Srbi na History-u
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Srbi na History-u

Domaćin Grunf1942 (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Srbi na History-u

Srbe na History-ju sam video par puta,a na ovoj temi možemo pominjati kako nas prikazuju na History-ju.

Tema nije stvaljena na "Istoriju",pošto je svima jasno da nas na "History"-ju pominju samo pod političkim okolnostima-rat i slično...

Prvi put sam nas video pre par meseci u emisiji:"Momentous Happenings",gde oni ubodu jednu godinu u 20.veku i stave jedno pet-šest glavnih događaja iz te godine i ta emisija ide posle svake 3-4 emisije na History-ju za razliku od onog:"The Greats"(nekadašnja:"Enciklopedija")koja ide posle svake emisije i priča o jednoj odabranoj ličnosti.Razlika između "The Greats" i "Enciklopedije"je što je "The Greats"malo duži i što je opširniji što se tiče biografija,a ima i bolju grafiku.Inače suština je ista.

Drugi put sam nas video juče oko 19:00 u emisiji:"Blair at war",gde su pominjali sledeće:
    -Kosovo(prvih 10 minuta)
    -Avganistan(20 minuta)
    -Irak(30 minuta)

Tokom prvih 10 minuta(o Kosovu)su pričali Toni Bler,Joška Fišer i Hašim Tači.Ispod Hašima Tačija je pisalo:"Hashim Thaci-former leader of Kosovo Liberation Army",rekli su kako je Milošević vodio rat protiv Albanaca,i kako je intervencija na Kosovu izazvala kontra-efekat,ali je posle bombardovanja ipak prestalo etničko čišćenje i Srbi su se povukli bez rata.

Tači je rekao da je dok se rukovao s decom iz jedne škole na Kosovu,jedan dečak rekao da se zove Toni,a ovaj ga je pitao zašto,pa je ovaj rekao da njegov otac poštuje Tonija Blera.Tači je pričao na albanskom,pa su morali da prevode i na engleski(audio),i da daju slova na srpskom(ispod).

Alexandar Milosevic(ima Facebook profil,ne poznajem ga,sem preko Facebook-a)mi je rekao da je na History-ju neki pilot rekao kako mu je bilo drago kad je oborio srpski avion itd.Samo da upozorim da je Alexandar Milosevic klinac.(Znam ga tako što sam optužio njegovu grupu za ultra-nacionalizam i šovinizam,ali dečko nije tako loš...Voli i Yugu i Tita,ali ***,voli i Miloševića!)

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Podrazumevano Re: Srbi na History-u

Citat Original postavio Rastko Pocesta Pogledaj poruku
    Samo da upozorim da je Alexandar Milosevic klinac.(Znam ga tako što sam optužio njegovu grupu za ultra-nacionalizam i šovinizam,ali dečko nije tako loš...Voli i Yugu i Tita,ali ***,voli i Miloševića!)

no comment
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio kyo. Pogledaj poruku

no comment
    Ne spamuj dečko,i ti i ja mrzimo dotičnog Slobu!

Nastavi thread...E si negde video ili čuo za Srbalje na Histerija Channelu?!

E,da prvi put nisam napisao...Bio je review godine 1993.i bilo je kad su Srbalji napali neko selo i ubili neku decu...Normalno sve crno,Oluja 95 za njih ne postoji

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

no comment
    А шта ти који мој колуташ на Милошевића, кеве ти... ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku

Ljudi nemojte da spamujete jer će tema pod ključ!

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Тај разуме само

ИШ БРЕ!!! ИШ!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Kad pomenu, gledao ja pre neki dan na National Geographic neku emisiju ''Don't Tell My Mother I'm In…'' u kojoj neki Amerikanac ide svetom i obilazi razne zemlje i kulture, i tako to. I sad, slučajno nabasah na epizodu o Balkanu. I krene on sa Bosnom, sa nekim mostarskim Srbinom, pričaju o onom starom mostu, pa onda sa Srebrenicom, pa na kraju ispade da su se Bosanci međusobno popičkali zbog nafte. Time je valjda hteo da kaže kako, eto, nisu oni jedini koji se šibaju zbog nafte. Ali dobro, osim tog povoda za rat, nije ništa *****o, i emisija je bila uglavnom OK.

I ništa, pređe on u Srbiju. A u Srbiji - jugonostalgija. Ceo prilog o jugonostalgiji. Bio je i na onom nekom imanju valjda u Vojvodini koje je neki čičica proglasio za Jugoslaviju, ili šta već. Ali ''najbolje'' od svega je to što je prvo što je posetio u Srbiji onaj apartman sa Hitlerovom slikom iznad kreveta, oko kog je bila svojevremeno frka ovde. I eto kakvi ispadosmo - k'o da nisu silni ratovi, etnička čišćenja, genocidi, ratni zločinci i ostala sranja dovoljni, nego još ispade da je kod nas popularno spavanje pod Adolfovom njuškom.

Nakon toga je prešao na Kosovo i počeo intervju sa tipom koji je napisao kosovsku himnu nakon čega sam prebacio. Trebalo je da, kao četvrtu zemlju poseti valjda Crnu Goru, ili Hrvatsku, ali pre će biti ovu prvu. No, kao što rekoh, to nisam gledao.

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Ма,опасна ти је Севе...воли Србе.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

uduplo mi post

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Gledo sam ja celu emisiju o tom putovanju.
    Prvo je bio prikaz gabriceve Nove Jugoslavije. Zanimljivo , ali neme nikakve veze sa Srbijom. Kosovu je bio prikaz kako su napravili, himnu, A tip koji je napravio himnu naziva se nekim elitnim albanskim muzicarem , a kucca i dvoriste su mu kao deponija smeca.

Posle toga je pricao neki albanac o fudbali, kao u bivsoj na drzavi SRJ je bilo zabranjeno albancima da dolaze na stadione i igraju fubal, cak i gledaju fudba. Zabranjeno im je bili i da ga treniraju itd.Kakva glupost pa duljaj je igrao za reprezentaciju.

Gledao sam emisiju na history Momentous Happenings o tome kako je mlada bosna iszvrsila atentat na franca ferdinda. Ma smessno je bilo , Gavrilo princip je predstavljen kao tuberkulozni pacenik za slavom, koji je imao puno srece. A Franc ferninand kao veliki dobrotor u Bosni. Zaista smesna emisija koja nema veze sa istinom. History je zanimljiv kanal ali je mnogo politicki podmazan. Kad god gledate emisije o WWII nemci su dobrice koji su se hrabro borili po SSSR , a Sovjeti su pijana bagra koja je silovala , ubijala po Berlinu.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Talking Re: Srbi na History-u

Ne spamuj dečko,i ti i ja mrzimo dotičnog Slobu!;

nego vidi nam mitu kako se uskomešao na sam pomen Miloševića

mito mito
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

ono dss-ovaC, pravoslavac i miloševićev ""mali""....ajme kombinacije... ono pravac laza i delux čelija 56

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

E da, čuo sam taj deo o Albancima koji nisu smeli da vide loptu tokom velikosrpske okupacije. Pa zar nas nisu Delije svojevremeno zvale FK ''Šiptar'' upravo zbog velikog broja albanskih igrača? To je zapravo i bio razlog zbog kog sam prebacio.

Si video možda četvrti deo? O Crnoj Gori valjda?

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio masnuci Pogledaj poruku
    Gledao sam emisiju na history Momentous Happenings o tome kako je mlada bosna iszvrsila atentat na franca ferdinda. Ma smessno je bilo , Gavrilo princip je predstavljen kao tuberkulozni pacenik za slavom, koji je imao puno srece. A Franc ferninand kao veliki dobrotor u Bosni. Zaista smesna emisija koja nema veze sa istinom.
    Cek', cek', je l' to ono gde se u rekonstrukciji dogadjaja dalo naslutiti da su Princip i Muhamed Mehmedbasic bili topli burazeri?

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Мени је симпатичан овај документарац https://www.youtube.com/watch?v=qtvi7OGp-Qw

Кад Младић обори америчко го.вно, и како мученик једе босанску траву док га јуре зли Срби са вилама Боље од сваког бестселера.
    Poslednji put ažurirao/la manje_zlo : 22.06.2009. u 17:52
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

ono dss-ovaC, pravoslavac i miloševićev ""mali""....ajme kombinacije... ono pravac laza i delux čelija 56
    Druže,glej ovako,imaš oko 217 tema o Miloševiću na (pod)forumu "Politika",i oko 2-3 na (pod)forumu "Istorija."Ako si gledao emisiju gde se pominju Srbalji,samo reci.

I ne piši postove za redom

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pre oko godinu dana sam gledao odredjenu emisiju na historiju,i tako su nas napljuvali,izvlacili iz konteksta da je to klasican terorizam......ne pada mi na pamet da ih ikad vise gledam.

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Pitanje nije sta oni kazu o Srbima , nego ko to placa da se to prikaze i kaze ???
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE Pogledaj poruku
    Pitanje nije sta oni kazu o Srbima , nego ko to placa da se to prikaze i kaze ???
    Pitanje je da se što bolje dočara emisija na kanalima poput Histori-ja(kao explorer,discovery,national geographic:ali samo u političkom ili istorijskom kontekstu,ne na priprimer da idu da kopaju rudu u Srbiji ili slično,a najmanje pitanje je Milošević i ako neko bude ovde raspravljao o Miloševiću prijavljujem poruku moderatoru!!!)

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Pitanje je da se što bolje dočara emisija na kanalima poput Histori-ja(kao explorer,discovery,national geographic:ali samo u političkom ili istorijskom kontekstu,ne na priprimer da idu da kopaju rudu u Srbiji ili slično,a najmanje pitanje je Milošević i ako neko bude ovde raspravljao o Miloševiću prijavljujem poruku moderatoru!!!)
    Povezi moj post sa Milosevicem ????????????????
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE Pogledaj poruku
    Povezi moj post sa Milosevicem ????????????????
    Ne tvoj nego postove gospode na početku threada(posle mog)

Što se uvek nađeš prozvan?

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Svega toliko?

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Srbe na History-ju sam video par puta,a na ovoj temi možemo pominjati kako nas prikazuju na History-ju.

Tema nije stvaljena na "Istoriju",pošto je svima jasno da nas na "History"-ju pominju samo pod političkim okolnostima-rat i slično...

Prvi put sam nas video pre par meseci u emisiji:"Momentous Happenings",gde oni ubodu jednu godinu u 20.veku i stave jedno pet-šest glavnih događaja iz te godine i ta emisija ide posle svake 3-4 emisije na History-ju za razliku od onog:"The Greats"(nekadašnja:"Enciklopedija")koja ide posle svake emisije i priča o jednoj odabranoj ličnosti.Razlika između "The Greats" i "Enciklopedije"je što je "The Greats"malo duži i što je opširniji što se tiče biografija,a ima i bolju grafiku.Inače suština je ista.

Drugi put sam nas video juče oko 19:00 u emisiji:"Blair at war",gde su pominjali sledeće:
    -Kosovo(prvih 10 minuta)
    -Avganistan(20 minuta)
    -Irak(30 minuta)

Tokom prvih 10 minuta(o Kosovu)su pričali Toni Bler,Joška Fišer i Hašim Tači.Ispod Hašima Tačija je pisalo:"Hashim Thaci-former leader of Kosovo Liberation Army",rekli su kako je Milošević vodio rat protiv Albanaca,i kako je intervencija na Kosovu izazvala kontra-efekat,ali je posle bombardovanja ipak prestalo etničko čišćenje i Srbi su se povukli bez rata.

Tači je rekao da je dok se rukovao s decom iz jedne škole na Kosovu,jedan dečak rekao da se zove Toni,a ovaj ga je pitao zašto,pa je ovaj rekao da njegov otac poštuje Tonija Blera.Tači je pričao na albanskom,pa su morali da prevode i na engleski(audio),i da daju slova na srpskom(ispod).

Alexandar Milosevic(ima Facebook profil,ne poznajem ga,sem preko Facebook-a)mi je rekao da je na History-ju neki pilot rekao kako mu je bilo drago kad je oborio srpski avion itd.Samo da upozorim da je Alexandar Milosevic klinac.(Znam ga tako što sam optužio njegovu grupu za ultra-nacionalizam i šovinizam,ali dečko nije tako loš...Voli i Yugu i Tita,ali ***,voli i Miloševića!)
    haha dobra tema

ma a da ti otvoris posebnu temu o alexandru milosevicu i sta ste sve catovali preko fejsa?

Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio ~Petar~ Pogledaj poruku
    haha dobra tema

ma a da ti otvoris posebnu temu o alexandru milosevicu i sta ste sve catovali preko fejsa?
    Šta sad,bezveze je da klince tako rano uče da je šovinizam dobar...Sad je uredu,dečko...

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

neobicno vazno i neobicno interesantno. hvala sto si sve to podelio sa nama

Slične teme

1. History
    Autor DIVAS0 u forumu Internet