Anketa ...
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Anketa ...

mONTAr
    Guest

Podrazumevano Anketa ...

Oce li mi ko reci HTML kod za anketu na sajtu ?

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

evo ti kod koji sam ja koristio:

<form name="Anketa" action="mailto:me@me.com" method="POST" title="Anketa" enctype="text/plain">

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><u>Pitanje ankete?</u></p>

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center">&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" value="Da" name="Opcija1">Da&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" name="Opcija2" value="Ne">Ne</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="Justify">&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="submit" value="Posalji!" name="B1"> </p>
    </form>

mONTOr
    Guest

Podrazumevano

A kako ide ta anketa, shalje ti mail, pa ti postavljas rezulate ???
    I gdje ovo u <body> tag ?

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

posalje ti email sa odgovorem a ti mozesh da izmenish skript pa da dodash da automatski dodaje odgovore na list zasta ce ti trebati java script ili nesto slozenije

da, ide u body tag

wizard32
    Guest

Podrazumevano

Peleplay ova tvoja anketa moze da posluzi ali je ipak neprofesionalna.Da bi napravio onu anketu na kojoj se rezultati prikaziju na samoj web stranici moras da se razumes u ASP ,a ja nazalost nisam jos dotle stigao.Trenutno se bavim javascriptom i DHTML a to ovde ne moze da zavrsi posao.
    Ako ima neko da preporuci neku dobru knjigu za ASP nek se ne ustrucava.Valjalo bi ako neko zna malo da objasni sta je to ASP uopste i cemu sve sluzi.Nece mu pasti kruna sa glave.Hvala i pozdrav

Zainteresovan član Ragen (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

ASP ili Active Server Pages jeste Microsoftova tehnologija za dinamicki generisane stranice (ne brkati sa DHTML), koja nije free, znaci, kosta! za legalno koriscenje, naravno.. to je script jezik kojim se moze pristupiti odredjenoj bazi podataka i iz nje izvuci podatke... najkorisceniji jezik jeste PHP, koji je openSource, i koji radi najbolje sa bazom MySQL, mada podrzava i druge baze... pored ova dva, jos se koriste JSP (Java Server Pages) i ColdFusion, Macromedijina tehnologija... inace, tu su i perl i mnogi drugi, koji se koriste u manjoj ili vecoj meri... recimo, najjednostavniji primer za dinamicku stranicu je Google, u kome ti upises podatak, pritisnes trazi, on pristupi bazi podataka, nadje linkove vezane za tvoj pojam, generise HTML stranu i posalje je tvom browseru... eto, ukratko... za detaljnije podatke, konsultuj internet je postoji jakooooooo mnogo tekstova na ovu temu... mislim GOOGLAJ MALO!!!

pozdrav

Wizard32
    Guest

Podrazumevano

Hvala Regan!Korisna informacija

Wizard32
    Guest

Podrazumevano

Ooops!
    Hvala Ragen!Korina informacija

Zainteresovan član Ragen (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Wizard32
    Ooops!
    Hvala Ragen!Korina informacija

nema na cemu (i za americkog predsednika koji je sada pokojni)

i drugi put...

Slične teme

1. ANKETA
    Autor ancika u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 09.05.2011., 10:24
  2. e, pa anketa
    Autor pajamaca u forumu Beograd
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.09.2006., 12:22
  3. ANKETA
    Autor shalle87 u forumu Fudbal