Проблем са изгубљеном књигом

Драгослав

Početnik
Poruka
1
Поштовани, имам један велики проблем и полажем велику наду у Вама. Наиме, почео сам да пишем једну историјску књигу, коју сам писао веома дуго (153 стране). Приметивши једном да постоје неки одређени проблеми са вирусима у мом рачунару, сачувао сам мој дотадашни рад и угасио компјутер. Када сам га поново укључио видео сам да Microsoft Word више не може да очита оно што сам написао. У поруци, коју је Word послао пише да за инсталирање програма који би повратрио податке потребан је одређени фајл SKU011.cab. Када сам га скинуо са интернета, у прозорчету у којем се траже фајлпови, није било тог фајла. Није могао да га види. Ја сада заиста не знам више шта да радим, после месец дана неуспешних покушаја да повратим моју драгу књигу. Искрено се надам да ћете моћи Ви да ми помогнете.
Унапред захвалан, Драгослав Михаиловић.
 
@Драгослав Михаиловић

A da li si sokole moj, pokusao da spasis pomenuti dokument na neki bezbjedniji medij, tipa USB stik u ovom slucaju bezbjedniji, jer nije direktno zarazen nekim virusom..

Sad, ako sam dokument nije ostecen, onda nije dalji problem..

Dakle, ako je vazan dokument, kako kazes da jeste, sacuvaj taj dokument na neko drugo mjesto, ako nista ono bar narezi na CD..

Sad, da bi provjerio to, sto si sacuvao dovoljno ce biti da pokrenes taj dokument na nekom drugom racunaru na kom je Word ispravan..

Sto se tice problema sa tvojim programom, to u principu se reinstalira Office paket, medju kojima je i MS Word..

Nadam se da sam bio dovoljno jasan u odgovoru, ako jos ima nesto nejasno pitaj, s tim da prvo provjeri da li ti je vazan dokument ostao citav..
 

Back
Top