi. Na primer, kada uradite
pretragu po internetu, uvidite da ova firme koja bi, navodno, investirala
stotine miliona dolara uopste nema svoj sajt. Danas, cak i manje firme
po Srbiji imaju svoje sajtove, a ne manipulisu ni desetinama hiljada, a
kamoli stotinama hiljada. Postoje dva moguca odgovora na pitanja koja
se logicno postavljaju. Prvi je da je u pitanju prevara plus medijsko
produciranje primitivnih celnika iz Smedereva. Drugi odgovor je jos gori,
da se radi o pranju novca dobijenog iz poslova kao sto su sverc oruzja,
droga i druge aktivnosti pod zajednickim imenom kriminala. Da bi stvar
bila jos gora pre neki dan su citaoci Politike ukazali na sve ove nedoumice
oko ove nazovi firme ali Politika nastavlja da propagira, po svemu sudeci,
jos jedan crni posao."

http://www.politika.rs/index.php?lid=lt&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=70971
 
Није лоше прочитати коментаре читаоца у новинама које су објавиле
ту вест.
(Ти чак ниси написао ни одакле си пренео ту вест)

Ево коментара, само једног, а има их доста сличних:

"Sjajna vest kada se ne bi javili izvesni problemi. Na primer, kada uradite
pretragu po internetu, uvidite da ova firme koja bi, navodno, investirala
stotine miliona dolara uopste nema svoj sajt. Danas, cak i manje firme
po Srbiji imaju svoje sajtove, a ne manipulisu ni desetinama hiljada, a
kamoli stotinama hiljada. Postoje dva moguca odgovora na pitanja koja
se logicno postavljaju. Prvi je da je u pitanju prevara plus medijsko
produciranje primitivnih celnika iz Smedereva. Drugi odgovor je jos gori,
da se radi o pranju novca dobijenog iz poslova kao sto su sverc oruzja,
droga i druge aktivnosti pod zajednickim imenom kriminala. Da bi stvar
bila jos gora pre neki dan su citaoci Politike ukazali na sve ove nedoumice
oko ove nazovi firme ali Politika nastavlja da propagira, po svemu sudeci,
jos jedan crni posao."

http://www.politika.rs/index.php?lid=lt&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=70971

Vest nisam citirao ,nego sam je preneo , a posto je iz raznih izvora i novina nema potrebe da stavljam link ili da pisem odkle je preneta.........vazno je da je tacna, i da je potvrdjena u ministarstvu energetike.......

Ja sam ozbiljan covek , i pratim ekonomske i politicke teme najvise citajuci zvanicne izjave zvanicnih organa Srbije , ili drugih zemalja, a u vezi Srbije.......naravno, nakon toga klasifikujem iz iskustva i toga ko je i sta je izjavio , svoj stav prema nekoj vesti ili delu..............

a pisma citalaca, i formiranje stavova na osnovu lupetanja svakojakih dokonih laika, ostavljam ipak tebi.......te shizofreno - paranoicne gluposti o pranju para od droge ( cuj, nema jednostavniji nacin da se to uradi, nego da se podigne cela ;yebena rafinerija nafte u Srbiji :hahaha1:) i bajke o letecim tanjirima i nebeskim narodima neka budu tvoj rakurs gledanja na politiku i zivot uopste..:think:
 
pa LJUDI,kao da ne znate da je KosMet pod naftom,pa naravno da to treba da se preradi,bolje da se mi gusimo nego oni/usa,prilikom prerade zar ne.

:mrgreen:.........kosovo pliva na yebenoj nafti.......:hahaha1:

kao fazon je dobro.....ali ako je kolega mislio ozbiljno , dovodi u pitanje kredibillitet nastavnice u osnovnoj koja mu je poklonila dvojku iz geografije.......a i zdrav razum , naravno:think:
 
Rafinerija,---te!:eek:...parama ne treba gledati u zube,ali šta će nam još jedna rafinerija?Izuzev ako neće biti konkurencija Rusima,onda pozdravljam.Što se tiče same rafinerije,suviše ih već ima na ovako maloj teritoriji kao što je Srbija.

Poklonjenom konju se zubi ne gledaju......ako americka kompanija za preradu nafte misli da je podizanje rafinerije u Smederevu profitabilan posao, sto bi im mi davali neke savete tipa :" mnogo vas je , sto ne otvorite kafic, ili kladionicu??":think:

Sumnjam da su se zaleteli onako , bez ikakvih studija isplativosti i izvodivosti......a poenta gradnje jeste da budu prva konkurencija nakon sto istekne dve godine koliko su rusi zasticeni kao monopolisti ...a svaka konkurencija bi trebala da bude dobra, za gradjane Srbije.......
 
Ministar energetike je na TV-u izjavio da je to oko rafinerije samo polazna osnova, da su potpisani protokoli o planu i analizi ... Da se studija izvidljivosti i isplativosti tek treba uraditi. Postoji ideja - koja je ovim protokolima ozvaničena i dat legalitet.
Kako će dalje ići - videćemo. Ono što je u svakom slučaju dobro je da malo konkurencije neće škoditi interesu građana Srbije. Naprotiv, ovim bi i Rusi mogli ozbiljnije da shvate da s NIS-om urade nešto kvalitetnije i bolje.
 
Poklonjenom konju se zubi ne gledaju......ako americka kompanija za preradu nafte misli da je podizanje rafinerije u Smederevu profitabilan posao, sto bi im mi davali neke savete tipa :" mnogo vas je , sto ne otvorite kafic, ili kladionicu??":think:

Sumnjam da su se zaleteli onako , bez ikakvih studija isplativosti i izvodivosti......a poenta gradnje jeste da budu prva konkurencija nakon sto istekne dve godine koliko su rusi zasticeni kao monopolisti ...a svaka konkurencija bi trebala da bude dobra, za gradjane Srbije.......

Kafitji i kladionitze su ono sxto nam fali :super:
:mrgreen:
Podrzxawam owaj posao.
Jedino sto mi malo smeta je sto ej basx u pitanju rafinerija, a zxiwimo u postindustrijalnom periodu, al aj (:
Moramo da prodjemo kroz industrijalni. Nadam se da tje paziti na zagadjenje..
 
Bravo za smederevce..........:ok:

MBS-S9.jpg


БРАВО!!! :super::super::super:
 
Vest nisam citirao ,nego sam je preneo , a posto je iz raznih izvora i novina nema potrebe da stavljam link ili da pisem odkle je preneta.........vazno je da je tacna, i da je potvrdjena u ministarstvu energetike.......

Ja sam ozbiljan covek , i pratim ekonomske i politicke teme najvise citajuci zvanicne izjave zvanicnih organa Srbije , ili drugih zemalja, a u vezi Srbije.......naravno, nakon toga klasifikujem iz iskustva i toga ko je i sta je izjavio , svoj stav prema nekoj vesti ili delu..............

a pisma citalaca, i formiranje stavova na osnovu lupetanja svakojakih dokonih laika, ostavljam ipak tebi.......te shizofreno - paranoicne gluposti o pranju para od droge ( cuj, nema jednostavniji nacin da se to uradi, nego da se podigne cela ;yebena rafinerija nafte u Srbiji :hahaha1:) i bajke o letecim tanjirima i nebeskim narodima neka budu tvoj rakurs gledanja na politiku i zivot uopste..:think:
:hahaha::super::super:
:mrgreen:.........kosovo pliva na yebenoj nafti.......:hahaha1:

kao fazon je dobro.....ali ako je kolega mislio ozbiljno , dovodi u pitanje kredibillitet nastavnice u osnovnoj koja mu je poklonila dvojku iz geografije.......a i zdrav razum , naravno:think:
:hahaha::super::super:
Poklonjenom konju se zubi ne gledaju......ako americka kompanija za preradu nafte misli da je podizanje rafinerije u Smederevu profitabilan posao, sto bi im mi davali neke savete tipa :" mnogo vas je , sto ne otvorite kafic, ili kladionicu??":think:

Sumnjam da su se zaleteli onako , bez ikakvih studija isplativosti i izvodivosti......a poenta gradnje jeste da budu prva konkurencija nakon sto istekne dve godine koliko su rusi zasticeni kao monopolisti ...a svaka konkurencija bi trebala da bude dobra, za gradjane Srbije.......
:hahaha::super::super:

al si ih oprao ko oqakane qlinje :hahaha1:

neka neka....ide b o n a :ok:
 
Smederevo, koje je devedesetih godina proslog veka postalo jedan od sinonima za propalu industriju , u cijem su se najvecem preduzecu , predvidjenom za proizvodnju hiljada tona metala, uzgajale pecurke i pravile ukrasne lampe.......je dolaskom americkog giganta "US Steel" naglo izronilo iz besposlice, kolektivne letargije i uranilovke, i postalo zahvaljujuci "US Steelu " jedan od ubedljivo najperspektivnijih i najvecih industrijskih centara u Srbiji.........

O tome, sta je pokretanje proizvodnje u bivsem "Sartidu" znacilo za taj grad ,znaju najbolje oni koji tamo zive.......koliko je US Steel ulozio u preduzece ,a potom i u sam grad....znaju oni koji su obilazli ovo mesto pre i nakon dolaska amerikanaca...........

Zbog odlicnih iskustava koje je US Steel imao sa smederevcima, jos jedna velika americka kompanija je odlucila da upravo u tom gradu pokrene proizvodnju, i to "green field" investicijom od 250 miliona dolara..........americka kompanija Komiko gradi rafineriju u Smederevu , i daje ovom gradu pecat pravog industrijskog centra, sa pecatom americkih firmi , sto znaci da se princip poslovanja , nacin rada, pravila ponasanja u Smederevu identican sa onima u najvecim americkim firmama i mestima u kojima se nalaze...........

Odlicna vest za smederevce , a naravno i za celu Srbiju........dobri smederevski neimari su svojim radom , prosirili dobar glas u americkim poslovnim krugovima , pa nije slucajno sto se jos jedna americka kompanija odlucila da svoju poslovnu investiciju smesti bas u ovaj grad.......

Bravo za smederevce..........:ok:

Vazno je da se ti nisi zapitao zasto je US steel morao da dize to iz pepela,a ne nasi.
I ako je tacno ovo sto si napisao super.Barem ce manje ljudi u Srbiji skapavati.
 

Back
Top