Pomoc dermatologa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

igor-igor

Početnik
Poruka
4
Pozdrav.
Voleo bi da mi neko pomogne.Imam decaka 2004 godiste koje je dobio neki osip po telu uglavnom su to neke krastice slicne ujedu komarca samo sto ih ima mnogo po celom telu i uglavnom se sire.Na jednom mestu na nozi su se cak i spojile te krastice i izgleda kao oteceno crvene su boje.Bili smo kod predijatra on sumnja na neku alergiju ili ujed.Malo mi je cudno od ujeda da se siri.Uradili smo bakterijoloske nalaze (bris grla i direktno sa osipa) stolicu i mokracu cekamo nalaz za par dana.Krvna slika je uradjena i nije losa.On se oseca dobro i lepo jede>temperatura je bila najveca 37 stepeni.
Posto zivim u kraju gde nema demratolog molim vas odgovorite mi najbrze sto mozete ako znate o cemu se radi.Unapred zahvalan
 
Pozdrav.
Voleo bi da mi neko pomogne.Imam decaka 2004 godiste koje je dobio neki osip po telu uglavnom su to neke krastice slicne ujedu komarca samo sto ih ima mnogo po celom telu i uglavnom se sire.Na jednom mestu na nozi su se cak i spojile te krastice i izgleda kao oteceno crvene su boje.Bili smo kod predijatra on sumnja na neku alergiju ili ujed.Malo mi je cudno od ujeda da se siri.Uradili smo bakterijoloske nalaze (bris grla i direktno sa osipa) stolicu i mokracu cekamo nalaz za par dana.Krvna slika je uradjena i nije losa.On se oseca dobro i lepo jede>temperatura je bila najveca 37 stepeni.
Posto zivim u kraju gde nema demratolog molim vas odgovorite mi najbrze sto mozete ako znate o cemu se radi.Unapred zahvalan


Da li se decak cese?
ukoliko se cese,i ukoliko imate nekog dlakavog ljubimca u kuci ili u dvoristu,moguce je da su buve.
Ujedi buva su slicni komarcu,uzasno svrbe i kad jedno mesto poceses,ta "tecnost" sa mesta ujeda se prenese na drugi deo tela i onda se tu stvori nova krastica i tako u krug.
Meni se to desilo pre par godina,moja je cerka bila sva tufnasta po celom telu.
Vodila sam je kod pedijatra,koji je mislio da je od hrane,pa kod dermatologa koji je rekao da je netipicna alergija i na kraju smo zavrsili kod Dr.Lalosevica(on je stari,iskusni dermatolog u Bgd.).kad smo usli u ordinaciju i on pogledao moju devojcicu,.prvo sto me je pitao je :Imate li kucnog ljubimca?Naravno,mi smo u to vreme imali persijskog macka i on je bio izvor problema.Kad smo ga oslobodili buva(za koje uopste ne znamo kako ih je dobio jer nikad u zivotu nije izasao iz kuce),morali smo da celu kucu isprskamo sredstvom protiv istih,svi problemi su nestali...
Druga situacija je bila sa mojim starijim sinom koji je bio preosetljiv na jedan vuneni prekrivac koji smo imali u dnevnoj sobi.
Mi opet kod Lalosevica,on opet samopogleda dete i postavi pravo pitanje: da li se valja po nekom ostrom tepihu ili prekrivacu?:dontunderstand:
Dakle,covek je genije.
ukoliko si u mogucnosti probaj da dodjes do njega,ako ti treba telefon posalji mi pp
Pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top