Smrt u vezi

Poruka
16.002
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.
 
Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka.[/I]
Ja mislim da nije, ako se radi o parterima koji su u braku dugo godina, pa su vise dosadili jedno drugom.


Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Kako? :dontunderstand: Blago tebi kad to mislis...


Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?
Ne daj Boze nikome!
Znam jednu takvu pricu. Lokalni kriminalac ozenio djevojku od 15 god, njemu bilo oko 20. Jednoga dana njega su iz zasjede ubili na ulici, nedaleko od kuce. Njoj je tada bilo 17 godina, i imali su bebu. Ni punoljetna, a vec ostala udovica s malim djetetom :pop::pop2:
Kako ona sada zivi, nemam pojma!
 
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.


Moj super drug je izgubio devojku pre 9 godina i jos uvek je sam :sad2:

Kada se to desilo [ne zelim da kazem kako] mene je prvu pozvao!
.Secam se da sam pretrcala tri bloka kao bez glave...i sve vreme razmisljala sta da mu kazem...Reci utehe tu ne postoje...zagrljaj...ne on ne zeli niciji zagrljaj osim njenog..ali njenog vise nema....
 
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.

Da, moju mamu, pre 4 meseca, i još je u teškoj depresiji, kao i ja. Ovo pod spoiler-ima neću ni da komentarišem, potpuno je izlišno. A što se mene tiče, piši kako god hoćeš, tvoj problem. Ali stvarno.
 
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.
Ja sam izgubila....zimus.....
 
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.
Meni tako neke stvari nikada ne bi pale na pamet...jako negativno razmisljas i navodis ljude na to,da se prisecaju losih dana losih uspomena!Nije lepo to sto radis...Egoisticno se takodje i ponasas.Proispitaj svoje psihicko stanje tj.savet moj ti je da ili odes malo u prorodu ,manastir neki mozda ili procitas Bibliju.... da se svakako relaksiras i obogatis pozitivnim mislima ili da ti potrazis neku pomoc...Iskreno...
 
Meni tako neke stvari nikada ne bi pale na pamet...jako negativno razmisljas i navodis ljude na to,da se prisecaju losih dana losih uspomena!Nije lepo to sto radis...Egoisticno se takodje i ponasas.Proispitaj svoje psihicko stanje tj.savet moj ti je da ili odes malo u prorodu ,manastir neki mozda ili procitas Bibliju.... da se svakako relaksiras i obogatis pozitivnim mislima ili da ti potrazis neku pomoc...Iskreno...

Hajde sad da budem ko ona cica iz francuskog pokreta otpora...."Ovo ću reći samo jednom"....
Na ovom pdf-u SVAKO ima slobodu da otvara teme, dokle god su u skladu sa tematikom "ljubav i sex"....
Da li je vama Pevačica draga, simpatična, mrzite je ili obožavate...da li se iza nick-a krije muškarac, žena, aždaja sa pet glava ili Marsovac i to me ne tangira, dokle god ne vređa nikog svojim temama.
Kome se njen lik i delo ne dopadaju, neka zaobiđe njene teme u širokom luku....
Hvala....
 
Meni tako neke stvari nikada ne bi pale na pamet...jako negativno razmisljas i navodis ljude na to,da se prisecaju losih dana losih uspomena!Nije lepo to sto radis...Egoisticno se takodje i ponasas.Proispitaj svoje psihicko stanje tj.savet moj ti je da ili odes malo u prorodu ,manastir neki mozda ili procitas Bibliju.... da se svakako relaksiras i obogatis pozitivnim mislima ili da ti potrazis neku pomoc...Iskreno...


Draga Dragana,

Zao mi je zbog tvog gubitka. Niko te ne tera, a najmanje ja, da se javljas i odgovaras na bilo kojoj temi, koja ti ne odgovara, a posebno ne na mojoj. Ja idem u prirodu svakoga dana, a Biblija mi je osnovni vodic u zivotu. Nju drzim ispod jastuka i gotovo da je znam napamet. Ja sam pozitivna i uglavnom ljudi traze pomoc od mene.
Tema predstavlja jednu zivotnu situaciju u kojoj se vecina ljudi nadje, kad - tad (eto, npr. jedan bracni partner, mora da umre pre drugog, po prirodi, tu iskljucujem saobracajne nesrece, ubistva, kolektivna samoubistva, genocide itd.). To sto vama ovaj forum sluzi za posprdavanje, ja tu ne mogu nista.
Svaki forum ima zadatak da pveze ljude ( a ne samo da drezde reklame), pa tako svako moze da se poveze sa nekim sa slicnim pogledima, zivotnim situacijama, iskustvima i sl. Tako i ti to mozes da uradis.

M. Pevacica :)
 
Draga Dragana,

Zao mi je zbog tvog gubitka. Niko te ne tera, a najmanje ja, da se javljas i odgovaras na bilo kojoj temi, koja ti ne odgovara, a posebno ne na mojoj. Ja idem u prirodu svakoga dana, a Biblija mi je osnovni vodic u zivotu. Nju drzim ispod jastuka i gotovo da je znam napamet. Ja sam pozitivna i uglavnom ljudi traze pomoc od mene.
Tema predstavlja jednu zivotnu situaciju u kojoj se vecina ljudi nadje, kad - tad (eto, npr. jedan bracni partner, mora da umre pre drugog, po prirodi, tu iskljucujem saobracajne nesrece, ubistva, kolektivna samoubistva, genocide itd.). To sto vama ovaj forum sluzi za posprdavanje, ja tu ne mogu nista.
Svaki forum ima zadatak da pveze ljude ( a ne samo da drezde reklame), pa tako svako moze da se poveze sa nekim sa slicnim pogledima, zivotnim situacijama, iskustvima i sl. Tako i ti to mozes da uradis.

M. Pevacica :)

Nemam potrebe za tim da se vezujem nesrecom...samo srecom.
Sto je bilo bilo je - life goes on.....
Ne zivim od proslosti niti se secam losih trenutaka jer ih ne mogu promeniti,desili su se...to je to...
Ja sam vrlo ozbiljna i "sprdam" se ni sa kim kako u zivotu tako i na forumu.
Lepo je sto pomazes drugima,treba tako uvek postupati u zivotu i pomoci kad god se moze.Ja sam takva.
Uzivaj na forumu.
Pozdravljam i ja tebe
 
Ozbiljna tema,nema sta.
Moj muz je bio udovac,sa detetom.
Mnogo puta smo otvoreno govorili o tome,o njoj ,o njegovom stanju i slicno.
Ne bih se slozila da je smrt partnera veci stres od deteta,a ali u vrhu liste jeste.
Znam da je njemu trebalo dosta vremena,da nastavi dalje,da prihvati tu istinu.
Depresija,tuga-sve to je prosao,iako je po prirodi jedan veseo i krativan covek od koga mozes da ocekujes sve sem da bude tuzan.
I nastavio je dalje u nekom opstem smislu,da radi,da zivi,da se druzi-zbog cerke.
Smejao se zbog nje.
Nas dvoje smo se upoznali i zapoceli jedno prijateljstvo.
Tako da smo cesto i govorili o tome.
I nije zeleo da nastavi sa nekom drugom-ali desilo se.
Mnogo je razgovora bilo na tu temu.I tim ljudima,koji prodju takvo iskustvo je zaista tesko.
Ali kao i uvek u zivotu moras gurati napred.
Znam jos nekoliko ljudi,koji su prosli slicno.
Neki se nikada nisu pomirlili sa tim neki jesu.
 
Moj zivot je posvecen borbi za resavanje ljubavnih problema, kojih imamo na pretek. Ja bas i nemam nekih tezih ljubavnih problema, ali sad sam trenutno u nekoj frci, koju bi trebalo da razresim ovih dana.
Moje teme su obicno ozbiljne i iskrene, ali i poucne. Mnogi su postali i moji obozavaoci, a svojim iskrenim savetima sam pomogla da se mnogi brakovi ponovo spoje, ali i da se supruznici, koji nisu jedno za drugo razdvoje. Na zalost, moje teme neki oznacavaju i kao neozbiljne.
Sada sam odlucila, da vas pitam jednu ozbiljnu stvar. Kazu da je gubitak bracnog partnera, najveci stres, cak veci i od gubitka deteta ili nekog blizeg rodjaka. To kazu umne glave psiholozi. Ja ne mogu da se slozim sa njima, jer znam da se smrt moze pobediti.
Da li poznajete nekog ko je uzgubio decka ili devojku? Muza ili zenu? Ljubavnika ili ljubavnicu? Kako podrzati takve osobe u tim trenucima? Sta mislite o tome?


P. S. I dalje pisem plavo, ali zbog ozbiljnosti teme, presla sam u crno.

Znam više takvih priča, meni je na oči poginuo čovek koga sam volela, prijatelj.
Ne možete ih nikako podržati, već pustiti da istuguju par meseci ili godina, da
se isplaču i onda kada zatraže pomoć da budete tu.
 
Ozbiljna tema,nema sta.
Moj muz je bio udovac,sa detetom.
Mnogo puta smo otvoreno govorili o tome,o njoj ,o njegovom stanju i slicno.
Ne bih se slozila da je smrt partnera veci stres od deteta,a ali u vrhu liste jeste.
Znam da je njemu trebalo dosta vremena,da nastavi dalje,da prihvati tu istinu.
Depresija,tuga-sve to je prosao,iako je po prirodi jedan veseo i krativan covek od koga mozes da ocekujes sve sem da bude tuzan.
I nastavio je dalje u nekom opstem smislu,da radi,da zivi,da se druzi-zbog cerke.
Smejao se zbog nje.
Nas dvoje smo se upoznali i zapoceli jedno prijateljstvo.
Tako da smo cesto i govorili o tome.
I nije zeleo da nastavi sa nekom drugom-ali desilo se.
Mnogo je razgovora bilo na tu temu.I tim ljudima,koji prodju takvo iskustvo je zaista tesko.
Ali kao i uvek u zivotu moras gurati napred.
Znam jos nekoliko ljudi,koji su prosli slicno.
Neki se nikada nisu pomirlili sa tim neki jesu.

Jeste. Ima slucajeva, kada ljudi nisu u stanju to da prebrode. Sto se tice toga, sto sam spomenula psihologe... mislim da mozda u starijem dobu ljudi teze podnose smrt partnera, ali, ipak, to je jedan veliki stres.
Lepo je sto si mu se nasla kao podrska u zivotu. :)
 
mojoj najboljoj drugarici je poginuo verenik mesec dana pred svadbu.njeno psihicko stanje brine sve koji je vole ,oslabila je 20 kg,ruke joj se tresu,stalno place i pije lekove za smirenje.ako tako nastavi nece joj trebati jos puno da ode sa njim.pokusavao sam da pricam sa njom,ali odbija svaku pomoc.gledam kako svakim danom sve vise nestaje.
 

Back
Top