Emocije

Joy_sunset

Primećen član
Poruka
729
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
žao mi je ako je nešto sl. bilo.
 
pre sam emotivno ravan i hladan nego suprotno.
tj. uglavnom doživljvam stavri i ljude s racionalne i praktične strane, dakle tražim mehanizme za eliminisanje negativnih i stavranje pozitivnih emocija.
neke šekspirovse ljubavi, depresije, patnje, traume, ne poznajem.
ne umem da priđem onako brižno, patetično, romatično kako naš narod očekuje, te stoga dodatno delujem hladno.
emocije pokazujem delima, a ne ispraznom pričom i kičom!
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?

U nekom smislu - da.


Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Ja jesam emotivna osoba,ali to krijem i ne volim da pokazujem svoje emocije.
Bitne su mi i neretko me pokreću,ali češće se ipak odlučim za neko rešenje koje
mi u tom momentu deluje razumnije.

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?

Veoma sam malo u stanju da shvatim tuđe emocije.
To je deo mog hendikepa.:confused:

Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?

Ne volim da se uvek svugde i svakome nađem.
Ne bežim.Tu sam za ljude koji mi znače,ali ne znam uvek
kako da se ponašam.:neutral:
 
Prepoznam kad neko pati.
Uvek postoje naznake,nekad pogled,nekad samo gest,nekad osmeh.
Znam da ne mogu uvek da utesim,ali pokusavam da im skrenem paznju sa te situacije,a ako neko izbegava mozda je surovo,ali jednom sam rekla drugarici koja je trebalo da padne godinu:''Jesi li ti normalna???Shvatas li da ces pasti godinu,ponovo ces ici u 1. razred,covece!Hoces li da te svi poklanjaju ocene samo da bi prosla razred,da te se ratosiljaju?Izgubices godinu.Tvoj tata nije zasluzio da mu uradis to.'' I jos neke neprijatnosti.
Ne mozes coveka naterati pa to ti je!
ALi,ipak je urodilo plodom (dobro,taj moj govor mozda i nije,mozda je nesto drugo) ipak ide ''samo'' na popravni,ali iz jednog predmeta. :)
Inace,jako sam emotivna.
Mrzim sebe zbog toga jer znam da nisam bila do pre 2 godine!Ne znam sta mi je to odjednom. :eek:
Matematicarka,koja je malcice nervozna,pocela da vice na mene je nisam znala zadatak,i ja se kreten rasplakala. -.-
Sad uz skoro svaki knjigu placem,dovoljno je da cujem neku tuznu pesmu kad sam u ne bas dobrom raspolozenju,i eto.Potok.
A nisam bila takva do pre 2 godine. O.o

:eek:
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?

Sebe smatram emotivno neuravnoteženom.
NA drugo pitanje nisam U STANJU da dajem odgovore trenutno :rtfm:
Imam potrebu da se trudim da shvatam emocije
i svoje i tudje

i tu je čitava srž mog problema....


za poslednje "pitanje" odgovor se sam nameće,
tj to nije pitanje nego je konstatacija koja traži potvrdjivanje
 
Ne, nisam emotivno hendikepiran u svakom slucaju.
A da li igraju veliku ulogu, verovatno da da.

Posto imam ogromnu dozu samosvesti, sto se da primetiti kod mene lako, to me cini 'empaticnim' sto ce reci da umem razumeti tudje emocije a ponekad umem i pomoci.
Ne volim svugde i svakome da se nadjem, ali ne bezim od takvih situacija. Lazna dihotomija. :P

I da, ne mogu tvrdit da je moj odgovor iskren jer su pitanja nedovoljno specificna te su predmet otvorene interpretacije. ;)
 
ma ajd najbolje sad jos i da prodiskutujemo djuture i eto nam grupne terapije
u pravom smislu... :roll:


ne treba mi plagijat,
imam već jednu vrlo "originalnu" u rezervi
al hvala svejedno


ps. ja to ovom iznad i odozgo
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
žao mi je ako je nešto sl. bilo.

Emotivno hendikepirana? Veoma.

Pokušavam da ostanem hladna prema svemu što se meni dešava, koliko je to moguće. Možda je to dobro, možda ne, ali trudim se da budem jaka za svaki problem koji se stvori i da mu ne dopustim da me porazi... opet, svakih nekoliko meseci mi se nakupi dosta stvari, pa se isplačem k'o kišna godina pred spavanje i onda sam mirna do sledećeg pražnjenja.

Što se tiče ostalih.... hmmm... osobe koje traže sažaljenje kod mene ne mogu da probude ništa drugo sem prezira.
Mrzim osobe tipa: "Jadan ja" kao i kukavice.

Boj se ovna, boj se govna, kada ćeš živeti? :roll:

Opet, ljudi koji se trude ali im ne ide od ruke me uvek slome... a onda ti treba kišobran... -.-
 
Auuuuu,dje me nadje :lol: U poslednje vreme,sam straaaaasno emotivna...cas sam ljuta,cas sam hepi...Blaaa...I svako malo se rasplacem.Pokusavam da budem ''jaka'',ali ne uspevam...Nazalost..:roll:
 
hmmm..mnogo dobro krijem emocije,i krijem ih u 99% slucajeva..kazu da sam drvena i hladna,a u stvarri sam strasno emotivna...samo kuliram sve,ne reagujem..a inace,ja sam od onih koji uvek pomazu svima i to..jedino kad se zaljubim..e tad mi na usi izlazi..
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
žao mi je ako je nešto sl. bilo.

Ne..nisam hendikepirana po tom pitanju..mozda samo da pokazem:heart::heart:
Emocije su mi vazne u zivotu ZBOG NJIH SVE ZIVO SJEBEM!:mrgreen:
Nisam to u stanju...(znaci hendikep sam a?)
Volim svuda i uvek da se nadjem..
Nemoj da ti bude zao!:)!
 
Emotivno hendikepirana? Veoma.

Pokušavam da ostanem hladna prema svemu što se meni dešava, koliko je to moguće. Možda je to dobro, možda ne, ali trudim se da budem jaka za svaki problem koji se stvori i da mu ne dopustim da me porazi... opet, svakih nekoliko meseci mi se nakupi dosta stvari, pa se isplačem k'o kišna godina pred spavanje i onda sam mirna do sledećeg pražnjenja.

Što se tiče ostalih.... hmmm... osobe koje traže sažaljenje kod mene ne mogu da probude ništa drugo sem prezira.
Mrzim osobe tipa: "Jadan ja" kao i kukavice.

Boj se ovna, boj se govna, kada ćeš živeti? :roll:

Opet, ljudi koji se trude ali im ne ide od ruke me uvek slome... a onda ti treba kišobran... -.-

ahaha ovo kao da sam ja pisala...da idemo zajedno u odeljenje msm da bi se slagale :super:
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Ako se pod hendikepiranost podrazumeva neobraćanje pažnje na osećanja drugih ljudi...ne povređujem ih, ali neću ni da ih slušam kako kukaju...
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?
Pih...emocije su i ambicija i mržnja i zavist...sve nas pokreću emocije...
Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
U stanju sam i da shvatim i da pomognem, ali koja je svrha svega toga??
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
Ne bežim, ali ne nalazim se više nikome...nekad sam se trudila svima pomognem, ali sad me jednostavno nije briga...
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?

U lošem smislu, da.

Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Ne igraju ništa, ima ih malo i plitke su, one što su dobre. A osećanja ne skrivam, hladna sam jer ih neretko nemam.

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?

Empatija mi je jača strana, razumem bilo koju osobu, bilo šta da oseća, itd.
Psihologija, br'te.

Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
Uvek sam tu da pomognem i da dam savet, i uvek mi je drago da mogu da pomognem, iako u stvari i ne brinem baš da li ću da "usrećim" osobu ili ne.
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
žao mi je ako je nešto sl. bilo.

Malko jesam... Pa manje vise igraju bitnu ulogu jer ja samog sebe unistavam vracajuci se u proslost i misleci o greskama (ljubavnim najvise)....:( Volim da pomazem drugima ako mogu mada najcesce nemogu! Ne znam kako da se ponasam na sahranama ili kad je ljudima jako lose jer jednostavno to ne osecam a neprijatno mi je da se foliram!
 
Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?
žao mi je ako je nešto sl. bilo.

Ne znam da li sam potpuni "hendikep", ali ne volim bas puno da pokazujem osecaje...osim besa. Kad sam bio mali tad me je bilo tesko iznervirati, a sad je potpuno obrnuto.

Ne igra mi to nikakvu ulogu u zivotu, barem se nadam...

Zavisi ako sam i ja nekad bio u takvom stanju, onda mogu da pomognem...ako nista barem uvek mogu biti neka uteha.
Volim da se svakome nadjem ako mogu i ako imam sredstva tj. pare, posto kod drugova ose obicno tako mozes naci...tesko da ce neki drug da dodje i da ti se isplace na ramenu.
I meni je zao...
 
1. Da li za sebe smatrate da ste emotivno hendikepirani?
2. Da li smatrate da, ako jeste, vam to ništa ni ne znači, ili vam emocije igraju veliku ulogu u životu?

3. Koliko ste u stanju da shvatite tuđe emocije i da pomognete drugima?
4. Da li ste tip osobe koja voli da se uvek svugde i svakome nađe, ili ne znate kako da se ponašate u tim situacijama, pa bežite?

1. Moj prvi odgovor na ovo je ne. Ali kad sam pogledala pitanje broj 3, zapitala sam se. Šta uopšte smatraš, smatrate, smatramo, pod emotivnim hendikepom?
2. Igraju. Iz razloga što ih unosim u sve što radim.
3. Nisam u stanju i to me ponekad nervira i žalosti. Nakon nekog vremena provedenog s nekom osobom, dakle radi se o mesecima najmanje, ona počne da me čita i da unapred zna moje postupke i razmišljanja, a to ne ide u oba smera i onda se ponekad zapitam je li sve u redu s mojom inteligencijom. :/
Drugima ne pomažem ako me ne zamole, ili ako su mi jaaako dragi, ili vidi pod 4.
4. Volim da se nađem drugom ali ako je to meni, tako da kažem, usput. Proračunato ali mislim da je jedino ispravno.
 

Back
Top