Audi A6 - gospodar prstenova

jovica888

Početnik
Poruka
47
01425sz1i12369000.jpg


Nema puno automobila koji tako jasno i bez ikakve sumnje pripadaju grupi prestiznih odnosno premium modela kao sto je to slucaj sa audijem A6 koji je svoj imidz obezbedio kvalitetom finalne obrade udobnoscu i bezbednoscu. Predstavljen u prolece 2004 godine A6 je zamenio istoimeni model iz 1997 koji je takodje bio cenjen zbog svog kvaliteta i ponude prostora. Aktuelna verzija unapredjuje ove kvalitete a dodaje i savremenije motore.

Ucesce benzinskih motora je sasvim simbolicno....

opsirnije: Omiljeni Auto
 
Пластично го*но.
Priča mi prijatelj koji je radio u Porsche SCG.... dolazi baja zainteresovan da kupi A8, pa se raspituje oko sitnih detalja, ima pare, sve super, pita prodavca "a od čega je napravljen kokpit", a prodavac će "pa.... od raznih kompozitnih materijala..."

Ne zna čovek kako da objasni baji da je kokpit, kao i kod svih ostalih kola, od plastike... ovako ga nije slagao, a baja više voli "kompozitne materijale".... ko bi inače platio 80 'iljada za običnu plastiku... hehehe.
 
У 20 марке да могу да га разгузим за 10 000км.:rtfm:
Пластично го*но.

Vule,hajde reci života ti,jel uopšte postoji neko auto za koje ti misliš da nije plastično ? :roll:

Suštinski,relativno si u pravu jer se svi današnji automobili prave od daleko tanjih limova,nego što je to ranije bio slučaj,ali Audi se i danas (tradicionalno) proizvodi od kvalitetnog pocinkovanog lima i malo koje serijsko vozilo može da mu parira po tom pitanju.

I inače sve ostalo je na Audiju jako.Plastika u enterijeru je nenormalno jaka,prozori maltene,kao da su blindirani.Koža na sedištima i posle 150.000 ne ostavlja nikakvu šaru,kao nova.
 
Meni je BMW solidno odrađen... Mislim, realno, audi više pažnje posvećuje udobnosti, BMW motoru... Tako je bilo- tako će i biti...
@vule: ako su plastike toliko s****e zašto ih svi koriste? Mislim, kontam ja da si ti ogorčen što citroen (C2) koristi loše plastike (drugarica je štiklom uspela da je probije a nije se čak ni trudila... :lol:) ali nisu sve tako loše...
A i plastika spasava život, samo što to niko neće da shvati... Gomila zadrtih "experata"...
 
Audi se i danas (tradicionalno) proizvodi od kvalitetnog pocinkovanog lima i malo koje serijsko vozilo može da mu parira po tom pitanju.

Koliko im traje ta tradicija? Poslednjih 10-15 godina?
Pre par godina sam video audi 80 koji je bio truo ama baš svuda, svaka vrata, haube, krila, rubovi, čak i trapovi. Bio je na prodaju za 500-600e i još i neregistrovan. :thumbdown:
Što se tiče jačine konstrukcije, video sam jednu stotku koja se sudarala sa ladom nivom. Čak su i krov i patos bili iskrivljeni, pa su to sekli, vukli traktorom, ispravljali... ceo auto je bio varen i sklepan od limova...
 
Koliko im traje ta tradicija? Poslednjih 10-15 godina?
Pre par godina sam video audi 80 koji je bio truo ama baš svuda, svaka vrata, haube, krila, rubovi, čak i trapovi. Bio je na prodaju za 500-600e i još i neregistrovan. :thumbdown:

Traje od početka proizvodnje.I ti još porediš automobil star 20 godina.Audi je prvi primenio pocinkovanu karoseriju.E sad to ne znači,da auto ne može da zardja.Ko zna u kakvim uslovima je vožen.Pitanje da li je uopšte održavan.

Konkretno,znam jednom čoveka koji ima jaje iz 89-te godine i do danas nije nigde korodirao.

Što se tiče jačine konstrukcije, video sam jednu stotku koja se sudarala sa ladom nivom. Čak su i krov i patos bili iskrivljeni, pa su to sekli, vukli traktorom, ispravljali... ceo auto je bio varen i sklepan od limova...

Onaj ko udari u Nivu,bolje da je u tenk udario. :D
 
@vule: ako su plastike toliko s****e zašto ih svi koriste? Mislim, kontam ja da si ti ogorčen što citroen (C2) koristi loše plastike (drugarica je štiklom uspela da je probije a nije se čak ni trudila... :lol:) ali nisu sve tako loše...

1. Смањење трошкова производње.:rtfm:
2. Ситроен је данас пластика као и све остало, последњи прави Ситроен је била Ксантија, после тога потоп.:thumbdown:
3. конструкцијски није најјачи Ауди, већ Волво.:ok:
 
01425sz1i12369000.jpg


Nema puno automobila koji tako jasno i bez ikakve sumnje pripadaju grupi prestiznih odnosno premium modela kao sto je to slucaj sa audijem A6 koji je svoj imidz obezbedio kvalitetom finalne obrade udobnoscu i bezbednoscu. Predstavljen u prolece 2004 godine A6 je zamenio istoimeni model iz 1997 koji je takodje bio cenjen zbog svog kvaliteta i ponude prostora. Aktuelna verzija unapredjuje ove kvalitete a dodaje i savremenije motore.

Ucesce benzinskih motora je sasvim simbolicno....

opsirnije: Omiljeni Auto

mislim da si u krivu u njemačkoj se konta mercedes i BMW, ostalo su auta za narodne mase
 
Vule,hajde reci života ti,jel uopšte postoji neko auto za koje ti misliš da nije plastično ? :roll:

Suštinski,relativno si u pravu jer se svi današnji automobili prave od daleko tanjih limova,nego što je to ranije bio slučaj,ali Audi se i danas (tradicionalno) proizvodi od kvalitetnog pocinkovanog lima i malo koje serijsko vozilo može da mu parira po tom pitanju.

I inače sve ostalo je na Audiju jako.Plastika u enterijeru je nenormalno jaka,prozori maltene,kao da su blindirani.Koža na sedištima i posle 150.000 ne ostavlja nikakvu šaru,kao nova.

Jedina mana su mu aluminijumska ramena koja su meni vec 2 puta pucala.
 
Ja inace planiram da kupim Audi A6,jer se moze naci za pristojnu svotu novca danas,ali ostajem pri tome da su precenjeni i da mnogo vise kostaju od konkurencija koja nudi mnogo vise za manje para.Daleko od toga da je to los auto ali znak na haubi mu dize cenu u nebesa
 
Audi svakako nije savršen automobil,nije ni blizu toga.Ali vi definitivno odoste iz jedne priče u drugu.

I ja sam imao fatalan problem na Audiju,mislim čak i da sam ga izneo ovde.Tiptronic je pukao na autoputu pri 220 km/h i tad sam mogao da poginem.
Ali,sem toga,sve drugo radi u najboljem redu i samo redovne servise radimo,a auto se gazi kao nenormalno.To je prava istina,iako ga ja nikad ne bih kupio,jer pripadam drugačijem profilu vozača.
 

Back
Top